Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet İçin Rampa(Motorum Mahsur Kaldı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mcyassin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Merhaba Arkadaşlar..

Yıllardır resimdeki rampayı kullanarak (babam ve ben) scooterlarımızı indirip çıkartabiliyorduk. Taa ki ben gt 650 comet alasıya kadar. Bu sabah ikinci kez çıkartmayı denerken stop ettirdim motoru arka teker rampadayken. Rampa esnedi esnedi tam oturmaya yakın motoru geri çekmek zorunda kaldım Motor mahsur kaldı şu an garajda

Resimdeki rampa alüminyummuş. Demir yaptırmam gerekecek galiba. Nasıl bir şey tavsiye edersiniz? Ataşehir tarafında oturuyorum bu çevrede nerede yaptırabilirim vs..Bana bir kaç tavsiyede bulunursanız sevinirim,teşekkürler..

Bir de motor oldukça ağır benim an 125'e göre(Hyosung:215 Kg, Suzuki:115 Kg) Sizce ben bu rampadan rahat çıkabilir miyim? Ya da çıkmaya alışabilir miyim? Gözümde çok büyüyorda Suzukiyle hiç sorunsuz çıkabiliyorum doğal olarak ama bu motor stop falan etse nasıl toparlıcam kafama takılıyo Tecrübem pek yok.

Bu arada motoru kurtarabilirsek bu garajdan gezilere vs..katılıp tanışmak isterim sizlerle,an 125'le katılamıyordum malum

Resimler;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    basamak yüksek değil ya.bir seferliğine insan gücüyle atlatılır o.215 kilo ama güçlü kişilerle motoru ufaktan çıkartabilirsiniz.beton rampadan da istop ettirmeden çıkartacak birini bul bence orda istop ederse sakat olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:11 ----------

yada rampanın altına bi tane kaldırım taşı bul büyükçe.altına koy.esnemeyi durdurur.çıkarsın.demire falan para verme boşuna yani
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

hergün motoru ordan indirip çıkarıyorsan vay senin ve motorun hailine 200 kg sonuçta.

imkanın varsa içerden en dışarıya kadar geniş bişey yaptır derim.uzun olursa rampa çıkıyomuş gibide olmazsın.

dedigimi yaptıramam diyorsan ufak rampayı alttan destekleye bilirsin veya aynısının demirini yaptırabilirsin sana kalmış.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki kalıplı kişi basamağı atlatır gibi geldi bana o kadarda büyütme gözünde 200kg

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş rampa da eğimli baya çözüm bulunur kalas altına v.s geçici bir süre çözüm olur

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı solevendef adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hergün motoru ordan indirip çıkarıyorsan vay senin ve motorun hailine 200 kg sonuçta.

imkanın varsa içerden en dışarıya kadar geniş bişey yaptır derim.uzun olursa rampa çıkıyomuş gibide olmazsın.

dedigimi yaptıramam diyorsan ufak rampayı alttan destekleye bilirsin veya aynısının demirini yaptırabilirsin sana kalmış.
    akşamları kapıyı kitliyor sanırım kapı var orada.o yuzden ufak rampayı kaldırıp kapıyı kapatıyor arkadaş diye tahmin ediyorum.tek parça rampa çok büyük ve maliyetli olur taa yukarı kadar olcaksa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş rampa da eğimli baya çözüm bulunur kalas altına v.s geçici bir süre çözüm olur
    bende aynı şekilde düşündüm
    burak beykurt

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşamları kapıyı kitliyor sanırım kapı var orada.o yuzden ufak rampayı kaldırıp kapıyı kapatıyor arkadaş diye tahmin ediyorum.tek parça rampa çok büyük ve maliyetli olur taa yukarı kadar olcaksa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 ----------

bende aynı şekilde düşündüm

Evet kapı var. Tek parça rampa olamaz maalesef o yüzden. Taşla vs..destekleyerek bir süre idare edilebilir belki ama kesin bir çözüm bulmam lazım,hali hazırdaki rampayı kırıp babamla papaz olmıyım bir de Aynı rampanın demir olanını yaptırmak en uygun çözüm gibi şu an sizinde söylediğiniz gibi..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:37 ----------

Suzukiyle çıkmak çok basitte hyosung bu şartlar altında anca yazları haftada bir hava alır gibime geliyo

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    demir kalıcı çözüm de eğer maddi imkanın yoksa alt tarafın ölçüsünü al ve git marangozdan takos yaptır
    daha ucuza gelir hemde sağlam olur.demire göre de daha hafif olur
    burak beykurt

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    kendini öyle bir alıştırki motor stop ederse arka firene bas ön firen tutmaz kayar motor bence daha dik bir ara sokakta yokuş bulup biraz pratik yap hyo burayı tırmanır sorun olmaz o basamaktan da ranpasız bile çıkarsın ki hali hazırdaki ranpa nekadarda esnese basamakla zemin arasında zaten bir ranpa görevi görür çok sorun olmaz boyun çok kısa ise ranpadaki duraklamalarda sorun yaşaya bilirsin ama dediğim gibi hafif sola yatırıp arka firene basarsan düşürmessin makinayı daha öncedende çok çıkmışsın alışırsın bence çok sorun olmaz.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demir kalıcı çözüm de eğer maddi imkanın yoksa alt tarafın ölçüsünü al ve git marangozdan takos yaptır
    daha ucuza gelir hemde sağlam olur.demire göre de daha hafif olur
    Bu daha da mantıklı gibi hiç aklıma gelmemişti..Çözdün hocam sorunu: Yarın bi takoz yaptırayım tam altına oturacak şekilde. Diğer rampayı çıkmayada zamanla alışırım inşallah

ben olsam iki parçada olsa kurup sökmek zorda olsa dedigim rampayı yapardım.sonuçta gt 650.tecrübem pek yok diyorsun an 125 den gt 650 ye geçmişin hiç scootera benzemez o rampadan çıkarken eger düşürürsen bide grenajın kırılırsa görürüm ben seni:D.

motoru sen mi aldın yoksa baban mı?yanlış anlama ama.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu daha da mantıklı gibi hiç aklıma gelmemişti..Çözdün hocam sorunu: Yarın bi takoz yaptırayım tam altına oturacak şekilde. Diğer rampayı çıkmayada zamanla alışırım inşallah
    ne güzel yardımım dokunduysa
    burak beykurt

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    tahta koy...
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı cagatay_hepsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendini öyle bir alıştırki motor stop ederse arka firene bas ön firen tutmaz kayar motor bence daha dik bir ara sokakta yokuş bulup biraz pratik yap hyo burayı tırmanır sorun olmaz o basamaktan da ranpasız bile çıkarsın ki hali hazırdaki ranpa nekadarda esnese basamakla zemin arasında zaten bir ranpa görevi görür çok sorun olmaz boyun çok kısa ise ranpadaki duraklamalarda sorun yaşaya bilirsin ama dediğim gibi hafif sola yatırıp arka firene basarsan düşürmessin makinayı daha öncedende çok çıkmışsın alışırsın bence çok sorun olmaz.
    Doğru söylüyosun hocam.Ön fren'i sıktık geçen direk kaydı motor. Rampadaki duraklamalardada sıkıntı yaşadım ilk indirip çıkardığımda dediğin gibi. Ama sola yatırıp arka freni kullanmayı hiç denemedim. Scooter'dan kalma bi ön fren alışkanlığı devam ediyo. Ama dediğin yöntemle deneyeceğim ilk fırsatta. Çimento döktüler o ana rampaya bugünlük bir şey yapamıcam ama şu havada binemedim motora üzüldüm:( Teşekkür ediyorum hepinize..

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    ben olsam iki parçada olsa kurup sökmek zorda olsa dedigim rampayı yapardım.sonuçta gt 650.tecrübem pek yok diyorsun an 125 den gt 650 ye geçmişin hiç scootera benzemez o rampadan çıkarken eger düşürürsen bide grenajın kırılırsa görürüm ben seni:D.

o dediğin rampa mesafae göz önüne alındığında taşınabilirlik olarak 2 parça bile olsa sıkıntı yaratır.bence o beton yokuşu çıkar arkadaş sorun olmaz.bir iki derken üçüncü denemede düz yolda çıkar gibi çıkar zaten.ıslak değilse beton kaydırmaz kolay kolayda frenleme yaparsa.
    Ayrıca o kadar büyük bir metal rampa bem uzun hem kalın olması lazım ki o da demirciyi emekli etcek kadar para demek
    burak beykurt

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Birde şu debriyajın arka fren olmadığını kabullenebilsem herşey daha güzel olacak

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    bence simdilik rampanin altina destek koy.stop etmesinden korkuyorum dersen bir iki arkadas bul iterek cikarin.ancak benim sana tavsiyem en alttan en yukari kadar komple bi rampa yaptirman.arkadaslar pahali olur faan demis ancan her gun motoru oraya cikarip sokmak buyuk eziyet oacak.her zaman ittiricek birilerini bulamazsin ve motoru kullanarak cikaririm dersin ya dengeyi saglayamayi dusersen hem sana hem motoruna yazik.bence butun bulara bakarsan en mantiklisi en alttan en yukari kadar genis bi rampa yaptirman olur.baban ve senin rahatliginiz icin.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo

Motoru ben aldım yaa Abi o rampadan çıkarken sağ tarafa düşersem sadece grenajın kırılması için dua ederim ama sakat bile bırakır üstüme düştüğünü düşünsene motorun allah muhafaza

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde şu debriyajın arka fren olmadığını kabullenebilsem herşey daha güzel olacak
    sen motoru tam anlamıyla kullanmaya başlamadan bu motoru çok o ranpaya vurma yanlış anlama hem çok seri makina hemde ağır sorun yaşarsın dediğim gibi bol bol yokuşlarda pratik yap daha güvenli olur alışılır halladersin ama vitesli tecrüben yoksa 75bg güç şakaya gelmez ama uykularını kaçıracak kadarda kendine sorun yapma motora ice alış sonra zaten güle oynaya çıkarsın...
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence simdilik rampanin altina destek koy.stop etmesinden korkuyorum dersen bir iki arkadas bul iterek cikarin.ancak benim sana tavsiyem en alttan en yukari kadar komple bi rampa yaptirman.arkadaslar pahali olur faan demis ancan her gun motoru oraya cikarip sokmak buyuk eziyet oacak.her zaman ittiricek birilerini bulamazsin ve motoru kullanarak cikaririm dersin ya dengeyi saglayamayi dusersen hem sana hem motoruna yazik.bence butun bulara bakarsan en mantiklisi en alttan en yukari kadar genis bi rampa yaptirman olur.baban ve senin rahatliginiz icin.
    Ama biz bu rampayı sadece motor sokup çıkarmak için apartmandan imza toplayarak yaptırmıştık. Scooter'lar için sorun değilde hyo bozuyo işi.. Komple rampa aşar abi beni. Yani bu rampanın yapılış amacı da sadece dediğim gibi motor indirip çıkartmaktı. Mont alcak bile nakitim kalmadı işin kötüsü sen komple rampa yaptır diyon

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler