Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çarpıp kaçan sürücü hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oseberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TA
    Herkese iyi akşamlar
    Bu akşam başıma gelen bir olayı sıcağı sıcağına sizinle paylaşmak istedim. İş dönüşü sıkışık trafikte arabaların sağ tarafından yavaş yavaş gidiyordumki sinyal vermeden sağa dönen bi araba beni iteleyerek yere düşürdü, ayağa kalkım trafik daha fazla sıkışmasın diye motoru kaldırıp yolun kenarına çekerken araba sürücüsü bayan fırsattan istifade uzadı gitti, bende arkasından bakakaldım. Allahtan bende bi hasar yoktu ama motorun (2006 transalp) elcik koruması kırıldı, grenaj koruması yamulup grenajı yerinden oynattı, sağ arka sinyal hafif hasar gördü. Beni iteleyen arabada bi hasar olduğunu sanmıyorum çünkü hafifçe bacağıma ve motora dokundu.

Ben motoru incelerken arabanın plaksını alan bi amcam gelip bana plakayı verdi, o an o kadar sevindimki adamın elini öpecektim...

Şimdi size bir iki sorum var, ilk kazam olduğu için pek tecrübeli değilim, bu gibi durumlarda, polise gitsem bir sonuç alabilirmiyim, çünkü bende arabaların sağından gittiğim için pek hatasız sayılmam ama kadının durmadan olay yerinden sıvışması daha büyük bir suç gibi geldi bana. En azından durup iyimiyim değilmiyim diye sorması lazımdı. Birde eğer araba bulunursa hasarımı karşılatmak gibi bir şansım olabilirmi ? çünkü malum dişimizden tırnağımızdan arttırdığımız üç beş kuruşu motorlarımıza yatırıyoruz ve motosiklet parçaları malum ateş pahası. En azından bulunursa bi özür dilesin o bile yeter ama tabiiki hasarı karşılarsa hayır demem

Herkese kazasız belasız sürüşler diler dikkatsiz sürücülerin hiçkimsenin yanına yaklaşmamasını dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Valla polisler olay ne olursa olsun üzerinden belli bi süre geçtiyse gerçekten çok ilgisiz ve alakasız oluyor hakkını ara suçun yoksa sen haklısın hasarınında fotolarını falan çek kayıt olsun elinde ilk kazansa bence biraz uğraş çünkü bida bişey olursa allah korusun daha büyük bişey olabilir o zaman tecrübeli olursun kolay gelsin sonuçuda bildirisen sevinirim.

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    o kadın çarptığının farkına varmamıştır o yüzden gitmiştir

geçmiş olsun demeyi unuttuk pardon geçmiş olsun bu arada bunada şükür

Motosikleti
    skyteam st 200
    abicm ilk önce geçmiş olsun..!!konuyla belki alakası yok ama bugn başıma gelen bi olayı anlatmak istiyorum.bugün öğlen saatlerinde eve gidiyorduk 2 arkadaş çevre yoldan bi araba ara sokakta çıkmak için bekliyor önümüzde bi araç daha var.önümüzdeki araç geçtikten sonra ara sokakta bekleyn araba bizi göre göre yola çıktı frene ne kadar asılmışsakta arabanın arka kapıya bindirdik..adam iindii ehliyetiniz varmı vs. bağırmaya başladı bende ddimki ya motoru yaptırırsın ya da trafik çağıracam dedim hala üste çıkmaya çalışıyor..neyse sonunda sesini kesti motoru yaptırdıı..allahtan bizde bişe yoktu.. ama benim en çok sinir olduğum şey biziii neden görmemezlikten geliyorlar!!!yani kendilerinin altında araba var bizde motor var diye trafiğe çıkmayalımmı!!işin açığı ben iyice korkmaya başladım artık!!
    :queen: motorsa cross olsun :queen:

çok geçmiş olsun.

Sitemizde iki üye '' Yunus '' motorize ekiplerden..

Onlar sana daha net bilgi verebilirler, ikametgahına yakın

bir karakoldan da bu konu hakkında bilgi alabilirsin..

Seni yanıltmadan kendi görüşümü söyleyecek olursam;

Öncelikle motorun yerdeyken plakan görünecek şekilde

bir fotoğrafını çekseydin çok iyi olurdu. Sonrasında

155 'i arayıp '' şurada şöyle bir kaza oldu, benim hasarım var,

bana çarpan aracın sürücüsü durmadı kaçdı ve plakası da şudur !.. ''

diye yorumda bulunsaydın faydası olurdu..

O aracı ve sahibini bulup, tutulacak rapor ilede sürücünün

yani sana çarpıp kaçan ve bu arada senin motorunun hasar

görmesine sebebiyet veren aracın trafik sigortası senin motorunun

hasarını karşılar ve tazmin ederdi.. Ayrıca olayı görenlerin isim ve telefonlarını

aldınmı bilmiyorum. Aldıysan o kişi ya da kişileri bu konuda şahit

olarak gösterebilir ve işlemleri hızlandırabilirsin..

Bence, yine de geç kalmış sayılmazsın..

Şu bölge , şu mahalde şöyle bir olay başıma geldi ben kazanın

stresi ve trafiğin yoğunluğu nedeni ile kısmi şoka girdiğimden

155!i de arayamadım. Ama şimdi şikayetçiyim, aracın ve

sahibinin bulunup hasarımın tazmin edilmesini talep ediyorum

diyerek karakola gitmende fayda var kardeş..

Azda olsa sana ışık tutabilmişimdir inşallah..

Geçmiş olsun dileklerimle..
    Nomad_41, TurkishPower ve TATLIHIZ bunu beğendiler.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Oseberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TA
    Alıntı BurakGok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicm ilk önce geçmiş olsun..!!konuyla belki alakası yok ama bugn başıma gelen bi olayı anlatmak istiyorum.bugün öğlen saatlerinde eve gidiyorduk 2 arkadaş çevre yoldan bi araba ara sokakta çıkmak için bekliyor önümüzde bi araç daha var.önümüzdeki araç geçtikten sonra ara sokakta bekleyn araba bizi göre göre yola çıktı frene ne kadar asılmışsakta arabanın arka kapıya bindirdik..adam iindii ehliyetiniz varmı vs. bağırmaya başladı bende ddimki ya motoru yaptırırsın ya da trafik çağıracam dedim hala üste çıkmaya çalışıyor..neyse sonunda sesini kesti motoru yaptırdıı..allahtan bizde bişe yoktu.. ama benim en çok sinir olduğum şey biziii neden görmemezlikten geliyorlar!!!yani kendilerinin altında araba var bizde motor var diye trafiğe çıkmayalımmı!!işin açığı ben iyice korkmaya başladım artık!!
    Sizede çok geçmiş olsun, bu ülkede motor kültürünün oturması belki biraz zaman alacak ama umarım o zamana kadar motorsiklet kullanan insanların başına daha fazla kötü şeyler gelmez...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 ----------

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitemizde iki üye '' Yunus '' motorize ekiplerden..

Onlar sana daha net bilgi verebilirler, ikametgahına yakın

bir karakoldan da bu konu hakkında bilgi alabilirsin..

Seni yanıltmadan kendi görüşümü söyleyecek olursam;

Öncelikle motorun yerdeyken plakan görünecek şekilde

bir fotoğrafını çekseydin çok iyi olurdu. Sonrasında

155 'i arayıp '' şurada şöyle bir kaza oldu, benim hasarım var,

bana çarpan aracın sürücüsü durmadı kaçdı ve plakası da şudur !.. ''

diye yorumda bulunsaydın faydası olurdu..

O aracı ve sahibini bulup, tutulacak rapor ilede sürücünün

yani sana çarpıp kaçan ve bu arada senin motorunun hasar

görmesine sebebiyet veren aracın trafik sigortası senin motorunun

hasarını karşılar ve tazmin ederdi.. Ayrıca olayı görenlerin isim ve telefonlarını

aldınmı bilmiyorum. Aldıysan o kişi ya da kişileri bu konuda şahit

olarak gösterebilir ve işlemleri hızlandırabilirsin..

Bence, yine de geç kalmış sayılmazsın..

Şu bölge , şu mahalde şöyle bir olay başıma geldi ben kazanın

stresi ve trafiğin yoğunluğu nedeni ile kısmi şoka girdiğimden

155!i de arayamadım. Ama şimdi şikayetçiyim, aracın ve

sahibinin bulunup hasarımın tazmin edilmesini talep ediyorum

diyerek karakola gitmende fayda var kardeş..

Azda olsa sana ışık tutabilmişimdir inşallah..

Geçmiş olsun dileklerimle..

Az değil gayet iyi yardımcı olduğunu söyleyebilirim, karakolda ne söylemem gerektiğini biraz toparlamaya çalışıyorum, bunlarında çok faydası olacak, olayın azda olsa şokunda olduğum için şahitlerin adını telefonun almak hiç aklıma gelmedi açıkçası ama bundan sonraki olaylar için (inşalah bir daha olmaz) aklımda bulunsun. çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    skyteam st 200
    sağolasın abimm..kimsenin başına kaza bela vermesin allaah!!
    :queen: motorsa cross olsun :queen:

Kardeş, öncelikle sakin olacaksın..

Karakola gittiğin zamanda aynı sakinliğini korumanda çok büyük

yarar var. En azından şikayet dilekçeni yazarsın, karakolda

dilekçene kayıt yaptırırsın ve dilekçenin bir fotokopisini de

kendine almayı unutma..

Genel bilgiler ışığı altında konuyu toparlayacağından eminim,

gerekirse sana moral olması açısından, çevrenden, okuldan,

iş yerinden, akraba eş dost vs bir kişiyide yanına alırsan

sana can yoldaşı olur.

Yoksa tek başına paşalar gibi gider, böyle böyle oldu diye

yazılı dilekçe ile tabiki de işlem yaptırabilirsin..

Kolay gelsin, hadi bakalıım o zaman kendini toparla ve doğru karakola..

kolay gelsin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:35 ----------

Sen şikayet dilekçeni ver..

Bayan sürücüyü bul...

Karşı tarafın trafik sigortası senin hasarını karşılayacağı

için senin motoruna çarpan kişinin kaybedeceği birşey yok

gerekirse mobesa kameralarının da tespit için devreye

girmesi hususunu dilekçende belirtebilirsin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:39 ----------

Sonraki gelişmeleri de mesaj başlığın altında yazar ve bizlerle

paylaşırsan bu konudaki tecrübelerini üyelere aktarmış

olursun..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geçmiş olsun. Maalesef o çarıp kaçan sürücü kaçmış oluyor. Eğer sana çarptığı yerde polis çağırsaydın belki bişey çıkabilirdi ama şimdi karakola gidersen en iyi ihtimalle bir tutanak tutup gönderirler ki o da hiçbir işine yaramaz. Bir arkadaşımın arabası park halindeyken gözümüzün önünde çarıpıp kaçtılar. Plakayı aldık karakola gittik ama dediğim gibi tutanak tuttular ama bir işe yaramıyor. Sana çarpanın gelip evet ben çarptım diye kabul etmesi gerekiyormuş. Bu tutanak sadece kaskonuz varsa (bildiğim kadarıyla) hasarsızlık indirimi bozulmadan aracı yaptırmaya yarıyor.

Motosikleti
    skygo 250-4
    geçmiş olsun arkadaşım. keşke plakayı veren adamıda alıp gitseydin polise. şikayetçi ol ve aynı durumda kalan arkadaşlarda şikayetçi olsunlar ki trafikte show yapan bu dengesizlerden yer açılsın bize. hasarınıda yüksek göster ve kolum bacağım sekiyo sakatlandım de allah korusun ilgilenirler inşallah..

Yanlış yönlendirme yapmayalım arkadaşlar.

Bu ülkede yasa var hukuk var.

''Oseberg'' in yasal yoldan takibini yapması ve

yukarıda belirlediğimiz prosedürü takip etmesinde

yarar var. Konuyu sıkı sıkıya takip ettiğinde motorunun

masrafını karşı tarafın sigortasından yaptıracağından

vede kaçan arabaya; kaza mahallini terk ettiği için trafik

para cezası kesileceğinden eminim..

Mesajımın son kısmında değindiğim üzere; kaçan kişi olayı

inkar yoluna giderse , mobesa kameralarına başvurulabilinir..

Önce karşı taraf tespit edilsin, yüzyüze görüşülsün,

sonrası çorap söküğü gibi gelecektir..
    onurordek bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Eğer olay yerini gören mobese kamerası varsa, savcılığa dilekçe verip kamera kayıtlarının incelenmesini isteyebilir, inceleme sonrası hasarını trafik sigortasından karşılayabilirsin.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış yönlendirme yapmayalım arkadaşlar.

Bu ülkede yasa var hukuk var.

''Oseberg'' in yasal yoldan takibini yapması ve

yukarıda belirlediğimiz prosedürü takip etmesinde

yarar var. Konuyu sıkı sıkıya takip ettiğinde motorunun

masrafını karşı tarafın sigortasından yaptıracağından

vede kaçan arabaya; kaza mahallini terk ettiği için trafik

para cezası kesileceğinden eminim..

Mesajımın son kısmında değindiğim üzere; kaçan kişi olayı

inkar yoluna giderse , mobesa kameralarına başvurulabilinir..

Önce karşı taraf tespit edilsin, yüzyüze görüşülsün,

sonrası çorap söküğü gibi gelecektir..
    Öncelikle arkadaşımıza geçmiş olsun...
    Bu ne rezalet be. Her siteye girdiğimizde mutlaka birkaç kaza geçirmiş arkadaşların haberini mi duymamız gerek.
    İş bu meleketin kanunu ve yasalarına kaldı ise daha çoook koşar.. İnşallah arkadaş gençtir de çok yorulmaz ve bıkmadan sonuca varır...
    Böylelerini yakaladığın yerde infaz edeceksin.
    Gazetelerde birkaçkez motorcunun gazabına uğramışların fotoları çıksın bakalım...
    Ülkemizde medya çok daha etkilidir.

''Osmanba''

Arkadaş, kendisine çarpıp kaçan kişinin bayan olduğunu

yazmış. Bayana el kalkmayacağı için o aşamada bir

bocalama yaşamıştır.

Aksi halde sürücüsü erkek (!..) olupta yanlış yapanlara

öncelikle anlayacağı usul ve lisandan konuşmak yasa ve hukuk

ölçülerinde hareket etmek esas olmalıdır.

Sonrasında ise tabiki ve yerine göre;

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir !..

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Çok geçmiş olsun.Allah bir daha yaşatmasın.Dört teker ve üzeri sürücüler nasıl da potansiyel katil olabiliyorlar, insanların canlarına nasıl da kast ediyorlar anlamak gerçekten mümkün değil.İnşallah gerekli yasal işlemler lehinize sonuçlanır.
    Bu konudan ders de çıkardım aslında;
    -Motosiklet kaza sonrasında olduğu yerde fotoğrafı çekilecek,
    -Şahitler sadece plakayı almış olmalarından değil de olaya şahit olmaları münasebetiyle de diğer hak taleplerinde yardımcı olmaları talep edilecek.
    -Olay yerinden ayrılmadan polis çağırılacak
    -En önemlisi de bunları yapabilmek için soğukkanlı olunacak.
    Eklemeler yapılabilir tabiki...
    Dediğinize göre "sıkşık trafikte arabanın sağından geçtim, aslında bu da trafikte tasnif edilecek bir davranış değil", bence trafik sıkışık veya araçlar altını çizerek söylüyorum çok çok düşük hızlarla ilerliyorlarsa veya dur-kalk şeklinde ilerliyorlarsa arabanın sağından dikkatlice geçmenin çok da kusur olmayacağı kanaatindeyim.Lafın kısası burada bir kusurunuz yok gibi, tabi bu da sizin için bir artı.Kazasız sorunsuz sürüşler, hepimize.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.Allah bir daha yaşatmasın.Dört teker ve üzeri sürücüler nasıl da potansiyel katil olabiliyorlar, insanların canlarına nasıl da kast ediyorlar anlamak gerçekten mümkün değil.İnşallah gerekli yasal işlemler lehinize sonuçlanır.
    Bu konudan ders de çıkardım aslında;
    -Motosiklet kaza sonrasında olduğu yerde fotoğrafı çekilecek,
    -Şahitler sadece plakayı almış olmalarından değil de olaya şahit olmaları münasebetiyle de diğer hak taleplerinde yardımcı olmaları talep edilecek.
    -Olay yerinden ayrılmadan polis çağırılacak
    -En önemlisi de bunları yapabilmek için soğukkanlı olunacak.
    Eklemeler yapılabilir tabiki...
    Dediğinize göre "sıkşık trafikte arabanın sağından geçtim, aslında bu da trafikte tasnif edilecek bir davranış değil", bence trafik sıkışık veya araçlar altını çizerek söylüyorum çok çok düşük hızlarla ilerliyorlarsa veya dur-kalk şeklinde ilerliyorlarsa arabanın sağından dikkatlice geçmenin çok da kusur olmayacağı kanaatindeyim.Lafın kısası burada bir kusurunuz yok gibi, tabi bu da sizin için bir artı.Kazasız sorunsuz sürüşler, hepimize.

''ömercik '' aferin sana akıllı ve zeki bir insansın, yolun ve bahtın açık olsun..

''Oseberk'' hangi aşamadasın ve son durum nedir?

çok geçmiş olsun.geçen ay kuzenimin erkek arkadaşının başına benzer bir olay geldi.çarpıp kaçan sürücünün plakasını görenlerden biri kendisine vermiş.aracın fotoğrafları ile birlikte savcılığa başvurdu.adamı buldular.bu arada aracı perte çıktı 9 bin tl değer biçildi.adam davadan vazgeçilmesi ve şikayetin geri alınması karşılığında 9 bini ödedi arkadaşıma.eğer aracın parasını ödememiş olsaydı zararların tazmini artı hapis ve para cezasına çarptırılacaktı.böyle bir durumda en doğrusu kaza sonrasında motorunuzun fotoğrafını çekmek,etraftaki görgü tanıklarından bir ya da birkaçının telefonunu almak ve savcılığa başvurmaktır.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ya bugün otomatik vitesli arabayı stop ettiren kadın gördüm. herşey beklenir bunlardan, uzak durun, kaçın.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bugün otomatik vitesli arabayı stop ettiren kadın gördüm. herşey beklenir bunlardan, uzak durun, kaçın.

Bayan şöförlerin (sürücülerin) bazısı tehlikeli olabilir!..

Fakat hiçbir bayan;

dolmuş, minibüs, otobüs, tır , çimento veya tomruk kamyonu kadar tehlikeli değildir..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)