Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

bir bayana motosiklet yardım arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    arkadaşlar araba kulllanıyorum kendime arabam yok,ancak motosiklet almaya karar verdim en fazla 3,500 olacak.
    vitessizler hakkında bilgi almak istiyorum.
    ybr125 ve cbf 150 dediler, ancak abimler bana motora sahip olamayacağmı o güce sahip olmadığmı söylüyorlar.
    çok iyi araba kullanıyorum+ gerçekten hızlı süren bir bayanım.
    ancak motor konusunda kaza yapma olanağının çok yüksek olduğunu söylüyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bunu sadece size değil motor kullanmak isteyen herkese soyluyolar ama bunlar hikaye önce bunların hepsini bir kenarı koymak gerekir. sonrasında motor konusuna gelince eğer amaç vitessiz bir motor alıp iş görmek için kullanmaksa bütçenize uygun olanından bitane alın sizdeki paraya göre geniş bir seçeneğiniz olacaktır. amaaaaa amaç ilerde vitesli kullanmak ise önce vitessizle başlama gibi bir hataya düşmeyin derim boşuna para harcamayın çünkü vitessiz motordan vitesliye geçmek daha sıkıntılı oluyo direk vitesliyle başlamak daha mantıklı neticede arabada kullanıyorsunuz ve debriyaj mantığını kavramış durumdasınız vitesli motor kullanmakla onu taşımak arasında da herhangi mantıklı bir bağ kurulamaz zaten. vitesli alacak olursanızda ben bayadır araştırıyorum ve yarın bi aksilik olmazsa tvs apache alıyorum sizede onu gönül rahatlığıyla tavsiye ederim gayet kullanışlı güçlü güzel bir motor

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    2.el vespa et4 her işinizi görur.sehır ıcı sehır dısı dere tepe düz her yola gelır tas gıbıdır.sıddetle tavsıye edılır

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neticede arabada kullanıyorsunuz ve debriyaj mantığını kavramış durumdasınız
    Araba otomatik olamaz mı?
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

bence kimsenin lafına bakmayın, kim ne derse desin.eğer arabayı söylediğiniz kadar iyi kullanıyorsanız, vitesli motorlarda zorlanacağınızı sanmıyorum. vitessiz motorla ilgili bilgi almak istediğiniz söylemişsiniz ama ybr 125 ve cbf 150 vitesli motorlardır ancak başlangıç için iyi motorlardır bence. bütçenize de uygun ama vespalarda bayanlara çok yakışıyor.

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    mrb,

bütçenizden ilk önce ortalama saati 50 tl den 5-10 saat motor eğitim dersi, sonra ortalama-asgari 750 tl üst baş koruma-kıyafet-kask parası(ki bu tutar min. olalıdır), sonra ehliyet-kurs-sınav parası (tahminen 400 tutar) ayırmalı, sonra kalanıyla motor almalısınız ,

eğer bunlar mevcutsa eğitim aldığınız yerin hocası ve sizin beklentileriniz size uygun olanı tercih etmenizde faydalı olacaktır.

hayırlı olsun

fthinky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250comet
    hayret niye kimse hatis'in anlatım bozukluğuna çemkirmemiş. bayan olduğu için mazur mu görüldü

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    öncelikle kendinizi bayan değil kadın olarak takdim edin, cinsiyetinizi asimile etmeyin. motosiklet gibi radikal bir şey alacaksanız hayata bakış açınızın da az çok bu yönde olması gerekir ki tezat oluşturmasın eylemlerinizde, muhafazakar olmayın muhalif olun.

herneyse, arabadan ziyade bisiklet kullanabilmeniz lazım, araba kısmı trafiğe daha çabuk adapte olmanıza yarar.

eğer kendinize güveniniz abileriniz tarafından kırıldı da vitessiz düşünüyorsanız hiç kırılmasın gidin bir cbf ya da ybr ile başlayın derim.

ancak araba gibi değildir motor ben de henüz yeniyim ve acemiyim o yüzden çok tazedir araba ile kıyaslama bilgilerim, altın kuralınız trafikteki diğer araçların sizi görmediğini varsaymak ve herhalükarda olumsuzu düşünerek sürmek olsun.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba otomatik olamaz mı?
    tebrik ederim çok güzel bişey yakalamışsınız güzel bi ödül vermek isterdim ama üzgünüm imkanlarım kısıtlı. bu söylediklerimin muhattabı sen değilsin . sana ne oldu şimdi anlamadım eğer otomatikse kendisi dile getirir heralde. sen benim eksiğimi aramak yerine konunun amacına ulaşmasını sağlamak için yardım isteyen arkadaşa yardımcı olsan daha ii olurr gibime geliyo

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Merhaba; hoşgeldiniz öncelikle.

Yalnız biz burada türkçeyi doğru kullanmaya, noktalama kurallarına uyulmasına ve anlatıma oldukça dikkat ediyoruz. Lütfen biraz daha dikkat edelim. Normal şartlarda bu şekilde bir yazıya bir çok arkadaş cevap vermezdi. Ki yarısı en başından vazgeçip bir şey yazmamıştır bahse girerim, o yüzden cevapların azlığı sizi şaşırtmasın.

Her ne alırsanız alın, kazasız belasız kullanmanızı temenni ediyorum.

Yalnız aşağıdaki başlık altında size ışık tutabilecek bazı bilgilere ulaşabilirsiniz, ki forum genelinde arama yaparsanız bundan daha da yararlı olabilecek bir sürü açıklamaya da ulaşmanız mümkün.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...nler-icin.html

Sevgiler, saygılar.

Motosikleti
    Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayret niye kimse hatis'in anlatım bozukluğuna çemkirmemiş. bayan olduğu için mazur mu görüldü
    çemkirmek,mi?

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    siz iyi araba kullanıyorsanız iyi motorda kullanırsınız..yani arkadaşla aynı görüşteyim..bir ybr 125 size yakışır..

Motosikleti
    Yamaha MT25
    konuyla alakası yok ama sadece muhalefet olmak için başlıkları dolaşıp yapılan yorumlara abuk sabuk kulp takanlara sesleniyorum söyleyecek faydalı birşeyiniz yoksa muhalefette olmayın lütfen mümkünse susun ve sadece okuyun yorum yapıp faydalı olmak isteyenlerinde ağız tadını kaçırmayın

Motosikleti
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakası yok ama sadece muhalefet olmak için başlıkları dolaşıp yapılan yorumlara abuk sabuk kulp takanlara sesleniyorum söyleyecek faydalı birşeyiniz yoksa muhalefette olmayın lütfen mümkünse susun ve sadece okuyun yorum yapıp faydalı olmak isteyenlerinde ağız tadını kaçırmayın
    gerçekten teşekkür ederim.
    cümle yazışım ve imla hatam veya başka şey, ne alaka bu konu ile.
    arkadaşlar en çok korktuğum şey sürmek yada hız fln değil,
    bu motoru ben kaldırabilirmiyim yani, durma kalkma fln sorun olmasın.?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:44 ----------

http://www.ybrclub.org/forum/viewthr...id=63&pid=8863
    Şu alttaki siyahı bi incelermisiniz.
    Gerçekten muhteşem...
    Ayrıca araba düz vitesti. sonradan otomotiğe geçtim.
    Ama biliyorum yani.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

bisiklet yardımcı olucaksa onuda küçükken kullandım on beş on altı yaşlarında...
    ancak ağırlığından dolayı bir alakası olduğunu sanmıyorumm.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    İnsan önce bir kendini tanıtma bir selam verme gereği duyar.

Neyse..

Sinan der ki ;

Otomobili hızlı kullanmanız motosiklete birden bire adapte olacağınız anlamına gelmez.
    Bayanlara göre daha kuvvetli olan erkekler bile çoğu zaman ilk deneyimlerinde altlarındaki makinayı kontrol etmekte güçlük çekebiliyorlar.

Motosiklet netice itibariyle otomobilden çok farklı, bisikletten de öyle. Bence, "Abla otomobil kullanıyor musun... Hah iyi... Peki bisiklet... Tamaaaam. Sorun yok o zaman. Al bu canavarı hayırlı olsun ablacım" şeklindeki cümleler satıcı kazığıdır ve yenmemelidir.

Motosiklete binmek;
    Bir denge becerisidir,
    Tüm el ve ayakların kullanıldığı komplike bir araçtır,
    Trafiği okuyabilme sanatıdır,
    Eğitim ister,
    Tehlikelidir ve kesinlikle acemilikle tecrübe arasında ciddi bir kaza-oran ilişkisi vardır.
    Haa bir de olmazsa olmaz sorumluluk ister. Emek ister, özveri ister, heyecanını kontrol edebilmeyi gerektirir. Soğukkanlılık ister.

Bu saydıklarımın alayı "Ben istiyorum. Bak istedim oldu" tarzından şeyler değildir. Dolayısıyla tüm bunların becerilebilirlik oranını yarı yarıya kolaylaştıran en önemli şart da ilk başlangıç motorunun daha hafif, küçük ve nispeten yavaş olmasıdır.

Ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi ben 10 yıllık otomobil sürücüyüm, motosikleti neden kullanamayayım yaklaşımıda doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü motosiklet kullanım olarak otomobilden çok farklıdır... Trafikte otomobil kullanıyor olmanız size sadece trafiği okuyabilme açısında faydalı olacaktir.

Kısaca, başlangıç için sevdiğiniz tarz, tip, model ve ağırlık yerine tecrübe kazanabileceğiniz birşeyler seçin. Rahat edersiniz.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    biraz pratikle bu tip düşünceleriniz ortadan kalkar zaten arabadan dolayı iyi bir trafik bilginiz vardır diye düşünüyorum vitesli bir motor düşünürseniz honda cbf 150 veya yamaha ybr 125 güzel bir başlangıç tabi scooter düşünürseniz pek çok seçenek var.

Motosikleti
    kesinlikle scooter düşünmüyorum alacaksam iyi birşey olmalı ve görünüşüde gayet hoş olmalı.
    belki yaşım biraz daha büyük olsa idi, abim daha az çekinirdi.
    ancak küçük yaştan beri araba kullansamda,(3 yıldırda ehliyetliyim)motordan yana tereddütlerim var neticede 51 kiloyum ve Allah bilir ölürmüyüm kalırmıyım

roxorloopz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabayla motor ilişkisi ne alaka, zira arkadaş ta vitessiz motor tavsiyesi istemiş. Bisiklet kullanmışlığınız varsa, 2 teker üstünde denge kurmayı biliyorsanız motorda kullanabilirsiniz. İlk defa motor kullanacağınızı göz önüne alarak 50cc'lik bir scooterla başlayabilirsiniz.

- honda today 50
    - yamaha neo's 50
    - mondial 50hc

Lancelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dream Rider
    1200 lük bir makine yi bile yöntemini bildiğiniz takdirde sadece 2 parmağınızla dengede tutabilirsiniz. Bunun güçle bir ilgisi yoktur. Motosiklet hareket halinde iken jiroskop etkisi nedeni ile dengede durma eğiliminde olan bir araçtır. Hareket halinde iken denge tamamen buna bağlıdır. Güçle bir ilgisi yoktur. Ybr vs de 130-140kg lık motosikletlerdir ki bir scooter dan çok da ağır değillerdir. Kullandığınız araba eger düz vites ise ve buna alışmışsanız , gayet de ybr ve turevleri olan commuter motosikletleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu motosikletleri kullanan hatta trafikte takla bile attıran bir çok kadın tanıyorum. Hatta ve hatta boyu 1,65cm 55 kilogramlık bir arkadaşım KTM 600 üzerinde gayet rahat hareket ediyor. Bu tamamen sizin kabiliyetiniz ile ilgili bir durum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler