Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

12 yıl sonra ilk kazamı yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    23 yaşında 12 yıllık motorcu, o kadar yılda 40bin km! ve bol motoron yazılı bir reklam :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Alıntı diver1069 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.

Anlamadigim kucuk bir sey var. 23 yasindasin, 12 yillik motorcu nasil oluyorsun? Ulkemizde motosiklet ehliyeti alma yasi 18 olduguna gore, 5 yillik desen anlardim ama 12 yillik demek bunun 7 yilini (11 yasindan baslamak uzere) ehliyetsiz kullandigin anlamina gelmiyor mu bu?

Herhangi bir Avrupa ulkesindeki forumlarin birine bu tur bir yorum yazani buyuk ihtimalle kendi kendisini ihbar ediyor kabul edip hakkinda yasal islem yaparlar. Buna benzer bir olayi Ingiltere'de okumustum, o yuzden bu yorumu yaptim. Ingiltere'de vatandasin biri kendini 60 mil hiz limiti olan bir yolda 120 mil filan gibi bir hizla giderken filme almis ve videoyu internet uzerinden baskalari ile paylasmis. Polis bunu delil olarak mahkemeye sunup ehliyetini aldirdiydi elinden.

Yanlis anlama ama bu isin mantigini anlamadigim icin yaziyorum bu yaziyi, yoksa hakaret etmek icin filan degil.
    Slm Diver,
    Öncelikle kardşeşimize büyük geçmiş olsun.Küçük şehirlerde yaşmanın getirisi dyelim iyi bisiklet sürdüdüğümğz ilk yaştan sonra mobiletlerle tanıştık sanırım yqaş 8-9 idi ilk motor kullandığımda.İlk acemilikler baba gözetiminde evin önündeki sokoklarda gezinmeler derken 10-12 yaşlarında babyı arkaya alıp gezmeler geldi devamında.Sonrasında 50 km ilçe sınırlrı için de ergenelik ilk gençlilk hep motor ğstğndeydik.Top tepmedik kız kovalmadık Lise çağı geldi geçti koptuk memlketten dolayısyla motordan.Geldik halt varmış gbi büyük şehre ve ayrı geçen on yıl sonra yaş 28 2005 yılında önce otomobil sonra motor ehlliyetimi aldım ve 1000 yıllık hasretime inat onbinlerce km yaptım.Emin ol çocukluğuda sözde bilincsiz çağlarımda ehliyetsiz yaşadığım yada yaşattığım tehlikenin onbinlerce katını İstanbulda yaşadım.İlk kazamı ehliyetli bilinçli 30 yaşında bir sürücü olarak İstanbulda geçirdim.
    Sözün özü motosiklet benşm için büyük bir zevk ama son bir şansım versa onu büyük şehirlerin dışına taımak istiyor ve motora binmiyorum.
    Keza 1500 km lik 2 günlük bir uzun yol maceramda yaşadığımın kat ve kat fazla telikesini 30 dklıkk bir istanbul seyahatinde yaşayabiliyorum.
    Bodrumda motorun geldiğini gören kamyon çift şeritli yola çıkmazken aynı şehirde tüm 34 plakalar önüne kırıyor daa ne anlatayım.
    Herkesin ailesinde bir motorcu olup onların canı yanmadukca gerekli olgunluğa hiçbir zaman ulaşamıyacağız.
    Sevgiler.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    geçmiş olsun...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Büyük geçmiş olsun. Bu ekipmanları kullanmayanlara küpe olur umarım.

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    hacı geçmiş olsun sonuna kadar haklısın ama çok reklama girmişsin bee,
    şanslıyım çünkü REVITT eldiven-mont,SHOI kask alabilecek kadar param var,şanslıyım çünkü HONDA kullanıyorum,şanslıyım çünkü K&N hava filtrem var...
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

çok geçmiş olsun...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    geçmiş olsun arkadaşım. ciddi sıkıntı yaratabilecek seni üzebilecek kazayı bu kadar basitçe atlatmana sevindim. umarım ilk ve son kazan olur, temennim bu yönde.

lakin azıcık reklam olayını azaltsan fena olmaz dergi felan.. nolmuyor.. sana şöyle söyleyeyim üzerinde azıcık yazı olan bi tişört yada gömlek bile giyemem, hele marka belli olacaksa daha tezgahta almaktan vazgeçerim. forumun geneli cicili bicili şeyleri sevmediğinden siyah mont tercih eder zaten

yani herşeye bi yorum yaparız, lakin iş azıcık reklama girerse bizden yorum çıkmaz.. ona göre

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun, korumaların faydası motorla 50 mt bile gidecek olsam full giyiniyorum...
    -en iyisini yapıyorsun , emin ol.kutlyorum seni...

Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz yırtmışsın. geçmiş olsun. Motorsikletin ne alemde?
    -motorun sağ tarafı kafalıktan kuyruğa kadar çizildi
    egzoz biraz çöktü
    gidon yamuldu
    ön çamurluk çatladı
    ön çatal çok hafif eğildi

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalim ilk ve son olsun. Artik bu isin son noktasinida gormus oldun. Kafanda cok sey yerine oturmustur.
    -o heyecanı anlatamam , herşey 3 saniye içinde oldu ama üstümden atmak bütün gün sürdü.Çok adrenalinliydi.3 saniyede aklımda 3bin ihtimal geçti.düştükten sonra ilk yaptığım şey kontağı kapattım , kendimi motorun altından çektim ve motoru ayağa kaldırıp sağına soluna baktım.en sonda da kendime baktım

Alıntı ToeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafiften motor on reklamı gibi olmuş çok geçmiş olsun.
    evet hafif reklam koktuğunu siz söyledikten sonra farkettim.bi dahaki sefere malum dergi diye bahsederim ama zaten piyasada kaç dergi var ki ? bırakalım reklam olsun.herkezin kalitesi ortada...

Gecmis olsun.

Anlamadigim kucuk bir sey var. 23 yasindasin, 12 yillik motorcu nasil oluyorsun? Ulkemizde motosiklet ehliyeti alma yasi 18 olduguna gore, 5 yillik desen anlardim ama 12 yillik demek bunun 7 yilini (11 yasindan baslamak uzere) ehliyetsiz kullandigin anlamina gelmiyor mu bu?

Herhangi bir Avrupa ulkesindeki forumlarin birine bu tur bir yorum yazani buyuk ihtimalle kendi kendisini ihbar ediyor kabul edip hakkinda yasal islem yaparlar. Buna benzer bir olayi Ingiltere'de okumustum, o yuzden bu yorumu yaptim. Ingiltere'de vatandasin biri kendini 60 mil hiz limiti olan bir yolda 120 mil filan gibi bir hizla giderken filme almis ve videoyu internet uzerinden baskalari ile paylasmis. Polis bunu delil olarak mahkemeye sunup ehliyetini aldirdiydi elinden.

Yanlis anlama ama bu isin mantigini anlamadigim icin yaziyorum bu yaziyi, yoksa hakaret etmek icin filan degil.
    metanecho rumuzlu arkadaş benim vermem gereken cevabı çok güzel bi şekilde vermiş.kendisine teşekkür ediyorum.ehliyetsiz geçen yıllarım köy yollarında oldu.şehire geldiğimde ve uzun yol sürüşlerimde ehliyetim vardı.köyde kaza yapma ihtimali yılda bir ise şehir içinde saatte 10 tane tehlike çıkıyor karşımıza.gerçek tecrübelerimi de uzun yolda ve bilhassa şehir trafiğinde kazandım .

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 yaşında 12 yıllık motorcu, o kadar yılda 40bin km! ve bol motoron yazılı bir reklam :D
    reklam parasını siteye ödesem iyi olacak

Alıntı pampi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Diver,
    Öncelikle kardşeşimize büyük geçmiş olsun.Küçük şehirlerde yaşmanın getirisi dyelim iyi bisiklet sürdüdüğümğz ilk yaştan sonra mobiletlerle tanıştık sanırım yqaş 8-9 idi ilk motor kullandığımda.İlk acemilikler baba gözetiminde evin önündeki sokoklarda gezinmeler derken 10-12 yaşlarında babyı arkaya alıp gezmeler geldi devamında.Sonrasında 50 km ilçe sınırlrı için de ergenelik ilk gençlilk hep motor ğstğndeydik.Top tepmedik kız kovalmadık Lise çağı geldi geçti koptuk memlketten dolayısyla motordan.Geldik halt varmış gbi büyük şehre ve ayrı geçen on yıl sonra yaş 28 2005 yılında önce otomobil sonra motor ehlliyetimi aldım ve 1000 yıllık hasretime inat onbinlerce km yaptım.Emin ol çocukluğuda sözde bilincsiz çağlarımda ehliyetsiz yaşadığım yada yaşattığım tehlikenin onbinlerce katını İstanbulda yaşadım.İlk kazamı ehliyetli bilinçli 30 yaşında bir sürücü olarak İstanbulda geçirdim.
    Sözün özü motosiklet benşm için büyük bir zevk ama son bir şansım versa onu büyük şehirlerin dışına taımak istiyor ve motora binmiyorum.
    Keza 1500 km lik 2 günlük bir uzun yol maceramda yaşadığımın kat ve kat fazla telikesini 30 dklıkk bir istanbul seyahatinde yaşayabiliyorum.
    Bodrumda motorun geldiğini gören kamyon çift şeritli yola çıkmazken aynı şehirde tüm 34 plakalar önüne kırıyor daa ne anlatayım.
    Herkesin ailesinde bir motorcu olup onların canı yanmadukca gerekli olgunluğa hiçbir zaman ulaşamıyacağız.
    Sevgiler.
    cevap için çok teşekkürler.

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşım. ciddi sıkıntı yaratabilecek seni üzebilecek kazayı bu kadar basitçe atlatmana sevindim. umarım ilk ve son kazan olur, temennim bu yönde.

lakin azıcık reklam olayını azaltsan fena olmaz dergi felan.. nolmuyor.. sana şöyle söyleyeyim üzerinde azıcık yazı olan bi tişört yada gömlek bile giyemem, hele marka belli olacaksa daha tezgahta almaktan vazgeçerim. forumun geneli cicili bicili şeyleri sevmediğinden siyah mont tercih eder zaten

yani herşeye bi yorum yaparız, lakin iş azıcık reklama girerse bizden yorum çıkmaz.. ona göre
    kusura bakma bi dahaki sefere dikkat ederim .

*geçmiş olsun dileklerine teşekkürlerimi sunuyorum.bu kaza ile sürüş konusunda daha da olgunlaştığımı sanıyorum.ve bir de ilklerin unutulmazlığı var tabi

Gecmis olsun.

Motosiklet kullanmayı ehliyet alınca mı öğreniyoruz?

Veya ehliyet alınca ne kadar motosiklet kullanmayı öğreniyoruz?

diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Alıntı Xenco adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazmis oldugum yazi dikkatlice okunursa motosiklet kullanmayi ogrenme veya ogrenmeme gibi bir konudan bahsetmedim. Sadece 23 yasindaki birisinin 12 yildir motor kullaniyorum ilk kazami yaptim demesini garipsedigimi, bunun sebebini ise 11 yasinda kullanmaya baslamis olacagi itibari ile belirttim.

Zaten bu kardesimiz (baska bir yorumdan alinti yaparak) bunun cogunun koyde, sagda-solda mobilet gibi iki tekerli araclar olup, sehir trafiginde motosiklet kullanmanin farkli bir sey oldugunu belirtmis. Ayni sekilde ileri surus egitimi alip motor kullanmakta farklidir, almadan kullanmakta. Otomatik sanzimanli motor kullanmakda farklidir, manuel sanzimanlida. Buyuk cc motor kullanmak ta farklidir, kucuk cc kullanmakta. Chopper kullanmakta farklidir racing kullanmakda. Bu liste boyle gider.

Ehliyeti olanla olmayanin daha iyi surucu oldugu (cok fazla olmasa da) tartisilabilir. Parantez icinde -cok fazla olmasa da- dememin sebebi lisans, diploma, ruhsat vs. alinan veya alinmayan her konu icin bu tur tartisma yapilabilir, ama abartmadan. Yoksa universiteye gidip a veya b konusunda (ozellikle meslek belirtmiyorum) diploma almaya gerek yok, isi iste ogrensek yeterli olur gibi garip bir mantiga da ulasmak mumkun. Boyle bir sonucu da (belki meslegim geregi olsa gerek) benim sahsen kabul etmem mumkun degil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Xenco adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Haklısın , Türkiyede sistem parayı ver ehliyeti al.Ama herşey zamanla değişir.Artık 5 yılda bir sınava girilecekmiş.Tabi bunda iktidarın istikrarlı olmasınını büyük payı var.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Az bir masrafı var ama kendin sağlamsın ona şükret. Tekar geçmiş olsun.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Geçmiş olsun korumanın güzelliği işte
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    arkadaş 10 15 den sonra reklamdan girdiler siyasetten çıktılar

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    O imza süper Harley Dawidson reklamında duymustum
    Gecmis olsn bu arada .
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş 10 15 den sonra reklamdan girdiler siyasetten çıktılar
    *

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başka bir araçla çarpışmaktansa kayarak yoldan çıkmak yeğdir bence.

Çok geçmiş olsun. Önemli olan korumaları kullanarak olası zararı asgariye indirmek.

Bir daha başına gelmemesini umarım. Hiçbirimizin başına gelmesin.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler