Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

12 yıl sonra ilk kazamı yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Selam iki tekerci arkadaşlar.Ben Burdur'un Salda Gölü'nden Mustafa BAYHAN.23 yaşındayım , Akdeniz Üniversitesinde öğrenciyim ve 12 yıldır motosiklet kullanıyorum.Yılın 365 günü , yağmur , kar , çamur dinlemeden motosiklete binen biriyim.Motor üstünde yaklaşık 40 bin kilometrem var ve elimden 11 adet motosiklet geçti.Şuan TVS Apache kullanıyorum.Birkaç gün önce kaza yaptım ve bu benim ilk kazamdı.Evet 12 yıldır ilk defa motordan düştüm.Bir motorcu atasözü der ki "Kaza yapmamış motorcu yoktur.Henüz kaza yapmamış motorcu vardır." diye.Ben kendimce bu gidişle heralde hiç kaza yapmam diyordum.Ama 12 yıl boyunca motoru yan bile yatırmamış biri olarak halen şanslı olduğu hissediyorum.Fakat şuan anlıyorum ki bu iş şans işi değil... Şimdi gelelim kazanın nasıl olduğuna.Sola doğru bir viraj düşünün ve döndükçe rampa aşağı iniyor.Asfaltı deliklerle dolu ve kenarlarıda çakıllı.Yani tipik Türkiye yolu.Bu viraja doğru yaklaşıyorum , yanımdan itfaiye geçti.100 metre sonrada virajdayım.Viraja girdim bi baktım yol ıslanmış.Hafif firene dokundum rampa aşağı olduğu için arka teker kilitlendi ve kaymaya başladım.2 metre kayınca çakıllara saplandım ve 10 metre daha çakıllı yolda kaydım.Gidonu çeviremiyorum.Sonra yol kenarındaki arıkdan zıplayıp tarlaya uçtum Hayır hayır sakın üzülmeyin çünkü kılıma bile zarar gelmedi.Çünkü ben de bilinçli bir motosiklet sürücüyüm.Kafamda Motor-ON un hediye ettiği LS2 kask ve Anes motordan aldığım korumalı mont , pantalon ve eldiven vardı.Hep tam koruma giyinirim.Ve bu bilinci bana Motor-ON aşıladı.Dergiye abone olduğumda verdiği kaskı takınca kendimi apachelerden farklı hissetmeye başladım.Farklıydım çünkü ben bu işin kültürünü alıyordum.Kaskı takınca bişeylerin eksik olduğunu hissettim.Daha sonra korumalarımı tamamlamak istedim ve dergideki reklamlardan Anes motoru gördüm.İnternet sitesine girip kıyafetlerimi tamamladım.Şanslıyım çünkü Motor-ON okuyorum.Şanslıyım çünkü motorcuyum.Şanslıyım çünkü bilinçli ,tam korulamlı , kültürlü bir motorcuyum.Değerli olanı koruyun , kaskınızı takın.Herkeze kazasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    helal sana..geçmiş olaaa..

Motosikleti
    gt250comet
    ilk ve son olur inş, geçmiş olsun

cihantemelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN125
    geçmiş olsun allah daha beterlerinden korusun
    cihARN 125 MOtorum Ve Benim Tek İsmimiz

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    herseyin ilki olacaktır geçmiş olsun
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

place kıng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251 ve OMİ FANATİK
    geçmiş olsun...
    Bartın Bana Dar Motorsikletim Yolları Açar

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun . . .
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Honda Dylan ses 150
    Geçmiş olsun, önce güvenlik tabii ;)
    Volkan
    Dylan SES 150
    0 Rh +

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    İlk ve son kazan olur inşallah. Geçmiş olsun...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

motordelisi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache Rtr 150
    geçmiş ossun
    Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir... M.KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    125 Zn
    çok geçmiş olsun, korumaların faydası motorla 50 mt bile gidecek olsam full giyiniyorum...
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Kill_zone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun Allah daha büyüklerinden korusun inşallah seni ve hepimizi..evt korumalıkların önemini bir kez daha burdan herkese aşıladın çok iyi oldu herkese kazasız belasız ve cezasız sürüşler arkadaşlar (:
    Tekerimiz iki ama gözümüzü dört açalım

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Ucuz yırtmışsın. geçmiş olsun. Motorsikletin ne alemde?
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    geçmiş olsun arkadaşım

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    geçmiş olsun yeşilovalı arkadaş 6 senem karamanlı'da geçti

Motosikleti
    honda CBF150
    geçmiş olsun,

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hadi bakalim ilk ve son olsun. Artik bu isin son noktasinida gormus oldun. Kafanda cok sey yerine oturmustur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    hafiften motor on reklamı gibi olmuş çok geçmiş olsun.
    ...eX...

diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Gecmis olsun.

Anlamadigim kucuk bir sey var. 23 yasindasin, 12 yillik motorcu nasil oluyorsun? Ulkemizde motosiklet ehliyeti alma yasi 18 olduguna gore, 5 yillik desen anlardim ama 12 yillik demek bunun 7 yilini (11 yasindan baslamak uzere) ehliyetsiz kullandigin anlamina gelmiyor mu bu?

Herhangi bir Avrupa ulkesindeki forumlarin birine bu tur bir yorum yazani buyuk ihtimalle kendi kendisini ihbar ediyor kabul edip hakkinda yasal islem yaparlar. Buna benzer bir olayi Ingiltere'de okumustum, o yuzden bu yorumu yaptim. Ingiltere'de vatandasin biri kendini 60 mil hiz limiti olan bir yolda 120 mil filan gibi bir hizla giderken filme almis ve videoyu internet uzerinden baskalari ile paylasmis. Polis bunu delil olarak mahkemeye sunup ehliyetini aldirdiydi elinden.

Yanlis anlama ama bu isin mantigini anlamadigim icin yaziyorum bu yaziyi, yoksa hakaret etmek icin filan degil.

kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun korumanın güzelliği işte

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler