Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

bir bayana motosiklet yardım arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama şimdi oldumu yaniii........
    hemde iki hafta insan bi yıkar demi.
    yok yazın yelek kışın mont bence.
    aslında galiba israfcıyız
    bak israfçı olduğunu kabul eden bi bayan ozaman bende temizlemeye üşendiğimi itiraf ediyim

işin aslı motoru satmaya karar vermiştim birkaç yere götürdüm motordaki ve bendeki hasarı görsünler diye sonra vazgeçtim..

bu arada yazın yelek demişsin sakın öyle bişey yapma yapıcaksanda korumaları ihmal etme Allah korusun en ufak bir kazada bile yazık olur dirseklerine ellerine omuzlarına ciddi bişeye değinmiyorum bile... ben kazadan sonra kıyafetlerimi inceledim. arabaya çarptıktan sonra motorla birlikte kaldırıma fırlamıştım motor da hasar yoktu çünkü altında ben vardım :D:D kaldırımla yolun kenarında motor üstümde yatıyodum... kaskı akşam inceledim üstündeki darbeleri görünce aklım gitti kaldırıma vurmuşum kafamı hiç hissetmedim şunu söyliyim okadar darbeye hiç bir kafa dayanmaz..koruma ve kask şart! sakın ihmal etme

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    3.500 tl hem schoter olmayıp otomatik olan motor yok gibi belki vardır ama şu an aklıma gelmiyo bu meblaya 2.el vitesli bi makine bakın derim 250cc veya altı inanın vitesli motosikletten daha büyük keyif alacağınıza eminim çok iyi araştırma yapmanız gerek malum 2. el şans işi kolay gelsin ;)

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bi çok arkadaşımız konuyu okumadan cevap yazmış açıldığından beri bakıyordum göz ucuyla neler dönüyor diye ama

her zamanki gibi aynı mevzu konuyu açan yeni bir bayan ( veya fake üye günahını almak istemem ama) ve peşinden yazan sürü var birde.

Kısaca birşeylerden bahsetmem gerekirse gözüme çarpan
    Bir forum ortamındasınız ve burada farklı farklı insanlar var.Açtığınız konu ve konuları yazdıklarınızı okuyabiliyorlar.Dolayısıyla yazılanlar ve yazdıklarımıza dikkat etmemiz gerekli bence.Burayı normal yaşamımızdaki değerler içinde kullanabilirsek şayet daha güzel paylaşımlar olacaktır.

hepsinden önce bence bir süre direk soru sormaya başlamadan önce forumda yeni motora başlayacaklarla ilgili konular bulunmakta...
    konular ile ilgili olarak forumda bu başlıklar altındaki konuları incelemeni tavsiye ederim gerçekten çok yararlı bilgiler bulunmakta...
    http://www.motosiklet.net/forum/kose-yazilari/
    http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/
    http://www.motosiklet.net/forum/surus-teknikleri/
    http://www.motosiklet.net/forum/puf-noktalari/

benim sana taviyem bu konular altında bir süre zaman geçir hatta yapabilirsen eğer bütün konuları oku.Merak ettiğin yerleri forumda yaz sor ve en önemlisi ise bir süre izle insanları.Hem onları tanıyıp nasıl hitap etmen gerektiği nasıl konuşman gerektiği hakkında hemde bilgilerini ölçebilmen durumundan.Motosikletler üzerine bende bir çok şey yazabilirim ama benden daha bilgili arkadaşlarımda bulunmakta site içerisinde.Güzel paylaşımlarımda vardır ama eksiklerimde yok değil.

öğrenmenin yaşı yok sen kendini geliştirmek istedikten sonra yaparsın herşeyi ama güvenliğini her zaman ön planda tutarsan şayet bu zevki bol bol yaşarsın egolarına yenik düşüp tatmin edersen pek fazla zevk alabileceğini sanmıyorum ...

sayın Hatis ve diğer forum kullanıcılarına iyi hafta sonları...
    İlkay Ys.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    bana bir iki dergi ismi verirmisininz reklamdan çok bilgi olan ama.
    baktım ama çok reklam var

osaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 BMW R26 / MZ 1971 ES 175 / Mz 251 Sporstar 98
    bence fiyattada uçmamak için

honda activa veya beat öneririm ;)

Motosikleti
    VN 800
    benden sana tavsiye. yakınlardaki ipçiden bir ip al ve kendine bi kazak ör. daha başarılı olursun. senin motor alacağın falan yok

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    arkadaşlar araba kulllanıyorum kendime arabam yok,ancak motosiklet almaya karar verdim en fazla 3,500 olacak.
    vitessizler hakkında bilgi almak istiyorum.
    ybr125 ve cbf 150 dediler, ancak abimler bana motora sahip olamayacağmı o güce sahip olmadığmı söylüyorlar.
    çok iyi araba kullanıyorum+ gerçekten hızlı süren bir bayanım.
    ancak motor konusunda kaza yapma olanağının çok yüksek olduğunu söylüyorlar
    Topiği sonuna kadar okuyamadım ama direkt olarak soruna cevap vermek istiyorum. Sana PM'de de mesaj attım. Bana göre en iyi başlangıç motoru, sonrasında ne kullanmak istiyorsan iste, YBR 125 ya da CBF 150.

Bu iki motor ortalama motorlar. Oturuş ve ayak pozisyonları ortada. Sonrasında başka bir klasmanda motora geçmek için idealler....

Motor kazaları olayına gelince. Bu konuda bazı istatistikler var. Motor kazalarının sonuçlarının daha ciddi olduğu doğru. Bir motor kazasında ölme ihtimali, bir otomobil kazasının 30 katı. Ancak işin bir de diğer yüzü var.

Motor üzerinde kaza yapma ihtimali, motosiklet sürücüsünün eğitimli ve motosikletin teknik hiçbir sorununun olmaması durumunda, otomobile göre 24 kat daha az. Bir otomobilin ölümcül kaza yapabileceği birçok pozisyondan, bir motosiklet sürücüsü rahatlıkla kurtulabilir. Eğitim ve konsrantrasyon, panik davranış yönetimi.. Anahtar kelimeler bunlar.

Kazmalığıma ver, bu başlığı okuyana kadar senin bir kadın olduğunun farkında değildim

Bir kadın olarak motosiklet kullanman konusunda hiçbir engel yok. Bu engelleri en azından bu aşamada yaşamayacağını söyleyebilirim. Güçlü bir vücuda sahip olmak, motorda bazı kolaylıklar getirir. Park halinde ayağın kaydığında aniden yere yaklaşaın motoru kurtarmak gibi. Ama işin çoğunluğu güçle alakalı değildir. Daha geçen hafta sonu, uzun yolda, BMW F650 kullanan bir kadınla karşılaştım. Yazın da, yurt dışında bir Harley Davidson Sportster kullanan bir kadın gidiyordu önümden.

Sonuç olarak, yapabilirsin. Bu aşamada sıkıntı çekmezsin. İleri de istersen ağır bir motor kullanabilirsin. Ağır motor sadece bazı durumlarda hayatını işkence haline getirir ama bu işkenceyi çekmeye varsan, ağır motor da kullanırsın.
    http://www.motorla.co

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    çok ciddi cvp lar yazılmış :D
    ben bayan olsaydım artçı olurdum ne para balıcam motosiklete :D))))))))))))))))
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bana bir iki dergi ismi verirmisininz reklamdan çok bilgi olan ama.
    baktım ama çok reklam var
    dergiye para verip okuyacağına sana yukarısa sıraladığım konu başlıklarında vakit geçirsen 1 ayda çok daha fazla şey öğrenirsin dergilerde daha çok yeni çıkan modeller üzerine yazılar olur ne kadar sağlıklı senin için bilemem...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan önce bir kendini tanıtma bir selam verme gereği duyar.

Neyse..

Sinan der ki ;

Otomobili hızlı kullanmanız motosiklete birden bire adapte olacağınız anlamına gelmez.
    Bayanlara göre daha kuvvetli olan erkekler bile çoğu zaman ilk deneyimlerinde altlarındaki makinayı kontrol etmekte güçlük çekebiliyorlar.

Motosiklet netice itibariyle otomobilden çok farklı, bisikletten de öyle. Bence, "Abla otomobil kullanıyor musun... Hah iyi... Peki bisiklet... Tamaaaam. Sorun yok o zaman. Al bu canavarı hayırlı olsun ablacım" şeklindeki cümleler satıcı kazığıdır ve yenmemelidir.

Motosiklete binmek;
    Bir denge becerisidir,
    Tüm el ve ayakların kullanıldığı komplike bir araçtır,
    Trafiği okuyabilme sanatıdır,
    Eğitim ister,
    Tehlikelidir ve kesinlikle acemilikle tecrübe arasında ciddi bir kaza-oran ilişkisi vardır.
    Haa bir de olmazsa olmaz sorumluluk ister. Emek ister, özveri ister, heyecanını kontrol edebilmeyi gerektirir. Soğukkanlılık ister.

Bu saydıklarımın alayı "Ben istiyorum. Bak istedim oldu" tarzından şeyler değildir. Dolayısıyla tüm bunların becerilebilirlik oranını yarı yarıya kolaylaştıran en önemli şart da ilk başlangıç motorunun daha hafif, küçük ve nispeten yavaş olmasıdır.

Ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi ben 10 yıllık otomobil sürücüyüm, motosikleti neden kullanamayayım yaklaşımıda doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü motosiklet kullanım olarak otomobilden çok farklıdır... Trafikte otomobil kullanıyor olmanız size sadece trafiği okuyabilme açısında faydalı olacaktir.

Kısaca, başlangıç için sevdiğiniz tarz, tip, model ve ağırlık yerine tecrübe kazanabileceğiniz birşeyler seçin. Rahat edersiniz.
    Yazacağım herşey son paragraf hariç bu satırlarda mevcut olduğundan alıntı yaptım.

Başlangıçta eğer illede benim tarzıma uygun bişeyler olsun diyorsan ozaman bu işin eğitimini biraz daha uzun tutarak tecrübe edinebilrsin. Benim ilk motorum Ninja 250 R bana göre gayet ağır ilk zamanlarda taşımakta güçlük çektiğim bir motordu. Ama bu motoru alıp dediler gibi yollara çıkmadım tabiki, yavaş yavaş oldu herşey acele etmeden tecrübe ettim. Evet en önemlisi etrafımdaki insanlar ve eğitmenler tamamdır diyene kadar kendi motorumlada eğitim aldım. Tabiki hafif yada otomatik bi motorla başlasaydım belki daha iyi olurdu ama tercih meselesi. Kesinlikle iyi araba kullanan motorda kullanır diyede bişey asla söz konusu değildir. Bu iş eğitim, tecrübe, güç vs istediği gibi en başta yetenek ister. Yetenekli olup olmadığınada öncelikle etrafındaki bilir kişiler, sonrada motora binip İstanbul trafiğinde biraz yol yaptığında kendin karar verebiliyosun zaten ) İnsan hayatta ne isterse başarır. Dilerim istediğin bi motor alır ve keyifle binersin.
    i.V.i.B.i

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Hayla bu topic dvm ediyo hayret demiyorum artık inat ettim yazmıcam diye ama yuff bize yuf ..
    Bu topiği açmakla ilgili bikaç yorum yapılmıştı işki hafta oldu hayla dvm eder helalll ...
    Bu arada Hatis hala motor almayı düşünüyomusun merak etmeye başladım konu sıktı da

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayret niye kimse hatis'in anlatım bozukluğuna çemkirmemiş. bayan olduğu için mazur mu görüldü
    size ne türk dilkumndanmısınız yoksa kılkuyruk cinsimisiniz?

Motosikleti
    Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayla bu topic dvm ediyo hayret demiyorum artık inat ettim yazmıcam diye ama yuff bize yuf ..
    Bu topiği açmakla ilgili bikaç yorum yapılmıştı işki hafta oldu hayla dvm eder helalll ...
    Bu arada Hatis hala motor almayı düşünüyomusun merak etmeye başladım konu sıktı da
    [COLOR="Red"][SIZE="1"]evet konu devam ediyor, yazmak istemeyenler yazmayabilir, motoru alacağım ancak ehliyet sınavı ağustosta olduğu için motoruda ozamanlarda almam gererkiyor ve bol bol araştırma yapıyorum. eğerki rahatsız oluyorsanız konuya tıklamamanız yeterli bencce.

ninjet, ben 125 alırım ancak egsoz işi canımı sıktığı için 250 düşünüyorum, ALLAH ın izni ile inşallah, zorlanacağımı sanmıyorum belki ağırlıkta bi problem olabilir, ama risk almadan istediğime ulaşamam...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Başlangıç için YBR 125'i düşünmeden alabilirsin. Güç konusu hikaye, tekniğini öğrendikten sonra (tecrübe kazanınca) her motoru sürebilirsin. Önce ehliyetini al ve kullanmasını bilen biri ile boş arazide çalış. Kendine de çok fazla güvenme, zaten üzerine binince otomobil gibi olmadığını anlayacaksın. Ben bundan önceki motorumla (düz vitesli bir Çin'li cruiser) işe ilk gittiğimde indikten sonra yürürken bacaklarım korkudan titremeye devam ediyordu. Şu andaki motorumu da bu hafta 250 cc scooter almayı düşünen bir arkadaşa denettim, çocuk 10 metre birinci vitesle kullanırken bembeyaz oldu, frene basmayı unutup motoru ayaklarını yere sürterek durdurmaya çalıştı. Yani üzerine binince ne olacağı belli olmuyor. Ses mevzusuna da takılma, aldıktan sonra düşünürsün.

Kolay gelsin.

Bu arada konunun yalan olduğunu düşünen arkadaşlar, bu kadar şüpheciliğe ne gerek var ? Yalansa da bunun size bir zararı yok, insanca yardımınızı yaparsınız kafa bulmaya çalışıyorsa da bu onun ayıbı olur.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç için YBR 125'i düşünmeden alabilirsin. Güç konusu hikaye, tekniğini öğrendikten sonra (tecrübe kazanınca) her motoru sürebilirsin. Önce ehliyetini al ve kullanmasını bilen biri ile boş arazide çalış. Kendine de çok fazla güvenme, zaten üzerine binince otomobil gibi olmadığını anlayacaksın. Ben bundan önceki motorumla (düz vitesli bir Çin'li cruiser) işe ilk gittiğimde indikten sonra yürürken bacaklarım korkudan titremeye devam ediyordu. Şu andaki motorumu da bu hafta 250 cc scooter almayı düşünen bir arkadaşa denettim, çocuk 10 metre birinci vitesle kullanırken bembeyaz oldu, frene basmayı unutup motoru ayaklarını yere sürterek durdurmaya çalıştı. Yani üzerine binince ne olacağı belli olmuyor. Ses mevzusuna da takılma, aldıktan sonra düşünürsün.

Kolay gelsin.

Bu arada konunun yalan olduğunu düşünen arkadaşlar, bu kadar şüpheciliğe ne gerek var ? Yalansa da bunun size bir zararı yok, insanca yardımınızı yaparsınız kafa bulmaya çalışıyorsa da bu onun ayıbı olur.
    teşekkürler, gerçekten iyi niyetleriniz için minnettarım.
    olabilirde evet, ztn viteslide şaşırma olayı çok oluyormuş tam ayak altında olduğu için galiba.yani koyucak başka yeriniz yok

Motosikleti
    hele şükür aranıza döndüm.
    cezamın nedenizde dengesiz yazı yazmak
    harfleri renkli yazmak.

Geçmiş olsun.. hoş geldin!..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hatis, Şeyh Şamil postlarınızı tamamı bold , renkli yazmayınız hatis uyarılara rağmen yazdı hala yazıyor .. bir dahaki sefere süresiz uzaklaştırmak zorunda kalıcaz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Vespa GTS 250 ( 10.000 tl civarı) (Y)
    Baotian BT 50
    Honda Today 50cc

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    daha karar veremedin mi sen ya..))

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler