Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet İçin Rampa(Motorum Mahsur Kaldı)

Motovento
    REKLAM ALANI

sen ne yap biliyormusun al 1 2 mt zincir apartmanın önünde bir yere kilitle oraya girip çıkması zor olur senin için zaten 650 nin boyu o rampa kadar degilmi :Dçok zor olacak senin için.

apartmanın içinde boş alan yokmu ya:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mcyassin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı cagatay_hepsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motoru tam anlamıyla kullanmaya başlamadan bu motoru çok o ranpaya vurma yanlış anlama hem çok seri makina hemde ağır sorun yaşarsın dediğim gibi bol bol yokuşlarda pratik yap daha güvenli olur alışılır halladersin ama vitesli tecrüben yoksa 75bg güç şakaya gelmez ama uykularını kaçıracak kadarda kendine sorun yapma motora ice alış sonra zaten güle oynaya çıkarsın...

Doğru söylüyosun.. An 125'le de çıkamamıştım ilk zamanlar.. İki hafta sonra binerek çıkarım dedim ve o gün bugündür elimde çıkarmadım. Aslında hyo'yu elimle çıkarabilseydim çok iyi olcaktı ama imkansız olduğunu fark ettim. Motorun solunda durmam lazım arka fren sağ ayakta falan.. Zamanla oturur inşallah abi dediğin gibi ;)

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama biz bu rampayı sadece motor sokup çıkarmak için apartmandan imza toplayarak yaptırmıştık. Scooter'lar için sorun değilde hyo bozuyo işi.. Komple rampa aşar abi beni. Yani bu rampanın yapılış amacı da sadece dediğim gibi motor indirip çıkartmaktı. Mont alcak bile nakitim kalmadı işin kötüsü sen komple rampa yaptır diyon
    arkadasim anladimda sadece rampa yapicaksiniz baska bi degisiklik yapin demiyorum ki bi sorun olucagini sanmam.hem ben ileride yaptirmani tavsiye etmistim.cunku o dar rampayla cok zorluk cekersin hele islak iken.genis bi rampayla ise kolayca yolda gider gibi cikabilirsin.ama benimkide bi fikir di en azindan,yani ben olsam oyle yapardim.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı solevendef adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ne yap biliyormusun al 1 2 mt zincir apartmanın önünde bir yere kilitle oraya girip çıkması zor olur senin için zaten 650 nin boyu o rampa kadar degilmi :Dçok zor olacak senin için.

apartmanın içinde boş alan yokmu ya:D

Abi garaj var diye aldım bi de ben bu motoru Şimdi hiç işime gelmez dışarı kilitlemek..Bi iki kere suzukiyi kilitledim içim rahat etmemişti o akşamlar Apartmanın içinde boş yer varda neymiş apartmanın içi benzin kokuyomuş,görüntü kirliliği vs..oluyo demişlerdi..Bizde 4-5 sene önce rampa yaptık işte oraya şekildeki gibi..Keşke eğim biraz daha az olsaydı ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 ----------

Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasim anladimda sadece rampa yapicaksiniz baska bi degisiklik yapin demiyorum ki bi sorun olucagini sanmam.hem ben ileride yaptirmani tavsiye etmistim.cunku o dar rampayla cok zorluk cekersin hele islak iken.genis bi rampayla ise kolayca yolda gider gibi cikabilirsin.ama benimkide bi fikir di en azindan,yani ben olsam oyle yapardim.
    Yok abi yanlış anlama beni..Dediğin çok güzel bir fikir ama maddi olarak çok zorlar beni..Ondan dedim ;)

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    sen dışarda bi kaç gün gez motorun gücünü bi kavra o yokuş sana çocuk oyuncağı gelir.yeterki debriyaj gaz ayarını iyi yap.sadece şurda iki üç sefer zorlanacaksın sonra alışırsın sıkma canını.minik rampayı dediğm gibi marangozdan takozla sağlamlaştırdın mı misler gibi giriş çıkş yaparsın.ah benim de olsa öle otoparkım da düşünsem bunları geçen gün iki kişi cbr 125(120 kilo civarı bişidi sanırım) 8 basamak merdivenden indirdik apartmanın zemin katına orda beklesin diye.(ehliyet yok kullanamıyorum ve şehirdışındayım o yuzden)
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    Abi garaj var diye aldım bi de ben bu motoru Şimdi hiç işime gelmez dışarı kilitlemek..Bi iki kere suzukiyi kilitledim içim rahat etmemişti o akşamlar Apartmanın içinde boş yer varda neymiş apartmanın içi benzin kokuyomuş,görüntü kirliliği vs..oluyo demişlerdi..Bizde 4-5 sene önce rampa yaptık işte oraya şekildeki gibi..Keşke eğim biraz daha az olsaydı ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 ----------

Yok abi yanlış anlama beni..Dediğin çok güzel bir fikir ama maddi olarak çok zorlar beni..Ondan dedim ;)
    dostum bence motoru disarda falan brakma ben benimkini gunduz bile disarda brakmiyorum.aslinda her zaman bisikletli polisler devriye geziyo bisey olucagini sanmam ancak icim rahat etmiyo.sen motoru brakirsin disarda,seni sevmeyen biri gelir cizer,merakli cocuklar bakim derken dusurur,yagmur toz toprak ta cabasi.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016

şuan sorun şu gepgeniş rampadan nasıl çıkar değil dimi arkadaşlar konu kaydı resmen

önce dedi ki diğer minik metal rampa esniyor ve ne yapabilir diye.
    Çözüm:takoz kararı verdik.
    Şimdi de şu koca beton rampadan nasıl çıkacak diye düşünüyorsak bence gerek yok.650 cc gt bu.gaz debriyaj dengesini yaparsa motorun çekişi mükemmel zaten hiç sorun yaşamadan çıkar.ordan araba çıkar bırakın motoru ne bahsediyorsunuz sağa düşmekten falan ya
    burak beykurt

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şuan sorun şu gepgeniş rampadan nasıl çıkar değil dimi arkadaşlar konu kaydı resmen

önce dedi ki diğer minik metal rampa esniyor ve ne yapabilir diye.
    Çözüm:takoz kararı verdik.
    Şimdi de şu koca beton rampadan nasıl çıkacak diye düşünüyorsak bence gerek yok.650 cc gt bu.gaz debriyaj dengesini yaparsa motorun çekişi mükemmel zaten hiç sorun yaşamadan çıkar.ordan araba çıkar bırakın motoru ne bahsediyorsunuz sağa düşmekten falan ya
    Hakkatten konu fena kaydı Ama ilk mesajımda bu problemdende bahsetmiştim

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    tamam işte ona da çözüm debriyaj gaz dengesi ile ilgili dur kalklar yaparak motoru iyice ögren başka da bişi yapmana gerek kalmaz haksız mıyım
    burak beykurt

Motosikleti
    dostum komple rampa yaptrmam diyosun madem o zaman cikistaki kapiyi genislet ve sag tarafa korkuluk yaptir en azindan.dengeni kaybedersen korkuluklara dayanip dengeni saglarsin.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    dostum komple rampa yaptrmam diyosun madem o zaman cikistaki kapiyi genislet ve sag tarafa korkuluk yaptir en azindan.dengeni kaybedersen korkuluklara dayanip dengeni saglarsin.
    Babamda aynısını demişti Bakalım abi yaa baktım çıkamıyorum(ki bu düşük bi ihtimal beykurt'un da dediği gibi bi kaç denemeden sonra debriyaj-gaz dengesini sağlarsak sorun olmayacaktır zaten)dediğin gibi korkuluk yaptırırım oraya..

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arkadasım ordan tanıdıgın bı motorcu yok mu cıkartıversın ordan tır bıle cıkar kardesım nasıl mahsur bırakırsın guzelım motoru

Motosikleti
    Babamda aynısını demişti Bakalım abi yaa baktım çıkamıyorum(ki bu düşük bi ihtimal beykurt'un da dediği gibi bi kaç denemeden sonra debriyaj-gaz dengesini sağlarsak sorun olmayacaktır zaten)dediğin gibi korkuluk yaptırırım oraya..
    arkadasim ben cikaramazsin demiyorum hic biseyi gozunde buyutme ancak alisana kadar zor olucaktir.dengeni kaybedersen dusme tehlikesi buyuk o yuzden dedim.karar senin tabiki ben kendi fikrimi soyledim.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    ben cbr 125 le 8 merdiven çıkcam haftaya sen düz rampadan çıkamıyon kızarım heee

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

Olay memleket meselesi oldu valla
    Konuyu Toplam 29 Üye okuyor. (12 Kayıtlı üye ve 17 Misafir)
    beykurt, huska, ortadadogulu, mcyassin, barisayd, McWarnaly, eric_cartman, berk_cglr, Stagflasyon, solevendef, askon, zaferkarizma
    burak beykurt

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr 125 le 8 merdiven çıkcam haftaya sen düz rampadan çıkamıyon kızarım heee

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

Olay memleket meselesi oldu valla
    Konuyu Toplam 29 Üye okuyor. (12 Kayıtlı üye ve 17 Misafir)
    beykurt, huska, ortadadogulu, mcyassin, barisayd, McWarnaly, eric_cartman, berk_cglr, Stagflasyon, solevendef, askon, zaferkarizma

Şu beton bir kurusunda ben yarın deniyim,haber vereyim

Kurtarıcaz inşallah motoru

Herkes çok yardımcı oldu ama,hepinize teşekkür ederim.. Bu kadar ilgi beklemiyodum açıkçası bir iki mesajla kapanır gider diyodum ama motorculuk bu olsa gerek,herkes yardımsever..Teşekkürler tekrar..

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200

Şu beton bir kurusunda ben yarın deniyim,haber vereyim

Kurtarıcaz inşallah motoru

Herkes çok yardımcı oldu ama,hepinize teşekkür ederim.. Bu kadar ilgi beklemiyodum açıkçası bir iki mesajla kapanır gider diyodum ama motorculuk bu olsa gerek,herkes yardımsever..Teşekkürler tekrar..
    kardesım sımdı o motor orda durdukca herkes rahatsız olur.yanı motoru olmayanları dusunsene adamın motoru yok bınemıyor sen motorun var ama kodesten cıkartamıyorsun ee halıyle garıpsıyor ınsanlar?

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Bu arada motosikletim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:33 ----------

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım sımdı o motor orda durdukca herkes rahatsız olur.yanı motoru olmayanları dusunsene adamın motoru yok bınemıyor sen motorun var ama kodesten cıkartamıyorsun ee halıyle garıpsıyor ınsanlar?
    Valla gariban gariban bakıyo öyle resimdeki gibi

Motosikleti
    Motorda guzelmis dostum gule gule kazasiz kullan..
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Motorda guzelmis dostum gule gule kazasiz kullan..
    Teşekkürler hocam,amin..

inş bende 250 sini alacagım bunun.

ben resimlere pek dikkat etmemişim rampa gayet genişmiş pek çokta bi dikliği yokmuş:D

apartmanın içinde nası görüntü kirliligi oluyormuş ki bu motor acebaa.

ama hayabusa bile soksan apartmana kesin görüntü kirliligi derler.

ben olsam sokarım apartmana anca polis zoruyla çıkartırlar:D:D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler