Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: sizce ilk motor olarak hangisini almalıyım

Katılımcı sayısı
38. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • chopper da zorlanmassın alışman kolay olur diyenler ?

20 52.63%
  • ybr yada ybr tarzı motor ilk motor olarak daha faydalı olur diyenler ?

18 47.37%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Choopper almalımıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    eet abilerim kardeşlerım şuan itibari ile evdekileri ikna ettim vitesli motor için ve 2.000 tl kredim var chopper motorlar hoşuma gidior ama ilk motorum olacak ve vitesli motor simdiye akdar sürmedım yaklasık 1.5 2 ay trafiğe çıkmayı düşünmüorum zaten hem ehliyet gelsin hemde vites mantığına alışmak amaçlı

hemen trafiğe çıkıpda kimsenin canını acıtmak istemem 2 bin tl limitim var çok az bi para bılıorum ama hayat şartları malum kredi kartıyla alıcam chopper hoşuma gidior ama ilk motor olarak pek sıcak bakılmaya bılır size kalmıs

bi ybr buldum bu gun arıcam satılmadıysa onu almayı düşünüorum

http://www.sahibinden.com/kredi_kart...XQQdisplayitem

sizce nasıl ? bu ybr ve ilk motor olarak chopper sizce sakıncalı mıdır ? ( vitesli deneyimim hiç yok )

yardım eden tüm abilerim ve kardesıme tşkler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Hangi tarz senin RUHUNA hitap ediyorsa onla başla derim. Ama YBR iyi bir başlangıç motorudur.
    Bugün racing motorlada başlayan var uzatılmış maşalı chopperlada başlayan.... Biryerden başla ama vitesli ile başla....
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    Yamaha R1
    ybr commuterdır çok iyi bir motordur. eskisi bile sıfır bir çinliden iyidir. mobilet yada scooter sürüyorsan vitesi öğrenmen uzun zaman almaz. ama trafikten uzak bir yerde biraz deneme yapmalısın. ybr 125 senin için ideal bence. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin

Motosikleti
    2 modelinde yeri ayrı gönlümde 2sinide seviorum motor deneyımım var scooterdan ve zaten ehliyet şuan elımde yok 2 ay sonra anca elime gelecek inş.

o zamana kadar zaten kesınlıkle çıkarmaya niyetim yok baskalarının iyiliği açısından bi kaza maza olur allah muafaza baskalarının canını yakmak istemem ama dedıgım gibi 2 modelinde hastasıyım max limitimde 2.000 tl

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    2 bin TL ye alacağın chopper da ybr den çok büyük bir motor olmayacakki,zaten yüksek cc bir makina da olmayacağından hafif ve 150-250 cc civarı bir makina olacak,çok bir farkı olmayacağını sanıyorum başlangıç dediğin ybr ile.Madem chopper gönlünden geçiyor onu al,alışması 1 hafta sürer.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    bana kalırsa ybr 125 al. cunku daha yenıyım dıyorsun motoru devırdın diyelim allah korusun ybr'nin hem parçaları ucuz hemde at gibi motordur pes etmez

Motosikleti
    jınlun 250.5 elagance
    ikisininde yaşam bicimi ayrıdır oncelikle bi motosikletten ne istedigini bileceksin hız mı? keyifli bi gezintimi ben tercihimi 2. den yana kullandım vitesliyede gecmen en fazla 1 hafta

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    eger cok kilolu dusunmeden ybr 125 al.Acemiligini uzerinden atman icin uretilmis bir motor sanki.Hemde titresimsiz.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 cc bi choper başlamak için fazla değildir .. ortalama 40-50 hp arası güç üretir.. dengeli , yol tutuşu kuvvetli makinelerdir.hatta hyosung gv 250 veya KYMCO venox temiz bi 2. el alırsan hem kolayca adapte olursun hemde uzun yola dahi artçılı rahat rahat gidersin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:10 ----------

ybr 125 kötü motor değildir .. ama önce ybr den başla sonra choper a geç gereksiz teferuattır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc bi choper başlamak için fazla değildir .. ortalama 40-50 hp arası güç üretir.. dengeli , yol tutuşu kuvvetli makinelerdir.hatta hyosung gv 250 veya KYMCO venox temiz bi 2. el alırsan hem kolayca adapte olursun hemde uzun yola dahi artçılı rahat rahat gidersin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:10 ----------

ybr 125 kötü motor değildir .. ama önce ybr den başla sonra choper a geç gereksiz teferuattır
    Sayın moderatör doğru diyorsunuz eger para varsa boşuna ybr 125 al sat yapmaya gerek yok.125 cc bir süre sonra sıkıyor sonucta.Fakat arkadaş 2000 tl limiti olduğunu söylemiş.Bu fiyat aralığında ya bir çinli chooper alıcak 150-250 cc arası yada ybr alacak.Bence bu şartlar altında ybr ile başlamak daha mantıklıdır.

Motosikleti
    bnm motor alma sebebim sırf zevk amaçlı git gel için deil bi oturdum mu motorun üstüme 3 4 saat inmem üstünden :D

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    ben 800 cc 250 kg lık motorda ilk motosiklet üzerine bindim,3-5 günde hallettik,sonrası sana kalmış.bahsi geçen alabileceğin cruiserlarda hiç bir şekilde sorun yaşamassın.
    Para senin zevk senin,tercih senin kardeş

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bi dakka ya
    Şimdi ben anlamadım, sen chopper ilemi başlamak istiyorsan yoksa ybr 125 ilemi?
    Ybr nin chopper olduğunu zannediyorsan o chopper değil.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm motor alma sebebim sırf zevk amaçlı git gel için deil bi oturdum mu motorun üstüme 3 4 saat inmem üstünden :D
    bu chopper ların genel etkisidir kardeşim .
    Daha önce de var mış motorun bence hiç düşünme alışman en fazla bir haftanı alır sonra da bırakamazsın zaten..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi dakka ya
    Şimdi ben anlamadım, sen chopper ilemi başlamak istiyorsan yoksa ybr 125 ilemi?
    Ybr nin chopper olduğunu zannediyorsan o chopper değil.
    :D biliorum
    sinan abi sen birazcık yanlıs anladın olayı
    chopper alırsam mondial mct 250 2. el alabılırım

yada ybr 125 alabılırım ama chopper modeli çok ilgimi çekio biliosun hiç vitesli motor kullanmadım 2 modelde ilgimi çekiyor ama chopper biraz daha ağır basıo 2sinden birisiyle baslamayı dusunuorum 2.000 tl max

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:38 ----------

Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu chopper ların genel etkisidir kardeşim .
    Daha önce de var mış motorun bence hiç düşünme alışman en fazla bir haftanı alır sonra da bırakamazsın zaten..
    ilk defa vitesl motor kullanacam scooter deneyimim varda vitesli deneyimim yok :(

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D biliorum
    sinan abi sen birazcık yanlıs anladın olayı
    chopper alırsam mondial mct 250 2. el alabılırım

yada ybr 125 alabılırım ama chopper modeli çok ilgimi çekio biliosun hiç vitesli motor kullanmadım 2 modelde ilgimi çekiyor ama chopper biraz daha ağır basıo 2sinden birisiyle baslamayı dusunuorum 2.000 tl max

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:38 ----------

ilk defa vitesl motor kullanacam scooter deneyimim varda vitesli deneyimim yok :(

2000 tl ile ybr'de mct'de bulabilirsin.
    Ama ben senin yerinde olsam ybr bakardım.
    Gereken açıklama zaten yukarıda yapılmış
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    benim de ilk motorum chopper, kendisi 200 cc'lik kanuni caracal, ama ben ehliyeti önce aldım fakat motor sürmeyi öğrenme açısından ehliyetin pek bir hükmü yok. sadece yasal bir belge.

ilk 1,5-2 ay trafiğe çıkmam diyorsun, şahsen ben de ilk aldığımda hem acemiliği atarım hem de rodaj yaparım diye mahalle arasında süreyim dedim bir süre ancak ikinci gün caddeye çıktım, bu süre sende de olsun olsun en fazla 1 hafta olsun o yüzden aklında chopper varsa direk onla başla sakın araya başka motor sokma eğer gidip ybr alırsan chopper hayali kurcaksın çünkü ikisi tamamen zıt araçlar. tabi bu söylediklerim araba ve bisiklet sürebiliyorsan, ha süremiyorsan da heralde en fazla 2-3 haftada caddelere çıkarsın.

Motosikleti
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de ilk motorum chopper, kendisi 200 cc'lik kanuni caracal, ama ben ehliyeti önce aldım fakat motor sürmeyi öğrenme açısından ehliyetin pek bir hükmü yok. sadece yasal bir belge.

ilk 1,5-2 ay trafiğe çıkmam diyorsun, şahsen ben de ilk aldığımda hem acemiliği atarım hem de rodaj yaparım diye mahalle arasında süreyim dedim bir süre ancak ikinci gün caddeye çıktım, bu süre sende de olsun olsun en fazla 1 hafta olsun o yüzden aklında chopper varsa direk onla başla sakın araya başka motor sokma eğer gidip ybr alırsan chopper hayali kurcaksın çünkü ikisi tamamen zıt araçlar. tabi bu söylediklerim araba ve bisiklet sürebiliyorsan, ha süremiyorsan da heralde en fazla 2-3 haftada caddelere çıkarsın.
    caracal dan memnunmusun peki güzel motora benzioda tiger 250 daha güzel duruo sanki

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    evet dostum memnunum çok şükür ciddi sorun çıkarmadı şu ana kadar. görüntü zevk meselesidir birşey diyemem.

metallermaison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Eğer keyifli ve yüksek tork istiyorsan chopper
    Ama içinde hız tutkusu varsa ybr alırsın ancak hiçbir motor chopper kadar rahat ve gösterişinden ödün vermeyeni kadar olamaz

Kesinlikle regalraptor bulursun o fiyata
    Hepinize rock yolculuğunda sonsuz uçuşlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler