Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Chooper Sevdalılarından Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yellow Rock Crown
    Merhaba arkadaşlar bu siteye dün üye oldum.Benim siz uzman motor sevdalılarına şunu sormak istiyorum.Bende şu an 150 cc lik scooter motorum var.3 yıldır bunu kullanıyorum.Artık motor kullanmaktan zevk ve haz almak istediğim için chooper tarzı motora geçmek istiyorum.Bunun için chooper tarzına alışmak ilerde büyütmek için bir başlangıç motoru varmı?Önerebileceğiniz marka ve modeli belirtebilirseniz bana çok yardımcı olursunuz.Bütçem 8000 Tl. yetermi?Şimdiden çok tşk ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    madem bütçen 8 bin sırı kymco venoxlar 10 bin 6 bin ver 1000-2000 km venox al yada 5 bin ver yine az km li hysung gv 250 al gv 250 sıfırı 8500 lira civarı bu iki motorda çin malı değildir biraz zorlayıp sıfır gv 250 de alabilirsin

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Aramıza hoş geldin , Kalıcı ve Katılımcı olman dilegiyle... standartlaşan mt lafı oldu cıktı bu yaww

Alacagın motor ne olursa olsun hayırlı ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin.

Sıfır bir hyosung gv250 veya yamaha virago535 alsan pek fena olmaz ama dersenki daha yüksek cc olsun hyosung gv650(fiyatı biraz daha fazla) lere bak onlarda yakışıklı.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    Yellow Rock Crown
    Tşk ederim arkadaşlarım zaten bir karar verip alsam deneyimlerimi mutlaka paylaşacağım.Ben düşüncemi paylaşmak istiyorum sizinle.Aklımdan geçen motorlar şunlardı.suzuki vl 250 intruder veya ls650 savage, kawasaki en 500 veya vulcan yamaha dragstar veya virago.Sonra aklıma bunlardan cc si güçlü ve ağır olanları elemek istedim.Malum ilk defa kullanacağım.Bana ağır veya motoru güçlü gelebilir diye korktum.Kusura bakmayın sizlerinde başını ağrıtıyorum ama bilinçli davranmak istiyorum.Birde çok kalıplı birisi değilim.1,75 boyunda 70 kilo ağırlığında mazbut delikanlıyım.Bende sizler gibi chooper kullanmak ve gözüm gibi bakmak ve ilgilenmek istiyorum.Bu arada lafı bayağı uzattım kusura bakmayın umarım hayırlısyla bu işten çıkarım.Şimdiden tşk ederim.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Öncelikle hoşgeldin
    saydığın modeller aslında chopper değil cruiser dır ( hep bunu söylemek istemiştim )
    Ben uzun bir süre GV 250 kullandım. Bütçene oldukça uygun bir motordur. 5000 lira civarına az kilometreli oldukça temiz bir GV bulabilirsin. GV 650 bile biraz zorlarsan bulabilirsin ama GV650 kullanıcıları sayfasına bir danışırsan oradaki arkadaşlar mutlaka sana boy ve kilo ile ilgili fikirlerini söyleyeceklerdir.
    Ride hard or stay at home

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Hoşgeldin kardeş.
    Kymco parçası çok pahalı ve nadır bulunan makina. Haysung 250 önerebileceğim makina.
    Ayrıca kanuni Tiger 250 ucuz ve oturaklı. Sifır fiyatı 5000 tl.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldin
    saydığın modeller aslında chopper değil cruiser dır ( hep bunu söylemek istemiştim )
    iyide adam model saymamiş ki
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Yellow Rock Crown
    Gerçekten çok tşk ederim.İnanın bazı motor modelleri hakkında fikirleriniz bana çok iyi yol gösteriyor.Cahilliğime vurun mesela ben chooper sandığım motorlar meğerse cruiser mış.Bunu öğrendiğim çok iyi oldu.Sevgili abilerim işte bilmediğim bazı şeyler çıkıyor sayenizde.
    Sayın osmanba bey kanuni tiger önermiş ilk öğrenme için yeterlimidirki.Eğer kullanıyorsanız görüşlerinizi öğrenebilirmiyim.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Kardeş zaten sonuçta scooter kullanıyorsunuz. Neticede az çok motosiklet kullanma teknığıne sahıpsınız. Burada ilk aşamada zorluğunu çekeceğiniz konu sadece vitesleri ayakla değişmek. Kesinlikle zor bir konu değil. Yarım saatlık çalışma sonucunda bu işi kesinlikle çözersiniz. Boyunuz ve kilonuz benim kadar. Ben bu boyumla ne motosikletlerin tepesinden geçtim bilseniz. Kanuni Tiger 250 yi çok rahat görüp inceleme şansınız olur. Bir kere dolu dolu bir motosiklet. Cüsseli ve oturaklı. Yol tutuşu süper. Parçası ve kendisi her yerde var ve ucuz. Satarken müşterisi bol. Bende var ve kullanıyorum. 5 senedir çilemi çeker. Ayrıca Honda şhadow 750 var. Buda kendi parasına göre ayrı özellikte. Sonuçta biraz lüx. 7,5 - 8 bin TL. vererek haysung alınabilir. Her ikiside size yeter görüşündeyim.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide adam model saymamiş ki
    saymış yahu işte bir sürü bkz "suzuki vl 250 intruder veya ls650 savage, kawasaki en 500"

Ben GV 250'yi ilk motorum olarak kullandım ve pek de zorlandığımı söyleyemem. Hem seni üzmez hem de gerektiği yerde gerekli tepkileri verir.
    Ride hard or stay at home

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    çapır çupur kuruzır..... türk insanı chopper der.... Neyse...
    8000 TL ye çok şey alabilirsin. Ama karar vermen gereken şey şu. Bu motor geçici mi olacak ? Yoksa uzun bir zaman kullanmayı düşünüyormusun ? Vitesli motor için başlangıç mı yapıcan ? Ucuza bir çinli alabilirsin mesela. Küçük cc bir müddet sonra sıkıntı verebilir. Pahalı ve 2.el bir japon alırsan değiştirmekte zorlanabilirsin sonra. Çünkü YAŞLI olacaktır. Bende senin durumundaydım. 150cc Scooterdan, 250cc Mondial MCT'ye geçtim. arkadaşımın temiz bir makinesini aldım.

Motosikleti
    Yellow Rock Crown
    Arkadaşlar Allah tuttuğunuz altın etsin çok tşk ederim.Uzun vadede kullanmayı planlıyorum ve dediklerinizde haklısınız.Önce 250 cc ile başlayıp kendimi iyice yetiştirip ondan sonra 600 ile 1000 cc ye geçsem çok iyi olacak.Bunun için kanuni veya mondial alsam iyi olacak.Hyosung gv 250 de inceledim.Gerçekten güsel motor ancak denizlide servisi varmı parçası bulunurmu bilemediğim için tereddütteyim.Kanuni veya mondial bayağı var denizlide nette araştırdım serviside var bayiiside var.Tercihim büyük ihtimalle kanuni olacak bütcemde yeterli.Bir aksilik olmazsa en kısa sürede tigerımla çektiğim fotoları koyarım buraya.Harbiden çok sağolun.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    dostum bir defa şuna karar ver, klasik görünüm mü istiyorsun yoksa diğer tiplerden mi? yani yamaha virago 535 ile hyosung gv 250'i aynı anda sevmek biraz zordur bana göre.

buna karar verdikten sonra bütçeni en verimli şekilde harcamalısın, 3 yıllık tecrüben varmış, çok da zor değildir vitesli sürmek o yüzden süremem falan diye bence çekinmen yersiz ancak büyük bir motor alınca da kendine güveninceye ve sürüşün oturuncaya kadar biraz daha zaman geçebilir. biraz da fazla dikkatli olmalısın.

buna mukabil yerinde olsaydım o tecrübemin üstüne orta sınıf japon malı 95-99 model cruiserlara bakardım, daha da somutlaştıracak olursam honda shadow, kawasaki vulcan, suzuki marauder, yamaha dragstar ya da virago.

yalnız dediğimi unutmayın, burası sanal bir platform ve ben sizi tanımıyorum, benim üç yıllık deneyimim olsa ben bunu yapardım, sen ne kadar iyi sürücüsünüz bunu bilemem. en iyi kararı yine sen verirsin.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Hyosung GV250 den şaşma derim.Özellikle 28 beygirlik motoruyla başka bir motora şans vermez,kaliteside tartışılmaz.

Motosikleti
    Regal Raptor DD125E
    bencede gv250 al keyfine bak
    [B]Kara Yılan[/B]
    [B]67 LP 278[/B]

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Hoşgeldin öncelikle. Biz bu hafta kuzenime iyi bir araştırma ve kıyaslamadan sonra 250cc Suziki Intruder aldık. Bugün servise götürüp bakımlarını yaptıracağım hatta Benim sana önerim ya Yamaha dragstar 250 ya da suziki intruder 250 olacaktır. Senelerce sorunsuz bineceğin motorlardır. Ama şu an satılık dragstar pek yok. Venox da çok güzel şekl olan bir motor. Kaliteli olduğunu da düşünüyorum. Ama alıp en az 2-3 sene kullanacaksan ve çok gezmek istiyorsan sana önerim yukarda yazdığım iki motor. Ben motoru alınca Suziki VL 250 intruder topiğine ilk izlenim ve yorumlarımı detaylı bir şekilde yazdım. buraya da kopyalayıp yapıştıracağım. umarım faydalı olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:45 ----------

Arkadaşlar bahsettiğim motoru aldık bugün. Ve tam 120 km yol yaptık. İlk izlenimlerimi sizlerle paylaşıyorum :

1- Görüntüsü ve heybeti 600cc lik abilerini aratmıyor. Hatta görenler 600 sanıyor

2- Egsoz sesi çok güzel ve çok tok. Egsozu hiç açtırmaya gerek yok. (250 cc motorların hiç birinde şimdiye kadar böyle güzel ve tok bir ses duymadım. Tam bir chopper olduğunu belli ediyor)

3- Şehir içi kullanışlar içinde ideal. oturuş pozisyonu ve direksiyon manevra açısı muhteşem. Oldukça kıvrak.

4- 0-120 km arası inanılmaz hızlı ve rahat ivmeleniyor. 120 km ile uzun süreli seyir edilebilmekte. Büyük hacimli motorlarla birlikte uzun yol seyahatlerine çıkabilirsiniz. Son hızını henüz denemedik ama bu tarz motorlarda hızdan ziyade keyif önemli. (son hızı sanırım düz yolda max. 140 km/h olabilir. 120km hızla giderken gaz kolunun sonuna gelmesine çok vardı çünkü)

5- bu gün itibari ile net 45 Tl ye depo doluyor (benzin aldığımızda bitmek üzereydi. Hatta ilk benzinciye gidene kadar benzin bitti ve iterek götürdük. yani tam tamına boş deponun fullenmesi bu kadar tutuyor)

6- Yakıt sarfiyatı yok denecek kadar az. 120 km yol yaptık motorun deposu hala tam doluya yakın

7- Konfor konusunda; sele büyüklüğü ve rahatlığıyla beraber oturuş pozisyonu ve direksiyon şekli sayesinde uzun yolda hiç molasız 200 km ve hatta üzeri rahatça yapılabilir. Artçı selesiyse büyük ve konforlu. Bizdekinde sisi bar da olduğu için artçı konforuda maximum seviyede.

8- vites geçişleri ve boşa alma sorunsuz ve rahat

9- frenler ve frenaj güven veriyor. muadillerine göre kıyaslanamaz.

10- 4lü flaşörleri var. Benim ilk motorum Keeway supershadow da yoktu mesela.

11- Sele altında takım için olan bölmeyi görünce inanamadım. İstediğiniz kadar takım çantasını doldurun içine. Çok çok çook büyük. Evraklarınızı, ruhsatınızı vb... herşeyi içine alabiliyor. derinliği 35-40 cm kadar sanırım.

12- Gösterge analog ama içindeki tripmetre dijital.

Not: Motoru İstanbul Silivri (Selimpaşa) dan aldık ve E-5 den Pendik Kurtköy'e getirdik. E-5 İstanbul trafiği malum akşam saatleri yer yer kilit, yer yer sıkışık yer yer akıcı yer yer de tamamen açık seyirde. Yukarda yazdığım deneyimlerimiz bu yol güzerhah ve şartlarında yapıldı. Giderken CBF500 le gittik ve gelirken iki motor döndük. Motorun ivmelenmesini ve hızını 500cc bir motorla birlikte seyir ederken gözlemleyip deneyimlerimizi ona göre yazdım.

Umarım bu motoru almayı düşünen arkadaşlar için faydalı olur bir nebze yazdıklarım. Rüzgarınız bol olsun motor dostları

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:47 ----------

Arkadaşlar özür dileyerek tekrar mesajıma eklanti yapıyorum. Fakat ben yorum yazdıktan sonra topikteki diğer önerileri okudum. Arkadaşımız belliki karar veremiyor bu motorlar hakkında bilgisi olmadığı için. motor tavsiyesi isteyen arkadaşlara 'Bence şunu al', 'senin yerinde olsam şunu alırdım', 'şu motor 30 beygir çok hızlı' gibi yüzeysel ve gereksiz tavsiyelerde bulunmayın. Bir kimseye fikir konusunda yardımcı olmak istiyorsanız biraz çaba sarfedin. Önerdiğiniz marka-modeli neden önerdiğinizi iyice belirtin. Eğer üşeniyor ya da bilmiyorsanız bırakın birşey yazmayın!! İnsanlar parayı kolay kazanmıyor ve harcarken en doğru şekilde harcamak istiyor çünkü! (sözüm üstüne alınmak isteyen arkadaşlara. çok güzel yorum ya da bilgilerini paylaşan arkadaşlarda olmuş bu topicte.)

ben şu an Honda CBF500 kullanıyorum. Ama ilk başlangıç motorum bir cruiser olan Keeway Supershadow 250 idi. Yani 250cc segmentindeki cruiserlarla ilgili deneyim ve araştırmalarım zamanında çok oldu. Bunca zamandır edindiğim bilgilerle yukarda uzunca açıkladım acizane fikir ve görüşlerimi.

Rüzgarınız bol olsun..

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    hocam bence,şunu al bunu al diyen arkadaşların önerdikleri motorla bir geçmişleri vardır sanırım,model marka tavsiyeside bu nedenledir.eh alacak arkadaşta bu modeller üzerinden birazcık araştırma yapıversin,sonuçta bir sürü marka başlığı var sitede

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    8000 tl ye biraz araştırıp pazarlık yapıp . shadow 750 bulabilirsin aslında 2005 mode lfln
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Regal Raptor DD125E
    ben hala hyosung gv 250 diyorum motoru çok iyi biliyorum arkadaşımda var 2007 model 34000 km de ve motorun hiç bir sorunu yok sıfır almıştı.çok kaliteli bir motor ve gidiş olarak da mükemmel.zaten sınıfının en güçlü motoruna sahip zannedersem.o yüzden bence 250 lik choppeların en iyi hyosung gv 250
    [B]Kara Yılan[/B]
    [B]67 LP 278[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler