Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sabah sabah yenilen saçma sapan ceza!

Motovento
    REKLAM ALANI
    slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Bu sabah eşimi motosikletimle Kemerburgaza bıraktım dönüyorum, tabii bilenler bilir o yol sabahları kilitli oluyor. Neyse ben güvenlik şeritinden ilerliyorum. Baktım hasdal kışlasının önünde Jandarma. Düşündüm Jandarma genelde her şeye ceza yazar, ben en iyisi araçların arasından gideyim. Araçlar durmuştu ve araları 2 motosikletin rahatlıkla geçebileceği kadar genişti.

Aralarından 10 km/s hızla giderken bir Jandarma Başçavuş önüme atladı. Kenara çek dedi. Kenara çektim ve geldi yanındaki uzman çavuşa 47/1-d den ceza kes dedi.

Neden kestiğini kendi bile bilmiyor yani. Dedim bana neden ceza kesiyorsunuz. Ona bile cevap yok. En son sinirlendim "Nerde yaşadığınızın farkındasınız değil mi? Burası İstanbul .Biz motosiklet kullanıcıları için yol mu var ki ordan geçme burdan geçme diyorsunuz?" dedim. Tabii cevap olarak yüzüme mal mal bakan 2 tipten başka birşey yoktu.

Beni tanıyanlar varsa bilir. Hayatında hiç ceza yememiş, her kurala sonuna kadar uyan biriyimdir. Böyle saçma bir ceza o nedenle bana çok koydu. İşin en saçma yanı da 62 TL cezanın yanında 20 ceza puanı yemem. Kırmızı ışıkta geçenler bile bu kadar ceza puanı yemiyor sanırım.

Sonuç olarak siz siz olun Jandarmayı gördüğünüzde düm düz yolunuza devam edin, şerit bile değiştirmeyin. Hatta yol dönüyorsa dönmeyin düz devam edin. Belli mi olur yolu neden döndün diye de ceza kesebilirler :-)

Son olarak burda Jandarma diye yazdım ama lafım kesinlikle tüm Jandarma teşkilatına veya Türk Ordusunun diğer fertlerine söylenmiş birşey değildir. Burda belirttiğim sadece tek bir kişi. Hatta ona da haksız demiyorum. Ama işinin teorisiyle pratiğini ayırt edebilme yeteneğine (zekasına) sahip olmasını beklerdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun sabah sabah moral bozmuş.
    madem ilkmiş bu da nazar boncuğu olsun ozaman

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Dostum geçmiş olsun. Durum hakkında yorum yapmayacağım ama bildiğim şöyle birşey var ;

47/1-d maddesine uygulanan para cezası 52 tl'dir. Hangi hakla sana 62 tl yazıyor?

http://trfdenetleme.iem.gov.tr/2007_istatistik.aspx
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    zx 750 r
    aynı olay benim başıma poliste geldi,hemde çevik kuvvet polisi, artislik yaptı bende 155 i aradım buradaki polisten şikayeçiyim ekip gönderin diye,kadın şaşırdı ama ekibi mecburen gönderdiler,ondan sonra çevik kuvvet polisi bildiğiniz kedi oldu,ekip poliside arkadaşları olduğu için yalvar yakar şikayetten vazgeçirttiler. arkadaşlar eğer haklıysanız sonuna kadar savunun kendinizi dağ başı değil burası jandarmada olsa poliste olsa bir haksızlık olduğu zaman 155 i mutlaka arayın.

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    47/1-d
    Trafik güvenligi ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diger kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak
    Sürücülere 61,00 TL. Pesin 45,75 TL.
    20 cezapuanı

Arkadaşım boşu boşuna işini yapanlara sinirlenme, kuralları onlar koymuyor. Sen kurallara uymakla, onlarda uymayanları cezalandırmakla yükümlü. Senin bu hareketini gördüğü taktirde ceza kesmezse o işini iyi yapmıyordur, aldığı maaşı haketmiyordur.

Bende kurallara uyarım, fakat nadirde olsa trafik olan yolda bende aralarda gidiyorum, ama gitmemek gerekiyor. Şahsen ben yesem o cezayı hiç sinirlenmem suçu kendimde ararım.

Yani kurala uymadın ve ceza yedin, bunda sinirlenecek birşey yok. Kendini üzüyorsun boşuna.
    Boşver, ark.ın dediği gibi ilk cezan nazar boncugu olsun.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    honda CBF150
    Alıntı st-gt-250r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı olay benim başıma poliste geldi,hemde çevik kuvvet polisi, artislik yaptı bende 155 i aradım buradaki polisten şikayeçiyim ekip gönderin diye,kadın şaşırdı ama ekibi mecburen gönderdiler,ondan sonra çevik kuvvet polisi bildiğiniz kedi oldu,ekip poliside arkadaşları olduğu için yalvar yakar şikayetten vazgeçirttiler. arkadaşlar eğer haklıysanız sonuna kadar savunun kendinizi dağ başı değil burası jandarmada olsa poliste olsa bir haksızlık olduğu zaman 155 i mutlaka arayın.
    helal olsun, hemde bu durumlarda ne yapacağımız konusunda iyi bir örnek.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    47/1-d
    Trafik güvenligi ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diger kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak
    Sürücülere 61,00 TL. Pesin 45,75 TL.
    20 cezapuanı

Arkadaşım boşu boşuna işini yapanlara sinirlenme, kuralları onlar koymuyor. Sen kurallara uymakla, onlarda uymayanları cezalandırmakla yükümlü. Senin bu hareketini gördüğü taktirde ceza kesmezse o işini iyi yapmıyordur, aldığı maaşı haketmiyordur.

Bende kurallara uyarım, fakat nadirde olsa trafik olan yolda bende aralarda gidiyorum, ama gitmemek gerekiyor. Şahsen ben yesem o cezayı hiç sinirlenmem suçu kendimde ararım.

Yani kurala uymadın ve ceza yedin, bunda sinirlenecek birşey yok. Kendini üzüyorsun boşuna.
    Boşver, ark.ın dediği gibi ilk cezan nazar boncugu olsun.

He gardaş he öyledir muhtemelen...

Bayrampaşa'da sarı ışıkta geçiyorum arkamdanda 150 200 milyarlık arabalarla düğün konvoyu geçiyor. 200 metre ilerideki görevini çok iyi yapan memur abilerde beni çeviriyor...

* e memur bey ben geçtim arkamdan 3 araba daha geçti?
    - Sen geçmesen onlarda geçmezdi!

Ha şimdi memurların hepsi böylemi? tabiki değil.
    Ama terazisi bozuk memur amcalarımızda var...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum geçmiş olsun. Durum hakkında yorum yapmayacağım ama bildiğim şöyle birşey var ;

47/1-d maddesine uygulanan para cezası 52 tl'dir. Hangi hakla sana 62 tl yazıyor?

http://trfdenetleme.iem.gov.tr/2007_istatistik.aspx
    Hacı gogıla bakıp bakıp cevap yazmayın yav...o ceza güncel değil...şu an minumum ceza miktarı 62 ...2010 itibariyle...

47/1-d Trafik güvenliği ve düzeniyle ilgili olan diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak,

Bu maddeye göre İstanbuldaki yüzbinlerce araca ceza yazabilirsin...Valla Jandarmanın affı yok ...keyfi bir tutumda olabilir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha şimdi memurların hepsi böylemi? tabiki değil.
    Ama terazisi bozuk memur amcalarımızda var...
    İşte bu durum insanın moralini bozuyor sinir katsayısını yükseltiyor.
    Bununla karşılaşmamak temennimiz.
    Ceza yazıyorsan, kurallara uymayan herkese yazacaksın.
    Ha bazılarına yazıp bazılarına yazmıyorsan ozaman bu işi yapmayacaksın.

Dengeyi tutturmak çok önemli.
    Fakat arkadaşımızın şikayeti bu yönde değil.

-------------
    Bir önceki msj.ı değiştiremiyorum ceza tutarı 62TL peşin indirimi 46.50TL olacak.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu durum insanın moralini bozuyor sinir katsayısını yükseltiyor.
    Bununla karşılaşmamak temennimiz.
    Ceza yazıyorsan, kurallara uymayan herkese yazacaksın.
    Ha bazılarına yazıp bazılarına yazmıyorsan ozaman bu işi yapmayacaksın.

Dengeyi tutturmak çok önemli.
    Fakat arkadaşımızın şikayeti bu yönde değil.

-------------
    Bir önceki msj.ı değiştiremiyorum ceza tutarı 62TL peşin indirimi 46.50TL olacak.
    Elbette bu yönde değil. Fakat benim anlamadığım 52 TL yazılması gereken ceza neden 62 TL yazılmış? Trafik mevzuatlarını çok sıkı takip ederim, bu cezaya şaşırdım açıkçası.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:52 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı gogıla bakıp bakıp cevap yazmayın yav...o ceza güncel değil...şu an minumum ceza miktarı 62 ...2010 itibariyle...

47/1-d Trafik güvenliği ve düzeniyle ilgili olan diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak,

Bu maddeye göre İstanbuldaki yüzbinlerce araca ceza yazabilirsin...Valla Jandarmanın affı yok ...keyfi bir tutumda olabilir...

Metehan abi google çok büyük bir bilgi yumağı, tabiki google'den bakacağım,
    Ayrıca son güncellemede bugünün tarihi var

Motosikleti
    kanka yanlış linkten bilgi alıyorsun...

en düşük trafik para cezası 62,3 lira.. en yüksek ceza da 14 bin 522,6 lira...

doğru adres ahanda buranda...

http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/201...alar%C4%B1.xls
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka yanlış linkten bilgi alıyorsun...

en düşük trafik para cezası 62,3 lira.. en yüksek ceza da 14 bin 522,6 lira...

doğru adres ahanda buranda...

http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/201...alar%C4%B1.xls

Ben böyle bir yasa onaylamadım.
    Ne zaman yürürlüge girmiş bu

Bu arada ben aylardır yanlış siteyimi takip ediyordum
    Bu yanlışlık için özür dilerim

Motosikleti
    Burda ilerleyen trafikte araçların arasında makas atmaktan bahsetmiyoruz. Duran trafikte yürüme hızıyla araçların arasından geçmekten bahsediyoruz.

Eğer kuralların tamamı uygulanacak olsa yolda yürüyemezsin. İşte bu nedenle insanlarda zeka var. Teorikle pratiğin uymadıkları durumlarda karar verebilmeleri için.

Billimde bile böyledir teorik pratiği tutmayabilir her zaman. İşte bu durumda insan faktörünün devreye girmesi gerekir ki bu insanda da ne yazık ki biraz zeka olması şarttır. Benim tahminime göre bana bugün cezayı kesen arkadaş tipik motosiklete kıl kapan Türk memuru zihniyetindeydi.

Motosikleti
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda ilerleyen trafikte araçların arasında makas atmaktan bahsetmiyoruz. Duran trafikte yürüme hızıyla araçların arasından geçmekten bahsediyoruz.

Eğer kuralların tamamı uygulanacak olsa yolda yürüyemezsin. İşte bu nedenle insanlarda zeka var. Teorikle pratiğin uymadıkları durumlarda karar verebilmeleri için.

Billimde bile böyledir teorik pratiği tutmayabilir her zaman. İşte bu durumda insan faktörünün devreye girmesi gerekir ki bu insanda da ne yazık ki biraz zeka olması şarttır. Benim tahminime göre bana bugün cezayı kesen arkadaş tipik motosiklete kıl kapan Türk memuru zihniyetindeydi.
    haklısın....bu keyfi tutum her daim var...Çeşmenin başında sen olsan aynı kafa yapısında olurdun...Dün hızlı girdiğim ışıklarda frene basmaktan tırstım çünkü duramayacaktım...2 tane polisin gözünün içine baka baka ışıkta geçtim kafalarını bile çevirmediler...o derece bıkmışlar...ama trafik cendermesi için halen bir oyun gibi...keyif alıyorlar sivil hayata karışmaya...bir haz veriyor onlara...ve asker geri adım atmaz atamaz...o riski almaz...

inan bu sıcağın altında araclarla uğraşmak ceza kesip küfür yemekten çok keyif almıyorlar...

en azından bir komtanım çekivereydin...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    geçmiş olsun şiftahı sende yapmışlar

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olur böyle şeyler stres yapmayın .

aquax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    geçmiş olsun arkdaşaım bu jandarma heryerde aynı değil sanırım gecen yaz tekirdağında kumbağda arkdaşla scooterle geziyoduk o zaman ehliyet yok motorun trafik sigortasıyok kafada kask yok jandarma trafik bi cevirmişti bizi adam ehliyet istedi kursa yazıldık alcaz dedik kasklar nerde dedi çaldılar dedik ruhsatta eksiklikler var diyo maşşı alınca yaptırcaz dedik benimle dalgamı geçiyonuz diye kızdı sonra ceza yazmadan saldı bi daha sizi yakalarsam siz o zaman görün türk silahlı kuvvetleri deyip elimizle motoru ittirerek göndermisti bizi

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F

Geçmiş olsun

Geçmiş olsun fakat niye emniyet şeridinden çıktığını anlamadım arkadaşım. Emniyet şeridinden gitmek bizim YASAL HAKKIMIZ !!!! mesela EDS olan yerden geçiyoruz çünkü bize ceza yazılmıyor. Yani yasal hakkımız olduğunun ispatı.
    İstanbul trafiğinde girmediğimiz yer kalmamışken bu ceza çok saçma.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    EDS den gidiyorsunuz ceza yemiyor musunuz?

Nasıl olur? EDS ilk başladığında arkadaşıma arka arkaya 4 tane ceza geldi birkaç gün arayla. Sebebi EDS yazılı güvenlik şeritlerinde ilerlemekti.

Yoksa bu ceza durumu değişti de benim mi haberim yok.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    böyle saçmalıkmı olur yahu geçmiş olsun usta

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)