Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dragstar için custom egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Arkadaşlar dün bir egzozcuyla konuştum...İki dragstar gittik adamın yanına...Benim ki orjinal egzoz,arkadaştaki smokehead egzozdu...Adama derdimi anlattım,ahenkli gürültü dedim...Adam arkadaşınkinin sesini de beğenmedi,halbuki fena değil ama tok bir ses değil...bana şöyle bir formül önerdi...Bir tane delikli boru düşünün bunun üstündede içi elyaf kaplı 2. bir boru olacak...tüp mantığı yani...manifolttan çıkan egzoz kıvrımının devamı olacak yani bu delikli boru...gaz delikli boruya gelince deliklerden çıkarak ses yaratıcak,içi elyaf kaplı 2. tüp bu sesi daha tok bir hale getirecek...Bu konu hakkında ne dersiniz...Usta arkadaşın smokehead için de güzel, yüksek ama ahenkli değil dedi...gerçekten de öyle...Bu formül bana mantıklı gözüktü,fikirlerinizi bekliyorum....
    Not:konuyla ilgili bir şema çizdim ama nasıl ekleyeceğimi çözemedim!???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 ----------

Buldum!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 ----------

http://img191.imageshack.us/img191/2150/egzoz.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:23 ----------

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Arkadaşlar kimsenin mi fikri yok???

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Valla tam anlayamadığım için yazmadım iki tane iç içe tüpün faydasının olacağını zannetmiyorum, ya da şöyle diyeyim mufflerda varf iç tüpler ama perf
    ormans egsozlarda hiç görmedim
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Suzuki Gsx-r
    delikli sacın delık capları ayarlanabılır ama uzerıne ınce paslanmaz tel donulup kaya yunu degıl cozgulu elyaf sarmanız gerekıyor tel tel dır ve yanmaga daha dayanıklıdır,istenilen ses duzeyı tum bu yapılanlardan sonra delik caplarının degısımı ıle elde edılebılır tabıkı bu motorun model tork ve guc egrılerıylede alakalıdır oda baska bır konu

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    şimdi gördüm konuyu geç olmuş
    mükemmel ses alırsın diyorum ben... vance&hines tam olarak anlattıgın şekilde egsoz yapmıs dragstara sesi duymalısın mükemmel..
    buarada şuanki durum ne yaptınmı egsozu?
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    Dragstar 650
    V&H taktı @Qweasdnon motoruna seside süper, eklemişti sesini aramam lazım biraz
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    xvs 650 A
    buldum buldum ama bu konu daha erken cıktı
    yeni egzoz yapıcam şimdi biraz değişik tasarım olsun istiyorum içini elyaf ve delikli boru kaplamam lazım tek sorunum o =) bakalım nası halledicem

Motosikleti
    Dragstar 650
    İmkan varsa süper olur

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Ebay gibi sitelerde Cobra ve V&H gibi egzoz markalarinin susturuculari satiliyor... kestirdigin borunun icine bu susturuculardan takmak isteyebilirsin

Ota yandan, benim ilk tavsiyem ya orjinal egzozu kullanman, yada paraya kiyip iyi bir egzoz alman olacaktir... boru kestirerek, her devirde duzgun bir ses ve performans tutturman cok cok zor olacaktir
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    xvs 650 A
    tecrübeliyim bu konuda daha önce yaptım elimde imkanlarım sanayide yeterince tanıdıgım var cok şükür elim anahtarda tutar, içine takılacak susturucuyu önceden alıp ona göre bi boru kullanmakta fayda var ozamn ebaya bakalım fakat ebayada güvenemiyorum geçen bir alşveriş yaptım aylar oldu ses yok..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler