Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motor Alıyorum Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar uzun bir süredir motor istiyorum ancak acele etmedim. Para biriktirdim vs vs bu gün ehliyete yazıldım. A2 ehliyet alacağım ancak ehliyete yazılırken a2 yi ne yapacaksın tavrıyla karşılaştım biraz moralim bozuldu. Motora binecem dedim bende . Neyse olayın özüne geliyim. Arkadaşlar ehliyet sonrasında bi motosiklet almayı planlıyorum mahallede 2 kişide mondial zc 150 var bazen motosikleti ben alır bi yolculuk turu yapardım (gece trafik olmadığı sıralar) çekişi falan çok güzel bi motor diyebilirim. Daha önce ramzey kalipso 125 e bindim bundaki performansı görünce fikrimi buna doğru yönelttim. 1 senedir motorun kendisinde olduğunu , motora bakmazsan ve rodaja dikkat edersen uzun süre binersin dediler aynı şeyi serviside söyledi. Ben mondial zc 150 almak istiyorum siz ne diyorsunuz? Aranızda bu motoru alıpta bi sorunla karşılaşan var mı ya da ne bileyim serviste problem yaşayan? İki kişi var dediğim gibi mahallede ikiside çok memnun.

Yardımlarınıza ihtiyacım var

Ayrıca yeni motor alacak arkadaşlar için söyliyim acele etmeyin yanlışa düşersiniz bunu kendim deneyerek gördüm son anda direkten döndüm yani. Sabrettim parayıda tamamladım iyi bir motor almak için ilk önce ehliyete yazıldım sonrasında motosiklet alcam Allah'ın izniyle.

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Buradaki birçok abimiz, ablamız arkadaşımız çin malı motor alma diceklerdir. Çok sorun çıkartır dicektir. Ki çıkartır ne de olsa çin malı ama sen motoruna ne kadar iyi bakarsan motorun ömrü de o kadar uzun olur. Seçim senin. ;)

aldığım bişeye temiz bakmamın en büyük kanıtı kasamdaki 3310 telefonun ilk sahibi olmam ) :D tabi artık kullanmıyorum ondan şüpem yok gözüm gibi bakarım. Çünkü o parayı biriktirmek için canım çıktı :D

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ne kadardı senin bütçen.
    HONDA

Abi bütçe 3000 Tl 500 küsür ehliyet geriye kalıyo 2500 dediğim motor zaten 2000-2500 Tl diyorum ki vitesli alıyım biraz daha sabredip ybr 125 alıyım ama sonrada diyorum ki ilk motorum olcak viteslide hiç tecrübem yok fren pedalı falan yani vitesmi küçültcem frenemi dokuncam zaten şehir içi trafik akşam saatlerinde kitleniyo , birde burdaki sürücüler motosiklet sürücülerini düşünmeden öküz gibi yükleniyor frene , o nedenle vitesliye yanaşmıyorum

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Abi demesen hemen hemen aynı yaştayız.2500 e süper motorlar var ya sen kafanı yorma.
    Vitesli çok çok çok kolay araba kullanıyorsan onu hayli hayli sürersin.
    HONDA

araba kolay yine :D ama vites yükseltme ve düşürme çok ayrı yerlerde ayrıca arka fren farklı yerde

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Sizin oralarda 150 zc sana epey para kalır.Onlada korumalıklarını alabilirsin.

http://www.sahibinden.com/asiri_temi...XQQdisplayitem
    HONDA

bu motoru görmye gitcem Allah razı olsun sağolasın . Hafta sonu bu motoru görmeye gidiyim bakalım nasıl bi motor 9.000 km de 2007 de cıkmış trafiğe görünüşede aldanmamak lazım . sence iyimidir?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    İyiye benziyor ama tanıdık bi motordan anlayan biri varsa ona baktır derim.
    HONDA

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş

Umarım keyfine görebir motor alırsın, kazasız belasız binersin. Onlarca kez yazdığımız gibi: İkinci El iyi bir Honda, SYM ve ya Kymco motosikletleri tercih etmeni tavsiye ederim. ''Çin'' alıpta motorculuktan soğuyan kardeşlerimizden olmandan korktuğum için yazıyorum bunları Şimdiden hayırlısı ama bu dediklerimi özellikle kaale al derim
    Poturdak

eyvAllah denizci , dediklerinizi kafama yazıyorum . Kimse çin malı istemiyor ama diğerleride çok pahalı

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş

Umarım keyfine görebir motor alırsın, kazasız belasız binersin. Onlarca kez yazdığımız gibi: İkinci El iyi bir Honda, SYM ve ya Kymco motosikletleri tercih etmeni tavsiye ederim. ''Çin'' alıpta motorculuktan soğuyan kardeşlerimizden olmandan korktuğum için yazıyorum bunları Şimdiden hayırlısı ama bu dediklerimi özellikle kaale al derim
    Sana katılıyorum ama çin malı deyince millet ayaklanıveriyor onun için bişey demedim

Ayrıca bunada 2.500 olur bu mt uyesi sanırım kafada mt stickeri var.

http://www.sahibinden.com/ybr125_en_...XQQdisplayitem
    HONDA

uniqe tanıdık birine göstermek lazım doğru diyosun . Hafta sonu gidip adamla konuşmam gerek. Çin malına siz böyle dedikçe içime sinmiyor ya :D

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    linkteki motorsa eğer görüntü olarak güzel..ama mondial işte..bence 2500 liran varsa biraz daha araştır derim..çünkü 2500 lira iyi bir para ve bence mondial için verilecek bir para değil..sahibinden.com da araştır istersen

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana katılıyorum ama çin malı deyince millet ayaklanıveriyor onun için bişey demedim

Ayrıca bunada ban 2.500 olur bu mt uyesi sanırım kafada mt stickeri var.

http://www.sahibinden.com/ybr125_en_...XQQdisplayitem
    Aslında tam alınacak motor bu modeller işte ama hiç tecrübem yok çok farklı stili var

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    vitesliyi çok büyütüyosun gibime geldi aslında görüldüğü kadar zor değildir alışnca çok basit geliyor insana bence vitesliyi sen yine bir düşün çünkü biraz zaman sonra scooterden soğuyacaksın onu sat sonra yeni motor felan bak çok uzun iş bence seçimin vitesliden yana olmalı
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Valla varya bi alışsan bune be bebek işi dersin o kadar kolayki.
    HONDA

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    forumda klasikleşmiş bir öneride bulunucam ama kesinlikle dikkate almalısın YBR125

yada CBF150 diyorum, illa scooter alıcam diyorsan yine tercihini kendini ıspatlamış

büyük markalardan yana kullan, bak bende ilk motosikletimi alırken acele ettim ve hata yaptım çin malı bir motosiklet aldım.

titreşim ve diğer negatif yönleri bir tarafa ikinci eli berbat satarken çok zarar

ediyorsun ki ben zarardan vazgectim satamıyorum ..

ybr 125 en ideal motor gibi görünüyor test videosunuda izledim gerçekten güzel bi motor buralarda tanıdık birinde olsa bakardım kolaymı değilmi diye ) buranın trafiği akıl almaz bişey çünkü

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler