Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Custom,Cruiser ve Enjeksiyon ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar klasik motor anlayışında enjeksiyon biraz tuaf kaçmamış mı? Yeni ürtilen klasik tarz motorsikletlerin neredeyse çoğu enjeksiyona geçmiş. Vtx 1300 bile. Tamam yakıt tasarrufu açısından güzel de cruiser,custom denilince yeri göğü inleten ben burdayım diyen motorlar akla gelir. Bu enjeksiyonlularda ses çıkmıyor ki Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda, sizlerin değerli fikirlerini de merak ediyorum.
    Özgür insanlar özgür olduğunu sananlar değil, özgürlüğü yaşayanlardır:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yasal mevzuatlar gereği bu şekilde üretiliyorlar.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Bahsettiğin motosikletler bir klasik olarak değil,bir motsiklet cinsi olarak üretilmektedir.

Bu nedenle üretimlerinde çağımızın teknolojisi kullanılmaktadır.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Teknolojiyi severim ama motorsiklette değil. Bu tarzlar teknolojiden uzak tutulmalı bence

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    HD ler halen karburatorlu uretiyor. Emisyon degerleri tuttugu surece Karburator enjeksiyon fark etmez. Fakat bunu daha az sorun yasamak adina yapiyorlar. Karburator artik daha pahali enjeksiyon sistemi daha ucuz. Cunku arz talep meselesi. Ama modifiye edilmis hatta egzozlari degistirilmis chopper bir motorda enjeksiyonlu sesi berbat otesi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Haklısın zeda3000. bende tam olarak bunu demeye çalışıyorum. Düşünsene shadow gibi bir motor yolda sessiz ilerliyor. Hayal bile etmek istemiyorummmm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ses meselesi karbüratör veya enjeksiyondan kaynaklanmıyor emisyon degerlerini tutturmak için egsoza konması gereken katalitik konvektörden kaynaklanıyor avrupada sökemezsin ama burda sök sesi duy tabii keyfe keder ben ses sevmem sevenler açar egsozu dinler sesi

Hayırlısıyla alabilirsek bi tane deneriz o zaman Geçen internette 2009 model shadow'un videosunu izledim. Hiç custom motor sesi vermyo. Mobilet gibi olmuş sesssiz,sürekli ve hızlı çalışıyor. Hiç hoşuma gitmedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler