Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask kilidi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ninja 250 R
    Arkadaşlar merhaba,

Konuyu tüketici köşesine açacaktım ama aslında kullanımla ilgili genel bir konu olduğundan buraya açtım.

Ben motor kullanmaya yeni başladım, Ninja 250R sahibiyim, topu topu 200-300 km yapmışımdır.

Motoru park ettikten sonra kaskı yanıma alarak dolaşmak bazen sorun oluyor, sizler genelde kask kilidi kullanıyor musunuz? Tavsiye eder misiniz? Herhangi bir marka tavsiyeniz veya kask kilidi dışında bir çözüm var mıdır?

İnternetten biraz araştırma yapınca genelde kaskı motorda kilitleyerek bırakmaktansa, kaskı her zaman yanında taşımanın tercih edildiği gibi bir izlenime kapıldım. Sizler için de böyle midir?

Bir de biraz spesifik olacak ama Ninja 250r de kask kilidi hazırda bulunuyormuş sanırım, user manual'dan pek anlayamadım, gene internetten araştırma yapınca aslında pek kullanılamadığını filan okudum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba.

Kazasız,belasız zevkli sürüşler dileğiyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben normal halat kilidi arka tekerden geçirip, kaskıda selenin arkasına koyup kilidi içinden geçirip kilitliyorum. en baba kask kilidindende sağlam oluyor hem
    efizikci bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Önemli bir konu bende bu durumdan muzdaribim.
    Genelde bir yere gittiğim zaman kaskımı yanımda taşırım.
    Fakat bazı durumlarda bu mümkün olmuyor. Öylece selenin üzerine bırakıyorum veya dikiz aynasına takıyorum.

Ama işimi hallederken aklım sürekli kaskımda oluyor. Bir an önce işelerimi halledip motorun yanına dönmeye çalışıyorum.

Ninja 250R'daki kask kilidi (tam emin olmasamda ) genelde sele altında veya motorun arka kısmında askılık gibi bir yer olur. Oradan kaskın kayışını geçirip kilitlersiniz. Güya kask kilidi bu.

Bizim CBF150'de sele altında var bu askılardan kask kayışını oradan geçirip seleyi kapatıyorsun, ama pek güvenli değil yinede.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    topcase'in nimetlerinden yararlanıyorum bu konuda :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Ne kadar guvenılır olmasada motor ustunde bası boş bırakacağıma ufak kılıtle kılıtlıyom
    http://www.hudsonderi.com/?urun-deta...201_KiLiT.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben kaskı sissybarın üzerine koyup kayışını da takıyorum ki biri gelip düşürmesin. Eğer alışveriş merkezi gibi montla sıcaklayacağım bir yere gitmişsem montu da atıyorum motorun üstüne Tek güvenlik önlemim giriş kapısının yakınlarında güvenliğin görebileceği yerlere park etmek. Bi gün cebinde ruhsat vs. olan montumu çaldıracam ama ne zaman

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kaskı sissybarın üzerine koyup kayışını da takıyorum ki biri gelip düşürmesin. Eğer alışveriş merkezi gibi montla sıcaklayacağım bir yere gitmişsem montu da atıyorum motorun üstüne Tek güvenlik önlemim giriş kapısının yakınlarında güvenliğin görebileceği yerlere park etmek. Bi gün cebinde ruhsat vs. olan montumu çaldıracam ama ne zaman
    Hocam o tip durumlarda ben montun cebini tamamen boşaltırım ceplerdekini yanıma alırım. Montu aynen bahsettiğin gibi motorun üstüne atarım.
    Tavsiyem kesinlikle ruhsatı vs. montunda bırakma. Çaldırırsan kaybedersen resmi prosedürle uğraşmak insanın canını çok sıkıyor.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    mont içinde çözüm basit kaskı topcase'e montu yan çantaya :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Bisiklet kilidi tarzında, ucuz, anahtarlı veya şifreli birçok ürün var. Ben o şekilde kaskı gidona kilitliyorum.
    İşim bitince klidi halka şeklinde gidona tekrar geri takıyorum. Pratik ve güvenli bana göre.

Motosikleti
    cbf 150 siyah inci
    bu konu beni de düşündürüyor. top case var ama görüntüyü bozuyor diye çıkartmak istiyorum ama bu sefer eldiven kask nereye konacak ben de merakla cevapları bekliyorum.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşım sıkıntı kaskı yanında gezdirmek veya kaskı bir tarafa bırakmak değil kaskı motora kilitlediğinde gerizekalılar vizörünü ya elliyolar yada çiziyolar
    bak Van merkezde banka önüne koydum kaskı aynaya astım ben arkamı dönene kadar iki zibidi yaşları 20 üzeri ula edi bunun camı çizilmez diğeri yok lan dedi ben şişt diyene kadar adam anahtarla vizörün anasını boydan boya ağlattı o yüzden asla yanımdan ayırmam arkadaş ben kaskı
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sıkıntı kaskı yanında gezdirmek veya kaskı bir tarafa bırakmak değil kaskı motora kilitlediğinde gerizekalılar vizörünü ya elliyolar yada çiziyolar
    bak Van merkezde banka önüne koydum kaskı aynaya astım ben arkamı dönene kadar iki zibidi yaşları 20 üzeri ula edi bunun camı çizilmez diğeri yok lan dedi ben şişt diyene kadar adam anahtarla vizörün anasını boydan boya ağlattı o yüzden asla yanımdan ayırmam arkadaş ben kaskı
    Yuhh demek istiyorum, nasıl bir mantık bu?
    Allah sabır versin size.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    sizde o anahtarları alıp "bakalım hanginiz çiziliyor" diyerek onları çizmediniz mi?
    ozgurcakici bunu beğendi.

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Diyecek bir şey bulamıyorum bunu yapanlara. o kadar çeşit insan var ki memlekette.

Bence en iyi çözüm iyi bir topcase.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

bırak kaskı bırakmayı,motoru bırakmaya bıle tereddut edıyorum adamlar motorun ustundekı bagaj lastıgıne tenezzul edıyor.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Kask kilidi konusu daha önce açıldığı için tekrardan açmak istemedim kask kilidi kullanan varmı işe yararmı tavsiyeleriniZi bekliyorum

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ben şifreli bisiklet kilidi kullanıyorum.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Bende çok araştırdım. Değişik kilit şekilleri üzerinde deneme yaptım .. en güzeli Anahtarlı bisiklet kilidi. Şifreli uğraştırıyor. Cbf150 arka demirine 20 30 cm uzunluğunda bi kilit takın. Kaskın içimden geçirip kilitlersin taş gibi maşallah ;)

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Ben bisiklet kilidi kullanıyorum. Aynaya takıp, gidonun ve kaskın içinden geçirip kilitliyorum. Elinde penseyle dolaşan birisi varsa elbet keser alır. En azından elini kolunu sallayarak gezene kaptırmayalım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)