Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Şehir magandaları iş başındaydı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Normalde bu tip ufak tefek şeyleri buraya yazmazdım ama dün arka arkaya yaşadığım olaylara isyan ettim artık.

Öncelikle köprünün üzerinde sol şeridimde uslu uslu giderken şeridinde giden otobüsten korkup direksiyonu üzerime kıran gri Toyatalı teyzeye,

Köprü çıkışında üsküdar sapağından girdiğimde virajı dönerken inandına ve bilinçli olarak kuyruğuma yapışıp deli gibi kornaya basan selektör yapan dengemi bozduktan sonra sol istikamete sapan beyaz BMW sürücüsüne,

son olarak içinden son ses müzik sesleri duyduğum ve ancak beyaz şahin yada doğan markalı bir araç olduğunu görebildiğim, dimdik ve tek şerit dar bir yokuştan aşağı inmeye çalışırken karanlık olan yolu yağmurun etkisiyle görüşüm neredeyse sıfırken beni duvara sıkıştırıp solumdan geçip yokusun sonunda motoru yatırıp düşmeme neden olan hayvanlara çok teşekkür edip Allaha havale ediyorum.

Neden teşekkür ediyorum? bundan sonra zaten dikkatliydim milyon katı daha fazla dikkatli olmamı sağladıkları için, etrafta ne kadar katilin olduğunun farkına varmamı sağladıkları için ve Allahın ne kadar sevgili bi kulu olduğumun farkına varamamı sağladıkları için...

Allahtan çok yavaştım motorumun bağcağımın üzerine yatması sonucu pegdeki ve sinyaldeki ufak çiziklerle kurtulmuş ve benimde sadece bacağımdaki ezilmeyle kalkmış olmam teselli edici bi durum He bide gecenin köründe allahın kulunun geçmediği bi yerde tek başıma olsaydım sanırım motoru kaldıramazdım taksici amcadan allah razı olsun

2 senedir motor kullanıyorum daha öncede ufak teek şeyler hariç hiç bu kadar insan haytını tehtit edecek durumlarla karşılaşmamıştım. Tam tersi bayan olduğumu gördüklerinde tebrik eden ve yol veren sürücüler vardı genelde hayatımda ama Demekki magandalar gece yolculuklarında kendilerini daha ön plana çıkartabiliyorlarmış

Alalh hepsini bildiği gibi yapsın ne diyim...

Herkes çok dikkatli olsun lütfen...
    i.V.i.B.i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yok daha :(
    geçmiş olsun

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Çok geçmiş olsun Derya, Allah tepelerinden baksın bunların ne diyeyim . Çok şükür önemli bir şey olmamış, bu tiplerin yüzünden motosikletten soğudum.

Motosikleti
    ZX6-R
    hocam bence saçlarınızı montunuzun içine salın yada toplayın bir nebzede olsa idare eder tabi apaçiliğin sınırı yok

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Derya, Allah tepelerinden baksın bunların ne diyeyim . Çok şükür önemli bir şey olmamış, bu tiplerin yüzünden motosikletten soğudum.
    Sorma canım yaa bende dün isyan ettim resmen ya hadi üstüne kırarsın bilinçsizce ne biliiym bilmeden farketmeden yapılan şeyler oluyodu trafikte lanet olsun diip devam ediyordum. Ama bu kadar bilinçli olarak üstelik yağmurlu bi havada insan hayatına kastedilmesi nasıl bir zihniyet nasıl bir anlayış bilmiyorum hayretler içindeyim yani... BBöyle olaylarda inan bende çok soğuyorumama sevdiğim bişeydende kopamıyorum işte kolay kolay Allah beterlerinden korusun hepmizi diyecek bişey yok..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:19 ----------

Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bence saçlarınızı montunuzun içine salın yada toplayın bir nebzede olsa idare eder tabi apaçiliğin sınırı yok
    Yok öyle yaptığında erkek sanıp iki katı sıkıştırıyorlar emin olabilirsiniz. B igün full trafikli E5 de emniyetten giderken jeep önümdeki kurye ve bi ss motoru sıkıştırdıktan sonra kapısını açıp durmama neden olmuştu ve adama sen delimisin beni öldürmekmi istiyorsun dedeğimde "hee pardon yaa bayanmışsın sen geç ozaman" dediği durumlarlada karşı karşıya geldim. Yani naparsan yap çözüm değil..
    i.V.i.B.i

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Arkadaşım; yazınızı dikkatle okudum. Öncelikle geçmiş olsun. Yıllarını motosiklet üzerinde geçiren bir insan olarak bu tarz olayları hemen hemen hergün yaşıyorum. Bu süreç içinde anlatılacak okadar çok olay var ki ! Sizin gibi günde birkaç olay üst üste... Fakat Yurt dışı ülkelerde yaşadığım zamana ait bir olay anlatın deseniz hiç yok. Neden derseniz orada insanlar kuzu veya melek olarak dünyaya gelmezler. Birincisi hiçbir kimse yapacağı işte veya kullanacağı araçta kesinlikle uzman olmadan buna izin verilmez. (Motosiklet ehliyeti sadece 150 TL. veya otomobil ehliyeti 350 TL. diye ilan veren sürücü kursları yok) İkincisi yasalar ve cezalar okadar çok ağır ki insanlar akıllarının kösesinden bile geçirmek istemezler. (Oralarda paralar ve dayılar kanunları satın alamazlar) Bizler bu konulardan çok uzaklarda olan bir toplum olduğumuz için daha çoook terleriz gibi.. Size tekrar geçmiş olsun..

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    geçmiş olsun bacım.sana bi tavsiye öle tehlikeli durumlarda çek kenara durdur motoru ve apaçinin uzaklaşmasını bekle en güvenlisi bu
    Drift Religion

Motosikleti
    125 Zn
    geçmiş olsun, çok şükür büyük problem olmadan atlatmışsınız.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    ALLAH yardımcımız olsun biz bayanların özelikle.
    eden bulur.
    onlarda aynı şeyleri yaşasınlarda anlasınlar insan canının ne değerli, havaya gelmez olduğunu.

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle aptalca hareketleri genellikle sonradan görme insanlar yapıyor... herkesin başına bir bekçi koyamayız.
    103 hp

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım; yazınızı dikkatle okudum. Öncelikle geçmiş olsun. Yıllarını motosiklet üzerinde geçiren bir insan olarak bu tarz olayları hemen hemen hergün yaşıyorum. Bu süreç içinde anlatılacak okadar çok olay var ki ! Sizin gibi günde birkaç olay üst üste... Fakat Yurt dışı ülkelerde yaşadığım zamana ait bir olay anlatın deseniz hiç yok. Neden derseniz orada insanlar kuzu veya melek olarak dünyaya gelmezler. Birincisi hiçbir kimse yapacağı işte veya kullanacağı araçta kesinlikle uzman olmadan buna izin verilmez. (Motosiklet ehliyeti sadece 150 TL. veya otomobil ehliyeti 350 TL. diye ilan veren sürücü kursları yok) İkincisi yasalar ve cezalar okadar çok ağır ki insanlar akıllarının kösesinden bile geçirmek istemezler. (Oralarda paralar ve dayılar kanunları satın alamazlar) Bizler bu konulardan çok uzaklarda olan bir toplum olduğumuz için daha çoook terleriz gibi.. Size tekrar geçmiş olsun..
    Evet haklısınız burda ceza diye bi kavram yok. Allah korusun dün bu üç olaydan biri yüzünden büyük bir kaza yapmış olsaydım tam tersi motosiklet kullanıyorum die beni suçlu bulurlardı heralde... Yapacak bişey yok dikkatli olmak gerek sadece...
    Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun bacım.sana bi tavsiye öle tehlikeli durumlarda çek kenara durdur motoru ve apaçinin uzaklaşmasını bekle en güvenlisi bu
    Saol canem Selimim apaçinin uzaklaşmasını bekliycek pozisyon yoktuki normalde teehlikeyi sevdiğim zaman zaten değin gib iyapıyorum. Ama her iki olaydada aniden belirdiler arkamda ve sağa çekebilecek ne durumum ne yerim vardı :( işte sonuncuda sağa duvara kadar yapıstım zaten yokusu bitirdiğimde yerdeydim :D baya sağa çektim yani )))
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, çok şükür büyük problem olmadan atlatmışsınız.
    Evet teşekkürler.
    i.V.i.B.i

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    Büyük geçmiş olsun. öyle gerizekalılar yüzünden toplum bizim gibi genç sürücüleride nerdeyse aynı kefeye koyuyo. zaten 2 teker kullanmak başlı başına tepki alıyo bide öyle olaylar olunca içinden çıkılmaz bi hal oluyo.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun sabahı akşamı yok magandaların fakat devekusu misali karanlık olunca güvende hissedebiliyorlar kendilerini
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun sabahı akşamı yok magandaların fakat devekusu misali karanlık olunca güvende hissedebiliyorlar kendilerini
    Evet sanırım öyle bide gece alkolünde etkisi büyük oluyodur. Dünkilerin ayık olduğunu hiç sanmıyorum..
    i.V.i.B.i

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    çok geçmiş olsunn

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Hergün motosiklete binenler için alışıldık durumlar oluyor bir süre sonra... Malesef ipini sapını koparan yollara çıkıyor herkes bencil, herkes öncelik benim diye düşünüyor, karşılarındakinin insan olduğunu unutuyor... Zor iş araç kullanmak hele motosiklet kullanmak... Geçmiş olsun...

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Geçmiş olsun. Allah daha beterini Yaşatmasın. ama Sabır Sabır nereye kadar tabi.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunları polisede şikayet etsen bişey olmuyor çünki polisinde bunlardan farkı yok amir kısmının yani. ben diyorum ama milletin başın saolsun - geçmiş olsundan başka yaptığı bişeyde yok. bizim millet kalın kafalıdır dayaktan anlar, DAYAK TİMİ en iyi çözümdür...
    3-5 tanesini benzet , internete koy sonrada medyaya haber et , bak ertesi gün ne haberler çıkıyo : MOTORCULAR TRAFİKTE İTİBAR KAZANIYORLAR
    !!!organize herzaman işler!!!
    RUHLA BEDENİ AYIRIN , İKİSİNİN İHTİYAÇLARI FARKLIDIR.
    darwin hakli evrim dogru ama insandan maymuna donusum.

Motosikleti
    Piaggio X9 Evolution ArTÇıSı ;)
    Çok geçmiş olsun canım..
    :cherry: :cherry: :cherry:

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    geçmiş olsun.... Neyapçan artık .... Biz DİKKATLİ OLUCAZ.. Onlar olmuyor.... Şeridin ORTASINDAN GİDİCEN... FARLARINI YAKICAN... Nekadar korna-selektör yaparlarsa yapsınlar PANİK OLMADAN yoluna devam edicen. İlk fırsatta kenara çekicen. Bırak HAYVAN yoluna devam etsin...
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)