Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Polisler neden motorcularıdan haz etmez

Motovento
    REKLAM ALANI
    AKUSTİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VN 800
    Bi arkadaşın motoruyla turlarken arkamdan polis anons yaparak sağa çekmemi istedi. Evrakları aldı. Motordan uzaklaşarak arabasına bindi. Dakikalarca arabada oturdu. Benden tepki gelmeyince yanıma geldi. Son derece ukala bir üslupla makinanın sağını solunu inceledi. Güya sinyalleri kontrol etti. Dayanamayıp ne yapmak istediğini sorduğumda görevini yaptığını söyledi. Ben gülünce de çok ukala olduğumu söyledi. Biraz konuştuk sonrada gitti. Neydi şimdi bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kıskanıyorlar bizi

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ben motorcuya özel bir muamele olduğunu düşünmüyorum.
    yayaykende sevmezler beni
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    dostum aralarında çok çürük meyve varda ondan boyleler rabbım ıslah etsin ne dıyelim

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Arkadaşım polis görevini yaptığı doğrudur. Aracının içinde kullandığınız motosiklet kayıtları ile ilgili rapor almıştır.Ben 50 yaşında insanım. Motosikletim dört dörtluk Ekipmanlar deseniz öyle. Beni de çok defa polis durdurur ve bu uygulamadan memnuniyet düyarım. Bakın sizde eksik veya kusur sayılacak herhangi bir neden bulunamamış ve gitmişsınız. Keşke her motor kullananlar böyle olsalar. Bu bir şekilde doğruyu yanlışı ayıklama şeklidir. Hiçbir motosikletçi durdurulmazsa Bu aletler birinci derece süç aleti olur. Burada size bir kastın olduğunu sanmam..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bir insanın kişiliğini karekterini ölcmek istersen ona bi makam yada rütbe vericeksin...

nedense ülkemizde polis memur vs vs biyere geldikten sonra kendilerini bişey sanıyorlar...insanlık cercevesınde olsalar ne olucak sankı bızden fazlası var belkıde eksıgı vardur nefret edıyorum gorevını bu seklde kullanıp kendini bişey sananlardan...

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün beni çok genç bir memur çevirdi görseniz sanki istanbul emniyet müdürü..
    Arabyla çok kalabalık bir durağın orda anonsla bağırarark durdurdu sanki kaçıcam..
    Çevirmesi kötü bir şey değil ama emreder gibi konuşması yokmu ehliyeti ver...
    Bende hemen Baskın bir şekilde ALLLLL ruhsatı ver ALLLL bagajı aç açtımmmmmm ...
    Tamam uygulama bakmak güzelde neden böyle bir uslüp?
    Çok iyi abilerimizde var çevirdiklerinde muhabbet edip gülüyorsun insana o doknmuyor.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    osmanba doğru söylüyorsunuz, eksiğin yoksa göğsünü gere gere evraklarını ver kontrolünü yapsın sonuçta onun görevi,keşke hergün kontrol yapsalarda kimin motorcu olduğu belli olsun,hiç olmazsa sokaklar motorcuyum diye geçinen pisliklerden temizlenir.

Birde onların yerine kendinizi koyun sabah 09:00 dan 10:00 a kadar ..... kadar araç kontrol etmek zorundalar emir öyle geliyor,tabi burda genelleme yapmak yanlış olur hepsi kibar değil ona katılıyorum,ama onlarında psikolojisini anlamak lazım,bu arada ben polis falan değilim yanlış anlaşılmasın, ben çuvaldızı önce kendime batırırım

AKUSTİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VN 800
    kimsenin görevini yapmasına karşı değilim tabiki. ama araba kullanırken farklı motor kullanırken farklı muamele gören ben bu durumu kendime açıklayabilmiş değilim.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    be güzel kardeşim her motorcu senin gibi efendi değilki,dakikalarca arabada oturdu diyorsun da arabada senin motorunun çalıntımı,icralıkmı,pertmi onları araştırıyorlar,benimde başıma geldiği için biliyorum en az 15 dakika sürdü bende senin gibi merak ettim ve yanına gittim kucağında bir alet le araştırma yapıyor sonra motorunuz temiz dedi ruhsatı ve ehliyeti verdi,buyrun beyefendi gidebilirsiniz dedi

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım polis görevini yaptığı doğrudur. Aracının içinde kullandığınız motosiklet kayıtları ile ilgili rapor almıştır.Ben 50 yaşında insanım. Motosikletim dört dörtluk Ekipmanlar deseniz öyle. Beni de çok defa polis durdurur ve bu uygulamadan memnuniyet düyarım. Bakın sizde eksik veya kusur sayılacak herhangi bir neden bulunamamış ve gitmişsınız. Keşke her motor kullananlar böyle olsalar. Bu bir şekilde doğruyu yanlışı ayıklama şeklidir. Hiçbir motosikletçi durdurulmazsa Bu aletler birinci derece süç aleti olur. Burada size bir kastın olduğunu sanmam..
    Sevgili osman abi çok haklısın.
    Fakat benim eklemek istediğim bazı şeyler var. Eleştiri yapmıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın. Zaten sizin gibi gün görmüş insanları eleştirmekte benim haddime değildir, her zaman duracağım yeri bilmişimdir.

Hatırlarmısınız geçtigimiz günlerde trafik polislerinin uygulama yaptığı Antalya/Korkuteli'nde 1500 tl ceza yiyen bir vatandaş kendisini ateşe vernişti. Polis haklı olarak vatandaşı kusurlu gördü ve cezayı bastı, vatandaşta bu ceza karşısında şoke oldu ve üzerine benzini döküp çakmağı çaktı...

Fakat olayın birde şu boyutu var. Antalya askerlik yaptığım için o bölgeyi çok iyi biliyorum. Korkuteli denilen yer kuş uçmaz kervan geçmez bir bölge, ve oradaki insanların tamamı geçimlerini seracılık ve mevsimlik ırgatlık yaparak sağlıyorlar, dolayısıyla bu motosikletlerin muaynesini ıvırını zıvırını yaptıracak güçleri yok. (Ulaşım aracı olmadığı için en masrafsız ulaşım aracıda onlar için küçük çaplı motosikletler, veya eşşek) Eğer o bölgede bu tür uygulamalar sürekli olarak yapılmış olsaydı bir insan belki hayatından olmayacaktı, belkide kendini ateşe vermeyecekti.

Eğer korkutelinde sürekli olarak trafik denetimleri yapılsaydı oradaki motosiklet kullanıcıları şunu diyecekti ; ''yahu bu adamlar sürekli uygulama yapıyor, e bizimde bu motorların masrafını karşılayacak gücümüz yok, zaten kıt kanaat geçiniyoruz diyerek motorlarını ahırlara baglayacaklardı ve kullanmayacaklardı''

Bir insan geçinmek için k.çını yırtarken 4 maaşı kadar ceza yerse kendinide yakar çocuğunuda keser.

Şimdi trafik polislerinin yaptığı uygulama yanlış bir uygulamamı? Hayır! kesinlikle, bence çok doğru bir uygulama, ama bu iş sistematik bir şekilde sürekli olarak uygulanırsa ne böyle başlıklara gerek kalır, nede burada kimse trafik memurlarını eleştirir.

Saygılar sunuyorum osman abi...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

yaramaz adam çogu bence belki aralarında üç beş tane iyi vardır ama boş gerisi. istanbula görevli olarak geldiğimde bekar evinde yanlarında kaldığım ve önceden sevdiğim 4 polisin sözleri şu: buradakı insanlara ınsan gibi davranmıyacaksın. yakaladığını döveceksin. zaten makam sahıpleri kendini belli ediyor. onların dışındakılere vur gıtsın. dediklerinde anladım kı daha çok eğitime ihtiyaçları var. allah ıslah etsın kötülerini.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı AKUSTİK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimsenin görevini yapmasına karşı değilim tabiki. ama araba kullanırken farklı motor kullanırken farklı muamele gören ben bu durumu kendime açıklayabilmiş değilim.
    Tamamıyle katılıyorum. Hatta bu durumu biraz daha ileriye taşıyayım.Denetimlere elbette karşı değilim . Fakat denetimlerde yerli aracım ile başka lüks aracımla daha bir başka muameleye maruz kalıyoruz..Kaldı ki motosıklet sürücüsüne (bir kısmını tenzih ederim)çok çok farklı yaklaşıyorlar.Lüks araçtaki ''siz'' ler ''sen'' e , ''evraklarınızı görebilirmiyim''ler ''evraklarını göster'' e dönüşüyor.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bugün 150 km/h ile radara girdim 275 TL ceza yedim iNadına inadına polise sorun değil dedim Güldüm acaip deli oluyorlar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Otomobil yada motosiklet kullandığım zamanlarda polislerden hiçbir farklı davranış görmedim. Titizlike bir fark aramak gerekirse aksi yönde fark bulabilirim. Bir keresinde yaya geçidinde duran polisin yanında durup yayalara yeşil ışık yandığında "motosikleti elimle iterek karşıya geçebilirmiyim" diye sormuştum. "Gerek yok sürerek yaya geçidini kullanabilirsin" demişti. Hoşgörüsüne şaşırmıştım. Polislerin ikiteker sürücülerine farklı diğerlerine farklı davranış gösterdiklerini sanmıyorum. Bence kişiler davranış farklılıklarının nedenlerini kendilerinde aramalı.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    ne güzelde söylemişsin 4 polis diye eee Türkiyede yüzbinlerce polis var hepsi de aynımı,

beyaz eşya satan mağaza astsb. diye mal alıp de ödemeyenlere bunların hepsi böyle astsb.lara kesinlikle mal vermeyin çöp satmayın derse astsb.hepsi aynımı oluyor

bence yanlış bir yorum üzgünüm

Artislik işte.. Ya kafayı bir şeye takıldı.. Hıncını çıkartacak birisini aradı.. O arada da siz çıktınız karşısına.. Noksan bir şey bulamayınca baktı baktı gitti

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    genelde öyle olur.
    o sebepten ellerine koz vermemek lazım.
    evrak, donanım tam olacak.
    kontrol dozunda olursa iyi ama sanki polis kuşatması altında yaşıyormuşum gibi her köşe başında polis görmeye başlarsam işin rengi değişir.
    polis dediğin zaten altı üstü kolluk kuvvetidir, kendilerini başka alemlerde görüyorlar ise bu onların problemidir.
    kusura bakmasınlar ama cehaletleri diz boyu, ehliyet sınıflarını bile bilmeyen trafik polisine rastladım.
    bir de onlara sorsan bin dert anlatırlar.
    kimse halinden memnun değil.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    keşke hergün çevirme yapsalar, hergün 5 kere duriyim koymaz bana ama keyfi uygulama olunca ve terbiyesiz terbiyesiz konuşunca koyuyo adama.
    misal sokaklarda kasksız dolaşan apaçileri görmeyen varmıdır burda, yoktur, polisler neden görmüyor peki.
    birde bu üslup konusu, misal 1 ay önce kardeşimle çengelköye doğru gidiyoruz, polis durdurdu, 22-23 yaşında bi çocuk ve kibarlığın zerresi yok, soruyo nereye gidiyosunuz, gezmeye gidiyorum, demek gezmeye heee, aç bakiyim çantayı ne var, açıyorum, reflektörlü yeleği gösterip bu ne diyo, o sırada kardeşimin teğmen olduğunu öğrenince suratlar değişiyor birden, özür dileniyor. adam yerine koyulmak için adımızın başında bir sıfatmı olması lazım illa.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osmanba doğru söylüyorsunuz,

Birde onların yerine kendinizi koyun sabah 09:00 dan 10:00 a kadar ..... kadar araç kontrol etmek zorundalar emir öyle geliyor,tabi burda genelleme yapmak yanlış olur hepsi kibar değil ona katılıyorum,ama onlarında psikolojisini anlamak lazım,bu arada ben polis falan değilim yanlış anlaşılmasın, ben çuvaldızı önce kendime batırırım
    Koyalım endurocu tabi hergün koymuyormuyuz acaba ne iş yaptığını bilmiyorum ama sanırım sen de oturduğun yerden para kazanmıyorsun,iş tanımın nedir ?
    zamanı gelip ağzını açıp kapatmamak gelmiyor mu içinden,şöyle sağı solu kırasın etrafa bağırasın gelmiyor sanırım akşama kadar araç sahipleriyle uğraşmak? Neki zor bir iş mi nerdeyse çoğu insan önünü ilikleyerek gidecek bişey bulmasın diye . Kimin işi kolay burda var mı ben çok kolay para kazanıyorum diyen? Onların müşterisi kim? bunlar öyle uzatılabilir ki herkes herkesin psikolojisini anlasaydı psikiyatr lar para kazanamazdı emin ol. Konuşmamı bağışla sinirim işini adam gibi yapmayanlara Ki onlar yüzünden ruhsatımı 2 aydır alamıyorum ki bu bişey değil trafik de bıyığı yeni terlemiş afedersiniz tenkid ediyorum çakallara görev verirseniz daha çokkk eğitim dersiniz..bu ülkede çok zaman önce vazgeçilmiş eğitimden kültürden.

osmanbaba doğru söylüyor doğru da üzüm yemek ayrı bağcıyı dövmek ayrı Ki üzüm çalan dövmeye çalışıyo memleketimde bağcıyı Bağcı böyle sustuktan sonra yediği üzümün hala kimin yetiştirdiğini çookkkk unutur oo HIRSIZLARRRR.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler