Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Süleyman Memnun neden sevilmiyor????

Motovento
    REKLAM ALANI
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Görüyorumki TMF başkanı Süleyman Memnun internet aleminde başta moderatörler olmak üzere kimse tarafından sevilmiyor.
    Bunun sebebini öğrenmek için bu konu başlığını açtım.

Şimdi soruyorum!!!
    Ne gibi sebebler yüzünden Süleyman Memnun u sevmiyorsunuz?
    Yerine nasıl bir başkan olmalı?ve önemlisi kim olmalı?(ütopya bir başkan olmasın ama)
    Bu yeni başkan neler yapmalı?neler yapmamalı?
    Motosiklet ticareti ile uğraşmalımı?Yoksa sadece motosiklet sever birimi olmalı?
    Yeni gelecek başkan hükümetten daha fazla ödenek alabilecekmi?
    Motosiklet sporuna ne gibi katkılarda bulunmalı?
    Bu katkıları sağlıyacak kaynaklar bulabilecekmi?

Yukarıdaki sorularıma makul ve mantıklı cevaplar arıyorum.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu güne kadar motorsiklet kültürü türkiyede gelişmemişse yayılmamışsa motorsiklet için en ufak bir devlet bazında her hangi basit bir girişim bile yapılmamışsa ki özürlü kardeşlerimiz için bile milyon dolarlar getirtilip özel özürlü otobüzleri ışıklarda özürlü vatandaşlarımızın geçebilmeleri için özürlü tümsekleri yapıldı. bununda nedeni özürlü vakıflarının çok çok iyi kulis yapıp haklarını araması ve her hükümete ufakda olsa bir şeyler yaptırabilmeleri..

şimdi sorarım motorsikletliler için bu ülkede ne yapılmış.. motorsiklet federasyonu ne yapmış hiç bir şey gelen ye kürküm ye giden ye kürküm ye... dünyada bir çok uluslar arası fedareasyonların ortak projeleri olurken türkiye bu projelerin neresinde hiç bir yerinde çünkü dahil değil onu bırakın haberleri bile olduğunu sanmıyorum..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    örnek olarak başka bir şey bulamadınız mı özürlüleri örnek veriyorsunuz ?

gözünüze mi battı insan olarak yaşama hakkı olanın hayatının biraz kolaylaştırılması ?

türkiye de 8 milyon küsür özürlü insan var ne kadar motosiklet kullanıcısı var ?

özürlü insan millet ve devlet tarafından özel muameleye tabii olma durumundaki insandır, kendi hayatını idame ettirmek için maddi, fiziksel ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyar. belli ailenizde bu durumda bir insan yok, benim var ne olduğunu bilirim.

özürlü vakıflarının hiç biri doğru düzgün kulis yapmaz, özürlü hakları korunmaz, ciddi bir kısmının sosyal güvencesi yoktur, ailelerin bazıları cehaletlerinden insan içine çıkarmazlar, insan içine çıkarlar insanlıklarından utanırlar.
    iş imkanları kısıtlıdır, girdikleri işlerin çoğunda beden işçisi olarak çlışmak zorunda bırakılırlar, özür gruplaına özel eğitim kurumları bir elin parmaklarını geçmez .....
    vs vs vs vs vs vs vs

ne yazayım ki böyle bir tanımlamaya, içimden gelmiyor.
    Süleyman Memnun için ise diyecek hiç bir şeyim yok, tanımam, etmem.
    kısacası işim olmaz.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim için şahsiyeti değil yaptıkları ve/veya yapmadıkları önemli! En önce o koltukta oturanın motosiklet kültürüne faydası olmalı. Toplumdaki ''iki teker şeytan işi'' görüşünü değiştirecek birşeyler yapmalı. Motosiklet sporları medyada daha çok yer almalı. Köprü geçiş ücreti, kazık ötv gibi konulara tepki vermeli, bu tepkiyi medya önemsemeli, sürücüleri organize edebilmeli, hizmet etmeyi sevmeli vs.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özürlü kardeşlerimiz için bile
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu güne kadar motorsiklet kültürü türkiyede gelişmemişse yayılmamışsa motorsiklet için en ufak bir devlet bazında her hangi basit bir girişim bile yapılmamışsa ki özürlü kardeşlerimiz için bile milyon dolarlar getirtilip özel özürlü otobüzleri ışıklarda özürlü vatandaşlarımızın geçebilmeleri için özürlü tümsekleri yapıldı. bununda nedeni özürlü vakıflarının çok çok iyi kulis yapıp haklarını araması ve her hükümete ufakda olsa bir şeyler yaptırabilmeleri..

şimdi sorarım motorsikletliler için bu ülkede ne yapılmış.. motorsiklet federasyonu ne yapmış hiç bir şey gelen ye kürküm ye giden ye kürküm ye... dünyada bir çok uluslar arası fedareasyonların ortak projeleri olurken türkiye bu projelerin neresinde hiç bir yerinde çünkü dahil değil onu bırakın haberleri bile olduğunu sanmıyorum..
    En başta yanıldığımız konu burası işte
    TMF,Türkiye motosiklet sporları federasyonudur.Yani bir spor federasyonudur.Futbol,basketbol,voleybol vs.vs.federasyonu gibi.
    Yani motosiklet sporları adına bir şeyler yapmakla yükümlüdür.
    Motosilet ile ilgili diğer sorunlar devletin işidir.
    Üstelik motosiklet federasyonu ülkemizde çok yeni bir federasyondur.İlk başkanı Spor Toto teşkilat başkanı Yunus Uçar,ikinci başkanıda Süleyman Memnun dur.Yani öyle çok gelen giden olmamıştır
    Muhalefet olsun diye bir şeyler yazmak kolay,yapıcı bir şeyler yazmaksa en zor şeydir.

Ben yukarıda sorular sordum ama gerek mod lardan gerekse üyelerden yapıcı bir şeyler hala duyamadım
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TMF,Türkiye motosiklet sporları federasyonudur.Yani bir spor federasyonudur.Futbol,basketbol,voleybol vs.vs.federasyonu gibi.
    Üstelik motosiklet federasyonu ülkemizde çok yeni bir federasyondur.İlk başkanı Spor Toto teşkilat başkanı Yunus Uçar,ikinci başkanıda Süleyman Memnun dur.Yani öyle çok gelen giden olmamıştır
    Muhalefet olsun diye bir şeyler yazmak kolay,yapıcı bir şeyler yazmaksa en zor şeydir.

Ben yukarıda sorular sordum ama gerek mod lardan gerekse üyelerden yapıcı bir şeyler hala duyamadım
    ben aklımda kalanları yazayım.bu kadar insan sevmiyorsa vardır bir bildikleri demek te lazım.
    1. körfez pisti pazar moto denelerine kapatılmış. buna karşı çıkmalıydı
    2. başka moto forum sitelerini kapatmış sanırım bu adam
    3. geçen sene bir organizasyonda kendi çıkarı için hır gür çıkarıp aracın birine saldırmış. araca taş gibi şeyler atmış
    4.en son urfadaki moto organizasyonuna karışmış. Urfa valiliği kendini savunmuş.
    5. organizasyon konusunda tezat bir insan sanırım

bu yazdıklarım yanlış olabilir ama buna benzer vukuatlaarı çokmuş

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aklımda kalanları yazayım.bu kadar insan sevmiyorsa vardır bir bildikleri demek te lazım.
    1. körfez pisti pazar moto denelerine kapatılmış. buna karşı çıkmalıydı
    2. başka moto forum sitelerini kapatmış sanırım bu adam
    3. geçen sene bir organizasyonda kendi çıkarı için hır gür çıkarıp aracın birine saldırmış. araca taş gibi şeyler atmış
    4.en son urfadaki moto organizasyonuna karışmış. Urfa valiliği kendini savunmuş.
    5. organizasyon konusunda tezat bir insan sanırım

bu yazdıklarım yanlış olabilir ama buna benzer vukuatlaarı çokmuş
    Bu mışlı muşlu gerekçeler sanada biraz komik gelmedimi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hocam sen yillardir bu foruma yazdigimiz her seyi yeni bastan yazmamizi istiyorsun?
    Yani butun negatif olaylari ve neden sevmedigimizi daha once defalarca tartistik.

Simdi butun bunlari buraya alt alta yazmaktansa, Suleyman Memnun'u sevme hakkimi kullanmak istiyorum.

Sevmedigim için pismanim.
    Bilseydim birgun sorulacagini mutlaka severdim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Bu mışlı muşlu gerekçeler sanada biraz komik gelmedimi
    komik geldi tabi ama ben bu adama neden çamur atayım benim karım ne bundan

o kadar yazdık, sizi savunma modunda gördüm inanmadıklarınıza googledan araştırabilirsiniz . benim yazdıklarıma komik demeniz biraz ağır geldi bana

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

http://www.tmf.org.tr/mevzuat_ana.php

Sende yanılıyorsun. Tmf Türkiye Motosiklet Federasyonu sadece sporla ilgilenmiyor. En azından Ana Statülerinin 6 e-n-o maddeleri öyle demiyor! Ayrıca federasyon görevinin dışında motosikletlerle ilgilenmez, haksızlıklara tepki vermez, söz söylemez diye bir kuralda yok!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    2009 dünya motokros şampiyonasında ktm çadırına saldırması ve kutlu torunlar ile kemal merkitin aracını taşlaması nedeniyle, hakkında 3 ay hak mahrumiyeti cezası verilmiş, bu süreçte başkanlık görevinden de alınmıştır. motosiklet camiasında davul zurnayla karşılanan bu olayın yan etkilerini merakla bekliyoruz

türkiye'de motosiklet sürücülüğünün ve motosiklet sporlarının mehter takımı havasında ilerlemesinden sorumlu şahsiyet. motosiklet kullanıcılarını iplemeyen, işinin sadece motosiklet yarışları olduğunu söyleyen, buna rağmen sporu, amatör bir spor olmaktan çıkaramayan ama her ne hikmetse, sürekli başta olan, motosiklet camiası tarafından genellikle haz edilmeyen, çoğu kimse tarafından bir an önce gitmesi için dua edilen, ayinler düzenlenen federasyon padişahı.

alıntıdır.

netde dosyası baya kabarık bir şahıs
    anlaşılan sevmeyen çok

Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 dünya motokros şampiyonasında ktm çadırına saldırması ve kutlu torunlar ile kemal merkitin aracını taşlaması nedeniyle, hakkında 3 ay hak mahrumiyeti cezası verilmiş, bu süreçte başkanlık görevinden de alınmıştır. motosiklet camiasında davul zurnayla karşılanan bu olayın yan etkilerini merakla bekliyoruz

türkiye'de motosiklet sürücülüğünün ve motosiklet sporlarının mehter takımı havasında ilerlemesinden sorumlu şahsiyet. motosiklet kullanıcılarını iplemeyen, işinin sadece motosiklet yarışları olduğunu söyleyen, buna rağmen sporu, amatör bir spor olmaktan çıkaramayan ama her ne hikmetse, sürekli başta olan, motosiklet camiası tarafından genellikle haz edilmeyen, çoğu kimse tarafından bir an önce gitmesi için dua edilen, ayinler düzenlenen federasyon padişahı.

alıntıdır.

netde dosyası baya kabarık bir şahıs
    anlaşılan sevmeyen çok
    Eksisozluk ten alıntı yapmışsınız ben de tam okuyordum
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp...Cleyman+memnun

federasyonu çiftlik gibi kullandığı için....

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komik geldi tabi ama ben bu adama neden çamur atayım benim karım ne bundan

o kadar yazdık, sizi savunma modunda gördüm inanmadıklarınıza googledan araştırabilirsiniz . benim yazdıklarıma komik demeniz biraz ağır geldi bana
    Sevgili osmaniyeli,sözlerim maksadını aştıysa özür dilerim.Alınmana hiç gerek yok.
    Ayrıca kimseyi savunduğum falan yok.Ben sadece çamur at izi kalsın mantığına karşıyım.Zaten başında söylediğim gibi internet aleminde sevilmeyen birisi olduğunu yazmıştım.Bende yerine nasıl bir başkan aradığınızı sormuştum

Sevgili osmaniyeli,sözlerim maksadını aştıysa özür dilerim.Alınmana hiç gerek yok.
    Ayrıca kimseyi savunduğum falan yok.Ben sadece çamur at izi kalsın mantığına karşıyım.Zaten başında söylediğim gibi internet aleminde sevilmeyen birisi olduğunu yazmıştım.Bende yerine nasıl bir başkan aradığınızı sormuştum
    teşekkür ederim ben de yanlış anladım sanırım.

Başkan olarak dediğiniz gibi daha kötüsü de gelebilir. gelen gideni aratabilir

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Hem bunu diyeceksin. Hemde gidip Federasyonun Görevlerine

MADDE 6 – (1) Federasyonun görevleri şunlardır;
    a) Motor sporlarının yurt düzeyinde dengeli bir şekilde yayılıp gelişmesini sağlamak,
    b) Yurt dışındaki ve yurt içindeki, motosiklet sporu ile ilgili gelişmeleri izlemek, karşılıklı ilişki, yarışma, çalışma ve diğer faaliyetleri programlayıp bunları uygulamak, kontrol etmek,
    e) Motosiklet ve sürücü malzemelerinin standartlarını tespit ederek, bunların yurt içinde üretilenlerin veya ithal edilenlerin standartlara uygunluğunu onaylamak,
    n) Spor ve hobi amaçlı motosiklet sürüş eğitimi veren özel kurs ve eğitim programlarının standartlarını belirlemek ve onaylamak,
    o) Motosiklet sürücülerinin haklarının korunması, diğer taşıtlara göre özel bir statüye kavuşturulması için kamu/özel her kurum/kuruluşla ve bakanlıklarla görüşmelerde bulunmak, bu konuda eğitim amaçlı panel ve toplantılar düzenlemek,
    Yazacaksın. Bu ne perhiz bu ne lahan turşusu. Eğer TMF sadece "Motosiklet Sporu" ile ilgileniyorsa ne işi var bunlarla? Yok eğer bunlarda benim görevim diyorsa ne yapmış şimdiye kadar bu konularda. "Benim işim yarış düzenlemek" deyip çıkmış işin içinden. ÖTV arttırımına bile ses çıkarmamış. Motosikletin bu kadar vergilendirildiği bir ülkede tahtadan motosikletler üretip mi yaygınlaştıracak bu sporu? Yıllar sonra aklı biraz başına geliyor sadece yarış müsabakalarında kullanılacak olan motosikletlerde vergi avantajı sağlıyor. TMF'nin aklımda kalan tek o da sadece spora katkısı olan uygulaması budur.

Sevmek, sevmemekle bir şey değişmez. Ben sadece TMF'nin başında yukarda yazan maddeleri uygulayacak birini görmek istiyorum. "Benim işim sadece yarış düzenlemek" diyen birini değil.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örnek olarak başka bir şey bulamadınız mı özürlüleri örnek veriyorsunuz ?

gözünüze mi battı insan olarak yaşama hakkı olanın hayatının biraz kolaylaştırılması ?

türkiye de 8 milyon küsür özürlü insan var ne kadar motosiklet kullanıcısı var ?

özürlü insan millet ve devlet tarafından özel muameleye tabii olma durumundaki insandır, kendi hayatını idame ettirmek için maddi, fiziksel ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyar. belli ailenizde bu durumda bir insan yok, benim var ne olduğunu bilirim.

özürlü vakıflarının hiç biri doğru düzgün kulis yapmaz, özürlü hakları korunmaz, ciddi bir kısmının sosyal güvencesi yoktur, ailelerin bazıları cehaletlerinden insan içine çıkarmazlar, insan içine çıkarlar insanlıklarından utanırlar.
    iş imkanları kısıtlıdır, girdikleri işlerin çoğunda beden işçisi olarak çlışmak zorunda bırakılırlar, özür gruplaına özel eğitim kurumları bir elin parmaklarını geçmez .....
    vs vs vs vs vs vs vs

ne yazayım ki böyle bir tanımlamaya, içimden gelmiyor.
    Süleyman Memnun için ise diyecek hiç bir şeyim yok, tanımam, etmem.
    kısacası işim olmaz.
    fazla tepki vermişşisiniz benimde ailemde özürlü (ler) var.. özürlü örneği vermemin tek nedeni belediyesel şehirsel nedenlerdi bu kadar bunun acıtasyonunu yapmak esas ayıp kaçar tabiki onlar her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyorlar ne kadar zorlu bir hayat geçirdiklerini hepimiz biliyoruz..

ama bizler yolda yürüyen et parçalarıyız kamyon kamyonet otobüs arabaların arasında can pazarlığı yapıyoruz her gün.. ve pek çok kaza yapan motorcuda sağ kalırsa malumunuz kalıcı sakat kalıyor yani aslında her motorcuda potansiyel bir özürlü adayıdır.. ben bu bağlamda o örneği verdim..

necatik35

bir dahakine daha iyi ödevinizi çalışıp konu açınız kimsenin muhalefet için muhalefet yapdığı yok ben dediklerimin arkasındayım tmf kesinlikle sadece spor federasyonu değil tüzüğünü iyi okuyunuz motorsiklet firmalarının reklamlarından tutunda Motosiklet ve sürücü malzemelerinin standartlarını belirlemeye kadar geniş bir denetleme düzenleme ağına sahip federasyondur..

özellikle tüzükde şunu iyi okuyunuz dediğimin ne kadar doğru olduğunu anlıycaksınız

ikinci bölüm madde beşinci ikinci bendi

o) Motosiklet sürücülerinin haklarının korunması, diğer taşıtlara göre özel bir statüye kavuşturulması için kamu/özel her kurum/kuruluşla ve bakanlıklarla görüşmelerde bulunmak, bu konuda eğitim amaçlı panel ve toplantılar düzenlemek,

ilk yazımda bundan bahsettim ama her kez görmek istediği açıdan görmüş.. yukardaki maddeye göre şimdiye kadar bu federasyon ne yapmış tekrar soruyorum..

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Federasyonun asıl görev tanımı yarış organizasyon vs gibi görünse de... motosiklet bence bir gönül işidir !!!!!!! Olay bana göre sadece LİSANS satmak değildir ....

Yani motosiklet federasyonunun başkanına yakışan iş, cadde motorcuları için de aktif çalışma içerisine girmesiydi ..... Kaldı ki pist motorcuları için olan başarılarınıda tartışmaya açabiliriz !!!! Memnun'u tanımam etmem , el vicdan konuşalım şimdi ;

* gazeteciler Sinan öldükten sonra pistteki koca delikleri görüntülerken Memnun halinden gayet memnun bir tavırla ölümde pist hatası olmadığını söylemedi mi ???

**** ayrıca esas Özür , fiziksel engeli ÖZÜR diye tanımlayan beyinsel özürdür .... ( arkadaşım sana sataşmıyorum yanlış anlama , engelliler derneğinin bile ismi özürlüler derneği bu ülkede, yani sorun bu tabiri dilimize yerleştirenlerde )

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Sinan öldükten sonra suçu atmaya çalışma çabası,Kenana lisans çıkarmaktan aciz olması,KTM tekmelemesi bunlar yeni olaylar...

Necatik Yamaha servisleri rezaletti bu adamın,girerdiniz bir dayak yemediğiniz kalırdı.Biz de ondan uyuz oluyoruz.Federasyondaki tipler de çok artist diye sevmiyorlardı bunu;yoksa biz tanımayız etmeyiz.
    Kolpa Adamları

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ben sözümü söyledim arkasındayım,
    ne kadar anlıyorsanız o kadardır.
    mesele bu değil süleyman memnun. o konuyu kapatalım uzatmanın gereği yok.

ben bu ülkeye dün geldim yarın giderim,
    bu ülkede şunu öğrendim hak verilmez alınır, kimsenin sizin için hak almasını beklemeyin, hakkınızı arayın, uğrunda bedel ödeyin alın. başka türlü alacağınız hakkın kıymeti olmaz.

motosiklet ile alakalı bir ya da iki tane eğitim tadında toplantıya katıldım, eğitimler gereğinden fazla pahalı, devletin yaptığı gibi trafik cezaları ile kitle eğitilmez, daha doğru dürüst yarış pisti olmayan bir ülkede motorsporlarından bahsedilmez (f1 pisti kim ne derse desin bizim değil, bizim diyen var ise kiralamaya kalksın).

hem motosiklet hem de eğitimi maddi olarak ulaşılmaz boyutlara taşınıyor, asgari ücretin (halkın büyük kısmının standart ücreti 500-600 tl iken ) binler ile ifade edilen eğitimlere katılabilecek kitle sınırlıdır.

neyimiz düzgün ki bu da düzgün olsun, kaç tane kurumun başında halkçı yönetici var ki orada da olsun.

takmayın kafanıza başa göre tarak bulunur. bu da odur.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)