Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün (18.04.2010) öğlen, Ankara Bahçelievler 7. cadde girişinde arkadaşlarla oturuyoruz. Bilmeyenler için hızlı bir şekilde yer tarifi yapayım. Bir yol düşünün kavşaktan bu yola girdiğinizde bu yolun ilk 50 metresi çift yön snr tek yöne düşüyor. bu 50 metre içerisinde sağ tarafta bir benzinlik karşısında yani sol tarafta ise bir taksi durağı var. Bu iki yerden çıkan arabalar için sadece 50 metrelik bir çift yön uygulaması var.
    Şimdi.. biz arkadaşlara benzinliğin karşısında yani yolun sol tarafında oturuyoduk. sağ şerit tıkalı (millet piyasaya çıkmış) bu sırada benzinlikten çıkan bir araçta haliyle sol tarafa (50 metrelik çift yöne giricek) dönecek derken...... motosikletli bir yemek kuryesi sağ şerit tıkalı diyerek ters yöne girdi kafada kask yok son gaz gelirken benzinlikten çıkan araç diğer arabanın önünden burunu çıkardı ve biz ağır çekimde motosikletin bu aracın sol ön kısmına vuruşunu, adamın aracın ön kaputunu aşıp diğer tarafa uçuşunu izledik hemen önümüzde 2 metre ya var ya yok... ben adamı uçarken gördüm ki bir baktım kask yok eyvah dedim ve adam uçarak kaldırımın köşesine doğru gidiyor bununla beraber park yapılmasın diye demir babalar var... Arkadaşın verilmiş sadakası varmış ki istemeden öyle bir usturuplu düştü ki en ufak bir hasar yok sadece kazanın verdiği şoku yaşadı bi süre.. tabi bizler hemen yardıma gittik çok ucuz atlattı... arabayı merak edenler için sol burun tamamen göçtü.. motoru merak edenler için motor cbf idi... ön taraf tamamen gitti.. bulamadığımız bir yerdende benzin akıtıyordu... motorcu % 1 milyon hatalıydı.. ters yönden üstelik kaskı olmadan geliyordu... umarım görenler yada bunu okuyanlar için bir "ders" olur.. herkes dikkat etsin aman diyeyim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Geçmiş olsun demekten başka çare yok.

O benzin büyük ihtimal depo hava borusundan akıyordur.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    çok tipik 7. cadde girişi kazası. maalesef dediğin yerde motosiklet olsun otomobil olsun her hafta bir kaç kaza olur. (daha önce o BP benzinliğinin içinde olduğu sitede oturuyordum artı sıkı cadde müdavimiyimdir )
    yoğun trafikte bazen ben de ters şeritten gidiyorum caddenin başındaki sevena geçmek için ama değil basmak neredeyse ayaklarım yerde yürüme hızında kontrollü kimseye rahatsızlık vermeden kimseyi tedirgin etmeden. ama maalesef caddenin havasından mıdır nedir servis yapan motorcular fazla gaza geliyor.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

valla bilemiyorum gerçi bulsalarda önemli değil o motor yürümez gibiydi.. yürütmek için harcayacağın parayla yenisini alırsın herhalde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:07 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tipik 7. cadde girişi kazası. maalesef dediğin yerde motosiklet olsun otomobil olsun her hafta bir kaç kaza olur. (daha önce o BP benzinliğinin içinde olduğu sitede oturuyordum artı sıkı cadde müdavimiyimdir )
    yoğun trafikte bazen ben de ters şeritten gidiyorum caddenin başındaki sevena geçmek için ama değil basmak neredeyse ayaklarım yerde yürüme hızında kontrollü kimseye rahatsızlık vermeden kimseyi tedirgin etmeden. ama maalesef caddenin havasından mıdır nedir servis yapan motorcular fazla gaza geliyor.
    bende bişey vardı abi kesin ilerleyen saatlerde mado'nun (caddenin sonunda) oralardayız.. bu sefer millet kız kesicem derken bilirsin öndeki arabanın durduğunu farketmezler :D bi ford önündeki accent'e bir çarptı ) bence birde insanlar havaların birden ısınmasına alışamadı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ne olacağını söyleyeyim, o arkadaşın hiç bir yeri kırılmadığı için bu ona daha da cesaret verecek. "ulen, motor kazasında kafan gözün yarılır, hatta sakat kalırsın, ölürsün diyorlardı, aha da kaza yaptık, hiç bir şey olmadı, sallıyorlar demek ki, bu kadar da abartmalarına gerek yokmuş" diye düşünecek ve kasksız, korumasız aynı şekilde binmeye devam edecek...

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne olacağını söyleyeyim, o arkadaşın hiç bir yeri kırılmadığı için bu ona daha da cesaret verecek. "ulen, motor kazasında kafan gözün yarılır, hatta sakat kalırsın, ölürsün diyorlardı, aha da kaza yaptık, hiç bir şey olmadı, sallıyorlar demek ki, bu kadar da abartmalarına gerek yokmuş" diye düşünecek ve kasksız, korumasız aynı şekilde binmeye devam edecek...
    hahaha haklı olabilirsin adam zaten tam Tosun gibiydi doğal koruma vardı abide

Reims, FRANCE [en kısa sürede tekrar İZMİR]
    Motosikleti
    henüz değil ;)
    eski ankara li olarak bende arkadaslara katiliyorum, cok ilginc bi yer orasi, arabayla bile 7 ye girerken orda insan nedense hep tek yonmus gibi hissediyo, pskolojik olarak bi sikinti var o giriste

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    paketçi eğer epey şişman iri yarı biriyse tanıyorum onu simaen. 125 cc ile tekere kalkar 7. caddede yürürdü
    kask şu bu yok tabi
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paketçi eğer epey şişman iri yarı biriyse tanıyorum onu simaen. 125 cc ile tekere kalkar 7. caddede yürürdü
    kask şu bu yok tabi
    hosta dönerin motorcusu bu arada adam kaza yaptı iş yerini aradı (iş yeri dediğimde kaza yaptığı yerden 30 metre ileride adam "kaza yaptım gelin" dedi telefonda ve gele gele aşçı geldi ya :D kafasında o şapkayla dedik yaw bu mudur insana verdikleri değer......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler