Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

çinli alakacakların dikkatine

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    okuyorum forumu biri diyor 5 bin km de kilometre telim koptu 5 ytl paramı diyor diğeri diyor 4 bin km de debriyaj telim kotu 4 ytl diyor gülüyor ,,tam gaz giderken birgünde fren teliniz koparsa napacaksınız tutunki arka frende gitti o an

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı co_takirtukur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okuyorum forumu biri diyor 5 bin km de kilometre telim koptu 5 ytl paramı diyor diğeri diyor 4 bin km de debriyaj telim kotu 4 ytl diyor gülüyor ,,tam gaz giderken birgünde fren teliniz koparsa napacaksınız tutunki arka frende gitti o an
    Saol canım bilgilendirme için..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hıımmmm dalga geçme olayı hımmm

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    hıımmmm dalga geçme olayı hımmm
    hıımmm idrak etme olayı..

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Çoğu Çinli Motorlarda Ön Fren Disktir (Gördugum Butun Motorlarda Oyle) Arka Fren Telı Kopsa Bıle Ön Fren Var...
    Yani Kısacası Ufak Tefek Şeyler Olabilir Sonuçta Kalıtelı Bır Motorun 3te 1 Fiyatı Ama İş Görüyor Ayriyetten Kullanımdan Kullanımada Fark Var Benim Motorum 30.000 Km De Ve Motoru Hala Fabrikadan Çıkmış Gibi...
    Bakımını Zamanında Yaptıktan Sonra Kafan Rahat Ve Kopanda 1-2 Tel Olsun (;
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu Çinli Motorlarda Ön Fren Disktir (Gördugum Butun Motorlarda Oyle) Arka Fren Telı Kopsa Bıle Ön Fren Var...
    Yani Kısacası Ufak Tefek Şeyler Olabilir Sonuçta Kalıtelı Bır Motorun 3te 1 Fiyatı Ama İş Görüyor Ayriyetten Kullanımdan Kullanımada Fark Var Benim Motorum 30.000 Km De Ve Motoru Hala Fabrikadan Çıkmış Gibi...
    Bakımını Zamanında Yaptıktan Sonra Kafan Rahat Ve Kopanda 1-2 Tel Olsun (;
    masrafı noldu senin motorun suana kadar aslında sizde haklısınız insanlarda para olsa tabiki en iyisine biner ben biraz fazla hassasım birine bişey olunca o günüm zehir olur o yuzden

Türkiye gibi alım gücü düşük bir ülkede insanların motorsiklet tutkusunu yaşamasına olanak sağladığı için Çinli üreticilere şükranlarımı sunuyorum ben. Çok kaliteli olmadıkları zaten bilinen bir gerçek. Bu yüzden bakımlarını düzenli yaptırıp, sorunları büyümeden çözüp, tertemiz düzgünce ve kurallara uyarak kullandıktan sonra bir sorun yok bence..

Motosikleti
    masrafı noldu senin motorun suana kadar aslında sizde haklısınız insanlarda para olsa tabiki en iyisine biner ben biraz fazla hassasım birine bişey olunca o günüm zehir olur o yuzden
    Yaklaşık 10.000 Kmdır Bende Ve Şu Ana Kadar
    1 Kere Kayış Koparttım (Aldıktan Bırkac Hafta Sonra Ne Zaman Degıstıgını Bılmedıgım Icın Bu Gayet Normal)
    3-4 Kere Fıltre Degıstırdım
    Birkaç Kerede Fren Müşürünü Bozdum (:
    Yani Toplasan 100 Tl Harcamadım (:
    Çin Motorunun En Sevdiğim Yanıda Bu Bozulunca Cebımdekı Para Tamırıne Yetıyor (:

Altımda Bir Piaggio Olsaydı Bu Şöyle Olurdu :
    Kayış Kopması 300 TL
    Filtre 40-50 Tl
    Fren Musuru 30-40 Tl
    Tam Fıyatlarını Bılmıyorum Ama Bu Fıyatların Uzerınde Olduklarını Tahmın Edebılıyorum
    Tabi Kimse Dandık Bır Motora Bınmek İstemez Ama Çin Motorlarınada Haksızlık Etmeyelim Hakkını Veriyorlar....
    "TayGuN"
    "GuNControll"

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu konu uzayıp gıder ama kullanıcı olarak ben 4 yıldır aynı motoru kullanmaktan gayet memnunum ve kolay kolayda sorun yaşamadım bunun bıraz kullanıcıyla ilgisi var tabı cok basıt örnek son gezımız şu an ana sayfada 1000 km yol yaptık ve benım farım harıcınde sorun yaşamadık o da ampulum patladı .

