Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yolda kaldığınızda uyguladınız pratik çözümler

Motovento
    REKLAM ALANI
    ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    lastik patlayınca şambrel veya dubleks fark etmez benzinliktete lastikçi yoksa içine su doldurun birazda hava basın 60km.yi keçmemk şartıyla istediğin yere gidersin ben bir kaç defa başıma geldi en son 30km gitmiştim o şekil buda aklıma nerden geldi derseniz köyün birinde traktorcuyu görmüştüm lastiği su fışkırarak gelmişti lastikçiye ordan kaldı aklımda vede işime yaradı.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Suyu siboptan nasıl pompalayacağız.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastik patlayınca da teker yapıp git der, kim söylediyse onu
    Arka lastik patlak 2 km sürmekle de iç lastik paramparça oluyor, hiç tavsiye etmem.
    zaten iç lastikten ümidi kesmiştin ve dubleks taktırmaya gidiyordum motorcuya.Sansmı bilmem ama bu yöntemle 2 km den çok çok daha fazla yol katedenler olmuş.Ve şamreli değiştirmemişler bile.Ön lastikle teker yapma gibi bi lüksümüz yok zaten.Bence bütün iş motorun ağırlık merkezini patlayan lastiğin zıt yönünde olmasını sağlamak[arka lastik].Bu şekilde iyi bir sürücü en azından tamirciye kadar gidebilir.[Kamyonet tutmaktan çok daha mantıklı]

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Ön lastik patlayınca da teker yapıp git der, kim söylediyse onu
    Arka lastik patlak 2 km sürmekle de iç lastik paramparça oluyor, hiç tavsiye etmem.
    Ön lastiğim inmişti canta kadar , iyice arkaya oturarak 3 -4 km benzinliğe kadar gittim ve şişirdim , bir sıkıntı çıkarmadı , arka lastik için benzer bişeyler yapılabilir belki denemek lazım ...

Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ön lastiğim inmişti canta kadar , iyice arkaya oturarak 3 -4 km benzinliğe kadar gittim ve şişirdim , bir sıkıntı çıkarmadı , arka lastik için benzer bişeyler yapılabilir belki denemek lazım ...
    Şamyelliden bahsettim ben, tubeless gider.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Şamyelliden bahsettim ben, tubeless gider.
    Tubless değil benimki bildiğim kadarıyla zira telli cant , yani iç lastik var birde , kafam karıştı şimdi ....

Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tubless değil benimki bildiğim kadarıyla zira telli cant , yani iç lastik var birde , kafam karıştı şimdi ....
    Bendeki iç lastikli-şamyelli-telli çelik jant,alaşım jantlar tubeless olur. Senin tekerler daha yapılı ve jant basma yüzeyi geniş olduğu için iç lastiği ezmeyebilir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı işçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selam

yolda kaldığınızda uyguladınız pratik çözümler varmı yada böyle bir hikayeden bizlerin ders alacağı durumlar biz türklerin müthiş pratik zekalarının olduğuna zaten eminim ne tür motosikletle nasıl sorunlarla karşılatınız? ve nasıl çözdünüz?
    marka fanatikliği gibi olmasın ama 3 yıl 3 aydır (2007 15 Ocak itibariyle) hiç yolda kalmadım...

bi,r sıkıntım olursa makinayı uygun bir yere kitleyip servisime telefon açarım ve almalarını sağlarım...o an 150 kiloyuhangi cinliklerle çalıştırabilirz ki...namıssız çalışmadımı çalışmıyor...ne öldürür ne güldürür anca süründürür...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

zincirim gevşekti sıkmaya çalışsamda ben beceremedim 30 km hızla tümseğe hızlı girdim zincirim attı motor2 metre sonra aniden durdu gidemedi Allahtan çarşıya yakındım gittim ingiliz anahtarı aldım sökeyim dedim birde ne olsun aanahtar çin malıydı çevirirken kırıldı neyse kurye gördüm rica ettim sağolsun takım çantası vardı iki dakkada çıkardım zinciri yerine taktım taktım takmasına ama öcesinde motoru sağ tarafa yatırdım kurye bana bujiin yağlandığını kuruması gerektiğini söyledi çalıştıramadan bıraktım eve öyle döndüm yarın sabah usstamı arayıp sroacam çözümü nedir diye

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    sapa bi yolda lastik patlarsa ve artçın varsa , artçıya yolun kenarındaki otları toplamasını söyle . sende o arada tornavidalarla lastiği jantın üstüne çıkar . toplanan otları lastiğin içine bi güzel şıkıştıraraktan doldur ve lastiği kapa . düşük hızlarda en yakın lastikçiye git ve lastikçinin 'helal olsun be abi , benim aklıma bile gelmezdi ' iltifatlarıyla birlikte çayını yudumlarken lastiğinin yapılışını izle tecrübe ile sabittir

aracın hararet yaptıysa ve günlerdende pazar ise ve üstüne üstlük o araç o gün size lazım ise hemen en yakın markete gidilir ve toz calgon alınır . radyatördeki su boşaltılır ve içine calgonlu su konur . harareti kontrol ederek 1-2 tur atılır ve suyun devir-daim yapması sağlanır . radyatördeki su yine tahliye edilir ve yerine temiz su konup devam edilir bizzat ''93 fzr 1000'de denendi , 2 senedir hala hararet sorunu yok
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Yolda kalma değil ama benimki büyük ihtimal cogu kisi bunu begenecektir bir gün mangala gittik etimiz kolamiz telimiz kısacası her şey hazır etrafta kimse yok yolun kenarında malzemeleri indirdik sonra kimsede ne çakmak ne kibrit olmadıgını farkettik napacaz falan diye düşünürken yolun kenarında duran kamyon lastiklerinden kalma bakır parçaları gördüm aküyü çıkardım tellerle kıvılcım çıkararak gazeteyi yakmıştım :D
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Burada yazılanların neredeyse yarısı yolda lastik patlaması ile ilgili.Aslında artık çözümü çok basit. Hemen her benzinlikte satılan lastik şişirme köpüklerinden alıp yanınızda taşımak yada yanınızda yoksa en yakın benzinliğe kadar motorsuz olarak gidip alıp gelmek.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen yıl motoran Novara 150cc scooter ım vardı. yakıt göstergesi düzgün çalışmıyordu ben de yakıt aılırken km ye bakıyordum ve 15-16 TL lik depoyla tam 120 km gidiyordu.
    20 km mesafedeki bir kasabaya gitmiştim ve dönüş yolunda km ye dikkat ettiğimde benzin bitmesine 2-3 km kaldığını gördüm. depoyu kontrol ettiğimde benzinin sesi bile gelmiyordu.1 km ilerde 5-6 km uzunluğunda dik bir rampadan inecektim ve işte Türk zekası
    rampadan aşağı max hıza kadar(120) hızlandım, gazı kesip arka freni 1 sn tuttum ve arka teker kızaklamaya başlayınca bıraktım. motor rölantide çalışıyor ve scooter 100 km/h de boşta gidiyordu. kontağı kapattım, ileride hızım 125lere kadar çıkmıştı içinde kalan yakıt beni benzinliğe kadar götürdü
    112ciyiz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler