Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Güvenliği ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motosikletimi istanbula getirdim.Avcılar civarında oturuyorum ve çok motorun çalındığını duyuyorum.
    Ne önerirsiniz güvenlik için. Geçen gün kalın zincirler aldım lastikten geçirip demire taktım bide asma kilit taktım.
    Nasıl bir şey öneriyorsunuz? Direksiyonuda kitleniyor motorumun ama bunu açabilirlermi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alarm'lı disk kilitlerini önerebilirim.
    Önce emniyet, sonra hareket...

En iyisi görünmezlik,yoldan geçerken göze batmayacak panelvan,kamyon arkası bir yere zincirleyin. Zinciri mümkün olan en üst kısımdan devrilse bile yere değmeyecek şekilde bağlamaya çalışın. Hırsızın elindeki demir makası yukarıda daha kuvvetsiz olur.
    +1 Kilitin zor açılan cinsini takın.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...it-var-mi.html

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarm'lı disk kilitlerini önerebilirim.
    ama bence korumali otoparklaradan birine uye olup oraya brakman daha iyi olur.
    RIDE or DIE

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Arka tekerleği korkuluğa halat kilitle bağlıyorum. Ön tekerleğe bir disk kilidi takıyorum. Ayrıca ön tekerlekle koruma demiri arasına 2. bir halat kilit takıyorum. Gören sanırki 20000TL'lik makina ama işte napıcan..... Mal canın yongası...
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    150 cc Chopper
    otopark tavsiye ederim
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

Motosikleti
    ramzey QM250
    Alıntı canberk-_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletimi istanbula getirdim.Avcılar civarında oturuyorum ve çok motorun çalındığını duyuyorum.
    Ne önerirsiniz güvenlik için. Geçen gün kalın zincirler aldım lastikten geçirip demire taktım bide asma kilit taktım.
    Nasıl bir şey öneriyorsunuz? Direksiyonuda kitleniyor motorumun ama bunu açabilirlermi?
    Aldığın önlemler yeterli bana göre, makinayı kaldıracak olan hırsız her türlü kaldırır. Büyük pahalı bi motor olsa, tamam garaj olmadan olmaz.. Motorunu çalmaya niyetlenseler bile duyarsın, kilitleri patlatmak zincirleri kesmek çok ses çıkarır

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi görünmezlik,yoldan geçerken göze batmayacak panelvan,kamyon arkası bir yere zincirleyin. Zinciri mümkün olan en üst kısımdan devrilse bile yere değmeyecek şekilde bağlamaya çalışın. Hırsızın elindeki demir makası yukarıda daha kuvvetsiz olur.
    +1 Kilitin zor açılan cinsini takın.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...it-var-mi.html
    En kötüsü görünmezlik. Hırsız motoru bulur ve o sakladığın yerde kimselere görünmeden rahat rahat çalışır. Cadde üzerinde herkesin görebildiği yere koy. En iyisi sokak lambasına bağlamaktır, ışık altında kalsın. Masterlock ( veya aynı kalitede diğer) marka disk ve halat kilitleri kullan, bunlar kolay kolay kesilmezler. Halat ( veya zincir) kilidi bağlarken halatın yerde olmamasına dikkat et, makas ile yerden kuvvet alıp daha kolay keserler, şasiden bağlamaya çalış, şasi mümkün değil ise arka tekerleğe bağla, ön tekerleği sökmek çok kolaydır. Alarmlı dik kilitleri de çok iyidir hırsızı caydırır. Branda da iyi bir koruma yöntemidir, motorun marka ve modelini göremez, çalmaya değip deymeyeceğini kestiremez hemen.

Çok teşekkürler arkadaşlar öneriler doğrultusunda hareket edeceğim... Kazasız,belasız sağlıklı sürüşler dilerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)