Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 zamanli motor icin yag. mineralmi yari sentetikmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    merhabalar bugun arzali aprilliami temiz 65cc lik 2 zamanli honda dio ya degistirdim. Merak ettigim sorular var birkac tane. yag almaya gittim bugun 2 zamanli, dediler mineralmi yari sentetikmi. bilmiyordum 2 zamanli yaglarinda boyle ayrildigini neyse mineral olsun dedim aldim oyle bilmeyerek doldurdum yag deposuna. bunlarin farki nedir ve benim hangisini kulanmam lazim?

ayrica garip bir olay var motoru aldigim cocuk motorun aslinda 50lik ama sonradan 65lik piston silindir taktiklarini soyledi ve motorun ustundeki yag pompasi standart 50lik icin oldugu icin 65cc pistona yetmiyormus yaglamasi ve bu nedenden dolayi benzin deposuna her 1 litre benzin icin 50 gram 4zamanli en ucuzundan mineral yag koyuyormus (yag deposuna konan 2 zamanli yagin disinda) banada koymami soyledi bu olay bana cok sacma geldi ama ne olur ne olmaz diye bugun ben koydum dedigi gibi dedim ogrenene kadar sakata gelmeyelim bari ama motor kofteci arabasi gibi duman atiyo arkamdan gelenler onunu goremiyor cekis iyi gibi 75 falan gidiyo gibi sanki. hiz gostergesi bozuk ne dusunuyosunuz bu konu hakkinda gerek varmi benzin deposuna ekstra yag eklemeye? hemde 4 zamanli siradan motor yagi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kafana yatmadığı kadar var tabi

2 zamanlı çalışma sisteminde 4 zamanlı yağ sadece yanmayı geciktirir ve lüzumsuz bir sarfiyat sağlar şunu söylemek istiyorum

öncelikle motorun kendi yağ deposuna 2 zamanlı sentetik yağ koy

yağlamada sorun yoksa egzosttan duman yeteri kadar çıkıyorsa tamamdır, yağ pompası 65cc de yağlar merak etme, eğer için rahat etmez ise benzine 3 kapak kapak 2 zamanlı yağı ekle bişey olmaz ama 4 zamanlı yağı komik olur sakın yapma
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler