Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çok acill yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    Selam abilerim ablalarım cok büyük bir ikilemin içerisindeyim ve bunu kendı basıma çözemeyecegımı dusunuyorum anca bu guzel forumun guzel abılerı ve ablaları ıle umarım sorunum cozulur suanda yasım 15 motorsikletten az cok anlıyor gıbıyım yada bana oyle gelıyor ama ıcımdekı motorsıklet tutkusu bana yetıyor acıkcası hep aklımda motor alsammı almasammı bakıyorum forumumuzdakı maalesef yasamını yıtıren abılerıme ablalarıma almamak ıstıyorum fakat sonra bakıyorum chopperlı abılerıme ablalarıma ıste bende boyle olacagım buyuyunce dıyorum o ruzgarı devamlı hıssetmelıyım dıyorum ama kazalar olum haberlerı benı nekadar sogutmaya calıssada bu tutkudan ıcımde hep bı chopperlı ben varım ve onu gercekten yasamalıyım dıyorum sonrada olum haberlerını ve afedersınız o dıkkatsız cahil öküz minibüsçüleri taksicileri görüyorum cıldırıyorum adamlar arabaları gormuyor benı nası gorsun motorda diyorum sanırım daha bırsey yazamayacagım cunku bu degerlı forumda kalmak gerek banlanmamam lazım herkeze saygılar sevgıler SIZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ABİLERİM ABLALARIM SIZCE IKI TEKER ÜZERİNDEMİ HAYATIMI KAYBETMELIYIM YOKSA ADAM GIBI YASAMALIMIYIM??? türkiyede ne zorluklarla motor kullanan herkezı tebrık edıyorum umarım benı bu ıkılemden kurtarırsınız
    for heavy metal we would dıe

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    al bir motor bin diyemeyeceğim kusura bakma yaşın genc daha gaza gelib biraz gaz versen anneni babanı üzersin birazdaha olgunlaşman can güvenliğin için daha doğru olur bence
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bence biraz daha bekle.yaşını doldur ehliyetini al ve sonra motorla trafiğe çık.çevre bizim gençliğimizdeki gibi değil.araçlarda o zamanlarda ki kadar az değil.bizim meslekte bir laf vardır.asker 2 zamada ceza yer :
    1: acemi asker:neyin ne olduğunu bilmediğinden ceza yer...
    2:tezkereci asker:bana bişey olmaz ben artık gidiyorum mantığıyla yaşar...
    bilmem anlatabildimmi...sevgiler kardeşim.biraz daha sabır..herşey zamanla...

Motosikleti
    Alıntı regal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bir motor bin diyemeyeceğim kusura bakma yaşın genc daha gaza gelib biraz gaz versen anneni babanı üzersin birazdaha olgunlaşman can güvenliğin için daha doğru olur bence
    abım sanırım ben tam anlatamadım herseyın mantıklı bır yolu var benım motosıklet tutkum basladıgından berı zaten beklıyorum ehlıyet almayı. fakat motor alsammı almasammı bılemıyorum artık (yanı olgunlasınca ıste yasım gelınce yanı ) sonucta 2teker üzerinde vefat eden abilerim ablalarımda ehliyetli kasklı korumalı ınsanlardı ama ben sanırım 2teker üzerinde olmeyı goze alamıyorum sonucta turkıyede yasıyoruz yollar düzgün degil insanlar dikkatsız

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence biraz daha bekle.yaşını doldur ehliyetini al ve sonra motorla trafiğe çık.çevre bizim gençliğimizdeki gibi değil.araçlarda o zamanlarda ki kadar az değil.bizim meslekte bir laf vardır.asker 2 zamada ceza yer :
    1: acemi asker:neyin ne olduğunu bilmediğinden ceza yer...
    2:tezkereci asker:bana bişey olmaz ben artık gidiyorum mantığıyla yaşar...
    bilmem anlatabildimmi...sevgiler kardeşim.biraz daha sabır..herşey zamanla...
    Çok doğru ve işin özü de budur. Şahsen ben bile durup düşünüyorum.
    Önce yaşını tamamla sonra gerisini düşünürsün. Al sana bir deneyim. Uzun yolcuklarımın birinde bir tır sollayacaktım. Tır şöförü iki şeritli yolda hemen önümü kesti. Kızmadım Allahtanya yabancı plakalı tırdı. Hemen ardına yanaştım tekip mesafesine geriledim. Gerilememle beyaz bir transit geçiverdi. Karşıdaki tepede beyaz hakimdi. Gözüm alışmış görememiştim. Belkide hayatımı kurtardı. Nekadar temkinli olursan ol kontrol edemeyeceğin pekçok şey vardır. Sadece motorsiklette değil hayatın her anında. Sağlıcakla kal.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    aslında problemım ne yas ne beklemek sanırım bıraz ölüm korkusu =)

Nerde oturuyosun sn??

Motosikleti
    istanbul-maltepe

diyelim kullanabiliyosun polisler kısmını düşündünmü^^ site olsa neyse 50 cc felan kullanırdın

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sevgili kardeşim unutma ki ''Kötü komutanlar önce savaşa girer, sonra nasıl kazanacaklarını düşünür, iyi komutanlar nasıl kazanacaklarının yolunu bulmadan savaşa girmezler'' Motosiklet konusunda sağlıklı karar verebilecek bir yaşta değilsin. Önce okuluna ve derslerine adapte ol, sakın acele etme, acele insanı hataya sürükler...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    HELL-FURY BEN 17 YAŞINDAYIM AĞUSTOS DA EHLİYET GELİYO AMA O EHLİYET BABAMIN BANA ALACAĞI MOTORLA İLGİLİ BÜTÜN KAPILARI AÇACAK ...KAÇ SENEDİR MOTORA BİNİYOSUN BİLMİYORUM AMA BEN SENİN Bİ ÜST SEVİYEN OLARAK GÖREBİLİRSİN..SENİN DEDİKLERİNİ ÇOK İYİ ANLIYORUM EĞER DİĞER YAŞITLARINLA ARANDA MOTORLA İLGİLİ FARK OLSUN İSTİYORSAN HIZ YAPMA HAYALİNİ UNUTMAK ZORUNDASIN MOTOR...BENİ EKLERSEN SENLE DETAYLI UZUN UZUN KONUŞRUZ BANA O KADAR ÇOK ŞELER ANLATTILARKİ YÜZYÜZE TV DE DEĞİL HALA VAZGEÇMİŞ DEĞİLİM...
    MSN:sercan_yilmaz_2667@hotmail.com
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    ABİLERİM HERKEZE COK TESEKKURLER SANIRIM CEVABIMI ALDIM DAHA DOGRUSU ADAM GIBI FIKIR ALDIM =) TEKRAR SAGOLUN KONU NASIL KAPATILIYOR BILMIYORUM AMA ARTIK CEVAP YAZARSANIZ CEVAPLAMAYABILIRIM SONRA HAKKIMDA YALNIZ DUSUNULSUN ISTEMEM HERKEZE TEKRAR TESEKKURLER sanırım bu forumu sevıyorum yaw =)

Motosikleti
    Dream Rider
    2 yıl sonra bir daha gel, bir daha konuşalım abicim. Henuz erken bunları düşünmen ve konuşman için. Şu an motor kullanırsan direkt suç işlemiş olursun. Kullanan yok mu? Sürüyle. Ancak kötü ve yanlış örnek örnek değildir. Adam gibi yaşamaktan bahsetmişsin; adam gibi yaşamak önce kurallara uymakla başlar. Sen ilk kuralı, ehliyetsiz ve yaş sınırı altında motosiklet kullanmayı çiğneyerek başlarsan bu işe yandı gülüm keten helva.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    bide arkadaşlarının gazına sakın gelme nekadar yakın olursan ol onlar kaçar sen yarlı halde motorunla başbaşa kalırsın ben 6senedir motor kullanıyorum..hiçbir zaman hız yapma peşinde koşmadım dikkat edersen profosyonel sürüclerden onlar hiçbir zaman hız peşinde değildirler
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    elektrikli bir bisiklet al, ehliyet gerekmez ve en azından trafiğe alışırsın.
    ancak, bunu, kendini kontrol edebileceğine inanıyorsan yapmalısın. hiç kimseyi üzmeye hakkın yok çünkü...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Rakı içenler öldü de su içen ölmedimi diyorum kısaca...
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakı içenler öldü de su içen ölmedimi diyorum kısaca...
    Ey sevgili apaçi ey bilinçsiz insan. Rakı içenler sirozdan kıvrana kıvrana öldü. Eceli ile yaşayacağın herşeyi yaşayarak ölmek var. Sülaleni acılar içinde kıvrandırararak ölmek var. Dayımı geçen hafta aşırı hız ve dikkatsizlikten kaybettim. Sen nası bi insansın ya? Bu arkdaşımızın hayat deneyimi yok. Vericen gazı binecek motoruna iki gramlık adreanalin için kolu bacağı kopacak sonra ailesi kan ağlayacak. İki haftadır yaşadıklarımdan sonra gaz açamıyorum uyuyamıyorum. Morgda canının bir parçasının gözlerini kapatmak nedemek bilmezssin. Yada eşine annesine kardeşine cennete gidecek diye teselli etmek nedir hiç bilmezssin. Sana motorsiklet değil 3 tekerli bisiklet bile haram. İçimden çok daha ağır sözler geçiyor ya içimde kalsın. Kırmayayım kalbini.................
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    Alıntı Hell Fury adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında problemım ne yas ne beklemek sanırım bıraz ölüm korkusu =)
    eet banada öle geldi :D

sevgili kardeşim sen daha çok gençsin...Ben de senin yaşındayken motorları çok severdim..Ama iş güç yaşam koşuşturması derken ilk motorumu 35 yaşından sonra aldım..Şimdi ben de yeni yeni biniyorum ve acemi sayılırım ama büyüğün olarak sana tavsiyelerde bulunlam istiyorum...
    1. Mutlaka ehliyet yaşını bekle....
    2. Maddi durumun iyiyse mutlaka eğitim ve kurs al.
    3. Benim de bir chooperım var. Ve sana şunu söyleyebilirim.Ben kurs aldım ve kurs süresince her türlü motora bindim...Daha sonra bazı motorlar kiraladım..En son bu motorda karar kıldım.Sen de fırsatın olursa birkaç değişik tarz motora binmeden hiçbirşey alma çünkü farklı tarzları da beğenebilirsin... FAKAT chooperlar diğer motorlara göre daha ağır bir motor, sürerken manevra yapmak daha zor. Yere yakın olduğu için belki yatma riski daha az ayrıca düşük hızlarda ve dur kalk durumlarında az da olsa kol gücüne ihtiyaç oluyor,ben 185 boyunda 95 kiloyum bazen benim bile zorlandığım durumlar oluyor.......
    kendine iyi bak...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler