Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru alacağım ama.....nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Bu ikinci başlığım. Şimdi burada ki işi bilen arkadaşlarımdan yardım istiyorum. 2 haftadır bu sitedeyim, yazılı sınavın tarihi yaklaştı (17 nisan) motor param cebimde ve hangi modeli alacağıma da karar verdim. (sizlerinde sayesinde hiç ilginç bir şeye kalkışmayıp, direk Honda cbf 150 ile başlamayı düşünüyorum )

Ben motorumu ikinci el alacağım. (hem bütçe için, hem plaka veya motoru ilk almada yapılacak ayrıntılar vs ile uğraşmamak için) ama düşük km li (4000-8000) arası bir motor seçeceğim.

Fakat sorunum şu, bu işlerden hiç anlamadığım için diyelimki malum ikinci el sitesinden motorumu beyendim ve almaya gittim. Sırasıyla ne yapmam gerek.
    Mesela plakayı mı kontrol edeceğim? iyi ama nereden? Sonra kaskoyu mu soracağım? Ama nasıl? Notere gideceğim burası kolay kaskoyu benim üzerime mi çıkartmam gerek. Önce ruhsatı mı alayım. Yoksa önce motoru alıp, onu ruhsatıma mı işleteyim...

Buradan bilgili ve aynı şeyleri yeni başlarken yaşamış arkadaşlar. Sırasıyla neler yapacağımı bana söyleyebilirler mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşım 2. el alacağın motoru bulunca internet üzerinden plakasını sorgulat ve kaydında haciz ihtiyati tedbir vb. sınırlama olup olmadığını öğren. bunu emniyet.gov.tr adresi araç sorgulamadan yapabilirsin ama artık bu işlem için e-devlet şifresi alman lazım nasıll yapacağaın sitede detaylıca açıklanıyor zaten.
    aracın tescil kaydında sıkıntı yoksa satıcı vergi dairesinden araca ait ilişik kesme belgesini alır ve beraber notere gidersiniz. burada noter satışı yapılır 35 tl gibi bi rakam ödersin ve artık motorun mülkiyeti sana geçmiştir. bu andan itibaren 1 ay içinde adresinin bağlı olduğu trafik şubesine gidip ruhsatı üzerine alman lazım bunun içinde hiç uğraşma emniyet çevresindeki muamelecilere 30 tl işçilik ücreti ver senin yerine halletsinler.
    bu arada kaskoyla senin bi ilgin yok kaskodan kastın ne onu belki tam anlamadım.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    yeni alma ybr,cbf150,cg,titantavsiye ederim hemde motorculuğu öğrenirsin hemde paran cebinde kalır.[ha modenas,ı unuttum modesa değil dikkat.]

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı fenadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bu ikinci başlığım. Şimdi burada ki işi bilen arkadaşlarımdan yardım istiyorum. 2 haftadır bu sitedeyim, yazılı sınavın tarihi yaklaştı (17 nisan) motor param cebimde ve hangi modeli alacağıma da karar verdim. (sizlerinde sayesinde hiç ilginç bir şeye kalkışmayıp, direk Honda cbf 150 ile başlamayı düşünüyorum )

Ben motorumu ikinci el alacağım. (hem bütçe için, hem plaka veya motoru ilk almada yapılacak ayrıntılar vs ile uğraşmamak için) ama düşük km li (4000-8000) arası bir motor seçeceğim.

Fakat sorunum şu, bu işlerden hiç anlamadığım için diyelimki malum ikinci el sitesinden motorumu beyendim ve almaya gittim. Sırasıyla ne yapmam gerek.
    Mesela plakayı mı kontrol edeceğim? iyi ama nereden? Sonra kaskoyu mu soracağım? Ama nasıl? Notere gideceğim burası kolay kaskoyu benim üzerime mi çıkartmam gerek. Önce ruhsatı mı alayım. Yoksa önce motoru alıp, onu ruhsatıma mı işleteyim...

Buradan bilgili ve aynı şeyleri yeni başlarken yaşamış arkadaşlar. Sırasıyla neler yapacağımı bana söyleyebilirler mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.
    mrb hayırlı olsun,

honda cbf 150 almayı düşünüyorsan, öncelikle web siteleri yerine honda bayilerini tercih etmelisin. Şahıs yerine bir kurumun beyan ve kefaleti senin lehine olacaktır. Bahsettiğin muamele işlemleri konusunda da sonuna kadar hatta bila bedel destek alırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler