Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ekipman için fuar beklenir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb250r
    Selam arkadaşlar. Motosiklet dünyasında yeniyim. Yaklaşık 1 aydır kullandığım motorumu ekipmanım olmadığı için Kırklareli'nde kış uykusuna bıraktım. Sömestrda İstanbul'a getirmeyi düşünüyorum. Bu da fuarla yaklaşık aynı tarihlere denk geliyor.

Sizce ekipmanı dizmek için fuarı mı bekleyeyim? Yoksa parça parça, görece uygun fiyata denk gelirse alayım mı?
    Fiyatlar ne kadar artar?
    Fuarda ne kadar indirim oluyor?
    Fiyat artışları devam ederse fuardaki indirimin bir anlamı kalır mı?

gibi sorularım var. Bilginiz ölçüsünde cevaplandırabilirseniz güzel olur. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bizim fuar fuardan ziyade sezon sonu mağazaları gibi oluyor. %10 yeni model, %90 eski model. Kask dışında eski, yeni modelin çok önemi yok. Ama eski modellerde beden sıkıntısı olabiliyor. %20 indirim yakalarsanız şanslısınız.

Motosikleti
    CB650F
    Talebin yoğun olduğu yerde indirim olmaz. Aralık, ocak ayları mağazalarda pazarlık yaparak iyi fiyatlar alabileceğini düşünüyorum.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Geçen sene fuarda eski model diye sattıkları alpinestarlarla gayet uyguna ekipman dizmiştik. (Alpinestara göre uygun)
    Eski model dediği de yeni modelinden farkı renkli kısmı yatay değil de dikey yapmışlar gibi şeyler.
    Fakat ondan önce gittiğim fuarlarda hiç uyguna bir şey bulamamıştım. Tamamen şans işi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    giyim sektöründe her daim ters mevsim alışverişi makbüldür.yaz ayında kış giyim,kıs ayındada yazlık giyim alınması her zaman ucuza gelir.Misal şimdi içlik alsanız yaz dönemindeki fiyattan çok yüksek ödeyeceksiniz.Ben geçen yılın yaz ayında oxford marka rüzgar geçirmez alt içlik almıştım 180tl ye ,şimdi 500 tl civarı sanırım.içlik diyip geçmeyelim,hayat kurtarıyor yolda.Fuar mevzuları banada çok gereksiz geliyor alışveriş için.Belki denk gelen birkaç ürün yakalarsanız ne ala ama sırf fuar için beklenilmez.Kış geldi,montlar,eldivenler revaçta olacağı için vede kriz zamanı durumundan ötürü geçen yaz 700e alınan montlar şimdi 1500tl oldu.Herşeyim en kaliteli olsun,birkaç dönem kullanayım düşüncesi ile ekipman almak isteyener artık 10bin tl yi gözden çıkarmak zorunda.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    MT-07
    Tech90 fuarda kendisi sattığı için belki indirim olabilir ama ben açıkçası BLACK FRIDAY yani Kara Cuma'yı bekliyorum. Bu sene acımam geçen sene 1tane Tech 90 almıştım, Bu sene 2tane alırım. Ekipmana verdiğin paraya acımayacaksın. Kazalar bunu öğretti. Verdiğimin her kuruşuna da değdiler.

Motoru İstanbul'da kullanacaksan, kaliteli lastik takmanıda şiddetle öneririm.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    yıl sonu indirimler olur. fuar zamanı fuara katılamayan firmalar indirim yapabilir.
    geçenlerde hudson %50 yapmıştı mesela, agv kasklar çok iyi fiyata alınabiliyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tech90 fuarda kendisi sattığı için belki indirim olabilir ama ben açıkçası BLACK FRIDAY yani Kara Cuma'yı bekliyorum. Bu sene acımam geçen sene 1tane Tech 90 almıştım, Bu sene 2tane alırım. Ekipmana verdiğin paraya acımayacaksın. Kazalar bunu öğretti. Verdiğimin her kuruşuna da değdiler.

Ya senin amacin nedir black firayday felan ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Fuar olayı yılına göre çok farklılık gösteriyor bazı yıllar inanılmaz güzel fiyatlı ürünler satılırken bazı yıllar indirim dedikleride hemen hemen mağaza fiyatlarına yakın rakamlar olabiliyor..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Fuardan hemen önce ciddi indirimler oluyor mağazalarda. Fuarda çokta birşey beklemeyin

Motosikleti
    Honda cb250r
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cevaplar için teşekkürler herkese. Dunlop lastiklerle geliyo alet, incelemelerde iyi diyorlardı sorun olmaz herhalde

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Fuarda özellikle ekipman tarafı biraz kim kime dum duma oluyor.
    Kalabalık oluyor, aradığını bulman zor. Sakin kafayla karşılaştırman da zor.
    Ama aynı dönemde mağazalarda da indirim oluyor.

Ben olsam alacağım ürünleri seçip takip listeme alırım.
    İndirim gördüğümde de direk satın alırım.
    Fuarı beklemezdim özetle.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    ekipman için dolar'ın euro'nın düşmesi beklenir.
    fuar da neymiş.

fiyatlar dövize bağlı olacağı için düşmesinden ziyade yükseleceğini düşünüyorum.
    bir de fuara gelenleri yolmak için yalandan indirim 3 kağıtçı firmalardan geçilmiyor fuarlar

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Nolofinwe39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Motosiklet dünyasında yeniyim. Yaklaşık 1 aydır kullandığım motorumu ekipmanım olmadığı için Kırklareli'nde kış uykusuna bıraktım. Sömestrda İstanbul'a getirmeyi düşünüyorum. Bu da fuarla yaklaşık aynı tarihlere denk geliyor.

Sizce ekipmanı dizmek için fuarı mı bekleyeyim? Yoksa parça parça, görece uygun fiyata denk gelirse alayım mı?
    Fiyatlar ne kadar artar?
    Fuarda ne kadar indirim oluyor?
    Fiyat artışları devam ederse fuardaki indirimin bir anlamı kalır mı?

gibi sorularım var. Bilginiz ölçüsünde cevaplandırabilirseniz güzel olur. Teşekkürler.
    Bizdeki motosiklet fuarları yurt dışının aksine pazar yeri gibi eski ve kalmış malların hızlıca nakite çevrildiği bir ortam olduğu için fuarı beklemenizi tavsiye etmem. Fuarda motosiklet harici yeni indirimli bir ekipman alma şansınız yok. Ha ben fuarda %60 %80 indirimli bulurum diyen arkadaşlar boşuna yorulmayın gidin satan bayilere zaten dükkanda aynı indirimi adam size yapar hem ilgilenmiş hemde pazar curcunasından kurtulmuş olursunuz. Bence fuar alanından perakende satışlar tamamen kalkmalı ve ürünleri rahatça inceleme fırsatımız olmalı. Keşke fuar satıştan çok bizlere yeni ürünler hakkında bilgilendirme seminerleriyle geçen bilgisiz girip bilgilenerek çıktığımız bir ortama dönüştürülse ..

Yakında fuar alanında ikizlere takke şeklinde sesler yükselecek diye korkuyorum. Ayrıca fuar alanında satış yaparım kafasıyla 15 20 yaş arası arkadaşların youtubeda salya sümük izlediği kişileri dükkana oturtup reklam yapanları unutmamak gerek.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    fuarda zaten motor markalarından çok ekipman-aksesuar üreticilerinin standları olduğundan fuar alan kiraları yüksek kazanç getiriyor dolayısı ile her türlü fuar etkinliğinde bu tarz satış masaları olmaya devam edecek,çark böyle işliyor çünkü fuar demek bir firmanın kendisini reklam ve ekstra satış yapması anlamı taşıdığından "bilgilendirme gösterisi" gibi bir ortam fuarlarda olmaz.Bilgilenmek isteyen zaten internet ve mağaza ziyaretleri edip bakar.Dünyada fuar etkinlikleri hep böylerdir ancak türkiyede biraz abartı etkinlikler yapıldığından belli bir kesim için rahatsız edici bir ortam oluyor.GEnelde fuarlara motor+manken gösterileri için gidenler,araştırmacı ve bilinçli müşterilere göre gidenlerden daha fazla olduğu kesin ülkemizde.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Honda cb250r
    Cevaplar için teşekkürler.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    İstanbul da fuarların nerede ne zaman olacağını gördüğünüz bir site falan var mı acaba ? Bütün festival fuar vs gibi olayları TV'ler de şurada bilmem ne fuarı var son gün yarın gibi haberler ile öğreniyorum. Tabi planlarıma uymadığı için gidemiyorum. Bu tarihleri daha önceden yazan bir site falan varsa söylerseniz sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Fuarlar daha pahalı oluyor. 4 senedir fuara giderim, indirim görmedim. Tek avantajı var o da çeşit. Ekipmancı, led çakarcı, lastikçi yanyana oluyor.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    MT-07
    Açıkçası indirim yoksa kaybettiğim birşeyde yok die bakarım. Fuar’lar laf olsun die açılıyor günümüz şartlarında. Yazıklar olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)