Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni baslıyorum yardımcı olursanız sevınırım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı react1ve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ole yapacgm galıba...en azından ogrenene kadar katlanayacagz 125 lıklere =( baktmda bısıklet gıbı geldı bana =))
    Fotolardan banada öyle geliyordu Ama geçen hafta ankaradaki efe hondaya gittim bilmiyorum ama cidden hoşuma gitti göz dolduruyordu ) Acaba 2010 lar mı az da olsa kaslı? Yoksa bana mı öyle geldi
    Bir garip yolcu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    ole yapacgm galıba...en azından ogrenene kadar katlanayacagz 125 lıklere =( baktmda bısıklet gıbı geldı bana =))
    bisikletten iyi gider merak etme..
    motorda motor, ille de motor

Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250
    Arkadaşım yeni başlıyorsan kesinlikle özel eğitim almanı tavsiye ederim..
    Ben öyle yapmıştım, iyiki de yapmışım çünkü trafikteyken hocamın bana söylediği her ayrıntı aklıma geliyor, hatta bazen beni ciddi hatalar yapmaktan kurtarıyor..
    Orada motosikleti sürmeyi veya her şekilde ustalaşmayı değil, nasıl sürmen gerektiğinin, nasıl ustalaşacağının teknik detaylarını öğretirler.. Bunlar da senin kendini geliştirmen için mükemmel ayrıntılar oluyor..
    Ben de 250cc ile başladım, takriben 5000 km yol yaptım fakat kendimi hâlâ hazır hissetmiyorum 600 ccler için..
    125 lik alıp katlanacağım diye düşünme lütfen, 250 cc lik çok güzel ss lar var, Hyosung olsun, Kavasaki olsun..
    Şimdiden hayırlı olsun

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Valla kardeş bende sen gibi yıllardır bunun için yanıp tutuşuyorum zevki inanılmaz ama yıllardır çokk çeşitli sebeplerle almadım motoru, alacağım zamanda ilk 600 lük almam. Hayat bu arkadaşım bazı hatalar telafi ediliyor ama tecrübesiz bir motosiklet tutkununu olarak büyük motorlarla yapacağın küçük hatalar seni sevenleri çok üzebilir... Ya keşke deyip çok üzülürsün, ya da keşke bile diyemezsin...
    Hevesini kırmak istemiyorum filan demiyeceğim, HEVESİNİ KIRMAK İSTİYORUM ! 1 - 2 sene tecrübelen, sonra büyük motorlardan hemen zevk almayı da öğreneceksin...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    git bir 600 cc lik SS in arkasında artçı ol , seni bir iki viraj yatırsın kaldırsın . Sonra belki
    bide 0 dan 100 e 3 sn de cikarsin ondan sonra belki ben almiyim bile dersin.
    Ben 1000 lik ss arkasina bidaha binmem okadar buyuk konusuyorum .
    Sende bir dene .

HGS ye git orda dene bakalım oluyor mu olmuyor mu ? 150 lik motoru bile donduremedigini kukaları 10 -20 km lerde ezdigini goreceksin.

O kukalar gercek hayatta kaldırım , insan , araba gibi şeyler oluyor . Artık yorum san kalmıs
    cesur don kişot arkadaşım .

Saygılar

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolardan banada öyle geliyordu Ama geçen hafta ankaradaki efe hondaya gittim bilmiyorum ama cidden hoşuma gitti göz dolduruyordu ) Acaba 2010 lar mı az da olsa kaslı? Yoksa bana mı öyle geldi
    yenimahalledeki plazadamı o dediğin motorlar ? bende yarın gidip bakmayı düşünüyorum da

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    Alıntı Ahmettt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım yeni başlıyorsan kesinlikle özel eğitim almanı tavsiye ederim..
    Ben öyle yapmıştım, iyiki de yapmışım çünkü trafikteyken hocamın bana söylediği her ayrıntı aklıma geliyor, hatta bazen beni ciddi hatalar yapmaktan kurtarıyor..
    Orada motosikleti sürmeyi veya her şekilde ustalaşmayı değil, nasıl sürmen gerektiğinin, nasıl ustalaşacağının teknik detaylarını öğretirler.. Bunlar da senin kendini geliştirmen için mükemmel ayrıntılar oluyor..
    Ben de 250cc ile başladım, takriben 5000 km yol yaptım fakat kendimi hâlâ hazır hissetmiyorum 600 ccler için..
    125 lik alıp katlanacağım diye düşünme lütfen, 250 cc lik çok güzel ss lar var, Hyosung olsun, Kavasaki olsun..
    Şimdiden hayırlı olsun
    o tecrübeleri ufak ufak buralarda bizlerle paylaşsanız ya.

Motosikleti
    S&T GT 250R
    hyosung 250 r tam senlik bi dene...
    Sex Speed Money...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Bak kardeşim (Samimiyetten öyle yazıyorum bilgili deneyimli insanın ön yargısız seslenişi) çok acemi arkadaşımıza öğüt verdim. Daha bu gün 15 yaşında deli dolu bi kardeşimizin kulağını çektim. Niye mi? Al sana küpe!!!!!!
    Rahmetli dayım senelerce araç kullandı. Java ceylanda ilk sürüş eğitimimi dayımdan aldım. Evliydi ve 7 yaşında çocuğu vardı. Enson arabasına bindiğimde "Ya olm 190 basıyorum bunla biz usta şöförüz, bişi olmaz" demişti. Şimdi hayal oldu. O kadar basit öldü ki yakıştıramıyorum. Aşırı hız ve dikkatsizlik. Ölüm hayatın o kadar parçası ve o kadar sıradan ki. Ölüm sonrası üzüntüler asıl anormal ve çok acı. Yağ gibi ölürsün. Vardı yoktu derler. Ölüm senaryosu budur.
    İçimiz öyle yanıyor ki tarifi yok.
    Sana doğru yolu tavsiye ediyorum. ucuzuna kaçma. Ne hakkın var sevdiklerini acılar içinde kıvrandırmaya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Yazık değilmi anana babana. Niye işkence edesin???????
    Al paşalar gibi 125cc ybr yada cbf 150. Öğren alış motorsikletin dinamiğini tepkilerini öğren. Usturuplu kullan. Motorsiklet araba gibi değildir. Kademe kademe öğrenilir. Bak ben buradaki en deli en gözkü karalardan biriyim. 125cc de sağlam deneyimden sonra 600cc lik bir canavara bindim. Hala da kullanıyorum. Halada tedbirliyim. Ama dayımdan sonra almış olsaydım inan 250cc olurdu. Yanlış yaptım ama yanlışımı bilerek %1000 daha fazla tedbirliyim. Halada öğreniyorum. Bir kitaplık motorsiklet bilgim olmasına rağmen her sürüşümde başka deneyimler elde ediyorum. bu 125- 150 likler 100-120 Km hızlara ulaşabilir. Hatta ekonomiklerdir. Yakın seyehatlerimde 125liğimi kullanırım deli gibide keyif alırım. Bağırttıra bağırttıra giderim. Ama bunu 600lükte yapamıyorum. Bağırttığımda 200 görmeye başlıyorum. Tır tır sallana sallana bana çok faza bişey olmayacağını bilerek full koruma yol yapmak o kadar zevkli ki anlatamam.
    İllaki 125lik kullanacaksın (Akıllıysan ve sevenlerine değer veriyorsan) ilk düşüşünde bana dua edecek yada " Şerefsizin dediği çıktı" diyeceksin. işte o zaman anlayacaksın ne demek stediğimi. Olsun sen sağolda gerisi hikaye.
    Ha çok iyi araba sürmek içinde motorsiklet kullanmak şarttır. Bence her araba sürücüsü motorsiklet pilotu olmalıdır. Çünkü Motorsiklet sürdükten sonra araba kulanmam %10000 gelişti. Süper araba kullanır hale geldim.
    Kısacası. Motorsiklet sürmelisin ama kademe kademe makineni arttır. Haden kendine iyibak tavsiyeleri ise aklına kazı.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

motorda herşey görüntü yada ses değildir. madem yeni başlıorsun acele etme,önce ufak bişeyle başla,sonra tecrübe edindikten sonra ve motor iyi hakim olduktan snonra istersen git 1000cc al, kimsenin sana bişey dediği yok ama önce eğitim,sonra sağlık

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yenimahalledeki plazadamı o dediğin motorlar ? bende yarın gidip bakmayı düşünüyorum da
    evet dostum çiftlik kavşağındaki benim evin 100 mt ilerisindeymiş geç haberim oldu tavsiye ederim bi gez vallahi ben gezdim hiç çıkasım gelmedi )
    Bir garip yolcu...

hepınızın yorumunu dusunerek dıkkatlı dıkkatlı okudum..ılgınız ıcın cok teskkrler..sanırım acele etmemelıyım...yawas yaws uygulamalıym planlarımı..125 lık en azından 600 luk olmadan once 250 lık ıle baslayacagım..

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    yok daha yazılmadım ama cok kısa sure ıcersınde yazılacagım..dedıgım gıbı ufaklar benı tatmın etmez gıbı gelıyor..ne bıleyım 600luk warken 250lık fln bınmek pek ıcımı acmıyor...dıkkatlı bı kullanıcıyımdır..ve altımda 600 war dıe gaza gelecek bı yapıya sahıp deglım..arkamda bırakacgım ınsanların farkndayım..o yzden yıne de herseye ragmen uzak dur mu dersınız..

600 lük makina varken 250 lik binilmez diyorsun.

zzr1400 var / suzuki hayabusa var neden 600 lük bir makinaya binesinki...

CBR125R
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Motosikleti
    Kawasaki zx6r ninja
    bende bi 600r kullanicisi olarak söylenenlere kulak vermeni umuyorum direkt olarak 600cc binersen ölume davetiye cikarmis olursun ben daha 600cc ye binip rüzgari ve moturun sesini duyupta gaza dokunmayani hic görmedim... tabi her ne alirsan al önce güvenlik aksesuarlarindan edin tabi mümkünse en kaliteli ürunleri sec kisacasi HAYATINA VERDIGIN DEGER KADAR GUVENLIGINE PARA HARCAMALISIN...
    SAYGILAR

İlk önce Honda'dan eğitim al. Orada CBF150'lerle bir sürü cambazlıklar yaptıracaklar size. O zaman zaten sen de anlayacaksın 125cc'lik makinaların aslında çoooook keyifli olduklarını ve 600cc için daha çok erken olduğunu. Zira 600cc bir şey alırsan üzerinde aciz kalacaksın, ne keyif alabileceksin ne de için rahat kullanabileceksin (tabii en iyi ihtimalle, ayrıca bunun bir de kaza yapma riski var). Ama küçük bir motor hem sana çok daha fazla keyif verecek, hem de seni çok iyi eğitecek. Hangi motoru alacağına mutlaka eğitimden sonra karar ver.

Ben öyle yapmıştım. Motor almadan önce eğitim almam motosikletli yaşamımda yaptığım en doğru hareketti.

Bu arada tekrar hoşgeldin Deathan. Yazdıklarına yürekten katılıyorum.

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    600 cc mi '' Evine Dön Evlat '' Sinan Abime Saygılar Onun Sözüdür.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı qenc_motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc mi '' Evine Dön Evlat '' Sinan Abime Saygılar Onun Sözüdür.
    Saygi benden değerli kardesim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Cok Yakında
    Konuşmalarında aşırı çelişki farkettim ben.

1.;Altımda 600'lük var diye basmam bilinçliyim diyorsun,Fakat 125'lik bi makinede bisiklet gibi gelir diyorsun.Demekki 125'lik makinede göreceğin 120 km hız senin için bisiklet gibi600'lük makineler 2. viteste bu hızı görüyor,120 km'lik bir hız senin için bisiklet ise bilinçlilik bunun neresinde

2.;Vitesli motor kullanmadım diyorsun 125'lik makine önerenlere oyuncak gibi onlar diyorsun

3.;Daha vitesli bi alet bile kullanmadıysan 600'lük bir güce nasıl sahip çıkacaksın

4.;Hangi motorla başlasam diye konu açmışsın sana 125cc'lik küçük bişeyle başla diyenlere yok bu benim hayalim,yok 125cc küçük gelir bana gibi laflar söylüyorsun.Tavsiyeleri gözönünde bulundurmayacaksan bu konuyu neden açtın

GeNç61 bunu beğendi.
    KASKSIZ SÜRÜŞ MÜ? EVİNE DÖN EVLAT:bounce:

aradan 1 sana 2 ay geçti durum vaziyet nasıl kardes hangi motoru aldın kaç cc aldım yoksa 600cc alıpta mezaramı girdin? gerçi 125cc alıpta mezara girende çokta :D bisiklet gibi geliyor filan demessin bende hiç motor sürmedim şuana kadar ama sürekli araştırıp nasıl bir motor alsam diyorum benim gözüm cross motorlarda en çok almayı istedigim motorda suzuki rm125 ama malum maddi durun yok :D diger motorlarıda sadece izleye biliyoruz işte suzuki rm yide neden seviyorum bir yere gitmiştik orada bunun 1982 modeli vardı adam bir çalıştırdı bir gaz verdi bir sesi var :D süper sonra üstüne bindim ayaklarım yere değmez düşerim diye korktum :D ama parmak uçlarında durdum :D (parmak uçlarına çıkın 1,85 filan oluyoruz) vay be dedim demek motor buymuş dedim :D sadece koltuguna oturmam bu sevdanın başlamasına sebeb oldu. İnternet üzerinden bir bak 125cc lik motorlarla adamlar ne showlar yapıyorlar 250cc düşünmene bile gerek yok yani :D İnş bizede honda cbr 125 veya Suzuki rm 125 nasip olur hadi hayırlısı, hayırlı olmıcaksa hiç gerek yok :D

DeathaN Abimiz herşeyi sana olabildiğince açık ve gerçekci anlatmış bu konuda ilk ve tek atılmış yorum DeathaN abimizin attığı yorum olsaydı diğer bütün yorumlara gerek kalmazdı ve o yorumlar anlamsız olurdu.DeathaN abimizin yorumunu tekrar tekrar oku doğru yolu seçeceksin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)