Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosiklet İçin Rampa(Motorum Mahsur Kaldı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    o demirin olduğu kısma beton atılabilse var ya girer öıkarsın ama ortak kullanım alanıysa her kafadan bir ses çıkar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yasinin eklediği o fotolara bakarak motosikleti çıkartmak istediği rampanın eğiminin az bişey olduğunu sanmayın. Fotoğraflarda çok geniş ve eğimi az bir rampa gibi görünüyor ama işin aslı öyle değil. Ben motosikletimi Yasin'e sattığım gün bana o rampayı gösterdi ve ben kesinlikle indirmemesi gerektiğini söyledim. Ama Yasin kafasına koyduğunu yapmışsın

Sonuç olarak lafıma gelmişsin sanırım. Gayet güzel bahçesi olan bir sitede oturuyorsun. Güvenlik konusunda fazlaca kaygılanıyorsun bence. Motoru zincirleyebileceğin bir çok yer mevcut. Üzerini de örtersin, çok da iyi olur.

Son olarak rampadan bahsedelim. Ben 1.98 boyunda, Hyo üzerinde 7 bin onun haricinde de yaklaşık 30 bin km yi devirmiş biri olarak motoru o rampadan indirip çıkarmayı kesinlikle güvenli görmüyorum çünkü en küçük denge hatasında rampanın bir yanı boşluk.

Motosikletin gücü 200 kiloyu değil ordan çıkarmak 2 metre havaya fırlatacak kadar güçlü olabilir ama risk risktir. Özellikle de Yasin için daha zor olacaktır çünkü 1.65 civarı boy ve nispeten zayıf sayılan biri için 200 kg luk motor ile eğimde başa çıkmak kolay olmayacaktır.

Şimdi 7000 bin km boyunca kullanıp en küçük çiziği bile olmadan içim rahat bir şekilde sana sattığım motorun oraya indirip çıkarırken çizilip zarar görmesini cidden istemem. Daha uzun yıllar aynı şekilde tertemiz kullanmanı isterim. Sen sen ol deneyimli birini bul ve o motoru ordan çıkarttır ve o garajı kullanma. Benim tavsiyem. Dinlemek sana kalmış.

Sana kolay gelsin Yasin..
    Abi dediğini yapıcam ;) Bi hata yaptım indirdim geçen perşembeden beri motor orada. Yaptığım km 15 toplamda İlk fırsatta çıkarttırıcam babama,indirmeyide düşünmüyorum dediğin gibi bağlarım bi yerlere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:52 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o demirin olduğu kısma beton atılabilse var ya girer öıkarsın ama ortak kullanım alanıysa her kafadan bir ses çıkar...
    Abi motoru sabah çalıştırınca bile olay olacak gibi burada sabahın 8'inde ses olurmuş bilmem neymiş..Asansör gibi bi sistem olsaymış keşke yaa

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    eski rampanın altına takoz koy esnemez we sorunun çözülür:D
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    O kadarda büyük bi problem olacağını zannetmiyorum. Babacan iki kişi yüklendimi motoru çok rahat çıkartabilir. En kötü ihtimal altına parke taşı konulabilir. Ben aynı sistemle tek başıma 240 kg'lik dövil'i apartmanın içine sokuyordum
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    valla o motor hala ordaysa çok yazıkhavalarda sıcak bugunlerde ben olsam tek başıma çalıştırmadan bile iman gucuyle iter çıkarırımaslında o motor ordan çalışıtrarak çok rahat çıkar...

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya hadı toplanın gidelim şu motoru cıkartalım ordan.Dahada indirmez zaten

kapıyı alttan kes bi 15 cm kadar sonra harç kar betonla eğimli küçüm bi rampa yap kapının altına tamamdır ;)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hadı toplanın gidelim şu motoru cıkartalım ordan.Dahada indirmez zaten
    beni artçı olarak alabilcek varsa gelirim kalıplıyımdır benim gibi bi kişi daha olsa çıkartırız göz kestirdim

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni artçı olarak alabilcek varsa gelirim kalıplıyımdır benim gibi bi kişi daha olsa çıkartırız göz kestirdim
    tamam gel ben seni alıyım bende kalıplı sayılırım cbfimi tek elimde kaldırıyorumbunu beraber çıkarırız yada gitsek zaten o motor ordan tek kişide çıkarılır sürerek

Forumdan Uzaklaştırıldı

Sa

Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..

Yıllardır resimdeki rampayı kullanarak (babam ve ben) scooterlarımızı indirip çıkartabiliyorduk. Taa ki ben gt 650 comet alasıya kadar. Bu sabah ikinci kez çıkartmayı denerken stop ettirdim motoru arka teker rampadayken. Rampa esnedi esnedi tam oturmaya yakın motoru geri çekmek zorunda kaldım Motor mahsur kaldı şu an garajda

Resimdeki rampa alüminyummuş. Demir yaptırmam gerekecek galiba. Nasıl bir şey tavsiye edersiniz? Ataşehir tarafında oturuyorum bu çevrede nerede yaptırabilirim vs..bana bir kaç tavsiyede bulunursanız sevinirim,teşekkürler..

Bir de motor oldukça ağır benim an 125'e göre(hyosung:215 kg, suzuki:115 kg) sizce ben bu rampadan rahat çıkabilir miyim? Ya da çıkmaya alışabilir miyim? Gözümde çok büyüyorda Suzukiyle hiç sorunsuz çıkabiliyorum doğal olarak ama bu motor stop falan etse nasıl toparlıcam kafama takılıyo Tecrübem pek yok.

Bu arada motoru kurtarabilirsek bu garajdan gezilere vs..katılıp tanışmak isterim sizlerle,an 125'le katılamıyordum malum

resimler;

[ımg]http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3516.jpg[/ımg]

[ımg]http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3475.jpg[/ımg]

[ımg]http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3487.jpg[/ımg]

[ımg]http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3492.jpg[/ımg]

[ımg]http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3496.jpg[/ımg]
    [sıze="4"]hala çıkaramadıysan rampanı getir bir ayak kaynatalım 2 misli yük çeker dert etme bende ataşehirdeyim özelden mesaj at[/sıze]

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam gel ben seni alıyım bende kalıplı sayılırım cbfimi tek elimde kaldırıyorumbunu beraber çıkarırız yada gitsek zaten o motor ordan tek kişide çıkarılır sürerek
    motorun sahibi yok ortalıkta belkide çıkartdı dolaşıyo şimdi

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun sahibi yok ortalıkta belkide çıkartdı dolaşıyo şimdi
    Keşkee Bugün çıkarttırıcam birini bulabilirsem ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:08 ----------

Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [sıze="4"]hala çıkaramadıysan rampanı getir bir ayak kaynatalım 2 misli yük çeker dert etme bende ataşehirdeyim özelden mesaj at[/sıze]
    Abi kapıyı kestirip beton atmaya karar verdik. Acemilikte olduğu için beton rampayı uzun tutucam,en azından hızımı alırsam daha rahat çıkarım diye düşünüyorum. Bugün yarında çıkartabilirsem indirmicem o işi yapasıya kadar. İlk etapta mevcut rampanın altına taş koyarak çözücez gibi,teşekkür ederim ilgin için.. Bi de yönetimin onay vermesi lazım o iş için bi aksilik çıkmaz inşallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:11 ----------

Alıntı tantürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapıyı alttan kes bi 15 cm kadar sonra harç kar betonla eğimli küçüm bi rampa yap kapının altına tamamdır ;)
    150 lira fiyat aldım o iş için uygun mu sizce?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    kardel dışarısı cayır cayır yanıyor senin canavar mağrasında uyuyor yapma allah aşkına çıkar şunu benim içim gidiyor

Motosikleti
    Abi motoru sabah çalıştırınca bile olay olacak gibi burada sabahın 8'inde ses olurmuş bilmem neymiş..Asansör gibi bi sistem olsaymış keşke yaa
    inan konu komşu haklı...skutır deyip geçme onun bile bir gürltüsü patırtısı olur ki hyoyu nasıl sessizce sokup çıkarıcan...gir çık problem...bodrum katındaki her hareketin bir yukarıya rahatsız edici şekilde çıkar...yani ben olsam şansımı zorlamayıp yakında bir otoparkla anlaşırdım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    inan konu komşu haklı...skutır deyip geçme onun bile bir gürltüsü patırtısı olur ki hyoyu nasıl sessizce sokup çıkarıcan...gir çık problem...bodrum katındaki her hareketin bir yukarıya rahatsız edici şekilde çıkar...yani ben olsam şansımı zorlamayıp yakında bir otoparkla anlaşırdım...
    Motor seslerine karşı(scooter ya da racing hiç fark etmiyo) bi sempatim olduğu için hiç dikkat etmemiştim bizimkilerin çıkardığı sese(batmamıştı yani bana) ama hakkaten sabahın 8'inde hoş değil..ki ben bunu iki yıldır yapıyorum haftaiçi her sabah kimse şikayet etmedi ama içleniyo olabilirler bana dikkat edicem abi bu konuya

Motosikleti
    ses çıkarmazlar yüzüne karşı...ailenin hatrı vardır yıllardır komşusunuzdur vs...ama evde uyuyan olduğunda alttaki tıkırtılar kabusa dönüşür...

Motosikleti
    şimdilik yamaha nouvo...
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardel dışarısı cayır cayır yanıyor senin canavar mağrasında uyuyor yapma allah aşkına çıkar şunu benim içim gidiyor
    hoca yemin ediyorum benimde içime dert oldu kaç gündür ya
    ...

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Babam sağolsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:00 ----------

ses çıkarmazlar yüzüne karşı...ailenin hatrı vardır yıllardır komşusunuzdur vs...ama evde uyuyan olduğunda alttaki tıkırtılar kabusa dönüşür...
    Bi de bodrum ya abi ses yankı falan yapıyo valla ilk defa dikkat ediyorumda Hakkına giriyorum milletin farkında olmadan,dikkat edicem saatlere artık

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Babam sağolsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:00 ----------

Bi de bodrum ya abi ses yankı falan yapıyo valla ilk defa dikkat ediyorumda Hakkına giriyorum milletin farkında olmadan,dikkat edicem saatlere artık
    Sonunda Sen Biraz kullan o rampalar Sana vız gelir

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Dostum sende de ne çile varmış motor orada yatıyor,günler geçmek bilmiyordur senin için, Allah kurtarsın sayılı gün çabuk geçer

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler