Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÖNEMLİ... 2. el araç alırken Kandırlmamanın bir yolu daha

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    onda bunda şundadır , şunda bunda HONDADIR
    .

Arkadaşlar çok dikkat edin , bende az kalsın yarın kazalı motor alacaktım
    satıcı hiçbir kazası yok , sadece yana yattı , ufak çizikler var ondan boyattık demişti , ama bir sms ile aracın kaza yaptığını öğrendim ve giden benim 200 tl kapora olsun diyorum.

aşağıda detay bulabilirsiniz özetle araç hasarlımı diyorsanız HASAR 16XXX100 (plaka) şeklinde yazıp 5664 e gönderin , araç plaka değiştirmiş bile olsa kayıtlardan şahi no üzerinden ilk günden itibaren yapılmış bir kaza varsa(kayıtlarda) gün gün çıkartıyor , hatta maddi hasarını dahi yazıyor.

Turkcell ve vodafone de denedim numara aynı 5664

servis ücreti 2tl gibi bişey

Alıntı :
    -------------------

İkinci el oto pazarlarının, ‘muayyer, ilk sahibinden, doktordan, öğretmenden, bayandan’ yalanları bir mesajla son bulacak.

Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi (TRAMER) ikinci el araba alan vatandaşın, ‘acaba gerçekten temiz’ mi, endişesini bir iki saniye içinde bitirecek. Bir kısa mesajla satışa konu arabanın, son 7 yıl içinde kaza yapıp yapmadığı, hasar oranı gibi bilgileri tümüyle ortaya dökülecek.

5664’e kısa mesaj

Buna göre vatandaşın, beğendiği arabayı almadan önce bir mesaj atması yeterli olacak. hasar yazıp boşluk bırakacak ve aracın plakasını girdikten sonra TURKCELL 5664’e kısa mesaj olarak gönderecek. Araçla ilgili tüm bilgiler, plakası değişmiş bile olsa birkaç saniye içinde cep telefonuna gelecek. Söz konusu hizmetin bedeli ise 7 SMS yani 14 kontör.

TRAMER Müdürü Mehmet Üst, bu uygulama sayesinde ikinci el oto alımında vatandaşın gerçek bilgiye ulaşımının sağlandığını söyledi. Üst, “Oto pazarında vatandaşın arabanın kaza yapıp yapmadığını anlaması için tamirci aramasına gerek kalmayacak. Kısa mesajla alacağı aracın geçmişi anında cebine gelecek” dedi.

Kusur oranı da mesajla

TRAMER, hasarların yanı sıra kaza tespit tutanakları raporlarının sonuçlarının da bir mesajla öğrenilmesini sağladı. Bunun için de kaza yapan araç sahibinin KAZA yazıp, boşluk bıraktıktan sonra araç plakasanı girerek yine TURKCELL 5664’e göndermesi yeterli olacak. Aynı şekilde kaza raporunun çıkıp çıkmadığı, çıktıysa kusur oranları bu mesajla cep telefonuna gelecek. Böylece kaza yapan sürücünün sigorta şirketinden bilgi almak için uğraşmasına gerek kalmayacak. Bunun bedeli 5 SMS yani 10 kontör.

Poliçeniz var ama unuttunuz!

Zorunlu trafik sigortası ya da kasko poliçelerinin yürürlükte olup olmadığı; kasko poliçelerine uygulanan hasarsızlık indirimi gibi konularda da vatandaş mesajla bilgi alabilecek. Bunun için de trafik ya da kasko yazıp boşluk bıraktıktan sonra aracın plakasını girerek aynı mesaj numarasına göndermek yeterli olacak.

Mehmet Üst, “Örneğin bir sürücü tatile çıkarken zorunlu trafik sigortası poliçesini yayına almayı unuttu ama trafik polisi de kendisini durdu. Hemen bir mesaj atarak polise poliçesinin geçerlilik süresinin dolmadığını ispatlayabilir” dedi.

Mağdurlara müjde...

Merkezin bir diğer hizmeti de trafik kazası mağdurlarına yönelik. Bunun için de trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağını öğrenmek için MAĞDUR yazıp; boşluk bırakarak TC Kimlik No’sunu girdikten sonra TURKCELL 5664’e gönderebilecek.

tramer in kendi sitesi >>> http://www.otokontrol5664.com/
    Son celsede boşadım aşkımı , tadilatta kalbimin boş beyaz sarayları !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://www.tramer.org.tr/ktt/kttPubl...x?c=query&nS=E

Burdan beleş sorgulanabiliyor birşeyler.

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...sorgulama.html

Burda da verilmişti zaten konu 8 ay önce.

Motosikleti
    hocam fark etmedim kusura bakmayın ama bu motosiklet.net yönetimi neden bunu sabit bir başlık yapmamış hayret bi olay.

bende bi arkadaşımdan duydum az kalsın tongaya düşüyordum

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Ben önceki mesajı da görmemiştim. Teşekkür ederim.

fthinky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250comet
    yok iyi olmuş paylaştığın ben aboneliklerime ekledim konuyu, eywallah

Motosikleti
    rica ederim , amacım dostlarımız kandırılmasın , çünki az kalsın ben kandırılıyordum , galericilere güvenim çok sarsıldı , abi çok temiz on numara makina , piyasada bulabileceğin en iyisi vs. lafları fos çıktı .

verilmiş sadakam varmış demekki buda bi kaza sayılır çünki , ilahi bir güç sanki bu bi telefon geldi arkadaşımdan ne yapıyorsun ediyorsun falan hemen bana bu olayı anlattı ve bi sms ile gerçekleri öğrendim.

artık bu olayı tüm dostlar ile paylaşırım

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Teşekkürler çok faydalı bir konu 2003 yılı sonrası için bilgi veriyor sadece
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    arkadaşımız haklı bence de giriş sayfasında bu konuda flaş olmalı ki, birileri para kazanacağım diye bir başkasının kanını içmeye kalkmasın. arkadaş yine nezaket göstermiş de plakayı, markayı modeli vermemiş."özel"ine bırakmış artık
    saygılarımla,

Motosikleti
    volkan yorumun için çok teşekkür ediyorum , ben daha önce forumlarda hiç böyle bi konu görmedim(ara sıra bakıyorum forumlara) , bu bence mutlaka sabit bir konu olmalı , moderatöre mesaj attım bakalım ne olacak.

fthinky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250comet
    yok tuyra yada teşekkür etmek lazım.. bu paylaşıldı deyip kesip atmamış, arama yapıp bulmuş linkini yazmış, onlarda faydalı onlarada göz atmak lazım..

Motosikleti
    o linkde faydalı ancak sadece plaka ile sorgu yapılamıyor , şasi no , motor no vs. de istiyor

Forumda bu konuda arama yapan bir arkadaş diğer konuyu bulabilir ama bunu bulamayabilir, ya da tam tersi olabilir. İşte bunun önüne geçmek için ve tüm yorumları tek başlıkta toplayabilmek için ben bu tür konuları görürsem belirtiyorum ve moderatörlere bildiriyorum başlıkların birleştirilmesi için. Forumdan en yüksek faydayı ancak böyle alabiliriz. Yoksa kimseye "neden açtın bu konuyu" falan dediğim yok.

Motosikleti
    tuyra yardımın için sağol , sende çok faydalı oldun ben o linkleride bilmiyordum

bir an evvel modlar bu haberi sitede sabit yayınlasınlar , bu kadar insana yazık günah .

keşke daha önceden bunu yapsalardı , şuan düşünemiyorum yani ya ben o kazalı motoru alsaydım ve daha sonra öğrenseydim bu haberi ve bi sms atıp aldığım motorun kazalı olduğunu öğrenseydim??
    tabi bişey gelmez elden çünki almışsın bi kere motoru , satıcının gidip boğazına sarılsan ne olacak , adam bende bilmiyodum vs. diye geçiştirecek.

inşallah yakın zamanda 2.el motor alan arkadaşlarda böyle bir durum oluşmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yalnız o sms ile öğrenilebilen hasarlar Tramerin bildiği hasarlardır. Yani hasarı trafik sigortası ya da kasko kullanmadan herhangi bir tamircide sigortayla değil parayla yaptırısanız tramer, dolayısıyla bu sms sistemi bunu bilmiyor. Sadece bu sisteme güvenerek alım-satım yapmayın

Motosikleti
    tabiki , sadece kayıtlarda olan bilgi bunlar

ama yinede bi + sı vardır bence , büyük kazalar ve araçların çarpışması olayları genelde tramerin bilgilerinde oluyor

benim alacağım motor bilgisinde HSR1: 01.02.2008 hasar : çarpma
    şeklinde bi bilgi geldi , başka bi motora baktım ondada 3 hasar çıktı ve
    HSR1: xx.xx.xxxx hasar: çarpma 4078 tl - 6043 tl - 2500 tl gibi yanlarında fiyatlar yazarak bilgiler geldi

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    kaza sorgusunda ve hasar sorgusunda bir şey çıkmadı ama kaza tesit tutanağında(KTT) bilgi vardı bir tane..
    KTT'ye göre bir kazası var, %100 karşı taraf suçlu çıkmış..

Sorum ise, neden Tramer de görünmüyor bu durum?
    Acaba kendi aralarıdna mı anlaştı kaza yapanlar?
    Enteresan..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevcut konu ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler