Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

O km DL650 mi yoksa ikinci el F800Gs mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şu anda yok
    Hangisini alırdınız? O km Suzuki Vstrom DL 650 ABS mi (liste fiyatı 22500). Yoksa 2-3 bin Tl daha verip ikinci el bir F800 Gs mi? Yoksa ''Kasmaya ne gerek var. Temiz bir DL 650 2007 model üstü al. 5 bin tl en cebinde kalsın'' mı dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Ben olsam 2007 üstü ABS li temiz güzel bir DL 650 bulur onu alırdım.

Bu ülkede bu vergilerle sıfır motor almak çok saçma.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

*HaYduT* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dül dül=)
    şahsi fikrim olarak herşeyin yenisi 0'rını tercih ederim yani 0 DL vstrom alırdım
    siz 2.el alıp 5 bin tl cebinizde kalmayacak herkezde böyle olur büyük bir miktarını motora harcayaksınız bakımıydı cam'dı , çantaydı elcik ısıtmaydı
    0 alın rodajı siz yapın güle güle kullanın

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı *HaYduT* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsi fikrim olarak herşeyin yenisi 0'rını tercih ederim yani 0 DL vstrom alırdım
    siz 2.el alıp 5 bin tl cebinizde kalmayacak herkezde böyle olur büyük bir miktarını motora harcayaksınız bakımıydı cam'dı , çantaydı elcik ısıtmaydı
    0 alın rodajı siz yapın güle güle kullanın
    haklısın ama 0 aldığı motora da çanta/çanta demiri/koruma demiri/elcik ısıtma vs.taktırmak isteyecek.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    imkan var ise bmw derim hic dusunmeden
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    BMW olsun çamurdan olsun....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    arkadaşlar forum da bmw nin yaptığı hile ve düzenbazlıklar konusu şikayet ve öneriler kısmında yer almakta. ben de bmw nin R 1200 GS adv. çok seviyorum ancak bu soruda tercihim DL 650 den yana kusura bakmayın. ne zaman ki bmw disbiritörü değişir o zaman bmw diyebilirim. ama R 1200 GS adv. hayali baki onu da söylemeliyim.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    iki motorada aşığım ama sanki suzuki dl daha rahat daha konforlu sürüş ve gezi imkanı sağlar gibime geliyor ve aradaki fiyat farkıda çok direk dl alırım ben olsam ve sıfır almam ikinci elsıfır gibi makinalar çok var...şimdiden hayırlı olsun hangısını alırsanız...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    sahsı kararım dl'den yana olurdu

Neden dersenız eger 0 km arac almanın ayrıcalıgı baskadır motorunuzun basından gecenlerı ılk sız yasadıgınız ıcın motorunuzu %100 tanırsınız

Bır dıger sebep ıse
    Bmw'nın yetkılı servısı olan borusanın servıs anlayısı yapısı baslı basına bır facıa kı telefondan gırdıgım ıcın hızlıcana baktım bır arkadasımız bahsetmıs yukarıda servıs anlayısıyla ılgılı olarak kı forumda olan halıs ısımlı arkadasımızada sorabılırsınız yasadıklarını
    Bunun gıbı bı kac kısı daha vardı ama adlarını su an maalesef hatırlayamıyorum su an

surcl lısan ettıysem affola dedıgım gıbı cep telefonundan gırdım ınternete
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    dele neden enduro değildir diye bir yazı vardı zamanında :D

ikinci el 3lü çanta sistemli bir bmw tercihim olurdu.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    şu anda yok
    İkisi de çok hoşuma gidiyor..Ancak gerçek şu ki Bmw cebimi hayli zorlayacak....Değer mi? Sıfıra yakın 2. el DL 650 iyi olur...8-9 bin kmde hiçbir şey bu makineler için...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Omicron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar forum da bmw nin yaptığı hile ve düzenbazlıklar konusu şikayet ve öneriler kısmında yer almakta. ben de bmw nin R 1200 GS adv. çok seviyorum ancak bu soruda tercihim DL 650 den yana kusura bakmayın. ne zaman ki bmw disbiritörü değişir o zaman bmw diyebilirim. ama R 1200 GS adv. hayali baki onu da söylemeliyim.
    saygılar.
    Hayali degil iki motorun kullanildigi malzeme yi ve teknolojiyi iyi biliyorum. O yuzden diyorum yani F800 cift silindi ve cidden cok iyi.

Servisi suclamak olabilir ama sonucta her dakika serviste degiliz, Suzuki ile sikayetler de var aranir ise bulunur. Bir iki kisinin kizginligi ve talihsizligi ile dusunmemek lazim. Sonucta parayi o firmanin muhendisligine ve tasarimina oduyorsunuz bu yuzden suphesiz BMW diyorum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    İkinci el temiz bir Transalp XL700 ABS derim. Hem fiyatı daha uygun, hem ABS'li, hem de servis avantajı var. Üstüne de bir ton para cebinde kalacak.

F800 harika bir alet ama parça ve servis konusunda kesenin ağzını açman gerekecek.

DL'yi endurodan sayamıyorum. Kimse kusura bakmasın. (Tartışmaya da girmem.)
    Ağır metal insanı...

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Alıntı yunuskocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de çok hoşuma gidiyor..Ancak gerçek şu ki Bmw cebimi hayli zorlayacak....Değer mi? Sıfıra yakın 2. el DL 650 iyi olur...8-9 bin kmde hiçbir şey bu makineler için...

Ben istinyede geçtiğimiz sonbaharda 1.5 saat test etme şansı buldum,boyun 1.80 parmak uçları sabit durduğunuzda çok zor yetişiyor.KTM gibi Eğer boyunuz uzunsa bu yönden alabilirsiniz torku çok iyi bayır yukarı bile çok rahat 100 120 lere çıkabiliyor 1.vites 50 60 da bağırmaya başlıyor şehir içi 2. vites yetiyor,şehir içinde kullnaışsız dl 650 daha alçak kullanımı daha rahat değişik kullanım tiplerine daha uygun bir motor,randevu alıp test edebilriisniz borusan istinyeden depoyu fulleyip veriyolar hele motoru alıcam vs derseniz test aracına saatlerce bınebinilrisiniz
    F800-f650'den çok daha perfonmanslı

Boy 1.90 olması lazım f800 gs için veya bacak boyunuz uuzn olması gerekli

ben olsam düşük km de 2.el aksesuarlı açlılmış bi 650 seçerdim.
    çok pahalı gereksiz 35.000den aşa deildir istanbulda 2 3 tane var 2.el f800gs
    daha piyasası oluşmadı.

Motosikleti
    şu anda yok
    Boyum 187 cm ve bacak boyum F800GS için gayet yeterli diye düşünüyorum. İstinye'de deneme sürüşü kesinlikle yapacağım..
    XL700 de guzel makine....Ama DL 650 bence daha güzel...Şahsi fikrim. Enduro olma olmama durumunu ben de tartışmayacam. Zaten illa safkan enduro olsun diye bir arayışım yok. Genelde şehir içi kullanacam. Arada haftasonları kaçamaklar yapabilirim. Bmw nin araziye uygunluğu tartışılmaz. ama insan kıyabilir mi o kadar para verdikten sonra dağa bayıra vurmaya makineyi....

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    ben hayal demekle almayı çok istediğim bir makine olarak değerlendirdim r 1200 gs adv. yi. mühendislik açısından gerçekten çok gelişmiş makina. ancak servissel bazı sorunların olduğunu okuduğum bir makina. bildiklerim sadece okuduklarımdan ibarettir.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)