Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

AB Ülkeleri ile Türkiye arasındaki Fark

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    ANTE, ŞEYH ŞAMİL, MRSHARP ve SLAYERRR Arkadaşlar hepinize teşekkürler.
    Anladım ki siz de, benim gibi ampül ışığıyla değil güneş ışığıyla besleniyorsunuz.
    Bu konuda yalnız olmadığımı bilmek ve ayrı-yeten konuya doğru açıdan bakabilmek,
    her ne kadar her insan gerçeğe ulaşamasa da (yaptığımız hatalar) doğru bilince ve
    niyete sahip olmak benim için en başta olmazsa olmazlardandır. Zaten burada ki ortak
    amaca paralel olarak olaylara bakış açımızın da paralel olması ayrı bir güzellik katmış.
    Para vardı da, en güzel motoru biz mi almadık., değil mi?
    Listedeki ülkelerin motosiklet sitelerini inceledim ve bunu bir örnekle açıklayayım istedim.
    Bir markanın belli başlı bir modelinin ülkeler arası fiyatını buldum.
    işte liste;
    ÜLKE - SATIŞ FİYATI (Tüm vergiler dahildir.)
    Türkiye = 10.000€
    İTALYA = 7,790€
    FRANSA = 7.999€
    İSPANYA = 8.199€
    ALMANYA = 7.995€
    HOLLANDA = 8.998€
    İNGİLTERE = 6.399£ & 7.450€
    YUNANİSTAN= 8.490€
    Türkiye fiyatına en yakın Yunanistandır ve orada bile 1.510€ (2.975TL) Bu da 3000TLye yakın bir fark vardır. Benim BWS ile yıllık yakıtım 750-800 TL arasıdır ki, en az 5000 KM yapıyorum. Şimdi siz hesaplayın bakalım aradaki fark ile kaç yıl benzin alırız.
    Böyle kötü yönetilen bir ülke de yaşadığımız için ne kadar bahtiyâr olduğumuzu tekrar bir düşünelim
    selamlarımla.
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Motosikletin fiyat farkı değil sadece benzin fiyatı farkıyla bile Türkiye'deki fiyatı 10000€ olan motosikleti 10 yılda alabiliyoruz. Yani tek fiyat farkı motosiklette olsa çok iyi. Yedek parçasından benzinine kadar herşeyi x2 fiyatıyla alıyoruz

AB'ye girmeden de hiçbir şekilde Avrupalının alım fiyatlarına ve refahına ulaşamayacağız.
    Ab 'ye taviz vermeden tabi ama üretmeden olmaz, fiyatlar uygun olsa bile daha kötüye gider durum.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Cok guzel ve yerinde bir paylasim tesekkurler degerli bilgiler icin...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AB'ye girmeden de hiçbir şekilde Avrupalının alım fiyatlarına ve refahına ulaşamayacağız.
    Ab 'ye taviz vermeden tabi ama üretmeden olmaz, fiyatlar uygun olsa bile daha kötüye gider durum.
    Dünyada bizim kadar nüfusa sahip ama bizim kadar üretmeden sadece tüketime endeksli ekonomisiyle ite-kaka ayakta kalmaya çalışan başka bir ülke yok ve de olamaz. Bu kafayla kötüler listelerindeki birinciliklerimizi kimseye kaptırmayız evelallah
    Dünyanın en pahalı ürünleri, en pahalı benzini, yedek parşçası, en çok kalem ve en yüksek vergiler, en sık yapılan zamlar........... böyle bir liste hazırlasak Türkiyeden çin seddine kadar yol olur.

Bizim ne zaman bu dalda bir markamız olacak şöyle adam gibi... Kanuni, ramzey demeyin sakın...

Bu ülke maalesef bu konularda usta değil çırak kalmaya (çırak bırakılmaya) mahkumdur.
    ABye girmek değil şu GÜMRÜK BİRLİĞİ mevzuatını tek taraflı olarak Türkiyenin aleyhine şekliyle onaylayıp da bize altın yumurtlayan tavuk bulmuş gibi sunanlar hala yaşıyorlar ya bu ülkede... 1996 yılıydı sanırım. 14-15 yıldır sadece bu konuda yediğimiz kazıklar bile bize beterin beterini yaşatmıştır... Sonrasında ki gelişmelerden bahsetmeye bile gerek yok...

'' Serpico'' doğru söze ne denir? Ekonomide dışa bağımlılığı azaltıp
    üretmek , imal etmek ve marka yaratmak son derece önemlidir.
    Sonrasında bu mamülü pazarlamak da, üretmek kadar çeşitli
    katmanlarda zorluklar içermektedir.
    Bu zorluklar kalıcı ve tutarlı mali politikalarla çözüme ulaşır..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' Serpico'' doğru söze ne denir? Ekonomide dışa bağımlılığı azaltıp
    üretmek , imal etmek ve marka yaratmak son derece önemlidir.
    Sonrasında bu mamülü pazarlamak da, üretmek kadar çeşitli
    katmanlarda zorluklar içermektedir.
    Bu zorluklar kalıcı ve tutarlı mali politikalarla çözüme ulaşır..
    Şeyh Şamil, sen bu işin özünü bilenlerdensin.
    zaten bu kod adı koymak için önce, zehir gibi bir bilince sahip olmak gerekiyor ki, zaten yorumlarından işin ehli olduğun anlaşılıyor.

Teşekkürler.

Sağol '' Serpico'' görüş ve yorumun için teşekkürler..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    nicelikten ziyade nitelik önemlidir.
    motosikleti ticari araç olarak da kullanabilirsiniz kişisel yaşam tarzının bir objesi olarak da.
    ikinci şık üzerinden gidersek, memlekette bir motosiklet kültüründen söz etmek biraz saflık olur. memleketim insanının motosiklet denildiğinde aklına ilk gelenlerin kuryeler ve dağıtım elemanları olmasının sebebi de budur.

vergi mevzusu için söyleyecek birşey yok, bu vergiler böyle ise sebebi yöneticiler değil yönetici çıkarmakta kısır olan millettir. bu memleketi bu hale getiren millettir. haksız kazanç sağlamak için gümrük tarifesi ile oynayana, vergi dilimlerini değiştirene sesini çıkarmayan bunu kabullenmiş sayılır.

avrupanın sömürgecilik anlayışı ile gelir durumu arasındaki bağlantı görmezden gelinemez ama sadece de bu açıklama ile yetinilemez. geçenlerde bir alman muhabir "batan" yunanistan ile ilgili bir yazı kaleme almış, http://www.ntvmsnbc.com/id/25087232/ linki bu.

burada avrupa türkiye kıyaslaması yapmayacağım ama sadece batan yunanistanda et fiyatlarının yükselen yıldız Türkiyede ki et fiyatlarının 1/4 ü kadar olduğunu bilelim yeter.

yakın zamanda fransa da çiftçiler eylem yaptı. http://www.cnnturk.com/2010/dunya/04...apti/573925.0/

gazete linki yukarı da. herhangi birisi çıkıp da "ananı da ya da traktörünü de al git" dememiş, kimse biber ikram etmemiş, yunan denize döker gibi suya dökmemiş.

yukarıdaki açıklamalar konuyla alakasız gelebilir ama bu durum sadece fiyat ile açıklanmaz.

konuyla alakasız not: siirt ve manisa milletvekillerinden açıklama bekliyoruz. açmamış gonca gülü kökünden koparan insan müsvetteleri hakkında ne yapılacak deyü. üstünü örtmekten başka .....
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler