Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni baslıyorum yardımcı olursanız sevınırım..

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelıkle merhabalar..yıllardan berı motor tutkunu bırı olarak bu tutkuyu gerceklestrme yolunda emın adımlarla ılerlıyorm.fakt racıng tarz dusundugum halde kontrol edp edemeyecegım veya benım ıcın sıkıntı olp olmayacagını dusundugumden dolayı goruslerınızi almak ıstedım..oncelıkle daha once vıteslı motor hıc kullanmadıgımı belırteyım..daha sonra aklımda 600 lk motorlar warken buyukler tarafından ıstersen once daha ufakları ıle basla gbı tavsıyeler cok aldım..fakat benım aklım devamlı onlarda..ve su an almazsam daha sonra maddı olrak bu kadar rahat alamayacagımın da farkındayım..bılgısı olan arkadslar buyuklerım benı bıraz bılgılendırırse cok sevnırım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    600 luk alırsın ehliyet kursuna yazılıp orada düşük cc li motorlarla pratik yaparsın hatta hondanın sürüş eğitiminede katılırsın daha sonra kendi 600 luk motorunla ne istersen yaparsın

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Büyüklerin gerekeni söylemiş.
    Üzerine eklenecek pek birşey yok.

Maddiyat konusuna gelince. Küçük motordan büyük motora geçmek ortalama 3-4 bin tl extra para gerektirir.

Ama direk 600 cc'lik motorlardan başlarsan benim ekleyeceklerim şunlardır ;

Dize takılan 5 cm'lik platin : 8000 $
    Bu operasyonun bedeli : 3000 $
    Manevi zarar : milyon dolar...
    Canın giderse bunun bedeli : Dünyaya bedel.

Şimdi sana hangisi mantıklı geliyorsa onu yap dostum.
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

bu sekılde soledıgınz surece de benım moralım bozuluyor..babam da zaten motora karsı bı ınsan olarak ustume gelııyor..fakat yokmudur bunun baska bı yolu arkadsın dedıgı gıbı kursla egıtımle fln ogrenmek..ufak motorlar bana oyuncak gıbı gelıyor.tatmın edecegını dusunmuyorm...

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    banada aynı şeleri söledile rönce düşükle başlamak lazımmış. bnde onları dinleyeceğim .
    bazı üst modellerde koruma demiri yokmuş hem. yazıldınmı ehliyete

Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada aynı şeleri söledile rönce düşükle başlamak lazımmış. bnde onları dinleyeceğim .
    bazı üst modellerde koruma demiri yokmuş hem. yazıldınmı ehliyete
    yok daha yazılmadım ama cok kısa sure ıcersınde yazılacagım..dedıgım gıbı ufaklar benı tatmın etmez gıbı gelıyor..ne bıleyım 600luk warken 250lık fln bınmek pek ıcımı acmıyor...dıkkatlı bı kullanıcıyımdır..ve altımda 600 war dıe gaza gelecek bı yapıya sahıp deglım..arkamda bırakacgım ınsanların farkndayım..o yzden yıne de herseye ragmen uzak dur mu dersınız..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı react1ve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sekılde soledıgınz surece de benım moralım bozuluyor..babam da zaten motora karsı bı ınsan olarak ustume gelııyor..fakat yokmudur bunun baska bı yolu arkadsın dedıgı gıbı kursla egıtımle fln ogrenmek..ufak motorlar bana oyuncak gıbı gelıyor.tatmın edecegını dusunmuyorm...
    hiç motor kullanmadım diyosun ve ardından ufak motorlar oyuncak gibi geliyo diyosun hiç bindin mi 125 cc vitesli motora hiç gaza bastın mı oyunca değil bunlar motor ve eğitimsiz kesinlikle 600 cc ile başlamak ölüme davetiye üstüne bide tecribesizlik..kimse sana motordan soğu ölüm makinası vs vs demiyo sadece emeklemeden koşmaya başlama diyo

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Anlaşılan sen hırs yapmışsın.
    Hırs'ta insana hata yaptırır.
    Tatmin etmeyeceğini nerden biliyorsun hem?
    Hiç kullanmamışsın ki?

Çıkıpta sana direk git 600 cc'lik makina al birşey olmaz diyenler olacaktır.
    Sen onlara kulak asma. Unutma ki herkezin denge ve adapte'si bir değil.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    altında 600 cc varken o gaza basarsın hiçte kendini frenliyemezsin emin ol dün yanımdan iki tane ss makina geçti onları gördüğüm anda 4. viteste gazı köklemişim motor vites istiyo ben hala onlara bakıyomallahtan motorum cbf 150 altımda 600 cc olsa peşlerinden uzıcaktım bende sakat durum bence ufak cc ile başla tecrübelendikce hak vericeksin...

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    yok daha yazılmadım ama cok kısa sure ıcersınde yazılacagım..dedıgım gıbı ufaklar benı tatmın etmez gıbı gelıyor..ne bıleyım 600luk warken 250lık fln bınmek pek ıcımı acmıyor...dıkkatlı bı kullanıcıyımdır..ve altımda 600 war dıe gaza gelecek bı yapıya sahıp deglım..arkamda bırakacgım ınsanların farkndayım..o yzden yıne de herseye ragmen uzak dur mu dersınız..
    Bu arada o 600 cc'lik makinalar 2.Vites'te 120-130 Km hıza çıkıyor.
    Artık gerisini sen düşün.

hırs degıl aslında olmsken en guselı olsun ıstıyorm..cok bılınclı konusuyorsun bu sekılde knsman benı caydırıyor.ama bende bılınclı bı surucuym o yzden kendıme guvenyrm..dereyı gormeden pacayı sıvamam..yanı demek ıstedıgım altımda 600luk war dıe ole gazlamam..cok ıstyrm yllardır =(

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    hırs degıl aslında olmsken en guselı olsun ıstıyorm..cok bılınclı konusuyorsun bu sekılde knsman benı caydırıyor.ama bende bılınclı bı surucuym o yzden kendıme guvenyrm..dereyı gormeden pacayı sıvamam..yanı demek ıstedıgım altımda 600luk war dıe ole gazlamam..cok ıstyrm yllardır =(
    Hayırlı olsun o zaman.

ne dıyeyım hak verıyorm sıze..sonucta saglık on planda..belkıde zamanla karar vermelıyım...acele etmemelıyım..

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    altında 600 cc varken gazlarsın bügün olmaz yarın olmaz ama sonra ben oldum dersin gazlarsın sonra allah bilir nerde patlarsın...zaten sen motora oturduğunda anlıcaksında neyse

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    aynen bana benzettim seni yada beni sana benzettim.
    bnde yakışmayacaını düşünüyordum.
    ancak sağlık daha önemli.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    ne dıyeyım hak verıyorm sıze..sonucta saglık on planda..belkıde zamanla karar vermelıyım...acele etmemelıyım..
    Valla kusura bakma ama bilmediği bi konu hakkında burnunun dikine giden insanların sağlıgı benim hiç umurumda değil. Sen bize ne yapmam gerek diye soruyorsun bizde sana yapman gerekeni söylüyoruz. İllede büyük motor ile başlayacagım diyorsan tercih senin kardeş.

Buda benim yaptığım son yorumdur.

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kusura bakma ama bilmediği bi konu hakkında burnunun dikine giden insanların sağlıgı benim hiç umurumda değil. Sen bize ne yapmam gerek diye soruyorsun bizde sana yapman gerekeni söylüyoruz. İllede büyük motor ile başlayacagım diyorsan tercih senin kardeş.

Buda benim yaptığım son yorumdur.

cok bılınclı knstun..tamam hak verıyorm sana..pekı ufakla baslamaya karar verdım dıyelım..bana racıng kasasında sesı hos ne onerebılrsınz...

Motosikleti
    DL1000-Nmax155

cok bılınclı knstun..tamam hak verıyorm sana..pekı ufakla baslamaya karar verdım dıyelım..bana racıng kasasında sesı hos ne onerebılrsınz...
    Cbr 125
    En ideali bu.
    Görüntüsü hoş ve seside fena değildir.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Dostum merhabalar... Sanırım aynı durumdayız ve sadece 1 ay önce bende benzer topic açmıştım... 600cclikler evet gerçekten hoş ama emeklemeden koşmak olmuyor. Tüm araştırmalarım ve gerek burdaki bilinçli kullanıcıların tecrübeleri ve gerek ise dışardan edindiğim bilgilerde düşük cc li alıp, belirli km kadar tecrübe edindikten sonra geçmek yönünde. Bende mantıklı buldum ve kısmetse ehliyetimide cebime koyduğum andan itibaren cbr 125 ile işe başlamayı düşünüyorum... Sinan arkadaşımız gerçekten bilgili ve tecrübeli bir arkadaşımız. Birçok konudada bana referans olmuştur. Bence sinan arkadaşımızın söylediklerine kulak asmalısın... Tekrar hayırlı olsun.
    Bir garip yolcu...

ole yapacgm galıba...en azından ogrenene kadar katlanayacagz 125 lıklere =( baktmda bısıklet gıbı geldı bana =))

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)