Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hacizli motor almak nekadar doğru?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Recaİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Selamlar..Hacizli motor almak nekadar doğru ? 5.000 lik motor 1 .000 e geliyor..Al bin çöp olana kadar mantığıyla alınmalımı ? Yoksa Bulaşmamakmı gerekir. . Elden gitme Vs karşılaşabiliceğimiz sorunlar neler böyle bi motor aldıkdan sonra ? Satış verilemiyormuş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    türlü türlü haciz var.
    yakalamalı ise çevirmede çekerler motoru.
    bide bi değişiği var, ihtiyati gibi bişey, onda tutup götürmüyolar.
    hiçbi türüne yaklaşmamakta fayda var.

detaylı bilgi için müracaat; savaskayan
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    icraturk var sitesi hacizli ne var ne yok satılıyor orada
    bilgi alabilirsiniz belki herhangi bir sorun olup olmayacagı hakkında

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Tekkelime:Ağlıyanın malı,gülene yaramıyor.

Kadıköy salı pazarında hacizli mal saatıyolardı bir ara,sony,pıonner vs. marka teyipler vardı muhteşem teyipler.bunlardan almıştım bir kaç defa tamir ciye götürüyorum varmı bir şeyi diye,sorunsuz olduğu ve mükemmel çalıştığı söyleniyordu,

Arkadaş sistemi eve getiriyorum 1 gün 2gün 3 güne nadir çıkıyolardı yeminle.hatta birgün evin elektirik tesisatını yakıcaktım,anladımki bu hacizli ürünler ''ahı olan'' ürünlerdi.

Ben artık uzak duruyorum,hele motora hiç binmem.

Bu benim düşüncem sen nedüşünürsün bilmiyorum
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kadıköy salı pazarında hacizli mal saatıyolardı bir ara,sony,pıonner vs. marka teyipler vardı muhteşem teyipler.bunlardan almıştım bir kaç defa tamir ciye götürüyorum varmı bir şeyi diye,sorunsuz olduğu ve mükemmel çalıştığı söyleniyordu,

Arkadaş sistemi eve getiriyorum 1 gün 2gün 3 güne nadir çıkıyolardı yeminle.hatta birgün evin elektirik tesisatını yakıcaktım,anladımki bu hacizli ürünler ''ahı olan'' ürünlerdi.

Ben artık uzak duruyorum,hele motora hiç binmem.

Bu benim düşüncem sen nedüşünürsün bilmiyorum
    +

Katılmıyorum. O mallar satılacak ki alacaklı da alacağını alsın. Neden borçlu her zaman mağdur oluyor da alacaklı kötü adam oluyor ??? Hacizli malın kötü şans getirmesi , hemen bozulması söylentileri de baştan sona batıl inanç, saçmalık. Denk getirsem alırım.

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben almam alanada bişey demem.

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Dinle sen atanı...

ağlayan akıllı olsaydı ağlamazdı al bin sen (bence)

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    beyler ne ağlıyanı..Adamdan zorla almıyoruzki..Adamla konuştum sorun var, Hacizi kalkınca üstüne alırsın Dedi..Kimseden zorla mal almıyoruz Benim sorunum ortaya çıkabilicek sorunlar nelerdir ? Rehin galiba..Bankadan olması lazım..Ruhsat devri yapılamıyormuş

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ne ağlıyanı..Adamdan zorla almıyoruzki..Adamla konuştum sorun var, Hacizi kalkınca üstüne alırsın Dedi..Kimseden zorla mal almıyoruz Benim sorunum ortaya çıkabilicek sorunlar nelerdir ? Rehin galiba..Bankadan olması lazım..Ruhsat devri yapılamıyormuş

hacizi kim kaldıracak..çevirmede felan motora el korlar suçlu duruma düşersin...istiyorsan bunları kabul ediyorsan alll
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacizi kim kaldıracak..çevirmede felan motora el korlar suçlu duruma düşersin...istiyorsan bunları kabul ediyorsan alll
    Dostum haklısın Bende bunları soruyorum..Başıma iş açıcak Motor lazım değil.Fiyatı baya düşük olduğu için bi araştırayım Dedim.Konu kilit. Teşekkürler

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    malın bankaya "rehinli" olması ve "hacizli" olması farklı durumlardır.

Banka rehini olması halinde bankaya olan borçlar ödenmediği takdirde haciz şerhi trafikte tescil olur, yakalama -bağlama emri trafik şb. tebliğ olur, borç ödenmeden mal çıkmaz, mal yeddiemin depoya gider, yeddi emin masrafı, haciz masrafı çoktur, borç isterse 1 tl isterse 1.000.000 tl olsun borç kalkmadan-ödenmeden haciz-rehin kalkmaz yani motorun kaç tl ettiği önemli değildir.

motor hacizli ise rehinden sonraki yukarıda ifade ettiğim merhaleler aynen bâkidir.

rehin-haciz miktarı az olsa ama özellikle rehin olan makamda malikin (mal sahibinin) başka borçları meydana gelirse bunlar da alacak sıraya girer, yani rehin şerhi kalkmaz.

en güzel çözüm başta belirtildiği gibi 1000 tl verip "çöp olana" kadar binmek olabilir, devir söz konusu olduğunda lehineyse devir alınır...ama genel durum bu halde de mal sahibiyle husumet olur (baştaki anlaşmadan istisna fark istenmesi gibi...)

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    ince konular kardeş ,bir kere bende icralık araçlara baktım, hiçte ucuz gelmedi % 10.20 gibi ucuzluk payı gördüm, oda çoğunun yeni anahtar ruhsat ve bakım masrafı vardı, sonuç olarak yanaşmadım, belki 2. ihalelere bakmak lazım, yada tam dibinde malı almak lazım bilemiyorum, zaten onlarında takipcileri vardır muhakkak, bir diğer konuda ağlayanın malı meselesi, biraz vicdani mesele ama dini konuları pek bilmem ,şayet haciz olunmuş kişiler iyi niyetli idiseler ve banka vergi dairesi veya ilgililer kişiye pat diye haciz yapıp, haciz edilen şahsın mallarını, çok ucuza kaptıysa yada ticari makinelerini ,zor da olanı batırdıysa, gerçekten ağlayanın malı mevzusu olabilir ama kötü niyetli kişiler idiyse de bunlarıda anlamak zor ,neticede ülkemizde, zaten üçkağıt ekonomisi var ,örnek bankalar ,şirketler ev yapıyor, ev yapan ,ya bankanın şirketi yada kredi almış şirket ,sonra bu evleri kredili vatandaşa satıyorlar, ülkemiz zaten ekonomik sorunlu, abd de olan kriz, abd den çok bizi vuruyor, oda ayrı konu, neyse evinin kredi taksitlerini ödeyemeyen vatandaşa fazla zaman verilmeden, aşırı faiz yükü, ilede evini haciz ediyorlar, şimdi suç kimde?? sonuç olarak zor durumlar ben şahsen insanlara uzun vadede haklar tanınmasından yanayım belki düzlüğe çıkacak olan, insanları batırmamak lazım, haciz yapıp ,mallar,alınır, satılır karışmam o kısmına, devletimiz ekonomiyi kalkındırdıktan sonra,milletin gelirleri arttıktan sonra, devlete borç takan varsa, işte bunlar kötü niyetlidirler, ama bu ortamdaki insanlara yapılan hacizler, bence farklı birşey

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:33 ----------

genede ben mal alıcam diyorsanız öncelikle aracın durumunu iyi analiz etmeniz lazım masraflarını ve alım satım borçlarını trafik cezalarını v.s araştırmanız lazım birisi araç almış trafikte ceza borcu gözükmüş yeni ruhsat alamamış bari ödeyeyim demiş cezayı sonra maliye parayı düşürür diye parayı ödemiş ama geri alamamış bunun gibi detaylar var bence alıcak olanlar iyi araştırsın değecekmi değmeyecekmi nereye ne gidebilir diye sonra alsın birde o yara almasın

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    icra dairesi vasıtasıyla almak istediğiniz şeylerde % 100 maliyet olduğunu bilmekte fayda var

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +

Katılmıyorum. O mallar satılacak ki alacaklı da alacağını alsın. Neden borçlu her zaman mağdur oluyor da alacaklı kötü adam oluyor ??? Hacizli malın kötü şans getirmesi , hemen bozulması söylentileri de baştan sona batıl inanç, saçmalık. Denk getirsem alırım.

Eksik yazmışım,yanlış anlaşılmaya sebep oldu.

3kuruş için evine barkıan haciz gelen bebelerinin önünde evini barkını haciz ettiren gaddar acımasız elinde senet olan dürzülere söylüyorum.

Yoksa borcun üstüne yatan şerefsizlere acımıyorum.

Benim kast ettiğim ilk söylediğim kişilerin hacizle,göz yaşlarıyla veda ettikleri malları içindi.

Bilmem anlatabildimmi?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Konu sahibinin istegi üzerine kilitlenmiştir
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler