Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Geziye çıkacağım Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung 250 Comet
    Merhaba arkadaşlar, Sakaryada Hyosung 250 Comet kullanıcısıyım. Mayıs sonu bir gezi planlıyorum. Rotam; Sakarya-İzmit-Muğla-Antalya üzerinden sahil turu olacak. Daha önce hiç kamp yapmadım ama kamp yaparak geziye devam etmek istiyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak için bu başlığı açtım. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr125
    haritayla uğraşma gps al altı üstü 200 tl.

Motosikleti
    Hyosung 250 Comet
    Bu mudur yani?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çadırda üşüyebilirsin tek kişilik tulumlar oluyo onlar işini görür bide çok tenha yerlerde kurma çadırını sakata gelirsin bu devirde tötü kollayacaksın abi
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    gezmeyi planladığınız yerlerdeki kampların listesinin linki:
    http://www.kampkaravan.org/kamplar.htm

ayrıca ekonomik olmaları dolayısı ile size tüm türkiye'deki öğretmenevlerinin listesinin linki:
    http://www.ogretmenevim.com/

ben de böyle yardımcı olayım dedim.yolunuz açık olsun.dikkati elden bırakmayın AMAN.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gitmeyi düşündüğün rota içerisinde herhangi dijitaj bir ortama geçmemiş bi sürü kamping var yol kenarlarında kırık dökük tabelalarla yerlerini bulabilirsin çadırını , mat"ini yanına al gittiğin rota üzerinde çamaşırhanelerde kirlenenlerini yıkatırsın çok malzeme almana gerekyok 2-3 tshirt bir kot bir maya şort al yeter. havluyu unutma en çok o lazım olur ..balık tutmaktan anlıyosan bide sicim al yanına .. yemeliğini tutarsın ...fotoğraf makineni alki bizde gezi bittiğinde resimlere bakarız ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Motosikletin içinde ufak bir anahtar takımı ayarla. (vardır gerçi) Motorcu olduğuna göre elin anahtar tutuyordur muhtemelen Ekstradan debriyaj teli, gaz teli, yedek ampul zincir spreyi gibi şeyler al. Birde bilmediğin bir yola gidiyorsan yanına mutlaka 1,5 LT pet şişe içinde yedek benzin al.
    Evraklarını iyi muhafaza et.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezmeyi planladığınız yerlerdeki kampların listesinin linki:
    http://www.kampkaravan.org/kamplar.htm

ayrıca ekonomik olmaları dolayısı ile size tüm türkiye'deki öğretmenevlerinin listesinin linki:
    http://www.ogretmenevim.com/

ben de böyle yardımcı olayım dedim.yolunuz açık olsun.dikkati elden bırakmayın AMAN.
    bende ekonomik olduklarını düşünürdüm ama izmirde saçmasapan bir yerde öğretmenevine fiyat sorup kişibaşı 50 lira cevabını alınca keşke çadırımı yanıma alsaydım dedim. hatta sadece tulumu alsam bile yeterdi.

kamp kuracağın alan mümkünse kamping alanı olsun güvenlik açısından. çok mecbur kalırsan kamping bulamazsan bir petrol ofisinden rica ederek oranın bahçesine kur. yani kuytu karanlık köşelerde tek çadır her zaman risktir. 10 çadır olsa ormanın en kuytu yerine kur sorun olmaz :D

BBRR'nin dediği gibi dijital ortama geçmemiş bir sürü kamp alanı var sadece levhalara bakacaksın, hiç olmadı birine sorarsın. antalya muğla arasında kamp alanında sorun yok. ama egeye çıktıkça kamp alanı sıkıntısı başlıyor. ya olmuyor ya da alternatifi olmuyor.

hava sıcak olacak diye düşünme tulumu al yanına, geceleri serin olur yazın ortası olmadığı sürece. önlemdir nihayetinde. mat ise şart koşuldur. yoksa soğuğu yer ve noldu anam dersin :D

birde tam olarak hangi konuda yardım istiyorsun onları açık yazarsan daha detaylı açıklamalar glecektir.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şu günlerde Bim de şişme yatak satılıyor oldukça işe yarar.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu günlerde Bim de şişme yatak satılıyor oldukça işe yarar.
    Evet.. 42 tl
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Antalya hakkında ben yardımcı olabilirim sorularınızı İletin Yeterli

Abi şöyle söyleyelim.Motosikletin arıza verdiğini düşünürek hazırla.Mesela lastik patlasa naparım?(2 adet anahtar,lastik sökme levyesi,yedek şambrel,pompa)Kendine güzel bir yedek malzeme hazırla.Ama kamp konusunda hiç tecrübem yok.Uyku tulumun kesin olsun ve güzel bir çadırın.Yolun açık olsun.Fotoğrafları paylaşırsın dmi bizimle.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gitmeyi düşündüğün rota içerisinde herhangi dijitaj bir ortama geçmemiş bi sürü kamping var yol kenarlarında kırık dökük tabelalarla yerlerini bulabilirsin çadırını , mat"ini yanına al gittiğin rota üzerinde çamaşırhanelerde kirlenenlerini yıkatırsın çok malzeme almana gerekyok 2-3 tshirt bir kot bir maya şort al yeter. havluyu unutma en çok o lazım olur ..balık tutmaktan anlıyosan bide sicim al yanına .. yemeliğini tutarsın ...fotoğraf makineni alki bizde gezi bittiğinde resimlere bakarız ...
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin içinde ufak bir anahtar takımı ayarla. (vardır gerçi) Motorcu olduğuna göre elin anahtar tutuyordur muhtemelen Ekstradan debriyaj teli, gaz teli, yedek ampul zincir spreyi gibi şeyler al. Birde bilmediğin bir yola gidiyorsan yanına mutlaka 1,5 LT pet şişe içinde yedek benzin al.
    Evraklarını iyi muhafaza et.
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ekonomik olduklarını düşünürdüm ama izmirde saçmasapan bir yerde öğretmenevine fiyat sorup kişibaşı 50 lira cevabını alınca keşke çadırımı yanıma alsaydım dedim. hatta sadece tulumu alsam bile yeterdi.

kamp kuracağın alan mümkünse kamping alanı olsun güvenlik açısından. çok mecbur kalırsan kamping bulamazsan bir petrol ofisinden rica ederek oranın bahçesine kur. yani kuytu karanlık köşelerde tek çadır her zaman risktir. 10 çadır olsa ormanın en kuytu yerine kur sorun olmaz :D

BBRR'nin dediği gibi dijital ortama geçmemiş bir sürü kamp alanı var sadece levhalara bakacaksın, hiç olmadı birine sorarsın. antalya muğla arasında kamp alanında sorun yok. ama egeye çıktıkça kamp alanı sıkıntısı başlıyor. ya olmuyor ya da alternatifi olmuyor.

hava sıcak olacak diye düşünme tulumu al yanına, geceleri serin olur yazın ortası olmadığı sürece. önlemdir nihayetinde. mat ise şart koşuldur. yoksa soğuğu yer ve noldu anam dersin :D

birde tam olarak hangi konuda yardım istiyorsun onları açık yazarsan daha detaylı açıklamalar glecektir.
    çok doğru.bunların hepsi tecrübe ile sabittir.çok önemli birşey daha var.motorun yedek anahtarını da yanına almayı SAKIN unutma.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Yiyecek, içecek, sig.ra, çakmak, orta boy keskin bıçak (meyve,sebze soymak ve doğramak için.) , tuvalet kağıdı, min.1,5lt benzin, zincir yağı, lastik pompası, artçı,....
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    YUKİ YK150T
    bıçak-tuz-su-ekmek-çatal-mangal kömürü-olta-küçük bir alet cantası (tornavida,pense,makas vs)
    ecza malzemeleri - fener - tulum - tek kişilik çadır - para veya kredi kartı uzun yola cıkacaksın motosikletini bi bakımdan geçir...
    :cat:[B]Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir[/B]:cat:

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Benim tek tavsiyem eczaneden kaşıntıya karşı bir ilaç alman. Geçen yaz CBF'le İstanbul-Antalya (uzun yoldan) yaptım, börtü böcek acayip kaşındırmıştı beni. 6 gün çadırda kaldık, deniz yatağıyla bir polar battaniye yetmişti, gerisi teferruat. Yalnız yediklerine dikkat et, yoldayken biyolojik motoru bozmak çok kötü oluyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)