Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Süleyman Memnun neden sevilmiyor????

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Benim bir sey yazmama gerek yok zaten millet tepesine kadar dolu bu konuda , oturup okumak daha mantikli Asil soru bu yazdiklarimizi Suleyman memnun okuyormu?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bir sey yazmama gerek yok zaten millet tepesine kadar dolu bu konuda , oturup okumak daha mantikli Asil soru bu yazdiklarimizi Suleyman memnun okuyormu?
    http://www.google.com.tr/search?hl=t...=&oq=&gs_rfai=

Bu başlık şimdiden ilk sıralara çıktığına göre er geç okuyacaktır

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Ha Birde hem
    MADDE 6 – (1) Federasyonun görevleri şunlardır;
    e) Motosiklet ve sürücü malzemelerinin standartlarını tespit ederek, bunların yurt içinde üretilenlerin veya ithal edilenlerin standartlara uygunluğunu onaylamak,
    n) Spor ve hobi amaçlı motosiklet sürüş eğitimi veren özel kurs ve eğitim programlarının standartlarını belirlemek ve onaylamak,
    diye görevleri olan bir kurumun başında olacaksın hem de kendine ait bir motosiklet ve ekipmanlarını satan, motosiklet eğitimleri veren bir firman olacak. Nasıl oluyor da oluyor diye düşünmeden edemiyor insan.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mışlı muşlu gerekçeler sanada biraz komik gelmedimi
    Mış lı muş lu mu?....

Yıllardır konuşulan, herkesin bildiği şeyler... Mış ı muşu kalmamış artık ceza bile almış..

Sanırım herkesin istediği başkan, senin istediğin başkandan farkı yoktur...

Herkes görevini layıkıyle yapsın; istemekten başka bişey gelmiyor içimden..Hele ki bu devirde kimseye kefil olunmaz... Hiç ummadık baş taş yarıyor..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Artık Yok...
    İKİNCİ BÖLÜM
    Federasyonun Teşkilat ve Görevleri
    Federasyonun teşkilatı

MADDE 5 – (1) Federasyonun merkezi Ankara’dadır. Federasyon, merkez ve taşra teşkilatından oluşur. Hangi Ankara ???

Federasyonun görevleri
    MADDE 6 – (1) Federasyonun görevleri şunlardır;

b) Yurt dışındaki ve yurt içindeki, motosiklet sporu ile ilgili gelişmeleri izlemek, karşılıklı ilişki, yarışma, çalışma ve diğer faaliyetleri programlayıp bunları uygulamak, kontrol etmek,

e) Motosiklet ve sürücü malzemelerinin standartlarını tespit ederek, bunların yurt içinde üretilenlerin veya ithal edilenlerin standartlara uygunluğunu onaylamak,

j) Motosiklet sporu ile ilgili arşiv ve istatistik çalışmaları yapmak, eğitici film, slayt ve broşür hazırlayarak, bu konuda basın, radyo ve televizyon kuruluşlarıyla işbirliği yapmak, Siz hiç tv lerde radyolarda böyle bir şeyler görüp duydunuzmu onca yıl fuarlara gittim tanıtımlara katıldım bir kere federasyon namına ne bir broşür ne bir tanıtım nede başka bir şey gördüm

Benim için en önemlisi bu

o) Motosiklet sürücülerinin haklarının korunması, diğer taşıtlara göre özel bir statüye kavuşturulması için kamu/özel her kurum/kuruluşla ve bakanlıklarla görüşmelerde bulunmak, bu konuda eğitim amaçlı panel ve toplantılar düzenlemek,

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Tipine gıcığım sevmiyorum
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu güne kadar motorsiklet kültürü türkiyede gelişmemişse yayılmamışsa motorsiklet için en ufak bir devlet bazında her hangi basit bir girişim bile yapılmamışsa ki özürlü kardeşlerimiz için bile milyon dolarlar getirtilip özel özürlü otobüzleri ışıklarda özürlü vatandaşlarımızın geçebilmeleri için özürlü tümsekleri yapıldı. bununda nedeni özürlü vakıflarının çok çok iyi kulis yapıp haklarını araması ve her hükümete ufakda olsa bir şeyler yaptırabilmeleri..

şimdi sorarım motorsikletliler için bu ülkede ne yapılmış.. motorsiklet federasyonu ne yapmış hiç bir şey gelen ye kürküm ye giden ye kürküm ye... dünyada bir çok uluslar arası fedareasyonların ortak projeleri olurken türkiye bu projelerin neresinde hiç bir yerinde çünkü dahil değil onu bırakın haberleri bile olduğunu sanmıyorum..
    Saçma bir kıyaslama yapmışsınız
    Özürlülere ihtiyaç duyduklarının yüzde 20'si yapılıyorsa öpüpte başımıza koyalım.
    örnek gösterirken daha dikkatli ve seçici olmak lazım.
    Konuya gelince;
    Süleyman Menun'u sevmemizi gerektiren Motosiklet camizsına faydalı ya da olumlu bir kaç eserini sayabilecek kimse var mı??
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süleyman Menun'u sevmemizi gerektiren Motosiklet camizsına faydalı ya da olumlu bir kaç eserini sayabilecek kimse var mı??
    Ben kendisiyle biraz ahbapım...Kendisinden motosiklet aldım...2004 yılında...Yamaha Fabrikadan (Eski Beldeyama)Nihat Çadırcı Bey bana jest yaparak peşin fiyatına taksitle uygun bir makina almam adına yönetimden onay aldı...

Daytona Motorda tam işlemlere başlayacakken bir telefon geldi...Arayn Nihat Beydi ve sağolsun kartımla Süleyman Memnundan almamın daha avantajlı olacağını söyledi...O an tabi Daytonya ayıp oldu...neyse Hemen Maslağa gittim...makinam geldi hatta sandıktayken ben oradaydım...neyse iyi güzel derken 1000 km bakım zamanı geldi...Aldığım yere gittim doğal olarak...Birde ne göreyim motorum servise dahi sokulmadı...

Neymiş Servisteki usta ile Süleyman Memnun KAR ORTAĞI imiş...ve benim makinam bu servise giremezmiş...bundan öncede girmemiş bundan sonra da giremezmiş...Emir büyük yerden...Servisteki ustadan... Adı galiba Volkandı...

İş yoğunluğuda yok...servis zaten yanında...uğraşması gereken başka makinalar olduğunu söyledi beni başlarından savdılar...Bu arada makinam YBR 125... Koskoca Süleyman Memnun ve büyük ustası bücürük eleman o gün neredeyse elimde kalıyorlardı...(Ki o zamanlarda gergin ve agresifim)
    Beni Kardeşler Motora yönlendirdiler...Bende Beldeyama bana jest yaptı ortalığı fazla karıştırmayayım diye ses etmedim...Nihat Bey halen Yamahada çalışıyor fuarda merhabalaştık...

Benim hikayemde bu...yani serviste sallamadılar beni...

Ama olaya şu yönden de bakın...SPortif başarıları olan kariyeri zirve yapmış biri...Bence başaramadığı şey menajerinin olmaması...Halkla İlişkiler PR diye bir şeyi beimsememsi belkide kavrayamaması...Birde göçmen olması ve ikili ilişkilerinde tutuk ve soğuk davranması...Bu yapısı nedeniylede olabilir...

Adamın herkesi kucaklaması mümkün değil...Yalaka bir insan da değil bu arada...En son rahmetli bir abimizin vefatından önce dükkanına koyduğu Falconu incelemeye gittiğimde selamlaştık...beni ismen bilir sıcak davranır...O dönemde Motor Delisinde kendisine verip veriştiriyorlardı...Bu durumu anlatıp bir açıklama yapmasını bile rica ettim...Ama sanal ortamı fazla önsemdemediğini söyledi...boşver yazsınlar dedi...MD Spor Kulubüne yaptırımlar uygulandığı dönemlerdi...vs vs..

Özünde sevdiğim naif biri...O kamyon taşlama işinide onun yaptığına inanamadım...artık ne olduysa o padok ortamında...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana en çok dokunan olay Avcılar yolunda kaza yapan bir arkadaşımızın ardından Zeytinburnun' da yüzlerce motosikletli toplandık ve bunu protesto ettik, orada bize destek olmak için gelenlerin arasında temsil güçleri biraz daha fazla olduğu için olabilir ünlü isimlerde vardı. Asıl olması gerektiğini düşündüğümüz kişi ve kişiler yoktu. S. Memnun TMF' nin başkanı olarak sadece motor sporları ile ilgili alanlardan ve gelişiminden sorumlu olabilir, ancak bu tip faaliyetlerde olmalıydı, adı bilinen ve devletle bir arada adı anılan motosikletli insanlardan bir tanesi olarak bir takım konulara ön ayaka olmalıydı. Süleyman Memnun' un maslaktaki dükkanına giden oldumu aranızda hiç? Ben gittim, esnaf dediğin biraz ılımlı, sıcak kanlı ve yumuşak huylu olur. Kaldi kiii bizler motosiklet kullanıcıları olarak dört tekerleklilerden farkımız, gördüğümüzde bir birimizi selamlamak, yolda kalan motorcuyla benzinimizi paylaşmak gibi güzel huyları olan bir camiayız. Ama bu vatandaş, bütün bunların aksine, suratsız, ilgisiz ve aksi adamın teki. Bireysel olarak bir sıkıntım yok, ancak bir topluluğu (o topluluk istemesede) temsil ediyorsanız, o topluluğun sorunları konusunda da birşeyler yapmalısınız diye düşünüyorum. Sağa sola saldırarak, çadır dağıtarak değil. Yapıcı, alternatif çözümler üreterek yapılabilir diye düşünüyorum. Bu durum ile ilgili çözüm önerim de şudur... Bu tip görevler maddi kaygıları olan insanlara değil, manen gönülden bağlı ve görevini kişi, kurum ve ticari ilişkilerinin yıpranmasından korkmayacak, gerçekten temsil ettiği topluluk adına konuşacak ve iş yapacak kişiler seçilerek verilmeli.

Kusurumuz olduysa affola.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    S. Memnun seviliyor mu anketi gibi duruyor konu . Acaba beleşe memnuniyet anketi mi yapıyor

Motosikleti
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S. Memnun seviliyor mu anketi gibi duruyor konu . Acaba beleşe memnuniyet anketi mi yapıyor
    Ben seviyorum valla...kimseyide sallamıyorum...Şu ana kadar motorculuk camiasına yönetici bazında kattığı bir şey olmamasına rağmen Federasyon Başkanlığına layık olmamasına rağmen kariyeri nedeniyle değer verdiğim çok profesyonel bir yarışcı abimizdir...

Şeytan taşlamadan önce şeytanında bir zamanlar MELEK olduğunu unutmamak gerek..(bu laf benim lafımdır gogılda falan bulamazsınız)
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Motosiklet Fedarasyonu, motosiklet konusunun çatısı olmalıdır. Diğer motosiklet dernekleri (Moted gibi), motosiklet kulüpleri ve motosiklet forumları ( Bu forumların da birer sivil toplum kuruluşu olma özeliği var kanımca. Kaç tane dernek, bizim kadar sık toplanıyor? Gerçek toplanmaları saymazsak, her gün burdayız) ile sürekli iletişimde olmalı ve bu insanlaroı bir araya getirmeli. Basınla da ilişkileri iyi olmalı. Motosiklet eğitimi, özellikle yarışçı eğitimi konusunda ulaşılabilir eğitimler vermeli. TBMM içinde, dönem dönem lobi faaliyetleri yapmalı ve trafik kanunu, ÖTV gibi hayati mevzuların meclisten geçmesini sağlamalı.

Kısaca, motosiklet sevgisi ve motosiklet sporlarının geniş kitlelere bilinçli bir şekilde yayılması için elinden geleni yapmalı.
    http://www.motorla.co

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mışlı muşlu gerekçeler sanada biraz komik gelmedimi
    Kardeş soruyosun arkadaş cevap veriyor sen mişli muşlu diyosun herkes her olayın içinde olacak diye bir şart yok elbette bazı duyduklarınıda yazacak.

Motosikleti
    Artık Yok...
    süleyman memnunu değil başında bulunduğu kurumu eleştirmek lazım ama süleyman memnun o kurumun başkanıysa bu eleştrilerimiz haliyle dönüp dolaşıp onada denk geliyor..

yoksa süleyman memnun şahsına diyiceğimiz bir şey yokdur olmamalıdır yanlış olur..

Eleştiriler Tmf başkanı olan süleyman memnununa olmalıdır yapdığı icraatlara bulunduğu kurumun hakkını vermişmi vermemişmi bunlara olmalıdır...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süleyman Memnun TMSFED başkanıdır. dolayısıyle işi sadece kros, drag ve pist yarışları düzenlemek değildir. Türkiye"deki tüm motosiklet sürücülerinin hakkını hukukunu korumak federasyona dolayısı ile ona düşer.

Bu güne kadar konu hakkında yapılmış bir eylem varmıdır. zamanında Gaziantep ili içine motosikletle girmek yasaklandığında (otomobillere serbest) konu ile alakalı federasyon aranmış , cevap olarak" biz sadece yarışlarla ilgileniriz" denmişti.. Olay bu mudur ?

Yüzbinlerce motosiklet sürücüsü motosikletle ilgili nuhnebiden kalma kanunlara uymak zorundadır. Hız sınırlamaları yüzünden kamyonlarla aynı şeridi kullanmak zorunda bırakılan motosikletler daima itilmiş ve kakılmıştır.. Bu durumun sorumlusu benim işim sadece yarış düzenlemek deyip (onuda eline yüzüne bulaştıran) tüm sorumluluklarından sıyırtan federasyon değilmidir ?

Organizasyonlarda stand basıp motor tekmelemek, araçların camına taş atmak hangi federasyon başkanına nasip olmuştur ? Bizi temsil edecek düzey bumudur ..

Tüm bu saydıklarım birer uydurma değil gerçeğin ta kendisidir. motosiklet camiası ve biz motoseverler gelişmeleri elimizden hiç bir şey gelmeden kaygı ile takip etmekteyiz ..

İşi sanal ortamda motora gönül vermiş kişileri bir araya getirmek olan biz motosiklet portalları dahi kullanıcıların haklarını üretici ve distribütör firmalarla iletişime geçerek federasyondan daha çok korumaktayız ..

Son durum neticesi ile her ne kadar adı motosiklet federasyonu olan bir kurum mevcut olsa da motor sürücüleri malesef tek başlarınadır .. Bizlerinde çözüm üretebilme yetki sınırımız kamu oyu gücünü kullanmaktan öte değildir.

Her şeye rağmen ben Süleyman Memnun"u yinede çok severim demek isterdim.... ama malesef
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevilmesi için bir neden varmı?

Yaptığı birkaç tane olumlu işi saymayın, onlar zaten görevi.

Bir adam kendi yarış düzenlemez, düzenleyenlerin işine burnunu sokarsa,
    Hem TMF başkanı olup hem de aynı işten para kazanırsa,
    İstediği şeyler yapılmadığında takımlara ve kulüplere saldırır, yaptırım uygularsa,
    Resmi olarak 3 ay hak mahrumiyeti alırsa,
    Kenan' a sahip çıkmazsa,
    Motosiklet kültürünü, sevgisini artırmaya çalışmıyorsa ben bu adamı sevmem.

Topiğide kasıtlı olarak açılmış, Süleyman Memnun'a şimdiye kadar çok yüklendik acaba hatamı yapıyoruz dedirtilmek için açıldığını düşünüyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    biz diyoruzki şu motorikslet kanunları ve müfredatta geçen motor kuralları değişsin güncellensin yılı bile belli değil en son kaç yılında güncellenmiş..

biz diyoruzki kara yollarında motorlar konumu belirlensin belirleyici olsun hayla trafik ve karayollarının müfredatında 30-40 yıllık yasalar kanunlar geçerli..

biz diyoruzki dünyada neler yapılıyorsa motorsiklete dair bazıları türkiyeyede uygulansın misal şehir içi motoparklar v.b..

mesela şu 50cc altı vergiden muafken bu cc hacmi bir 125 yada 150 cc ye çıkarılmalıdır..

ama bunları yapıcak biz değiliz biz ancak konuşuruz fikir üretiriz bunları hayata geçirmek motorcuların bağlı olduğu başındaki kurumların görevi..

bu gün motorsiklet itfaiye, moto ambulans, motorikletli yunuslar şahinler var yani devletin aslında pek çok kurumunda motorsiklet girmiş durumda.. ptt de bile pek çok dağıtıcı ptt scooterlarıyla dağıtım yapıyor yani ptt bile scooter alımı yapmış.. jandarmanın motorsikletli timleri var..

bunlardan acaba kimlerin haberi var kurum olarak diyorum.. Bunları niye lehimize çeviremiyoruz...
    biz deyince anlam veremediğim bazı motorsiklet süren arkadaşlar adeta motorcu düşmanı gibi yorumlar yazıyorlar..

Bahse konu kişi, kendisini bazılarına sevdirmiş iken, bazılarının da nefretini kazanmış olabilir. İlgiliyi tanımamız geçmiş şampiyonlukları, kazandığı madalyalar, sansosyenel yaşamı ve basından takip edebildiklerimizle sınırlıdır.

Zannederim genel izlenim; ilgilinin çevresinde sevilmediği ve saygı duyulmadığı yönünde.

Kişi ne ekerse onu biçer!.. Son pişmanlıkda fayda vermez!.
    Bekleyip gelişmeleri görmekte fayda var..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

neuremencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptıgı işlerden bugüne dek sadece Süleyman memnun gerisi de hikaye.........Aslında her musibette vardır bir hayır ya daha etkili ve yetkili bir konumda olsaydı devlet içinde Gelen gideni aratmayacak kadar acık bir şekilde sevmiyorum bu adamı.
    "SULAR YÜKSELİNCE BALIKLAR KARINCALARI YER, SULAR ÇEKİLİNCE DE KARINCALAR BALIKLARI. KİMSE BUGÜNKÜ ÜSTÜNLÜĞÜNE VE GÜCÜNE GÜVENMESİN.KİMİN KİMİ YİYECEĞİNE SUYUN AKIŞI KARAR VERİR"

Motosikleti
    Alıntı neuremencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptıgı işlerden bugüne dek sadece Süleyman memnun gerisi de hikaye.........Aslında her musibette vardır bir hayır ya daha etkili ve yetkili bir konumda olsaydı devlet içinde Gelen gideni aratmayacak kadar acık bir şekilde sevmiyorum bu adamı.
    Herkesin bir kusuru günahı var...hepimizin hataları oldu olacaktır...Bak sen Malaguti aldın bişey mi dedik ses mi ettik...Hangi malagutine kışt dedik...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)