Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Böyle Intercom Olur Mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Aklıma bir fikir geldi de. Eğer olabiliyorsa müthiş olacak kendi adıma. Nette intercomlara bakıyodumda, en dandik kablolu alet bile 60tl ve şöyle birşey aklıma geldi.
    İki tane bluetooth kulaklık ve bir (yada iki) cep telefonu ile ücretsiz konuşma mümkünmüdür, telefonlar bunu destekliyormu? Hiç bluetooth kulaklık kullanmadığım için bilmiyorumda. Yada nette cep telefonları için birsürü program var, bu dediğim olayı gerçekleştirebilecek bir program biliyormusunuz?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Valla Ben Kaskın Icıne Bluetooth Kulaklık Entegre Ettim Süper Oldu (: Düğmesini Filan Yan Tarafa Taktım Yolda Giderken Telefon Caldıgında Yandan Dugmeye Basıp Konusuyorum (: Ama Intercom Olarak Kullanılabılecegını Sanmıyorum Intercom Olarak Şu 1km Mesafelı Telsizleri Düşündüm Şu Anda 1 Takım Elimde Mevcut Boş Vaktimde Uğraşıp Bir Sonuç Çıkartıcam (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    telefonlar arası ücretsiz konuşma programları var ama benim dediğim olayda bir telefon kulaklığa yada bir kulaklık birde telefonla bağlanmak zorunda. aynı anda iki alete bağlanabiliyormu bilmiyorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefonlar arası ücretsiz konuşma programları var ama benim dediğim olayda bir telefon kulaklığa yada bir kulaklık birde telefonla bağlanmak zorunda. aynı anda iki alete bağlanabiliyormu bilmiyorum
    Telefon için şarj?
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Çokta güzel olur. Normalde zaten ileri teknolojideki cep telefonlarında bluetut, (öylemi yazılıyordu? bildiğin mavi tut işte) var, bir değilde iki cep telefonu aracılığı ile kampanyalı gsm operatörleriyle çok ucuza konuşulabilir, fakat telefon sürekli olarak açık kalmalı
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı Kıkırdak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon için şarj?
    sürekli konuşulmazsa sorun olmaz

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çokta güzel olur. Normalde zaten ileri teknolojideki cep telefonlarında bluetut, (öylemi yazılıyordu? bildiğin mavi tut işte) var, bir değilde iki cep telefonu aracılığı ile kampanyalı gsm operatörleriyle çok ucuza konuşulabilir, fakat telefon sürekli olarak açık kalmalı
    turkcellde 50küsur liraya heryöne sınırsız var ama 6 aylık faturayla kablosuz bi intercom alınır zaten
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Senin düşündüğün pek iş görmez daha doğrusu çalışmaz..
    artçı ya da diğer motosikletler ile görşmenin sanırım 3 alternatifi var.
    1- ucuz çözüm kablolu çift hoparlörlü intercom.
    2- Blue tooth intercom.
    3- PMR tabir edilen ama bazı modelleri 5-10km menzilli olan telsizlerden edineceksin.

Piyasalarda 50-60 tl ye mono kulaklıklı intercomlar var ancak kask dış gürültüye karşı çok iyi izole edilmemişse tek kulaklık yeterli olmayacaktır.

ilk aldığım ve hala canavar gibi
    http://shop.alan-germany.de/main.php...d=33.303.0.0.0

şu andan kullandığım:
    http://www.motoin.de/Helme/Kommunika...cm::11735.html

Artçı ile sohbet etmek,telefonla konuşmak,mp3 ya da FM radyo dinlemek harika oluyor
    aynı zamanda 500mt ye kadar 3 katılımcı ile (motordan motora) sohbet mümkün.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ebay.com da kablolu intercomlar 30-35 tl. ben aldım. arada kullanıorum. billi bi sürattan sonra tabiki ses kalitesi iyi olmuyor. ama idare eder. bi ebay a göz atmanı öneririm
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Pek verimli olmaz... En başta rüzgar sesi en büyük problem
    http://www.motorla.co

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    En İyi Çözüm Dumanla Haberleşme (: Veya Artçıya El Kol Yardımıyla Derdini Anlatma (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    beyle istr intercom ister bluetooth kulaklık olsun ama kaskın içinde kulağınıza kulaklığı nasıl takıyorsunuz ?
    geçen sene heves ettim uzun yolda müzik dinlemek için ama mp3 kulaklığını takınca kaskı takmak işkence, bir şekilde kulaklıkları oynatmadan kaskı giyebilsem de 10 dakika sonra ciddi acıtmaya başlıyor. ayrıca 100 km/h üstünde bişey duymak neredeyse mümkün değil, 150 km/h civarında ise kulağın içinde mp3 çalıyor mu çalmıyor mu fark bile edemedim.
    gerçi o zaman agv k serisi kask kullanıyordum sorun ondan olabilir mi ? ama kulaklığın nasıl takılacağını hala çözemedim ???
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Başka bir forumda yazdığım bir mesajdı , direk kopyala-yapıştır yapıyorum

Yeni motosikletimi aldığımdan beri sürekli kafamı kurcalayan bir konuydu intercom konusu.
    Yaptığım üstünkörü araştırmada elle tutulur çözümlerin çok fiyatlı olduğunu , uygun fiyatlı ürünlerin ise pek işe yarar bir görünüm sergilemediklerini gördüm.
    MIDLAND BT2 nin bluetooth çözümü beni elimdeki imkanlarla birşeyler yapabilirmiyim düşüncesine itti.
    Cep telefonum ile kullanmak üzere almış olduğum seinheiser mm200 stereo bloetooth kulaklığım vardı.Plantronics e ait ucuz yollu bir mono kulaklığada sahiptim.Acaba bu iki kulaklık birbirleriyle iletişim kurabilirlermiydi ?

Her iki cihazın kullanım klavuzlarını şöyle bir aklımdan geçirdikten sonra bana pek olası birşey gibi gelmedi.Her iki cihazda bir cep telefonu ile heberleşmek için üretilmişlerdi. O zaman bu kulaklıkları cep telefonlarımız ile eşleştirip.Gsm üzerinden heberleşmek en basit ve mantıklı yoldu.Eşimin ve benim hatlarımızın tarifesi aylık19 liraya sınırsız görüşmeye imkan veriyordu.

Fakat bu şekilde de seyir halindeyken birbirimizi telefonla aramamız pek sıkıntılı bir hal alacaktı. Sesli arama ve otomatik cevaplama fonksiyonları bir çözüm olabilirdi ama yıllardır son teknoloji telefonlar kullanmama rağmen sesli arama özelliğini hiç kullanmamıştım.

Hem eşimin hemde benim telefonumun dokunmatik ekranlı olmasından yola çıkarak , ekrana bir hızlı arama tuşu yerleştirip tek tıklamayla arama gerçekleştirmek mümkün olabilir dedim. Kendi telefonumu aynı zamanda navigasyon amaçlı kullanacağımdan gidona yerleştirilmiş şeffaf bir gidon çantası üzerinden hem navigasyonu takip eder hemde ihtiyaç halinde tek tıkla eşimi arayabilirim ? Fikir jimnastiği mi , beyin fırtınası mı durmak bilmiyor , tamam ben gidona tek tıkla arıyorum ama eşim nasıl arayacak? Onunda kolayı var dedim kola takılan bir şeffaf iphone kılıfı işgörebilirdi. İyide o şekilde de tıklayabilmek için ellerini seyir halinde serbest bırakması gerekirdi , üstelik benim onu arayabilmem için önce telefondaki navigasyon ekranını aşağı almak sonra tek tuşla numara çevirmem gerekirki offf yine uzun iş

Yahu dedim , ikimizde telefonları windows mobile , mutlaka bu şekilde kullanım için bir yazılım vardır diye düşünüp araştırmaya giriştim.
    Kısa bir araştırmadan sonra 4TALK isimli bir program buldum.Program kablosuz ağ desteği olan iki windows mobile telefon arasında walkie-talkie özelliği sunuyor. İlk olarak wi-fi ile iki telefon birbirine tanıtılıyor sonrasında da program açılıp listeden tanımlı olan karşı çihaz seçilip ekrandan talk tuşuna basarak mesaj gönderiliyor.
    Güzel.
    Güzelde , talk tuşuna bas , konuş , bırak , dinle , bas , konuş , bırak , dinle hiç olcak iş değil . Bu devirde bas konuşmu kaldı yahu deyip programın ayarlarını inceleme başladım ve bingooo Fulldublex enableeeee Bu ayar sayesinde bir kere talk tuşuna basıp sürekli konuşup dinleyebiliyorsunuz. Dinleyebiliyor olmanız lazım en azından henüz deneme imkanım olmadı Program ücretli , demosunu indirip kurdum denemeler sonucunda faideli görülürse ücreti ödenip edinilebilir ama hala bazı sıkıntılar yok değil. Hem bluetooth , hemde kablosuz özelliği açık olan telefonlar , bataryayı hızla tüketiyor , öyleki kendi cep telefonumda yaptığım kablosuz internet denemesinde tam şarzlı telefonum sadece 30 dakikada şarzını bitirmişti. Yani motora bide çakmak girişi bağlayıp bu girişten yüksek amperli bir çakmak usb şarz cihazı bağlamak gerekecek.

Yok yok en iyisi sanırım sesli arama ve gsm üzerinden görüşmek , yada yada yoksa 600 lira verip MIDLAND BT2 mi alsak
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    bende ebaydan intercomlara bakıyorum da bluetooth intercomlar ne kadar ucuzlamır 60 70 dolara var kablosuz. da ben sunda karar kıldım
    http://cgi.ebay.com/NEW-Helmet-Speak...item2554d6eaea

5$ a kaskın içine mini hoparlör sistemi diyebiliriz benim kask caberg ryhno malsef ruzgar sesini gdr den bile çok alıyor dolayısı ile alacağım çoğu intercom başalılı olmayacaktır o yüzden bari 80 70 gibi hızlarda müzik keyfini yaşayım dedim.

Motosikleti
    yorumlarının için teşekkürler ama düşündüğüm gibi birşey çıkmadı malesef böyle bir konuşma imkanı olmayacak galiba

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama kulaklığın nasıl takılacağını hala çözemedim ???
    kasktan kaska değişiyor sanırım, ls2ye hoparlör takanı görmüştüm
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    kaça mal oldu ? nasıl yaptın bana da ucuz yollu motor kullanırken telefona bakayım yeter
    sçs_alara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler