Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorumdaki sorun lütfen yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayta4567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    slm dostlar benim motorda anlayamadığım bi sorun var motorla yoldan geldim manisadan zonguldak'a motor yolda bi sorun çıkarmadı ama eve geldm ertesi gün marşa basıyorum sağ piston çalımıyor.neyse yavas yavas servise giderken pat pat diyip öne atıyor motor kendini.neyse usta baktı buji kafası yağlanmıs gibi değiştirdi normale döndü ama ustanın oğlu bu motor conta yakmış dedi ve kafam karıştı yaa
    iyide bildiğim kadarıyla bu motor conta yakmadı su da kayanatmadı ama öyle dedi.
    dün motorla kısa bi gezi yaptım 30 km kadar ama bugün aynı sorunu yine yaptı.motor soğudumu tekrarlıyor sorunu inanaın kafan allak bullak oldu yaa anlamadım sorun hepte sağ pistonda neden olabailir bu sorun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    ustam motorunuz marka ve modelını yazmadan nasıl yardımcı olabılırız?

Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    Pardon motorum regal raptor 250 cc

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı hayta4567 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm dostlar benim motorda anlayamadığım bi sorun var motorla yoldan geldim manisadan zonguldak'a motor yolda bi sorun çıkarmadı ama eve geldm ertesi gün marşa basıyorum sağ piston çalımıyor.neyse yavas yavas servise giderken pat pat diyip öne atıyor motor kendini.neyse usta baktı buji kafası yağlanmıs gibi değiştirdi normale döndü ama ustanın oğlu bu motor conta yakmış dedi ve kafam karıştı yaa
    iyide bildiğim kadarıyla bu motor conta yakmadı su da kayanatmadı ama öyle dedi.
    dün motorla kısa bi gezi yaptım 30 km kadar ama bugün aynı sorunu yine yaptı.motor soğudumu tekrarlıyor sorunu inanaın kafan allak bullak oldu yaa anlamadım sorun hepte sağ pistonda neden olabailir bu sorun
    Sanki ustanın oğlunun dediği doğru gibime geliyor ama başka bir sorun da olabilir.Su soğutmalı da olsa bu gibi motorları özellikle uzun yolculuklarda sık sık dinlendirmek gerekiyor.

Motosikleti
    hocam motorunuzun teknık kapasıte ve motor ozellıklerını bılemedıgım ıcın soruyorum motorunuzdakı her sılındır ıcın ayrı ayrmı bobın var?

Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motorunuzun teknık kapasıte ve motor ozellıklerını bılemedıgım ıcın soruyorum motorunuzdakı her sılındır ıcın ayrı ayrmı bobın var?
    o kadarını bilemicem dostum yaa kusura bakma

Motosikleti
    pekı bende bılemıyorum o zaman

Selam

Arkadaşım ben Umut usta,eğer motosikletin conta yaksaydı soğuk sıcak farketmez her haliyle aynı arızayı verirdi,Yolda biraz gaz çektiysen motorun ateşleme sisteminde bir arıza meydana gelmiştir,yakından bakmak en iyisi,bilinen güzel bir servise başvur bence.Eğer arızayı sadece soğukta yapıyorsa sadece ve sadece elektriksel bir arızadır ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 ----------

Ve anladıgım kadarıyla motosikletin Regal Raptor ...

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    banada elektriksel bi agriza gibi geldi.bobinden kaynaklaniyor olabilir.bence en basitinden en derine dogru inmelisin once silindirlerdeki bujilerin yerlerini degistir bakalim yine ayni silindirde yapicakmu bunu ve kablo larini kontrol et bi yerde zayif baglanti olabilir.bobini degistirme sansin varsa bide degistir dene diyorum.daha bilgili arkdaslar da yardimci olurlar
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    Alıntı NorthStaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben Umut usta,eğer motosikletin conta yaksaydı soğuk sıcak farketmez her haliyle aynı arızayı verirdi,Yolda biraz gaz çektiysen motorun ateşleme sisteminde bir arıza meydana gelmiştir,yakından bakmak en iyisi,bilinen güzel bir servise başvur bence.Eğer arızayı sadece soğukta yapıyorsa sadece ve sadece elektriksel bir arızadır ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 ----------

Ve anladıgım kadarıyla motosikletin Regal Raptor ...
    teşekkürler hepinize motor ısınıp soğuduktan sonra yapıyor bunu ve de geçen gün bu sorunu ilk yaşadığımda bujiyi dğiştirdm o zaman düzeldi ama biraz motorla uzun km gittin mi ve ertesi gün olupta sogudumu sorun tekrarlanıyor vede buji kafası ıslanmıs gibi siyah oluyor sağ pistonun birde benim motor conta yaksa bunu nasıl anlarım vede belirtileri ne olur misal dün iki kişi motorla ereğliden zonguldak yaptık denemek için rampa çıktık motor çekiyor vede 4.5 viteste çıkıyor sizce ne bu sorun o zaman

Motosikleti
    dostum bu sorunun conta yanmasindan kaynaklanicagini pek sanmiyorum.bence senin problemin elektriksel.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu sorunun conta yanmasindan kaynaklanicagini pek sanmiyorum.bence senin problemin elektriksel.
    hocam bende öyle düşünüyorum ama başka bir şehirdeyim öğrenciyim burada üniversitede güvenipte elletemiyorumda birde bu motorda contayla ilgili bi sıkıntı olsa pistonun ikisinde de sıkıntı olması gerekmiyormu motor suyu ısındımı vaktinde fanlarını falan açıyor o yönden de bi sıkıntı yok

Motosikleti
    Alıntı hayta4567 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende öyle düşünüyorum ama başka bir şehirdeyim öğrenciyim burada üniversitede güvenipte elletemiyorumda birde bu motorda contayla ilgili bi sıkıntı olsa pistonun ikisinde de sıkıntı olması gerekmiyormu motor suyu ısındımı vaktinde fanlarını falan açıyor o yönden de bi sıkıntı yok
    dostum bence iyi bi ustaya gostermekten baska care yok.madem orda guvenebildigim biri yok diyosun artik evine donunce iyi tanidik bi ustaya goster.elektriksel bi problem gibi gozukuyor ancak yinede gormeden bilmeden kesin bisey demek te yanlis olur.
    RIDE or DIE

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Dostum ben Ereğliliyim.Ereğli'de iyi bir motor ustası var.Ereğli'de Walksvagenin hemen sağında Motoner var.Ustası İsmail Usta motorunu ona bir göster o anlar hocam kesin çözer sana o işi benimde Regalim vardı Regallerden anlıyor İsmail Usta.

Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben Ereğliliyim.Ereğli'de iyi bir motor ustası var.Ereğli'de Walksvagenin hemen sağında Motoner var.Ustası İsmail Usta motorunu ona bir göster o anlar hocam kesin çözer sana o işi benimde Regalim vardı Regallerden anlıyor İsmail Usta.
    eyvallah dostum zaten geçen gün ona götürdüm ismail usta görünürde bir şey yok dedi sonra oğlu gelip bana bu motor conta yakmış dedi aklım karıştı ama babası conta yakma var falan demedi bana

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Sen dediklerini yap motora bir baksınlar madem conta yakmış diyor doğrudur bence açsınlar baksınlar neyse sorunu çözsünler zaten çözemezlerse parayı vermezsin ama çözeceklerine eminim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)