Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kilometre kadranı sıfırlanıyormu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    motor alırken km sine bakıyoz nekadar güvenilir bu adamın km kaadranını sıfırlama ihtimali varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    güvenemezsin tam olarak değiştirilebiliyor
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Aslinda cok kolay bir sey. Benim tavsiyem motorun modeli ile kiyaslamaniz dir. 2000 yili bir motorun mesala tutup ta 10,000 km olmasi suphe uyandirir. En azindan bunu anlamak icin motorun mekanik aksamlarini vidalarda sikma izi olup olmadigina bakarak bir nebze anlayabilirsin.Ama suphelerini ispatlamak cok zor. Fakat 1 senede 25,000 sadece gezilerde yapanlar var. Malesef anlamak cidden zor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Direk km saati de değiştirilebilir, sıfırlama da yapılabilir. Hız kadranında ibrenin iki tarafında bulunan civataların başları kontrol edip sökülüp sökülmediği anlaşılabilir.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Evet her çeşit hile mümkün.
    Cevizlibağ da km. tamırcıları hem arızalı km. saatlerini tamir ederler hemde kişi isterse km. sayacını isdedikleri rakama indirirler. Son zamanda üretilen dijital göstergeli motosikletlerde de km. saatının yenisini koyarlar. Yine iş hallolur. Sonuç makınanın km. saatına bakarak değil genel görünümüne bakarak karar verilmeli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ama ustalar anlar heralde demi sıfırlanıp sıfırlanmadığını

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Anlayamaz, yani bunu anlamak icin motorun her yerinin cok detayli kontrol edilmesi lazim. Ustanin boyle hafiyelik bir ise vakit ayiracagini sanmiyorum. Acikcasi ustanin var sayimi bile bu konuda %100 guvenilir degil.Ama bunun sebebi biziz.Hep dusuk km takintisi yaptik kendimize bir motor 30,000 yapinca oo olmustur cigeri bitmistir diye ahkam kestik.Eee millet te sonunda careyi km saatleri ile oynamak ta buldu malini satmak icin. Kimse cok ve duzgun kullananin hakkini vermiyorki
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    analog gostergelı motorlarda (dijital olmayanlarda) hiçbir civatayı zorlamadan veya söküp takmadanda km saati düşürülebiliyor,
    o nedenle km'den fazla motorun durumuna göre kıyaslama yapılmalıdır,

alacağın şahsın motoru ne kadar sevdiği,hyangi şartlarda kullandığı,
    ve ne kadar zorladığı hakkında bilgin olması yeterli olacaktır...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Neden dürüst olmayı düşünmüyorsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden dürüst olmayı düşünmüyorsun
    tobe tobe ben alıcıyım tobe tobe

Motosikleti
    ZX6-R
    normal kadrandada dijitaldede 0 lanabilirben 15 binde aldığım motorumu temmuz ayında daha 1 sene bile olmamasına rağmen kışın doğru düzgün binmeme rağmen 25bin yaptım normal gezdim kulllandım bir binici olarak allah kaza bela vermedi bakıyorum 2006 2007 lere 10bin 12 bin ya hatta bunları gectim 2005 2004 lerde 10bin küsürlerde buna kim inanır hiç mi binmediniz be kardeşim servisine götür anlarsın ne durumda olduğunu yani servis göstermeden kesinlikle aa km düsük alıyım diye atlamamk lazım

Alıntı cebirelkebir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tobe tobe ben alıcıyım tobe tobe
    Çok özür dilerim.. :( Bugün kafam biraz karmaşık yanlış okumadan kaynaklanan algılama ve yorum

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Bu konu cok tartışılır artık yapılmayan sey yok eski bir arkadaşım 30bindeki fazeri 12bine indrtip sattı
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    nasıl bir motor alacağınıza bağlı...
    alt modellerde motorun fizyonomisi kendisini ele verecektir. km. ben pek dikkate almam düzenli bakım ve kontrol yapıldı ise sorun olmaz önemli olan büyük kazasının olup olmadığıdır.

üst sınıflarda ise yetkili servis kontrolü altındaysa oradaki kayıtlardan araştırılabilir.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Valla ben 140 binde motor sattım.Yüzden sonra sıfırlamıştı tabiki.Alan sordu km saatidoğrumu abi dedi.Bende :istiyorsan yemin edeyim fakat hiç kurcalamadım ne km saatini nede telini dedim.Aldı gitti memnun telim felan var kendisinde.Ve eminim alabilecegi en temiz motoru aldı , adım gibi eminim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler