Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eski model SS motosiklet önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Selam herkeze;

1993-1995 model 600-750 lik SS tipinde motosiklet almak istiyorum birkaç tane temiz sayılabilecek motor buldum biri 93 model suzuki gsxr 750 diğeri kawasakinin zxr 750 si.Eski model motormu alınır diyecek arkadaşlar okumasın yorum yapmazsa sevinirim...Motorları yeni yapılmış toplanmış bir süre bakımlarını yaptırıp kullanabilirim diye düşündüğüm motorlarda mevcut baktığım motorların motorları toplanmış size sormak istediğim suzukinin veya kawasakinin sabit arıza çıkaran bir yeri varmıdır veya ikisinden hangisini önerirsiniz?Tecrübesi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...

Bahsettiğim motorların linkleri:

http://www.sahibinden.com/39950_km_d...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/kawasaki_z...XQQdisplayitem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    eski model SS alınmaz
    şaka şaka.
    eğer düzgün rektefe edildiyse ve de yaşına hürmet ederek kullanılırsa bir müddet daha hizmet eder eski modellerde.
    96 model olup çok iyi durumda sradlar gördüm yeter ki düzgün bir usta tarafından düzgün parçalarla toplanmış olsun.

iki ilan hakkında suzukiyi tercih ederdim ben hem daha yaygın bi model hem daha diri duruyor.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eski model alacaksan Kawasaki ZZR serisine bak bence http://www.sahibinden.com/92_ama_saz...XQQdisplayitem

yada Suzuki Srad serisi
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    ZX6-R
    hocam motorları toplanmış derken rektefeyemi girdi demeyi kasttettin? ayrica yukardaki arkadasa katılıyorum srad ve zzr serisi daha mantıklı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    bursadakı motor 2 yıldır ılanda ama resımler yenı ben 96 model srad kullanıcısıydım cok ıyı seyler soylıyemıcem ama burda bıarkadasımda var tas gıbı ustası onemlı olan eyer benım gıbı sende o.ç.una denk gelırsen ayvayı yersın motordan once TAMIRCI bul

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    sonere katılıyorum yaşlı motor illaki sorun cıkaracak ve yaşlı ss alacağına göre bunları hesaplamışsındır sağlam tamircin varsa al yoksa motordan soğursun

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu makinalar çöp .
    Bunlara verilen paraya acırım ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    bence en dadlı duranı kawwasiki hocam şekli war. hem en ucuzuda o

kendine yazık etme sende biliyorsun hurda bunlar

motor kapagı bır kere acıldımı,sorunlara hazır olman gereklı rektefıye yapılmıssada kımın yaptıgıda onem kazanıyor.yedek parcalarını bulabılırmısın?baska bır yerınde sorun cıkarmayacagı ne malum?ss'ler normal motorlardan farklı ;asınma ,metal yorgunlugu daha suratlı oluyor.bıraz daha sabret bence 2000model ustu motor almaya bak hatta.motor hacmı dusuk olsun sıfır motoru tercıh et
    ıyı gunler

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    3 binlik motor bakarken 5 binliklere bakar oldum biraz daha gazlansam sabredip dediğiniz gibi 7 binliklere sulanacağım gibi evet kawasakinin motoru 10.000 km önce krank segman vs. sıfırlanmış veya rektifiye olmuş yani segmanları yeni takılmış ama krangı yeni takılmış yani eski olsada krang rektifiye taşlanma balans vs. olmuştur diye düşünüyorum.Kawasakiyi düzgün bir usta toplamış yapmış suzukinin şimdiki sahibi motor vs. yaptırmamış ama çalışıyormuş aksamları.,

Kawasakiler için kol çıkarıp krang bozuyor demişlerdi bilmem ne kadar doğrudur.Yani olacağı varsa yeni bir r6 motordada bu şekilde sorun çıkabilir diye düşünüyorum(?)

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    34000 - 40000 km diyorlar ama kesin oynanmıştır o kmlerle bence... Başına bela almak istiyorsun sanırım. Ama arkadaşların dediği gibi USTA TAMİRCİ motoru REZİL DE EDER VEZİR DE EDER... Bunlardan SUZUKİ derim ben.... DAha hoş duruyor.. Hem 1 yıl daha genç...
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    HayaBusa1340 RGsxr1100 turbo gsxr1100
    üstad ben suzuki haswtası bı adamım elımden 93 1100 yag sogutma lısından tut turbosuna hepsı eskı modelde en önemlı bakacagın 2 yer krank yapılmısmı yataklara iyi baktır yola cıktıtgında patlar elınde dıkkat et 2. buyuk sorunu sıboplar kacırabılır eksozda karburator kacırması sanarsın karburatoru bı sokersın bkarsın sıbopların bı kacı yanmıs benım 99 model 42000 de bebek gıbı bı 600 vardı suzuki vardı yenı sattım sattım fıyatta 5 bın ustad buradakı fıyatlara bakma git 98-99 lara bak ha suzukilerde genelde pek sorun yasamazsın onuda sölım parca bol ıstemedın kadar cıkması felam fılam olursa bı sorunun yada soruların özelden at msj ını cvaplarım kardes ha unutmadan ben eskı kasa hastasıyım 98 1100 93 apachı 89 turbo 05 busa olmak uzere suzukıler var tabı satılık degılde herhangı sorunun olursa söle bı caresıne bakarız aceleyle yazdım kusruma bakmayın..
    Suzilerimsiz Asla gsxr1100Turbo &Gsxr1100&HayaBusa1340R:cat:

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Dostum ilk motorlarim hep eski modeldi.eski model tabiki alinir ve kullanilir.ben yamaha fzr 1000 cc kullaniyordum daha once cok memnundum 20 valve idi,ancak biraz fazla yakiyordu oda sanirim benden kaynaklaniyordu.ve kg lari biraz fazla idi.ancaak cok memnundum.bizim oralarda o eski modellere bi modifiye yapiyorlar 2010 model le yanyana koysalar eski modeli tercih ederim.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    tod_kazanova tam zamanında yorum yaptın aklımı karıştırdın şimdi...Kawasakini motoru sonuçta 8-10 bin önce sökülüp kople elden geçip binilecek gibi toplanmış diğer suzukininkini bilmiyorum kullananda bilmiyor tabiki motorlar çalışıyor.Suzuki olan belirsiz motoru ne durumdadır bu yüzden o civardaki paraya kawasaki olanını alırım diye düşünmüştüm.

Tecrübeli birisinden motor önerisi istemiştim kawasakiden uzak dur demişti sonra muhabbet artınca sana kawasaki zxr 250 satalım demişti ne perhiz ne lahana turşusu anlamadım.

Yani eski model olmasındanmı yoksa yeni olsada kawasakiler sorunlumudur?Biraz kısmete kalmıyormu motor aksamı ne marka olursa olsun?

Motosikleti
    şimdilik yamaha nouvo...
    hurda yorumunu yapanlar kaç model motosikletlerden bahsediyorlar???
    ...

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Benim başlıkta dediğim 93-94 arası modellerde ben hurda demiyorum aksine tamir olunup toplanmışsa eskide olsa kullanılabilir diye düşünüyorum.Suzukinin gsxr 1100 leride var bakımlı sağlam o motorda bayağı bir ağır ve yakıt harcaması fazla.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Srad hakkinda Toqi'den bilgi al.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    oy oy oy oy oy yazık yaa valla yazık
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bencede ciğeri iyi durumda fazla kurcalanmamış ise suzuki alınabilir.model ss için eskide olsa iyi kullanılan motorda model hiç fark etmez.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)