Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Ve artık zamanı geldi (bana göre...) 600 cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    wert_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KuweytLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekle derken neyi beklicem dahada büyümeyi falanmı ?
    Kesinlikle

Sanırım çok tez canlısın

Recai'nin söyledikleri doğru ama tek gereken fiziksel ve tecrübesel yeterlilik değildir pisikolojik yeterlilikte önemlidir

Yanlış anlama bu söylediklerimi ama seni tanıyan bilen insanlar alma diyosa bi bildikleri vardır niye diye sormalısın gerekçelerini öğrenip bize ondan sonra sormalısın

Sonuçta biz seni ne kadar tanıyoruz ki nasıl motor kullanırsın ne kadar gaza gelirsin ne kadar gelmezsin, sinirli misin sakin misin bilemeyiz 5-6 ayda her hangi bir motorun devirlerine alışamazsın

O yüzden burdan gelicek cevapların bunlar üzerinden olmayacağına emin ol
    Varmak Değil Yolda Olmak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene 5 aydır ybr 125 kullaniyorum 34 bin km yaptım..Artık 250 cc sınıfına geçebilirim kendimde bu güveni görüyorum cok rahat kullanabilecegimede inaniyorum...600 ccye gelince 250 cc de (ybr250) bi 50-60 bin km yol yaptıktan sonra bi fazer in hakkından gelebilirim.. Yaşım 20
    helal olsun gereken cevabı vermiş başka birşey söylemeye gerek yok.

al kardeşim al... birgün canına tak eder ve dersin ki ulan bu makinayı boşuna mı aldım... hadi sınırları zorlayayım bir kereden birşey olmaz. sonra Allah göstermesin...

toplam 4-5 ay o motorlara binerek nasıl kendini hazır hissedebiliyorsun anlamıyorum.

ben 99 yılında peugeot speedfight ile başladım. (öncesinde arada sırada mobilet sürdüğüm olmuştu ama saymıyorum.)

99 yılından 2007 yılına kadar kullandım. sonra vitesli motora başladım. şu an motorum yok ama hyosung gt250r düşünüyorum.

lütfen bir kez daha düşün bence de alma. bu arada benim de yaşım 21

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    600lük makine şakaya gelmez. öyle epi topu 3-5 ay kullanmakla olmaz bence. büyüklerini dinlemelisin. hyo ile en az 40.000 km. yol yaptıktan sonra al bence. 150 cc. çinli ile hyo arasında pek fark olmaz ama 600 cc. bir makina 250 km/s hıza çıkabilir, 4 sn.de 100 km hız yapar, debriyajı ayarlayamazsan ters takla atar, gaza çok yüklenirsen virajda yan yatar, v.s.... büyük makina kullanmak incelik ister. sadece lafla olmaz, ben ybr den inip 350 cc. jawaya bindim o bile ne kadar asi 600 cc. kim bilir nasıl zor kullanılır. kendini ve yakınlarını seviyorsan ustalaşmayı beklemelisin...
    kazasız sürüşler
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene 5 aydır ybr 125 kullaniyorum 34 bin km yaptım..Artık 250 cc sınıfına geçebilirim kendimde bu güveni görüyorum cok rahat kullanabilecegimede inaniyorum...600 ccye gelince 250 cc de (ybr250) bi 50-60 bin km yol yaptıktan sonra bi fazer in hakkından gelebilirim.. Yaşım 20
    hocam allah uzun ömür versin sana o zaman 1000cc lik bi cihaz kullanmaya yaşın yetmeyebilir belki
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    motosiklet geçmişi küçük yaşta başladı işte mobilet falan filan. sonra sky jet 1 sene kadar benimdki 2 -3 ay falan bindim hyoda okadar sayılır. şuan yaşımda 20

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

fikirlerinizi alıyorum. tavsiye edeciginiz şeylerde olabilir nasihatta verebilirler şunu şunu yap diye. ama motor alma kararım yüksek seviyede.
    Ben alma diyorum. Sebebini biraz önce belirttim, ama sen almaya kararlısın anlaşılan. Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha yzf r1
    El Clásico bir konu bu ,belli zaman dilimlerinde farklı başlıklar ile açılır ,sitemizin en sevilen ve ençok takip edilen konularındandır ben de çok severek takip ediyorum hiç bir bölümünü kaçırmıyorum , bu konu bizlere yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık hissi verir yani her defasında bir Dejavu yaşatır fakat bu konuya yorum yapmak bizim için vazgeçilmezdir ,bence bu efsane konu için ayrı bir bölüm açılmalı bölümün adı El Clásico yada ,MT Classics
    olmalı derim .

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    bekle derken neyi beklicem dahada büyümeyi falanmı ?
    Büyümekle ilgisi yok bu işin tamamen tecrübe meselesi diyorum. Merdivenleri 3 er 3 er çıkmak var ya da tek tek kendinden emin bir şekilde çıkmak var. Beklemek derken bunu kastedmiştim. Gerçi burda ne kadar bir şeyler desekte boş karar senindir tabiki...
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    ben 1 yıldır CBR 125r kullanıyorum suanda 4000 km de ve bi kaç gün önce kaza yaptım motoru 1 yıl sonra değiştirip büyük cc almak istiyordum ama kazadan sonra fikrim değişdi büyümeyi bekleyecegim en azından tecrübelerimde benimle birlikde büyümüş olucak

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    bu kısa motorsiklet tecrüben içinde hiç düştün mü ?
    tecrübeli motorsiklet kullanıcıları ile uzun yol yapıp onların senin sürüşün hakkında ki yorumlarını dinledin mi ?
    tecrübe ettiğin motorsikletleri tüm şartlar da , yağmurda , gece sürüşünde , kalabalık trafikte , yokuş aşağı virajlı yollarda , dar geniş yollarda vb kullandın mı ?
    bunları yapmamışsan ki (bence yapamadın) kesinlikle alma , bir ara yine buna benzer bir konuyu ben açmıştım ne zaman böyle bir geçiş yapılabilir , bunun testi olsa nasıl olur diye . pek ilgi görmemişti ,cevap yazanda çok olmamıştı, ancak bir kaç arkadaş bana fırça atmıştı (ne gerek var böyle başlığa diye), hatta kendini hazır hissediyorsan geç diyen bile oldu , ancak madem ki sormuşsun bence alma , kendini nasıl hissettiğinle değil gerçekte ne olduğunla ilgilenirsen bence kendi hayatın için daha iyi bir tercih olur , saygılarımla

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Yaşla başla alakası yok. Ehliyetin varmı ?.. ( vardır. ) Bir motoru sürmek tecrübe edinmek .. Eğer CC büyütmek istiyorsan kullanığın motoru en az 10.000 Km kullanmıs olman gerekir. Mesela 250 CC 10.000 Km kullandınmı ? 300 ü var 400 ü var 600 CC bir motor cok seridir çoğu kişi 600 CC gibi bir motordan korkar ne kadar km yapmış olsa bile biraz daha tecrübe derim sana yaşın kac kac km yol yaptn dersen yaşım 16 Toplam 20.000 Km yaptm .
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    tabiki benimde kendime göre tecrübem var bir çok 600 lüge bindim hayabusaya bile bindim sürdümde. kendime güveniyorm neden olmasınki
    Tecrübe öyle kullanmak ile olmuyor dostum,tecrübe bindgini motorun hangi noktalarında zayıf hangi nokalarında guclu oldgnu bilmekle oluyor durman gerektngde neler yapman gerektıgı vs.vs.
    My life Starts after 12.500Rpm

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Alma. Daha çok yenisin. Lafın az ve özü. Şakası yok ölürsün. Deneyim ila deneyim ve deneyim. Daha neler göreceksin. Hayat karizma değildir ama gereksiz karizma can alır.
    Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Çok yakın tanıdığım bir arkadaşımdan örnek veriyim o da senin gibi 5 ay ilk motoru olan cbr125 kullandı daha sonrasında 600f almak istediğini söledi ve bende çok iyi düşün ve çok dürüst bi şekilde öz eleştiri yap sürüşünle ilgi dedim sonunda makinayı aldı ama en az 2 ay kimseyi arkasına almadı ve motoru tam kavrayana kadar sadece akşamları sürdü trafiğin yoğun olmadı zamanlarda çok şükür bi kere bile düşmedi sende almaya karar verdiğinde bunları dikkate alırsan motorundan daha çok keyif alabilirsin.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende alma derim 1 senedir hyo kullanıyorum nerdeyse..
    Ama hala bazen ufak tefek hatalarımı görüyorum..
    600rr ile çok basit bir kaza yaptım
    Hata benimdi gaza gelip duramamam
    Valla biraz daha bekle derim..
    Bende düşünüyordum ama biraz daha bekleyeceğim..
    Arada bulup birinden alabiliyorsan al kendini tatmin et..
    Ama biraz daha bekle 3 5 aylık tecrübeyle daha uzun süre tecrübesi farklı...
    Çok farklı çünkü...
    Yinede karar senin hayırlısı
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avrupa da çoğu ülkede kanunen alamazsın kullanamazsın 600 cc okadarcık tecrübe ile.

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    alma desek almaycakmısn yani?

Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250
    Alma alma diyerek elbette en az kendiniz kadar arkadaşımızı düşündüğünüzü gösterdiniz.
    bu yazılanlardan ben de çok faydalandım emeklerinize sağlık.
    Ama arkadaşımız alacaksa da nasıl alırsın, niye aldın gibi üzerine gidilecek gibi alacaksa bile korkuyla alacak, bu daha kötü..
    arkadaşım benim de 2 sene kadar tecrübem var ama o cesaret duygusunu biliyorum, toplasan 5bin km yol yapmışımdır, param olsa 600cc hiç düşünmem alırım gibi geliyor, fakat daha 250cc nin üzerindeyken bile yüreğim hopluyor bazen..
    alacaksan kesinlikle uzun bir süre trafik olmayan yerlerde eğit kendini,
    hatta eğitime git kesinlikle, gittiysen bile bi daha git motorunla, iyi bir altyapı hazırla, şimdiki sürdüğün motorlarla almayı düşündüğün arasında muhakkak büyük farklar vardır, teknik açıdan..
    ben de senin duygularını yaşıyorum, dedim ya param olsa alırdım diye(gerçi ben cruiser düşünüyorum, yazın belki alırım duruma göre), ama iyi ki yok almıyorum böylelikle 250cc tecrübem artıyor

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet Ahmet arkadaşım öyle..
    Korkarak binersen o motora içinde en ufak bir şey olsa bile zevk alamassın.
    Çok kendinden emin olmak içinde tecrübe gerekir...
    Bence biraz daha zaman
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    serde asilik delikanlılık varya.....

Davul çalmaya başladım ders almam ben öğrenirim dedim 6 sene falan önce yanlış teknik yüzünden bileğimi sakatladım...

motor aldım (öncki sukutır kiralamalara değinmiyorum çok kullandım öyle ) ne sürüş eğitimi MT ye girer nasıl kullanılıyomuş okurum dedim ilk panik frenimde çuvalladım yan yattım....

hayatımda 2 sefer aynı hatayı üst üste yaptım 3 olmuycak inşaallah.. benim hızlı motorlara uzaktan bir ilgim var bi gün ustanın yanında 750 sıratın marşına bastım selesine oturdum sadece motor boştayken gaz açıp kapattım hmmm iyimiş bu beni öldürür abi dedim bıraktım kendini biliceksin ilk önce kendine güveniceksin o motorların üstünde kaç yıllık sürücüler hayatını kaybetti anlık dalgınlık dikkatsizlik yada elinde olmayan etkenlerden ötürü onlar bile yapıyosa yeni başlayan biri neler yapar... hayırlısı olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:42 ----------

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa da çoğu ülkede kanunen alamazsın kullanamazsın 600 cc okadarcık tecrübe ile.
    sevmiyorum sevmiyorum diyorum ama bazen adamlarında iyi kanunları çıkıyoya bişey de diyemiyorum abi bazen diyorum bizi çok boş görüyolarda kurtulmak için mi böyle yapıyolar hani amerikada bazı eyaletlerde kask takmak zorunlu değlimiş ya acaba adamlar hani hemen ölsün kurtulalım diye mi düşünü ya yaw

Öncelikle şunu bil: Yavaş bir motoru seri kullanmak, seri bir motoru yavaş kullanmaktan çok ama çok daha zevklidir. Sen ufak hacimlerin zevkini daha almamışsın, tozunu yutmamışsın. Al bir 600'lük bir supersport, ne adam gibi viraj yapabileceksin ne de akıcı bi şekilde kullanabileceksin. Motosiklet kullanmak adına yapabileceğin tek şey trafikte egzoz bağırtmak olacak. Düzlükte gazlamayı zaten bisiklete binen herkes yapar. İstediğin buysa boşver 600'lük makinayı, direk Hayabusa al.

Ben katıldığım eğitimlerde 600'lük makinalarla 10000 km devirmiş adamların eğitim parkurunda CBF150'le ne kadar aciz kaldıklarına şahit oldum. Sen eğitim falan da almamışsın. Kilometre söylemediğine bakılırsa daha 1000 km bile yapmamışsın.

Motosiklet kullanmakla, motosiklete sahip olmak arasında ince bir çizgi vardır. Sen kullanmak mı istiyorsun yoksa ona sahip olmak mı. O sorunun cevabını kendine ver. Sonra ne alırsan al. Hayat senin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)