Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

hay arkadaş kafayı yiycem bi türlü ikna edemedim yardım lütfen :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    DOOM46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    herkese selamlar...
    Arkadaşlar ben kütahyada üniversite okuyorum bu 3.senemdeyim vizelerim bitti 1 haftalığına muğlaya yani memleketime gelmiştim motosikletim de burada garajda yatıyo ben olmayınca. ben de dedim ki aileme anne baba zaten şunun şurasında 1-2 ay kaldı okulların kapanmasına hem özlüyorum orada motorumu havalar da güzel şu motoru götüreyim kütahyaya dedim yok arkadaş izin vermediler sonra dedim ki bari otobüsle kamyonla uçakla vapurla trenle metroyla uzay mekiğiyle falan gönderin bari eğer bnm oraya kadar kullanmamı istemiyosanız dedim gene yooook oluum az kaldı zaati dediler Allahım gafayı yiycem. acaba internetten mi yollatsam Allahım delircem ya yapacak başka bişey yok kütahyada bari cıbırım olsun yanımda ama anlatamadım ne yapmalıyım alıp gaçırsam mı
    ha bu arada abim gümüşhanede öğretmen ama o gitti arabasını aldı biniyor ona karışan eden yok. bunu annemlere söyleyince yok efendim neymiş o mesleğini eline almış yok bilmemne, hay arkadaş sanki bi tek mesleği olanlar kullanıyo sanki bu aletleri yav !!!
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    kesinlikle hayır!!!

anlayamazsın da bu kafayla, bahar vurmuş motor aşkı dellendirmiş zaten

git vize final neyse yap gel, milletin aklı sende kalmasın

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle hayır!!!

anlayamazsın da bu kafayla, bahar vurmuş motor aşkı dellendirmiş zaten

git vize final neyse yap gel, milletin aklı sende kalmasın
    iyi de şaka bir yana bnm asıl dert ettiğim olay benim 22 yaşında olmam. kaldı ki ailem benm motosiklet kullanmam konusunda bana güvenirler fakat anlayamayacağım konu nedir tam olarak?

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    düzgünce finallerini bitir ailenin gözü önünde bin motoruna. orada bişeyler olsa sana, ailen vicdan azabından daha kötü olur. en iyisi bi delilik yapmadan bırak motorunu kalsın yerinde. (bence).
    saygılar .
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı Omicron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzgünce finallerini bitir ailenin gözü önünde bin motoruna. orada bişeyler olsa sana, ailen vicdan azabından daha kötü olur. en iyisi bi delilik yapmadan bırak motorunu kalsın yerinde. (bence).
    saygılar .
    motosikleti kaçırma konusunda şaka yaptığımı söylememe gerek olmadığını düşünüyorum fakat genel olarak birşey söylemek istiyorum sakın yanlış anlamayın. yazdıklarım ve seçtiğim kelimeler dolayısıyla size çocukça düşünüyor bu dedirtmiş olabilirim, herhangi bir artniyetinizin olmadığına adım gibi eminim çok teşekkür ederim tavsiye ve görüşleriniz için, saygı duyuyorum. ancak bnm bu konuyu açmamdaki asıl amaç bir lise öğrencisinin tek başına motosikletini alıp şehir dışına çıkmak istemesi değil, seneye mesleğini eline alacak bir öğrencinin yeterince bilinçli olduğunu düşünerek ve yaşının da o kadar küçük olmadığını göz önünde bulundurarak ailemin hala bunları anlamak istememesidir. biliyorum sonuçta evlat bu 60 yaşında da olsam gene küçük çocukarıyım beni düşünüyorlar tabi ki çok safca(temizce) düşünüyorlar fakat ben de sonuçta 3 yıldan beri bu evde değilim mezun olduktan sonra da hala aynı muameleyi yapmalarından çekiniyorum açıkcası

Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    arkadaşım sen de haklısın. ben 32 yaşında, mesleğini eline almış, ünv ve hayat denen bu yolda yaklaşık 15 senedir ailemden ayrı yaşadığım ve 40.000 km kadar yol yaptığım halde bile ailem evden dışarı her adım atışımda başıma gelebilecek tehlikelerden dolayı uyarmakta yeri geldiğinde onaylamamakta. biraz empati kurmanı tavsiye ederim. sonuçta senden bir daha yok ve herhangi bir olayda saçının teline zarar gelmesi onları senden daha çok üzecektir emin ol. bu haykırışlarının çocukça olmadığını zaten gözlemleyebiliyorum. zaten sana güvenmeseler o mereti altına vermezlerdi (yada kendi olanaklarınla almana karşı çıkarlardı). sen de ailenin kapasitesine eriştiğin zaman neler düşündüklerini gayet iyi anlayacaksındır. umarım tavsiyelerimizi dayatma olarak algılamazsın. senin de bir gün bu olayların başına geleceğinden hiç şüphen olmasın.
    saygılar.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti kaçırma konusunda şaka yaptığımı söylememe gerek olmadığını düşünüyorum fakat genel olarak birşey söylemek istiyorum sakın yanlış anlamayın. yazdıklarım ve seçtiğim kelimeler dolayısıyla size çocukça düşünüyor bu dedirtmiş olabilirim, herhangi bir artniyetinizin olmadığına adım gibi eminim çok teşekkür ederim tavsiye ve görüşleriniz için, saygı duyuyorum. ancak bnm bu konuyu açmamdaki asıl amaç bir lise öğrencisinin tek başına motosikletini alıp şehir dışına çıkmak istemesi değil, seneye mesleğini eline alacak bir öğrencinin yeterince bilinçli olduğunu düşünerek ve yaşının da o kadar küçük olmadığını göz önünde bulundurarak ailemin hala bunları anlamak istememesidir. biliyorum sonuçta evlat bu 60 yaşında da olsam gene küçük çocukarıyım beni düşünüyorlar tabi ki çok safca(temizce) düşünüyorlar fakat ben de sonuçta 3 yıldan beri bu evde değilim mezun olduktan sonra da hala aynı muameleyi yapmalarından çekiniyorum açıkcası
    Mezun olsanda, iş sahibi olsanda, evlensende bu böyle olcak güven eksikliği değil bu sana önem verilmesi bazen daralıcaksın sıkılcaksın ama anneye babaya üfff demenin bile vabali büyüktür... Bu işin ideal olanı ben ne durumda olurdum diye kedime sorunca aynı durumda pisikolojide olurdum ama size ne be diyip o evden motora atlayıp gitmek evden kacar gibi olcak hic hoş olmiycak.

Birde motorun yakıtını orda nasil karşılıycan sonuçta ailenin verdiği paraya bakıyorsun doya doya gezemedikten sonra orda durmasının ne anlamı var hem okuyor hem calışıyorsan ki sanmıyorum anladığım kadarı ile...

Birde hattim olmayarak bir öneride bulunmak istiyorum Abim öyle Abim böyle dersen mutlu olmazsın abin senin yaşındayken eminim senin olanaklarına sahip değildi. Bir abi olarak bu şekilde düşünmen hem abini hem aileni üzer. hattimi aştıysam cok cok özür dilerim tamamen iyi niyetli yazdım yanlış anlaşılmasın.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    sen en iyisi kütahya ya ışınlat motoru kardeş.
    klasik türk aile tavrı,işin zor.
    iş genelde anne de biter,sen çek anneni ikna etmeye çalış bence.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    arkadaşım sen de haklısın. ben 32 yaşında, mesleğini eline almış, ünv ve hayat denen bu yolda yaklaşık 15 senedir ailemden ayrı yaşadığım ve 40.000 km kadar yol yaptığım halde bile ailem evden dışarı her adım atışımda başıma gelebilecek tehlikelerden dolayı uyarmakta yeri geldiğinde onaylamamakta. biraz empati kurmanı tavsiye ederim. sonuçta senden bir daha yok ve herhangi bir olayda saçının teline zarar gelmesi onları senden daha çok üzecektir emin ol. bu haykırışlarının çocukça olmadığını zaten gözlemleyebiliyorum. zaten sana güvenmeseler o mereti altına vermezlerdi (yada kendi olanaklarınla almana karşı çıkarlardı). sen de ailenin kapasitesine eriştiğin zaman neler düşündüklerini gayet iyi anlayacaksındır. umarım tavsiyelerimizi dayatma olarak algılamazsın. senin de bir gün bu olayların başına geleceğinden hiç şüphen olmasın.
    saygılar.
    çok haklısınız bi abim olarak bi büyüğüm olarak sizlerden böyle güzel tavsiyeler duymak inanın biz yaşça küçük olanları daha mutlu ve daha bilinçli yapmakta. yazdığınız her kelimenin bizim için ve şahsım için çok değerli olduğunu biliniz çok teşekkür ederim tavsiyele ve görüşleriniz için. kazasız belasız sürüşleri dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:40 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mezun olsanda, iş sahibi olsanda, evlensende bu böyle olcak güven eksikliği değil bu sana önem verilmesi bazen daralıcaksın sıkılcaksın ama anneye babaya üfff demenin bile vabali büyüktür... Bu işin ideal olanı ben ne durumda olurdum diye kedime sorunca aynı durumda pisikolojide olurdum ama size ne be diyip o evden motora atlayıp gitmek evden kacar gibi olcak hic hoş olmiycak.

Birde motorun yakıtını orda nasil karşılıycan sonuçta ailenin verdiği paraya bakıyorsun doya doya gezemedikten sonra orda durmasının ne anlamı var hem okuyor hem calışıyorsan ki sanmıyorum anladığım kadarı ile...

Birde hattim olmayarak bir öneride bulunmak istiyorum Abim öyle Abim böyle dersen mutlu olmazsın abin senin yaşındayken eminim senin olanaklarına sahip değildi. Bir abi olarak bu şekilde düşünmen hem abini hem aileni üzer. hattimi aştıysam cok cok özür dilerim tamamen iyi niyetli yazdım yanlış anlaşılmasın.
    estağfurullah bu konuyu açarak seviyeli eleştirileri de kabul etmiş durumundayım fakat kaçırdığınız bikaç önemli nokta var onu da hemen belirteyim. ben çok varlıklı bir ailenin evladı değilim evet baba parasıyla bişeylere sahip olmadım bu motosikleti babam aldı fakat yazları çalışarak bi şekilde telafi etmeye çalışanlardanım ben de fakat baba yüreğidir kabul etmiyor böyle bir şeyi. bazı kelimeleriniz sanki şımarık çocuklara hitaben seçilmiş gibi geldi bana fakat emin olunuz ki öyle değilim, en azından çevremdeki büyüklerim öyle düşünüyorlar gerisini Allah bilir. ben zaten motosikleti kaçırma konusunda ciddi olmadığımı biraz tebessüm amaçlı yazdığımı söyledim. ikincisi ben bu yaşıma kadar asla anne ve babama ciddi manada sert konuşmadım ve çıkışmadım tıpkı sizlerin de yapmış olduğu gibi. ve şunu da belirtmeliyim ki yakıt konusunda emin olun her gün okula gelip gitmek için verdiğim 3 milyondan daha az yakacaktır. Ki bu 3 milyon sadece günde 1 kere şehire gidip gelirsem verdiğim paradır,bazı günler 2-3 kere gidip geldiğimiz de olur. hadi onu da geçelim, ben şunun şurasında yaklaşık 1buçuk aydan söz ediyorum, mayısın sonunda okul kapanıyor. inşallah biraz da olsa derdimi anlatabilmişimdir. saygılar ve teşekkürler (bu arada okulla şehir arası yaklaşık 12 kmdir)

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    çok haklısınız bi abim olarak bi büyüğüm olarak sizlerden böyle güzel tavsiyeler duymak inanın biz yaşça küçük olanları daha mutlu ve daha bilinçli yapmakta. yazdığınız her kelimenin bizim için ve şahsım için çok değerli olduğunu biliniz çok teşekkür ederim tavsiyele ve görüşleriniz için. kazasız belasız sürüşleri dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:40 ----------

estağfurullah bu konuyu açarak seviyeli eleştirileri de kabul etmiş durumundayım fakat kaçırdığınız bikaç önemli nokta var onu da hemen belirteyim. ben çok varlıklı bir ailenin evladı değilim evet baba parasıyla bişeylere sahip olmadım bu motosikleti babam aldı fakat yazları çalışarak bi şekilde telafi etmeye çalışanlardanım ben de fakat baba yüreğidir kabul etmiyor böyle bir şeyi. bazı kelimeleriniz sanki şımarık çocuklara hitaben seçilmiş gibi geldi bana fakat emin olunuz ki öyle değilim, en azından çevremdeki büyüklerim öyle düşünüyorlar gerisini Allah bilir. ben zaten motosikleti kaçırma konusunda ciddi olmadığımı biraz tebessüm amaçlı yazdığımı söyledim. ikincisi ben bu yaşıma kadar asla anne ve babama ciddi manada sert konuşmadım ve çıkışmadım tıpkı sizlerin de yapmış olduğu gibi. ve şunu da belirtmeliyim ki yakıt konusunda emin olun her gün okula gelip gitmek için verdiğim 3 milyondan daha az yakacaktır. Ki bu 3 milyon sadece günde 1 kere şehire gidip gelirsem verdiğim paradır,bazı günler 2-3 kere gidip geldiğimiz de olur. hadi onu da geçelim, ben şunun şurasında yaklaşık 1buçuk aydan söz ediyorum, mayısın sonunda okul kapanıyor. inşallah biraz da olsa derdimi anlatabilmişimdir. saygılar ve teşekkürler (bu arada okulla şehir arası yaklaşık 12 kmdir)
    Yok şımarık biri olarak algılamadım aksine ne yaptıgını bilen ailesinidi kırmak istemeyen aklı başında biri olarak gördüm. Motoru kacırman konusunda da bende mubalada bulundum zaten onu yapcak biri buraya boyle konu acmaz 3 yıldır ordasın keşke daha önce götürseydin motorunu ama 1,5 ay icin agzında kuş tutsan aileni ikna edemezsin gibi geliyor bana. Allah kolaylık versin üniye de motorla arabayla gelenlere cok özenirdim bende havası ayrı olur.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    inan ki seni anlıyorum. ben de ünv okurken aynı sorunları yaşadım az yada çok. ama senin de bildiğin gibi anne sözü son sözdür. 1,5 ay için motorla Muğla'dan Kütahya'ya gitmek istiyorsun. bu senin için gerçekten güzel bir uzun yol deneyimi olacaktır. ama ailen bu uzun yolu sana bu yaş için çok görmüş olabilir (aslında yaşın pek bi önemi yok aile her yolu uzun ve tehlikeli olarak görüyor). sonuçta derslerinden uzaklaşacağın kanısına varmış da olabilirler (seçenekler artıyor). oraya gitmek değil de orada bizim gibi şeytanlara nasıl davrandıklarını bilmemeleri de bu kararda etkin olmuş olabilir. orada motorunu koruyamayacağını ve bi sorumsuzun çalacağını düşünmüş olabilirler. bi arkadaşını kıramayıp motoru ona vereceğini ve arkadaşının da kaza yapacağını düşünmüş olabilirler. belki dönüş yolunda sıcağın verdiği rehavetle başına kötü birşeyin geleceğini düşünmüş olabilirler. seçenekler çoğaltılabilir. gerçekten tüm zorlukları aşarak bu isteğini gerçekleştirmek istiyorsan son sözün sahibine baskı kurman lazım. düzgün bir anlatımla oradaki durumu anlatıp yardım istemende fayda var bence.

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok şımarık biri olarak algılamadım aksine ne yaptıgını bilen ailesinidi kırmak istemeyen aklı başında biri olarak gördüm. Motoru kacırman konusunda da bende mubalada bulundum zaten onu yapcak biri buraya boyle konu acmaz 3 yıldır ordasın keşke daha önce götürseydin motorunu ama 1,5 ay icin agzında kuş tutsan aileni ikna edemezsin gibi geliyor bana. Allah kolaylık versin üniye de motorla arabayla gelenlere cok özenirdim bende havası ayrı olur.
    çok teşekkür ederim düşünceleriniz için haklısın kırmak istemiyorum sonuçta benim canım onlara göre kendi canlarından bile daha önemli, sürekli bunu düşünerek avutuyorum kendimi. mesela şu an babam karşımda gazete okuyo,arada çaktırmadan bakıyorum yaşlı gözlerine sonra diyorum ki saçlarına ak düşmüş 40 yıldır çalışmaktan bari bu yaştan sonra aklı bende kalmasın diyorum kendi kendime. yazdıklarınız ve düşünceleriniz bana gerçekten yardımcı oldu çok teşekkür ederim tekrar. galiba kararımı verdim en iyisi onlar nasıl istiyosa öyle olsun, en azından mesleğimi elime alıncaya kadar. kazasız belasız sürüşler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:34 ----------

inan ki seni anlıyorum. ben de ünv okurken aynı sorunları yaşadım az yada çok. ama senin de bildiğin gibi anne sözü son sözdür. 1,5 ay için motorla Muğla'dan Kütahya'ya gitmek istiyorsun. bu senin için gerçekten güzel bir uzun yol deneyimi olacaktır. ama ailen bu uzun yolu sana bu yaş için çok görmüş olabilir (aslında yaşın pek bi önemi yok aile her yolu uzun ve tehlikeli olarak görüyor). sonuçta derslerinden uzaklaşacağın kanısına varmış da olabilirler (seçenekler artıyor). oraya gitmek değil de orada bizim gibi şeytanlara nasıl davrandıklarını bilmemeleri de bu kararda etkin olmuş olabilir. orada motorunu koruyamayacağını ve bi sorumsuzun çalacağını düşünmüş olabilirler. bi arkadaşını kıramayıp motoru ona vereceğini ve arkadaşının da kaza yapacağını düşünmüş olabilirler. belki dönüş yolunda sıcağın verdiği rehavetle başına kötü birşeyin geleceğini düşünmüş olabilirler. seçenekler çoğaltılabilir. gerçekten tüm zorlukları aşarak bu isteğini gerçekleştirmek istiyorsan son sözün sahibine baskı kurman lazım. düzgün bir anlatımla oradaki durumu anlatıp yardım istemende fayda var bence.
    evet aynen içimden geçenleri yazmışsınız, gerek yol deneyimi gerekse havaların güzel olması nedeniyle çok isterdim gidebilmeyi fakat ailemin kafasının rahat olması sanırım sizin de belirttiğiniz gibi daha öncelikli olacaktır. bu yüzden bi kaç ay daha sabredip yazın çalıştığım yere motosikletle gitmek en doğrusu olacaktır. anne baba gerçekten bunları artniyetsiz düşünüyor onlar için tek önemli şey evlatları, ben de kararımı verdim ve beni bu kadar düşünen daha doğrusu hepimizi bu kadar çok düşünen anne babalar sanırım bu küçücük istekten daha fazlasına layıklar onun için ben de onlara bunu çok görmeyerek motorla gitmeyeceğim burada kalsın nasılsa yazın bende defalarca teşekkür ederim yardımınız için gerçekten bana bi yol gösterdiniz saygılar kazasız belasız sürüşler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motoru götürüp kızlara arkadaşlarına hava atcan demi seni gidi köfte hor

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    22 yaşında ünv. e giderken yol parası bulamadığım oldu, kahveciden borç aldığım oldu, ankaranın karında çankaya dan beşevlere okulda sınava gitmek için parasızxlıktan sabah 5 te evden çıkmıştım yürüyerek yetişmek için. sen 22 inde epey sağlam gidiyorsun, oku dua et haline, görevini yap, atan başındayken her haltı yiyemezsin, bir de sana güven meselesi senin onların hakimiyet bölgende olmanla alakalı, sen şimdi küth.'da gece 2'de hatuna gitmek istesen, otobüs yok, motor olsa o gece de zurna olmuş şahincinin üstüne çıkma ihtimali var mı kardeşim.

hadi ders başı

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 yaşında ünv. e giderken yol parası bulamadığım oldu, kahveciden borç aldığım oldu, ankaranın karında çankaya dan beşevlere okulda sınava gitmek için parasızxlıktan sabah 5 te evden çıkmıştım yürüyerek yetişmek için. sen 22 inde epey sağlam gidiyorsun, oku dua et haline, görevini yap, atan başındayken her haltı yiyemezsin, bir de sana güven meselesi senin onların hakimiyet bölgende olmanla alakalı, sen şimdi küth.'da gece 2'de hatuna gitmek istesen, otobüs yok, motor olsa o gece de zurna olmuş şahincinin üstüne çıkma ihtimali var mı kardeşim.

hadi ders başı
    kimsin nesin kaç yaşındasın neler yaşadın bilmem ama bildiğim tek bişey var o da sadece ekranda gördüğün iki satır kadar beni tanımış olup onlara göre konuşmandır. benden yaşca büyüksün görmüş geçirmişsin tamam güzel saygı duyarım fakat şunu bil ki herkese göre üniversite hayatı içip sı.ıp eğlenmek karı kızla boş boş vakit geçirmek değildir. ha bunu neden düşündüğünü de söyliyim sana ben 22 yaşındayım ya hani bnm yaşımdakiler hep böyle yapar ya eğlenirler gezerler coşarlar bizim devrimizin hiç bir zorluğu yoktur tabi her zaman bir eski kuşak çile çekmiştir. siz en iyisi bu sert konuşma tarzlarını içip sı.çan baba parasıyla bi yerlere gelmiş daha çalışmak nedir para kazanmak nedir bilmeyen üniversitede arada bi derslere girip genellikle gezip tozan karı kıza takılan tiplere saklayın. benim okuyup dua etmediğimi şu yazdığım iki satırdan çıkardıysan hele hele karıyla kızla yok içkiyle bilmemneyle vakit geçirdiğimi çıkarabildiysen bence peygamberliğinizi ilan etme zamanı gelmiş( kusura bakmayın benim orada okumaktan başka bi HALT YEDİĞİM yok). Haa hala daha ekrana bakıp bakıp ulan bu çocuk şimdi şımarık bi tip belli işi gücü boş boş para harcamak gezip tozmak anası babası da bunu şımartmış ben 22 yaşındayım özgürüm diye hava atıyo diyebiliyorsan eğer sizden tek birşeyi bilmenizi isteyeceğim. dedim ya kaç yaşındasın bilmem diye emin olun ki ben sizin yaşınıza geldiğimde birgün benden küçüklere anlatacak daha çok şeyim olur. ha bunu terbiyesizlik olsun diye mi söylüyorum hayır, ama ben ve benim gibilerin gerçekten okumak için canını dişine takıp uğraşıp bazen yemek yiyecek parası bile kalmayan gençlere bir gün birisinin çıkıp sen atan başındayken her haltı yiyemezsin haline dua et vs... demesine göz yummak istemem. lütfen bu hayatta sizinle aynı yükleri taşımış ve taşıyacak insanları görmezden gelmeyiniz benim niyetim baba parasıyla bi yerlere gelip her haltı yemek sonra da ulan bunlar bana az geldi dur bi de araba aldırayım dur bi de ev aldırayım bilmemne gibi boş işlerle kendimi tatmin etmek değil. sizden ve hepinizden rica ediyorum lütfen ama LÜTFEN kendi iyiliğiniz için eğer burda eleştirdiğiniz gençlerin birgün karşınıza çıktığında yüzünüz kızarsın istemiyorsanız (utanmak manasında yanlış anlaşılmasın), o gençleri gerçek hayatlarında tanımaktan ziyade sadece ekranda yazılanlarla eleştiri yapmamanızı istiyorum. ben sadece üniversiteyi boş boş bitirmek değil kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirip bilinçli bir birey olarak mezun olmayı istiyorum. hele hele zibidilik yapmak sizin tabirinizle her haltı yemek bana yakışmaz siz de yakıştırdığınız insanları daha iyi seçmelisiniz. haddimi aştıysam affola
    bu arada niyetinizin kötü olmadığını da biliyorum eminim ki üslubunuz böyledir, aslında içinizden geçenler bu kadar sert şeyler değildir ve amacınız sadece ve sadece bana yardım etkem yol göstermektir. fakat siz de biliniz ki ben yanlış anlaşılmayı sevmeyen birisiyimdir bu yüzden cevap yazma ihtiyacı duydum yanlış anlamayınız yoksa size karşı herhangi bir artniyetim yoktur sizin de olmadığına eminim. yorumlarınız için çok teşekkür ederim

atmaca_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    dostum aynı şey benım başıma geldi evde arabalarıda motorsıkletlerı de ben kullanırım kullanmam konusunda laf eden yok ama başına bişey gelmesinden korkuyorlar başka açıklaması olamaz. eee sen ne yaptın ? dersen izmirden bastım geldim motorla bi kaç gün küfürle karışık zılgıt yedim ama değdi doğrusu kabullendiler

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aynı şey benım başıma geldi evde arabalarıda motorsıkletlerı de ben kullanırım kullanmam konusunda laf eden yok ama başına bişey gelmesinden korkuyorlar başka açıklaması olamaz. eee sen ne yaptın ? dersen izmirden bastım geldim motorla bi kaç gün küfürle karışık zılgıt yedim ama değdi doğrusu kabullendiler
    evet kardeşim haklısın tabi ki korktukları için sonuçta bizim canımız onlara göre kendi canlarından daha önemli ana baba yüreği işte. ama emin ol ki bundan bi 10-20 sene sonra Allah nasip eder de çocuklarımız olursa aynı şeyleri biz de yapacağız onlara o yüzden fazla da üstlerine gitmemek lazım, sonuçta onların rızası dünyadaki herşeyden daha önemli

atmaca_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    haftaya uşak tafafına gidicem istersen dönüşte takıl peşime bakkala gidiom diye cık evden

mondi.playturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151Rs
    evet kardeşim kütahyada havalar ısındı bende motora benzın yetiştiremiyorum ne zaman depoda benzin olsa bitirmek için uğraşıyorum geziyorum ama sen sınavlarını bitir cunku motor oldugunda altında gezmek istersin tabiki en güzeli ama sen derslerini bitir.
    O Şimdi kütahya'Da

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    ha bu arada abim gümüşhanede öğretmen ama o gitti arabasını aldı biniyor ona karışan eden yok. bunu annemlere söyleyince yok efendim neymiş o mesleğini eline almış yok bilmemne, hay arkadaş sanki bi tek mesleği olanlar kullanıyo sanki bu aletleri yav !!!
    bak işte sorunun cevabı içinde yatıyo, neymiş olay? mesleği eline almakmış. Temeli ne oluyo para kazanmak ayakta durmak ... Ailenin gözünde para kaznmadan, kendi ayaklarının üstünde durmadan bu gibi istekler onların gözünde fazla sana..

Şu an ki durumu ele alırsak kaçır gitsin alışırlar
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler