Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ara sınıf motorlar niye yok

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar avrupa lasmanda drag star 250 var fiyatı 6000 tl olmalı virago var suzukı tu 250 var 6000 tl hele dr 650 varki 8000 tl akıllara zarar.gs 500 var 6000 tl.biz nasıl bi ülkeyizki bize bunlar gelmiyo hindistanda bile ne motorlar var adamlarla dalga gecıyoduk inek olayından dolayı.eee şimdi.
    bizde 250 lik makına geldımı hemen baslıyo motorcu arkadaslar bunun fıyatı 10000 dır yok 15000 dır.Allah askına ybr 4500 degermı cbf 150 4200 degermı.
    ben anlamadım adamlar romanyada kıck boks turnuvası yapıyo salona sıgmıyolar bızde 3 kısı gıdıyo begenmedıgın ulkelerde ne motorlara ne paralarla bınıyolar bız 125 cc ye 4500 oduyoruz orta sınıf zaten yok ....
    nasıl iş yaw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    VFR 800 F
    Recep Beye sormak gerek neden bu kadar pahalıymış
    ayrıca toplumsal bilincin mukemmel oldugu ulkemizde herkez ıstedıgıne ıstedıgı kadar zam yapar kımse sesını cıkarmaz bize dokunmayan yılan bin yaşar parası olan daha az olanın hakkını savunmaz ekonomimiz mukemmel bir serbest piyasa ekonomisi cok serbest canım

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sebebi şu. Çinliler250 cc den büyük motor yapmıyorlar. Yapanlar da avrupa veya Japon motorları. Bunların da üretildiği ülkelerde karbüratörlü araç üretimi yasak. Bu da fiyata yansıyor. 250 cc enjeksiyonlu ile 600 cc arasında neredeyse hiç fiyat farkı kalmıyor. Haliyle millet de 250 cc ye 12 bin vereceğime 600 cc ye 13 bin veririm diyerek 250 cc leri tercih etmiyor. Tercih edilmeyen motor da distribütörler tarafında getirilmiyor. Olay budur.

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    bunların üzerine bide %18 kdv %38 ötv falan filan koyarsak (kaba tabir olacak ama) 97 cc motorun bile bizim için çok lüks olduğunu anlarız. düşünsenize burda kaç lira ise başka ülkede yarı fiyatına. kısaca Türksen ve Türkiyedeysen ne işin var büyük motosikletle bisikletini sür Allahına şükür et

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:17 ----------

o hale gelmişizki japon veya alman motorlarını kendimize yakıştıramıyoruz artık. zihnen ve ruhen bile çok uzağız. çinliyi öpüp başımıza koyuyoruz.

tamamda enjeksıyon karburator bıseyı degıstırmıyokı..
    benım dedıgım yamahanın suzukının sayfasında 3900 $ olan motosıklet burda yok global uretıcıler turkıyeyı fazla onemsemıyo herhal.yanı onlar karburatorlu bızdekı enjeksıyonlu deılkı.hatta ordakıler enjeksıynlu bızdekıler karburatorlu.örnek ybr...
    ayrıca gelsın bakalım o fıyata chopper enduro mıllet 250 cc alıyomu almıyomu

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Türkiyede tek başına motosiklete-otomobile binmek yok kendine alıyorsan 1tanede devlete alıcaksın,benzini sadece kendi deponu doldurmayacaksın devletin araçları unutmayacaksın
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

Yeni geliştirilen,piyasaya yeni sürülen araçta kar marjları yedek parca ve teknoloji nedeniyle distribütör firmalara fazla bişey bıraktırmıyor.Daha eski modelleri ,muadil güncel modellerin fiyatlarında satmak onların işine geliyor.Türk halkı iş ticarete geldiginde(yalnız ticarette değil her konuda)kimseyi tanımıyorBire alıyor ona yapıştıryor.Hem Türk hemde eger müslümansa bile bütün geçmişini milliyetciligini göz ardı edip tez zamanda çuvalı doldurup gitme hayalinde.Türk ün Türke yaptıgını hiçbir millet yapamaz.Tarihimden degilama halkımın halinden halkımın kendine öfke duyuyorum.Bu kadar ben ci bu kadar hain olamaz birmillet.Bu halk dış güçler karşısında bu kadar pasif,içten pazarlıklı, bu kadar vurdum duymaz olduktan sonra başına her türlü halin gelmesi normaldir.At ,avrat ,silah olmadıktan sonra üçgenimiz ve bunlar bize ait olmadıktan sonra Türk nereye ne kadar ilerleye bilir.Kendi aracımızı kendimizüretemiyoruz bu bir.Ensest ögreti sayılabilecek dizilerle (Behlül en güzel örnek,benimle evlenirmisin,bbg)namus anlayışımız erozyana ugratılıyor ,avrat kavramımız karakter degişme aşamasında bu iki.Göya kendimiz üretiyoruz silahları(f-16,f-14 birkaç araç ve silah ki hepsinin üst modelleri çoktan çıkmıştı.) fakat emir gelmeden (abd den) kullanamadıktan sonra neya yarar daha sınırımızı bile nöbette genç yavrularımız bekliyor(teknolojik olarak birçok alternatrifi,15 yıldır harcanan paralarla çin seddinin belki beşkatı yükseklikte engellerle çevrilebilirdi.patlat,doldur,düzle,ör,koru)Biz işin tabiki bizi ilgilendiren tarafındayız.Elli yıllık teknolojide araç bile üretemiyoruz.Üretiriz ekonomik nedenler kem küm demekle olmuyor.Yerliye ver teşvigi,ötv yi dörde katla ithalde.Dünya standartlarını şart koy üretimde bak nasıl üretiliyor.

sana katılıyorum piranha.
    cok dogru aynen kendi insanımızdan kaynaklanıyo veya buyuk başlardan...
    en hafıf ıfadeyle kurnaz ız ya...
    ama soınuna katılmıyorum ıthalat olacakkı rekabet olsun..
    içe kapanık ekonomıler yurumuyo batıyo.
    sen arjantınden mal alacankı sende ona satabılesın fılan fılan...
    ama ben 6000 tl ye sıfır 250 cc chopper (kaliteli)motor isteğimde ısrarcıyım

Holow.Destegin için teşekkür ederim.İthalat da serbestlik tabiki iyi fakat bizde üretimi olumsuz etkiliyor.İthalatın olmadıgı dönemlerde de ihracatımız yoktu,şim di de ihracatımız ithalat karşısında devede kulak.Herşey çinden geliyor peki biz çine ne ihrac ediyoruz.Tavuk ayağı.Avrupalı elit kesim kendi işcisinin sosyal haklarını karşılamak ve geliri halkla paylaşmak yerine PRC de üretime geçip dünyayla komple ticareti seçti.AB de ekonomi iç pazar daraldıgından SOS vermeye başladı.Biz her ürüne daha ucuza sahip olmayı sevdik.Dengeler dünyada degişti,bizde aynı.Biz gene aradayız gene ortada hancıyız.İpek yolu varkende böyleydi.İplerimiz hep başkalarının elinde.Tam bagımsız asla olamadık.Belki Cumhuriyetin kuruldugu ilk on yılda.Anadolu sigortanın reklamında oldugu gibi ATANIN sorusuna ''VATAN SOĞOLSUN PAŞAM''Diyebilecek insanların dünyadan göçüşü ulusun hayallerine veda vaktiydi.Peki içimizdeki bu üretim arzusuna ''ben bununlada idare ederim gerek yok'' miskinligini eken neydi??????

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc ye vereceğim şu kadar paranın üstüne 1-2 bin tl daha koyar 600 cc lik motor alırım zihniyeti olduğu sürece Ülkemizde.firmalardan bu motorLARIN getirilmesini beklemeyin
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

biz türkler çok hızlıyız. 125 den 600 ve binliklere çobuk geçme yetenegi oldugunu firmalarımızda biliyor.

adam isterse 1500 luk 1800 luk makınaya bınsın sozumuz yok ama fiyatlar fahiş

Ülkemizde motosiklet kültürü malesef yok azınlık kişiler motor kullanıyor ve böle olunca az satılan kaliteli motorlar çok pahalıya satılıyor . Çok satılsa kesinlikle fiyatı uygun olurdu ?

Alıntı yusuf1989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde motosiklet kültürü malesef yok azınlık kişiler motor kullanıyor ve böle olunca az satılan kaliteli motorlar çok pahalıya satılıyor . Çok satılsa kesinlikle fiyatı uygun olurdu ?
    kesınlıkle dogru az satılıyor hınfdıstan gıbı cok satılsa hondada bısuru model getırır dımı
    hele fazer 16 s varkı...........

Şuan ençok honda cbf 150 satılıyor piyasada.Bayilerde yok.Fiyat düşüyormu ?.Yada dünyada en hızlı büyüyen cep telefonu pazarına sahibiz.yada ençok yeni model kullanıcı yüzdesine sahibiz.Cep telefonu fiyatları düşük mü dünya bazında.Ama vekil maaşlarına baksak yunanistandan fazla danimarkaile nerde ise aynı.Ya asgari ücret?Milletvekillerine ödenen temel aylıklar brüt olarak (dolar)

Almanya 5780

Avusturya 8100

Belçika 5084

Çek Cumhuriyeti 1042

Danimarka 5000

Ermenistan 195

Estonya 978

Finlandiya 3700

Fransa 4648

Hollanda 5659

İngiltere 6200

İspanya 2312

İsveç 4387

İsviçre 18072

İtalya 9147

Litvanya 814

Lüksemburg 3907

Macaristan 523

Norveç 7500

Polonya 1893

Türkiye 5600 Görüldügü üzere bizden daha iyi ekonomiye sahip birçok ülkeden daha fazla maaşları var.Bize ne veriyorlar?en basit haliyle en düşükler listesinde en altda bulunan asgari ücretimizden zati şahanelerine rahat ödenebilmesi için bütçeye katılası daha çok vergi çıkarıyorlar veriyorlar elimize..Ötv si ,yüksek kdv si yok egitime katkıpayı(okulların zaten hepsi özel,paralı,kayıt paralı kitap defter paralı,dershane paralı;adam gibi egitim ver para harcamasın veliler)olduktan sonra motorsatışları artmaz daha çok düşer ve bizde enyükdek asgari ücretin 85 dolar oldugu çinden bile daha az modelle yetinmekzorunda kalırız.Bunun böyle olmasını biz istiyoruz.Çünki güden degil güdüleniz ?Devlet bizi gütmemeli (dürtmeli?mi diyenleri duyargibiyim ve öyle oluyor)Biz devleti gütmeliyiz.Bizimiçin çalışmalı bu düzen vekiller için degil.Onlar maaşlarınıalıp yalnızca işlerini yapmalı.Doktorların ek işine,ögretmenlerin ek dersine karışan vekil iş kendi ekişine gelince''ben kazandım çalıştım ''diyebiliyor.Hangi mesaiden çaldında çalıştın kazandın :farao

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz türkler çok hızlıyız. 125 den 600 ve binliklere çobuk geçme yetenegi oldugunu firmalarımızda biliyor.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)