Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Günde 75 Liraya????

Motovento
    REKLAM ALANI
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Bu yaz mayıs veya haziran aylarının birinde lüksten uzak bir tatil yapmak istiyorum.Motosiklet ile günde 75 liraya 10 gün boyunca Akdeniz sahillerinde bir gezi planlıyorum.Bu günlük 75 liranın ortalama 50 lirası benzin masrafı olacaktır.Yani ortalama günde 250 km.yol yapmak istiyorum.Motosikletim ortalama 250 km.de 50 lira benzin yakmakta.Kalan 25 lira ilede yemek,içmek,sigara(2 paket) ve konaklama.Konaklama derken camp çadırı şeklinde düşünüyorum.Gecelemeyi çadır ile yapacağım için tuvalet banyo gibi sorunlarım olacak elbette.
    Şimdi bu konuda görüş ve önerilerinizi yazarsanız sevinirim.Bu geziyi daha ucuza getirebilecek önerilerinizi bekliyorum.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    güzel bir gezi olur, bol bol foto çek forumda paylaş, tuvalet ihtiyacı derken her yer tuvalet zaten camp kuracağın yerlerde ağaç altında falan görürsün işini onu dert etme

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    günde 75 tl ve 50 tlsi benzin benzine çok para gidiyor hocam sizin motor baya yakıyormuş bence sıkıntı olur gibi görünüyor ben 50 tl ile 500 km gidiyorum siz 250 kmlerden bahsediyosunuz.birde iki paket sigara günde aldığınız temiz oksijeni anında yok etmek demekiçmeyin dicem ama dediğmle kalıcam...birde motorla tatil zaten böyle olur lükste kaldıktan sonra bir anlamı olmaz olucak çadırın her gittiğin yerde kamp yapıcaksın

siz en iisi bi cbf alın günde 25 tlye o yolu gidersiniz geriside cebinize kalır

Uygun campinglere bakıp bir rota çıkarabilirsiniz. Ben de aynen sizinki gibi bir gezi yapmayı planlıyorum uzun zamandır.

http://maps.google.com/maps?f=q&sour...38,2.90863&z=9

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    benimde kafamda var bu sene bu tatil işte motorcu tatili bu oluyo heralde

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi olur, bol bol foto çek forumda paylaş, tuvalet ihtiyacı derken her yer tuvalet zaten camp kuracağın yerlerde ağaç altında falan görürsün işini onu dert etme
    Farkındaysan adamın tek problemi tuvalet değil...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günde 75 tl ve 50 tlsi benzin benzine çok para gidiyor hocam sizin motor baya yakıyormuş bence sıkıntı olur gibi görünüyor ben 50 tl ile 500 km gidiyorum siz 250 kmlerden bahsediyosunuz.birde iki paket sigara günde aldığınız temiz oksijeni anında yok etmek demekiçmeyin dicem ama dediğmle kalıcam...birde motorla tatil zaten böyle olur lükste kaldıktan sonra bir anlamı olmaz olucak çadırın her gittiğin yerde kamp yapıcaksın

siz en iisi bi cbf alın günde 25 tlye o yolu gidersiniz geriside cebinize kalır
    190 boy 120 kilo,cbf biraz çocuk bisikleti gibi kalır altımta
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sayin abim kaçgün tatil yapmayi planliyorsunuz bilmiyorum ama 15 günlük bütçe ayırdıysanız 10 gün'e indirin dolu dolu tatil yapin derim.. Çünkü 25 tl ile bu dedikleriniz yapmak biraz zor gibi.. Ha yapılmazmı? tabiki yapılır, ama kılı kırk yarmak zorunda kalabilirsiniz..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun campinglere bakıp bir rota çıkarabilirsiniz. Ben de aynen sizinki gibi bir gezi yapmayı planlıyorum uzun zamandır.

http://maps.google.com/maps?f=q&sour...38,2.90863&z=9
    Kampinklerde kalmayı düşünmüyorum.Bu bana ekstradan 10- 15 lira masraf getirir.2 paket sigara 9 lira 10 lira camping ücreti etti 19 lira geriye kaldı 6 lira.6 lira ile 3 öğün ne yer içersin??

Motosikleti
    gt250comet
    cbf 150 ile yol yapmak var R 1150 GS ile yol yapmak var, biraz fazla yakacak tabiki..

öneri sunamayacağım ama.. hayırlı yolculuklar şimdiden, güzel bir tatil yapmanız dileğiyle

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Motorumu aldiktan sonra ilk turkiye tatilimde bende boyle bir sey dusunuyorum. 50tl zaaten motorunuza gidiyorsa yapicak cok bir sey yok sanirim wc isini benzin istasyonlarindan cozebilirsiniz dus kisminida (deniz kiyisina gidiceginizden dolayi) sahillerdeki duslarda cozebilirsiniz tabi pek rahat bi dus olmaz ama bu giderlerinizi en aza indiricektir Birde 2 paketi 1 pakete indirirseniz sizin icin cok daha iyi olur hem saglik bakimindan hemde yeme kismina daha cok paranizi ayirmis olursunuz.

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin abim kaçgün tatil yapmayi planliyorsunuz bilmiyorum ama 15 günlük bütçe ayırdıysanız 10 gün'e indirin dolu dolu tatil yapin derim.. Çünkü 25 tl ile bu dedikleriniz yapmak biraz zor gibi.. Ha yapılmazmı? tabiki yapılır, ama kılı kırk yarmak zorunda kalabilirsiniz..
    Canım kardeşim,bende zaten 10 günlük bir gezi planlıyorum.Ancak amaç en az parayla maksimim km.yapmak.Şükür bütçem otellerde kalıp restoranlarda yiyip içmeye müsait.Benim niyetim eskiden garibanlık yıllarımdaki gibi motosiklet gezisi yapmak ve o duyguları tekrar yaşamakEskiden bu işler daha kolaydı gerçiBenzin ucuzdu.Benzinsiz kaldıkmı birisine yalvarır ve birkaç litre benzin temin ederdik.Hatta başka yollarıda vardıda şimdi burda anlatmayayım

Giderken yanınıza bol bol kolonyalı mendil, evde hazırlanmış bir kaç adet sandviç ve başka karın doyurucu gıdalar (bisküvi, kek, kraker vb) alabilirsiniz. Sigarayı bir haftalığına da olsa 1 pakete düşürebilirsiniz. Günde 250 değilde 200 km gidersiniz. Her halükarda çok keyifli olacağına eminim. İyi tatiller.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bence gezının en keyıfli tarafı budur az bütce para ile cok gezmek benımde bu yaz için böyle bır planım var.Bu plan öyle hazırlıklı bır plndeğil kamp malzemelerım var zaten neyse sizin burda yapabıleceğiniz tek sey benzınden tasarruf etmek ki gerısı kolay zaten valla altınızdaki motoruda değiştirmeyeceğinize göre tek secenek tasarruflu gıtmek kalıyor gerıye zaten cadırınızıda istediğiniz yere kurarsınız yanı bundan tasarruflu olabılecek bır durum yok

yardım edemeyeceğim ama arsuza gelmelisin bence o muhteşem kumlu denize girmelisin

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Gezinin rotalarini yazmamisiniz. Simdi net bir sey demek zor.Izmir den antalya ya olan rotayi dusunur isek. Kampingler malum zaten tuvaleti ve banyosu var.Tum sahillerde guvenle kalabilirsiniz. Bulundugunuz kasaba koy ne ise jandarma karakoluna danisin. Bunun harici banyo ihtiyaclarinizi halk hamamlarinda rahatlikla giderebilirsiniz. Yazin yapacaginizdan, ayrica tum sahillerdeki duslarda rahatlikla sabun ile dus alabilirsiniz. Aklinizda bulunsun tum marinalarda cuzzi ucretli , dus, tuvalet ve camasirhane vardir. Yeme icme konusunda yaratici olmanizi tavsiye ederim. Peynir ,domates o bolgenin yerel zevki. Alabaligi ucuza bulursunuz yada deniz baliklarini alip ates zevki yapacaksiniz.Sosis ve sucuk cabasi.Koy marketleri cok ucuzdur bu konuda. Yaninizda acil aclik icin konserve ve bir paket tost ekmegi bulundurun.Tost ekmegi hemen bozulmaz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    vallahi hocam bütçe bence düşük. yakıt masrafı haricinde kaldı 25 lira. 9 u sigara kaldı 16 lira. bununla yemek ve içmek ne kadar ucuza mal olursa olsun imkansız. hele 10 gün boyunca. yaz sıcağında motorla yol yapmak demek su kaybı demek. her molada soğuk bişeyler içmek ister insan. her zaman benzinlik lavabosundan içilenle de tahminim serinlenmez. bugün soğuk bi cola 2 lira. 500 ml soğuk su 50 krş. ben kendi adıma yoldayken gün içinde litre litre soğuk su içerim alt alta koyunca o bile maliyet.
    Günlük en az 100 tl bütçe gerekir kanımca...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    bence tek sorun duş

gıda kısmı her türlü hallolur -migrosun bu tür durumlarda yol yardım birimi var

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Türkiye'de kamping olayı yaygın değil, çoğu güvenlik ve temizlikten yoksun. Gel seninle bir yunan-italya turu yapalım, kimse gelmezse ben haziran veya temmuzda tek başıma 1 hafta gideceğim. Oralarda mükemmel kampingler var diyorlar, benzin de yarı fiyatına.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Bana da butce biraz az gibi geldi..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler