Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF 150 Aldım :S deli gibi benzin yakıyo :S lutfen yardım ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    1 hafta once cbf 150 aldım 2009 model 11 bin km de motor balatalarına kadar orjınal :S fakat çok benzn yakıyor.depoyu fulledim 110 km de yarım depoya indi :S:S lütfen yardımcı oln .daha acemiyim kalkıslarda bazen yedırerek kaldırıyorum.daha sonra redline da kullanıyorum.bunlar benzın sarfiyatını bukadar etkılermı ki :S:S
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    iyi sürücü benzini idareli kullanandır
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    göstergesi arızalı olabir bitene kadar gez dolaş devirli kullan acmiysen trafiğe çıkma hemen motorun hayırlı olsun güzel seçim cbf çok yaktığa kimse inanmaz gösterge arızalı olabilir.. ona baktır

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    redline de kullanmaya devak etki PO kazansın,barok ne güzelde anlatmış

90 km nin üstüne çıktığın zaman mobilette bile etkiler kardeşim,ara gaz vermeler yüksek devirde kullanmalar,2 beden büyük mont giysen o bile etkiler,açık farla kullanman bile % 1-2 etkiler daha sayimmi

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    gösterge çok doğru ölçümüyor ben hiç göstergeyi dikkate almıyorum 15 liralık alıyorum 110 km filan olunca tekrardan 15 atıyorum 15 attığımda depo boş gösterirken fule yaklaşıyor
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    endurocu01:2 kişi kullanıyorum buda war .fakat forumda gordum adam demıs eşimle beraber 1 depo ile 370 km yol gıttım ben yarım depoyla 110 km gittim yumuşak kullanımdan bukadar fark edıyormu

Motosikleti
    Fazer 800
    cbf 150 de devir saati yok..nasıl redline da kullanıyorsun ki

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    akşama kadar cbf üzerinde biri olarak göstergenin normal oldugunu söyleyebilirim. bunu kafana takma çünkü ibren sonlara dayandıgı vakit bile motorunun hala gittigini göreceksin.
    mevzu şu ki aslında çok yakmıyor gösterge yarıya kadar geldiginde motor 150 km yapıyor sona dogru geldiginde 300 km yaptıgını görüyorsun. ama dibe dayandıgında 370 km de falan anca yedek depoya geçiyorsun.

42 liralık benzinle 400 km garantin var istersen denemesi bedava. nasıl olsa yedek depon var muslugunda var unutmaki yedek depo ile 80 km garantin var

kafana takam tamami ile benzin göstergenle alakalı bir durum
    herşey normal.
    he birde bende akşama kadar cbf kullanıyorum e5 e çıktıgım zaman 120 görmeden durmuyorum :D o kadarı da görüyor merak etme
    ama bence motor ömrü açısından çokda zorlama 100 bilemedin 110 çok gerekirse sollamalarda falan 110 veya 120 yaparsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 ----------

Alıntı yesilius2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    endurocu01:2 kişi kullanıyorum buda war .fakat forumda gordum adam demıs eşimle beraber 1 depo ile 370 km yol gıttım ben yarım depoyla 110 km gittim yumuşak kullanımdan bukadar fark edıyormu
    buraya takılma sakın üsstte yazdıklarımı oku
    bir depo 370 garanti yedek depo ile 80 90 garanti
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bencede rahat ol erdincpolatın dedikleri doğru bende sabahtan akşama kadar cbf 150 üstündeyim yedek depoya geçtiğimde gösterge kırmızı çizginin altında oluo neredeyse motor çalışmazken olduğu yerde gibi duruyo gösterge.zaten yarım depo deiğin çizgiye net bakarsan yarım depo oraya denk gelmio biraz garip yapmışlar hele bi deponu bitir ondan sonra göreceksin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    hepinize çok çok tşkkr ediyorum.gerçekten içimi rahatlattınız =)

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    13 litre depo var
    sen pompacının fullendi dediğine asla inanma. tabanca attıktan sonra orta sehpada motoru ileri geri sallamaya başla bak ne kadar alacak.
    ben yedeğe geçmeden kırmızının bir üstündeki çizgide benzin alırım. 20 tl ye tabanca atar o doldu der . sallamaya başlarsın 30 tl yi görür..
    tam dolu depo f harfinin üstüne çıkar. bırak çizgileri f nin yukarısına çıkar 100 km gidersin o zaman full çizgisine iner.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Kırmızı bitim çizgisinin bir üstündeki ince beyaz çizgide iken km. sıfırladım kırmızı geçti artık kırmızınında altına indi öyle söyleyim habbitti habiticek diyorum mübarek bitmiyo,dua lı benzin zannedersem

Yaptığım km. 153 oldu,yedeğe geçtim.

Hemen gidip depoyu fulledim silkeliye silkeliye.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    bencede gösterge arızalıdır..cbf 150'ye çok yakıyo diyosan ben motorumu benzin döküp yakayım

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    cbf 150 benzin göstergeleri stabil değil, hepsi doğru göstermiyor. Depoyu fullediğinizde (f) harfinin üzerinden yukarı çıkmayanlar var. Aynı zamanda başka bir motoru fullediğinizde (f) harfinin neredeyse yarım cm e kadar üzreine çıkanlarda var. Kırmızının atına inince yedeğe geçenler var. Kırmızıya gelmeden bi üstteki çizgide yedeğe geçenlerde var.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş full yaptım değilde yedek temi aldın yada yakınındamı aldın benzini en önemlisi ne kadarlık aldın bende de ybr var ortalama son zamlarla 110.120 kr yakıyor km de sen en son aldığın yeri hatırla aynı yere gelince benzinin hesap yap ortalaması bu uzun yolda 90 gibi gidersen % 20 azalır aşırı zorlamalardada tahminimce 130.140 kuruşu geçmez ortalaması 90ile 140 kuruş arasıdır ybr ile cbf ler aynı yakıyor aşagı yukarı birde 95 oktanmı biz öyle kullanıyoruz v power falan alırsan eh artar biraz daha

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    redline de kullanmaya devak etki PO kazansın,barok ne güzelde anlatmış
    BU koptugum andı

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    yiğido daha çok kopacaksın

kardeşimizin biri demişki sen üstte yazlılanlara bakma ben 120 görmeden duramıyorum,17 yıldır motor kullanıyorum 90 km nin üstüne hangi motor çıkarsa çıksın benzin sarfiyatı artar, ben 120 ile gittim 90 la gittim gibi aynısını yaktı deyipte ıspatlayan varsa motorumu yakarım,ön farın açık olması bile yakıt sarfiyatını etkiler,ben cbf 150 çok yakar demiyorum,onda hem fikiriz ama yakıt sarfiyatını neler arttırır onları yazıyorum bilmeyenlerde öğrensin

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeşimizin biri demişki sen üstte yazlılanlara bakma ben 120 görmeden duramıyorum,17 yıldır motor kullanıyorum 90 km nin üstüne hangi motor çıkarsa çıksın benzin sarfiyatı artar, ben 120 ile gittim 90 la gittim gibi aynısını yaktı deyipte ıspatlayan varsa motorumu yakarım,ön farın açık olması bile yakıt sarfiyatını etkiler,ben cbf 150 çok yakar demiyorum,onda hem fikiriz ama yakıt sarfiyatını neler arttırır onları yazıyorum bilmeyenlerde öğrensin
    Ben de yazayım, dayanamadımda.

Hava soğuksa fazla yakar(jikleden dolayı )

Lastik basıncı tam istenilen değerde değilse çok yakar.

Canın sıkkın olur, çok yakar.

Senin bakacağın şeyler; buji, hava filtresi, lastik havası. Bunlarda sorun yoksa gerisini ustaya baktırırsın. Ama önce biraz zaman geçsin, ne dersin.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

üstad ön farın açık olması ne açıdan benzin sarfıyatını artırır bilmişlikten sormuyorum ögrenmek için soruyorm yanlış anlaşılmasın

birde evet cbfte benzin göstergelerinde sorun oluyor aşağıdaki km sayacını sıfırla ve en kötü 350 kmye gelmeden de yedek depoya gecme zaten geçmezsineger bunu yapamıyorsan tamm sorun var ama göstergeden hesaplıyorsan yanlışın var...

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 litre depo var
    sen pompacının fullendi dediğine asla inanma. tabanca attıktan sonra orta sehpada motoru ileri geri sallamaya başla bak ne kadar alacak.
    ben yedeğe geçmeden kırmızının bir üstündeki çizgide benzin alırım. 20 tl ye tabanca atar o doldu der . sallamaya başlarsın 30 tl yi görür..
    tam dolu depo f harfinin üstüne çıkar. bırak çizgileri f nin yukarısına çıkar 100 km gidersin o zaman full çizgisine iner.
    aynen arkadaşın dediği gibi fulle.100km de ibre kımıldamayaktır
    MOTOR bence bır hastalıktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler