Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yamaha xmax 250 nasıl motordur. bilen ve kullananların yorumlarını bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

-arkadaşlar bahsi geçen motoru arkadaşıma alacağım 2006 model 2000 km de son fiyat 7000 lira istiyor .
    - ve kullananlar varsa nasıl bir motor oldugunu paylaşırsanız sevinirim ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 ----------

kimsede yokmu bu motordan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr125
    ben servise gitmiştim bakım için orada vardı arızalı bitane.arızası ımmboliser dı galiba 680 tl tutuyordu.adam ustaya resmen ağlıyordu ya evin kirasını ödeyemedim daha daha ucuza olmazmı diye imkanı yok istersen al götür motoru dedi hatta gerekli olan parçayıda 1 -2 ay sonra gelebileceğini söylüyordu servis sahibi.Üstelik arkadaşlarmış daha sonra öğrendiğime göre.Ben sadece bunun için bile soğudum aslında biraz.Benim keseme uymaz bu motor.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Güzel motordur arkadaşım yaklaşık 1 senedir kullanıyorum benim kide 2006 model nazar değmesin şimdiye kadar hiç servislik olmadım...Bagajı büyük 2 kask alır emsalleri 250 liklere göre de performansı oldukça iyidir...Sadece iyi bir ustaya göstermeden alma....

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Mutlaka ustaya ve servisine göster. 2006 modellerde iki elektrik problemi var. Çok basit ve ucuza halloluyor. Büyük ihtimalle giderilmiştir senin baktığın makinede de.

Bu arada 2006 model 2000 km nasıl oluyor merak ettim aslında. Km'si çok azmış. İlginç.

Şehir içinde ve uzun yolda çok keyifli, anormal pratik bir makinedir. Bir sene kadar kullandım. Girip çıkmadığım yol kalmadı. Çok az yakar, performansı da çok çok iyidir.

Parçası ucuz değildir ama anormal pahalı da değildir. Yamaha beldeyamada iken parça sorunu oluyordu, şimdi Japonlar çok iddialı deniyor o konuda.

Bakımları basittir. Sen de yapabilirsin. Balata vs. için çok uygun fiyata muadiller var.

Merak ettiklerin olursa sorabilirsin.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bu arada fiyatı km si düşük bile olsa biraz yüksek geldi bana...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada fiyatı km si düşük bile olsa biraz yüksek geldi bana...
    Bana da... Hem de bayağı bir yüksek.
    Ağır metal insanı...

VAllaha dün Balıkesir'e gittim.Alışveriş merkezinin otoparkında gördüm.Çok yakışıklı bir makineydi.Ayrıca bayağı uzun bir boyu var. . .Gayet şık. . .Ama performans,parça konusunda diyebileceğim birşey yok.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    2 ayda 6,000km yol yaptım. gidişi yakıtı konforu sürati mükemmel. ama kronık sorunlarından dolayı bir daha asla almam.parcalar cok pahalı ve ellerınde olmuyor. işin yoksa ay parca bekle.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ayda 6,000km yol yaptım. gidişi yakıtı konforu sürati mükemmel. ama kronık sorunlarından dolayı bir daha asla almam.parcalar cok pahalı ve ellerınde olmuyor. işin yoksa ay parca bekle.
    Slm senin motor bende şu an ... 15.000 oldu servis görmedim hala ne sorunlu motormuş

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Slm senin motor bende şu an ... 15.000 oldu servis görmedim hala ne sorunlu motormuş
    aa ercan senmisin ?

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bende 2008 enjeksiyonlu modeli vardı 13.000km bindim performansı çok iyiydi ve çok düşük yakıt tüketimi vardı , genelde uzun yolda kullandım ,herhangi bir arıza veya problemde yaşamadım,parça konusunu bilemicem hiç servise bu şekilde gitmek zorunda kalmadım ama emrollo nunda dediği gibi karbüratörlü modellerinde elektrik sorunu yaşandığını biliyorum bu yüzden karbüratörlü modelinden uzak durmanı tavsiye ederim,2010 model 5 aylık arabamı satarken içim cız etmedi ama xmax imi satarken gözlerim buğulanmıştı,param olsa yeni çıkan 2010 model yeni kasa olanından düşünmeden alırım.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

aquax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    yamahanın kötü motorumu olur hiç bende ybr 250 istiyodum su yedek parça sorunu yüzünden vaz geçtim servis ve yedek parça sorunu olmasaydı 250 cc l,k motorların içinde benimde terciğim xmax yada ybr 250 olurdu

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aa ercan senmisin ?
    Evet Barış , Benim Bu arada saolasın kötülesende bana sorunsuz motor satmışsın... Sanırım sen motorun var olan bütün sorunlarını halletmişssin...Ben motor dan çok memnunum...Klasik kalkışta titreme sorunu dışında başka bi rahatsızlığım yok..Gerçi o sorunu da araştırdım hemen hemen bütün markaların 250 cc lerinde varmış...

Motoru senden aldığımdan beri hiç servis görmedi..Kendim ön disk balatayı değiştirdim brenta marka 25 tl.. orjinali pahalıymış ...Keyfi olarak hava filtresini değiştirdim 40 tl(20,000 e kadar değişmesi gerekmiyormuş)..
    Geçen hafta da 15,000 civarında titreşim azalır diye ağırlık bilyeleri bagaları değiştirdik.değiştirmesem de olurdu... usta 1 paket sigaraya değiştirdi..40 tl bagalara verdim...Gerçi sonuç pek tatmin etmedi ilk kalkışta az gaz verirsen yine hafif bi titreme var...Ama dert etmiyorum..
    Hava filtresi hemen bagalar da 3-4 günde elimde oldu...Japonlar geldi yavaş yavaş oturtuyorlar işi bence beldeyamadan daha iyi yapacaklar bu işi...

Bu arada ben bir depo ile 280 km civarı yapıyorum tabi şehir içi kullanım sende de bu civarlardamıy dı ?

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    2006'ların elektrik problemi çok basit iki bağlantı hatasından kaynaklanıyor. Bir tanesi için ufak bir kablo demeti değişiyor (17 TL). Öbüründe ise sadece bir kabloyu söküp başkasına takıyorlar, parça bile gerekmiyor. Dediğim gibi, zaten piyasadaki 2006'ların sahipleri bu işleri çoktan halletmiştir. Sorunlu 2006 bulmak zordur gibime geliyor.

Ben şehirlerarası + köy yollarında karbüratörlü Xmax ile 360 km yapıyordum. Hatta üzerine çıktığım bile olmuştur. Kendi sınıfında rakipsizdir bence. İmkanım olsaydı ikinci motorum olarak tutardım Xmax'ı. (çok acayipti yav, bütün gün sabahtan akşama kadar gezerdim, akşama da 30 TL'ye doldururdum depoyu )

Tek sevmediğim yanı toprak yollarda güven vermemesiydi. Sonuçta enduro değil, onu da doğal karşılamak lazım.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bence de bu saatten sorunlu 2006 kaldığını bende zannetmiyorum...

Şu an 40-45 tl cıvarına doluyor :D....Ya ben bi depoyla 300 görsem yeter ama bazen yolu buldummu basıyorum bi türlü dizginleyemiyorum kendimi...Bu ay tekirdağa gitme durumum var kendimi kasıcam 120km nin üzerine çıkmıycam 100 -110 km/h civarı hızla gidicem. sanırım o zaman 300 üstünü rahat görürüm...
    Hcm bu arada ıron maiden avatarınla bütünleşmiştin sen neyse değişiklik iyidir...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bence de bu saatten sorunlu 2006 kaldığını bende zannetmiyorum...

Şu an 40-45 tl cıvarına doluyor :D....Ya ben bi depoyla 300 görsem yeter ama bazen yolu buldummu basıyorum bi türlü dizginleyemiyorum kendimi...Bu ay tekirdağa gitme durumum var kendimi kasıcam 120km nin üzerine çıkmıycam 100 -110 km/h civarı hızla gidicem. sanırım o zaman 300 üstünü rahat görürüm...
    Hcm bu arada ıron maiden avatarınla bütünleşmiştin sen neyse değişiklik iyidir...
    Valla Maiden iyiydi de, insanlar benim direkt Eddie olduğumu düşünmeye başlamıştı. İnsan olduğumuz anlaşılsın istedim.

Iron Maiden her zaman kalbimizde, o ayrı.
    Ağır metal insanı...

-arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim ama modeli yanlış yazmışım 2007 miş heralde bir farkı yoktur.

- km konusuna gelince sahibinden comda gördüm ümreniyedeymiş motor perşembe günü yani yarın gibip bakacağim ..

bir şeyi daha merak ediyorum acaba km siyle oynanmışsa bu servisi tarafından anlaşılırmı ?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı muratulger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim ama modeli yanlış yazmışım 2007 miş heralde bir farkı yoktur.

- km konusuna gelince sahibinden comda gördüm ümreniyedeymiş motor perşembe günü yani yarın gibip bakacağim ..

bir şeyi daha merak ediyorum acaba km siyle oynanmışsa bu servisi tarafından anlaşılırmı ?
    gerçek 2000 km deyse servis anlar zaten motor kullanılmamış...Bu arada 2007 lerde piyasada hem karbüratörlü hem de enjeksiyonlu olanları var acaba seninkisi hangisi ?

http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem

ya aslında hangisi olduğunu bilmiyorum bu liklte sahibinden comda bakabilirsen sevinirim

karbüratör ve enjeksiyon aralarındaki fark ne peki?

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı muratulger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem

ya aslında hangisi olduğunu bilmiyorum bu liklte sahibinden comda bakabilirsen sevinirim

karbüratör ve enjeksiyon aralarındaki fark ne peki?
    Karbüratörlü bu. Enjeksiyonlularda 250 yazısının yanında "i" harfi vardır.

Ben enjeksiyonlu kullanmadım ama söylenen göre enjeksiyonlu biraz daha az yakıyormuş. Karbüratörlünün kalkışlarının daha seri olduğu söyleniyor. Tabii ki bulursan enjeksiyonlu al sen, ama bence çok da önemli değil. Temelde aynı motor.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)