Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Galiba yagima benzin karisiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın civarda olsaydın atlar gelirdim valla .büyük arızası yoktur sanmıyorum gelişmeleri yazarsın
    cok sagol kardes.servisten randevu alicam bakalim ne olcak.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    klr 600
    motorun markası ne

Yağa yakıt da su da karışabilir.Caterpiller'in büyük iş makineleri için yağ durum analizi ile, kurum, oksidasyon, nitrasyon ürünleri ve sülfür ürünleri (asitleri) tespit edilmektedir.Bunun yanı sıra su, yakıt ve antifriz karışmasıda belirlenmektedir.
    http://www.borusangucsistemleri.com/105.aspx

Yakıtın yağa karışması durumunda ya segmanlar aşınmıştır yada çalışmayan motoru çalıştırmak için çok sefer marşa basılmıştır ,yanmamış yakıtın bir kısmı kartere sızmıştır.

Motosikleti
    Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun markası ne
    2001 model r6
    RIDE or DIE

Hacom yağa benzin karışsa ki bu çok düşük ihtimal,benzin sıcaktan ucar gider motoru çalıştırınca ve yağını bozar zaten.eger diyorsan ki motor durunca kartere akıyor gene çalıştırmdan yag kontrolü yap sabah ,karteri ve yag cubuğunu kokla.Şamandıra taşırsa zaten tahliye hortumundan yada dışardaki kokudan anlarsın.Karbüratördeki benzinin motor karterine akması çok çok zor.Bir önceki yag degişiminde yagı tam boşaltmadıysan kalan yağdan dolayı seviyen iyice yüksek kalabilir.Sende bunu yag seviyesi kendi kendine artıyor diye yorabilirsin.Kolay gelsin.

neuremencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor yagına benzin karışmaz makinan hararet görmüş ve üst kapak contan yanmışsa yaga su karışması normaldir.
    "SULAR YÜKSELİNCE BALIKLAR KARINCALARI YER, SULAR ÇEKİLİNCE DE KARINCALAR BALIKLARI. KİMSE BUGÜNKÜ ÜSTÜNLÜĞÜNE VE GÜCÜNE GÜVENMESİN.KİMİN KİMİ YİYECEĞİNE SUYUN AKIŞI KARAR VERİR"

.Ben yazarken markasını yazmışsın motorunun R-6 2001 bilmiyorum enjection lumu eger öyleyse bence daha zor.Motor dururken yakıt pompalaması lazım.Ondan sonrada zaten motoru çalıştıramazsın.Su karıştıysada zaten gene yağını bozar rengi beyaza döner,köpüklü gibi.Anlarsın yani.

Motosikleti
    Alıntı neuremencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yagına benzin karışmaz makinan hararet görmüş ve üst kapak contan yanmışsa yaga su karışması normaldir.
    dostum sicaklik asla 85 derecenin ustune cikmadi oda isiklarda beklerken o kadar oluyo.su karismis olsa yag boza gibi olur.yagi ve filtreyi 300km once degistirdim.yag birazcik incelmis gibi.seviyeyi surekli kontrol ederim daha once motoru iki gun calistirmadan kontrol etmistim ve biraz gezdim daha sonra baktim bi seviye yukselmis.bilemiyorum biraz daha kullanicaz bakalim ne olcak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:04 ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Ben yazarken markasını yazmışsın motorunun R-6 2001 bilmiyorum enjection lumu eger öyleyse bence daha zor.Motor dururken yakıt pompalaması lazım.Ondan sonrada zaten motoru çalıştıramazsın.Su karıştıysada zaten gene yağını bozar rengi beyaza döner,köpüklü gibi.Anlarsın yani.
    yok hocam karburator.ancak kontak kapali iken benzin pompasi yine calismiyor zannedersem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:06 ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacom yağa benzin karışsa ki bu çok düşük ihtimal,benzin sıcaktan ucar gider motoru çalıştırınca ve yağını bozar zaten.eger diyorsan ki motor durunca kartere akıyor gene çalıştırmdan yag kontrolü yap sabah ,karteri ve yag cubuğunu kokla.Şamandıra taşırsa zaten tahliye hortumundan yada dışardaki kokudan anlarsın.Karbüratördeki benzinin motor karterine akması çok çok zor.Bir önceki yag degişiminde yagı tam boşaltmadıysan kalan yağdan dolayı seviyen iyice yüksek kalabilir.Sende bunu yag seviyesi kendi kendine artıyor diye yorabilirsin.Kolay gelsin.
    dosrum kokluyorum benzine kokmuyor,gerci yag da motul ESTER guzel bi kokusu var pek anlasilmiyor ancak yinede benzin kokusu yok.ancak bu yag seviyesi neden nasil artar bunu anlayamiyorum.su karismis degil ancak yag cok az incelmis gibi.
    RIDE or DIE

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    yağ lambası yakma meselesi n'oldu motorun?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ lambası yakma meselesi n'oldu motorun?
    valla hocam yagi ve filtreyi degistirince duzeldi ancak aksam motor rolantide calisiyordu isinmasini bekliyordum bi yandi hic sonmesi 6 km lik yolu mecruben oyle gelmek zorunda kaldim.yolda iki kere sondu ancak sonra yine yandi eve yaklastim artik o zaman temelli sondu.lamba yaniyor dedigim gibi 6 km yol gectim ancak motorda hic hararet tekleme zorlanma ses degisikligi olmadi.bilemiyorum.servise gidicemde hic vaktimde yok,motor servise gidene kadar cikarmicam artik.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    aksam motorumu yag lambasi yanarken 6 km kadar kullandim,eyer yaglama yapmasa motor kilitlerdi yada mutlaka bi tekleme,ses,hararet,zorlanma,cekisten dusme olurdu dusunuyorum.ancak bu belirtilerin hicbiri olmadi.motorumu garaja aldim.simdi civardaki en yakin servisi bulup bi randeu aicamda motorumu goturcem.ne zaman olur bilmem ama gelismeleri yazarim.
    RIDE or DIE

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorhocası abimin dediği gibi segmanlar aşınmıstır aslında çok nedeni var bakılırsa , blog çatlatmış olabilir segman sorunu subab ayarı vs vs servis karar vericek artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:06 ----------

Alıntı neuremencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yağına benzin karışmaz diye bi kaide yok abi adamı şimdi başka şeylerden işkillendirmeyelim servise gitsin en iyisi bu durduk yere adam yağa benzin karıştı diye yakınmazdı herhalde

Motosikleti
    arkadaslar bugun yamaha servise gittim.yolda yine yag lambasi yandi ve sonmedi,isiklara geldim motoru vitesten cikardim rolantinin dusuk olmasindan sanirim motor stop etti.bende inip ittirmeye basladim zaten az kalmisti servise.yasli olan adama durumu anlattim.adam kontak verdi yag lambasi yaniyordu.motoru calistirdi hersey normaldi.adam hemen yag sensorundenaaa(musir) dedi.bende degistirmesini soyledim.bitane cikardi sanirim bu olcak dedi.ondan sonra genc olan benim motoruma bakmaya basladi.ancak o anda yag lambasi yanmiyordu.motoru calistirdi dinledi kullandi.daha sonra dukkanin icine alip baya bi gaz falan verdi yani zorladi.aqncak lamba yanmadi.depoyu falan soktu baglantilari kontrol etti biseyler olctu.ben disardaydim o an tam olarak bilmiyorum ne yapti.cocuk hersey normal dedi.ben ama bazen yaniyor dedim.oda elektriksel bi problem olabilir dedi.yada bazen yag kanallarda dolasamiyordur oda bunu hata gibi algilar dedi.neyse o kadar zorlamaya ragmen yanmadi,bidaha yanarsa yine gel dedi.bu arada bu yagi da sordum benzin karisabilirmi diye ama adam bu imkansiz dedi.cocukta kontrol etti normal dedi.bu arada arkadaslar 2001 model r6 yag musiri tr de yaklasik kac liradir?
    RIDE or DIE

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    yani doğru demiş en azından , yağa benzin karışmaz.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam oylede neden bu yag seviyesi yukseliyor anlamadim yada belkide ben kuruntu yapiyorum bi arkadasin dedigi gibi.
    RIDE or DIE

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam oylede neden bu yag seviyesi yukseliyor anlamadim yada belkide ben kuruntu yapiyorum bi arkadasin dedigi gibi.
    Ben demiştim de o yazdığımı bulamadım..Galiba silinmiş mi ne..??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben demiştim de o yazdığımı bulamadım..Galiba silinmiş mi ne..??
    olabilir dostum.malini ne kadar dikkatli kullanirsan o kadar cabuk bozulur ya benimkide onun gibi bisey galiba
    RIDE or DIE

Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karışır hocam . sorun varsa karışır.

jigleyi açık unutup 1 ay gezipte karterden 2 litre yağ çıkaran arkadaşlar oldu.

ben depoma yarım litre patates kızarteması yağı koymuştum sizlerden uzak patırtılı çalışıyordu, karterden 2 litreye yakın yağ çıktı. segmanlarım da yeniydi motor 8bindeydi

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karışır hocam . sorun varsa karışır.

jigleyi açık unutup 1 ay gezipte karterden 2 litre yağ çıkaran arkadaşlar oldu.

ben depoma yarım litre patates kızarteması yağı koymuştum sizlerden uzak patırtılı çalışıyordu, karterden 2 litreye yakın yağ çıktı. segmanlarım da yeniydi motor 8bindeydi
    eski teknolojili araclarda bu olabilirmis benzin pompasi motorun icindeymis ancak artik bu sistem yok ve bu olanaksiz dedi.o degilde senin deponda patates kizartma yaginin ne isi var onu anlayamadim arkadasim?? hem dostum jikle nasil acik unutulur bunu da anlamadim hemde tam 1 ay boyunca.motosiklete ilk defa binen biri bile o zaman bi anormallik oldugunu anlar heralde
    RIDE or DIE

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş

Yağa benzin karışıyor demek nasıl karıştığını da açıklamak gerektiren uç bir yorumdur motor aşınmış ise (segman-gömlel vs...) yanma basıncı ile yakıt hava karışımı yağ karterine sızabilir ancak bu yağı derhal incelttiği gibi çok ciddi karter patlamalarına sebep olur (Benzin 64 derece de parlayan bir yakıttır). Bunun haricinde yağa benzin nasıl karışır ayrıca yağa sıvı benzin değil de bahsettiğim gibi yanma gazları karışıyor ise yağ karbonlaşarak siyahlaşır ve incelir (bir arkadaşımızın dediği gibi beyazlama olmaz?). motorunda yağ eksilmesi var sa, yağın rengi çabuk kararıyor ve ağır bir kömür kokusu oluşuyor ise, motorunun segman, piston, gömlek takımını ölçtürmek gerekir ki yağ yakıyor olabilir.

Dizel makinelerde acaip durumlarla karşılaştım, özellikle birinde, ''tabiri gereği'' İşeyen bir enjektör, neredeyse hiç yanma olmadan segman-gömlek arasından kartere sızıyor idi...
    Poturdak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)