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Hacı amerika diye de bi kıta var diyolla..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(

takır tukur haklısında aga gucum olsa misal benbi tvs alırdım yada suzuki ama alamıcamı göre hem işim için de cok gerekli motor ozellikle yazın işten işe koşuyorum motorla ha ne var bakımlarını yapıcaksın bi ses duyuyosan boş ver demiceksin yapıcaksın yaptırcaksın yoksa kaliteli oldugundan almıyoruz .. bizi bu tür şeylere mecbur eden devlet utansız bu konunun ucu bucagı yok olduguyla yetinicez hayal kurarak yaşıcaz :(
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    mondial 151 rs
    suana kadar motorumun deişmeyeni yok :D 1250 tl ye aldğm motor 2000 tl ye geldi . son hızla giderken arka fren müsürü yerinden fırladı panik yapsam o trafikte ölürdük. ama ön frenle durdum taktım yola devam ettim

Motosikleti
    Yaklaşık 10.000 Kmdır Bende Ve Şu Ana Kadar
    1 Kere Kayış Koparttım (Aldıktan Bırkac Hafta Sonra Ne Zaman Degıstıgını Bılmedıgım Icın Bu Gayet Normal)
    3-4 Kere Fıltre Degıstırdım
    Birkaç Kerede Fren Müşürünü Bozdum (:
    Yani Toplasan 100 Tl Harcamadım (:
    Çin Motorunun En Sevdiğim Yanıda Bu Bozulunca Cebımdekı Para Tamırıne Yetıyor (:

Altımda Bir Piaggio Olsaydı Bu Şöyle Olurdu :
    Kayış Kopması 300 TL
    Filtre 40-50 Tl
    Fren Musuru 30-40 Tl
    Tam Fıyatlarını Bılmıyorum Ama Bu Fıyatların Uzerınde Olduklarını Tahmın Edebılıyorum
    Tabi Kimse Dandık Bır Motora Bınmek İstemez Ama Çin Motorlarınada Haksızlık Etmeyelim Hakkını Veriyorlar....

bizim verdiğimiz paralara bu motorlar fazla fazla hakkını veriyo evet bak adam ne dior misal bi r6 akfa granıjı 1500 tl dior yuh oha ben o fiyata motor alıyorum şimdi hangisi daha mantıklı dar gelirliyim 1500tl verip kafa granıjı alıp artı tek tek para biriktirim motormu topluyayım giidp işimi görcek ucuz yollu bi için mi alayım ????

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    Çinli de kullandım, İtalyan da... Hepsinin yeri, amacı, keyfi başka...

Motosiklet bir keyiftir ve herkes gücünün yettiğince bu keyfi yaşar. 2000 TL biriktirmek için aylarca, yıllarca uğraşan adam çinli kullanacak tabi çünkü devleti onu düzgün motora bindirmemek için hangi vergiyi koyacağını şaşırmış durumda...

Motosikletimle gezerken Çin İtalyan Japon ayırt etmeden eski yeni ufak büyük demeden selamımı veririm. Kafasında kaskı olmayan adamı ise görmezden gelirim.

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim verdiğimiz paralara bu motorlar fazla fazla hakkını veriyo evet bak adam ne dior misal bi r6 akfa granıjı 1500 tl dior yuh oha ben o fiyata motor alıyorum şimdi hangisi daha mantıklı dar gelirliyim 1500tl verip kafa granıjı alıp artı tek tek para biriktirim motormu topluyayım giidp işimi görcek ucuz yollu bi için mi alayım ????
    Bir Plastik Parçasına 1500 TL Vermek Bana Gerçektende Mantıksız Gelirdi
    Çinli Motorda İse Parcacıda
    -Abi Kafa Grenajı Ne Kadar
    -60 TL (Farların Oldugu Kısım) Tamam Abi Wer Ondan
    -Arka Etekler
    -50 TL
    -İç Torpido
    -30 Tl
    Motorda Başka Ne Kaldı Ve Maliyeti Ne Oldu Varın Siz Düşünün...

Bir Atasözüde Şöyle Der;

Bakarsan Bağ Olur Bakmazsan Dağ...
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    Alıntı murattolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklet bir keyiftir ve herkes gücünün yettiğince bu keyfi yaşar. 2000 TL biriktirmek için aylarca, yıllarca uğraşan adam çinli kullanacak tabi çünkü devleti onu düzgün motora bindirmemek için hangi vergiyi koyacağını şaşırmış durumda...

Motosikletimle gezerken Çin İtalyan Japon ayırt etmeden eski yeni ufak büyük demeden selamımı veririm. Kafasında kaskı olmayan adamı ise görmezden gelirim.

yaşa sen abi be helal'in var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:12 ----------

Bir Plastik Parçasına 1500 TL Vermek Bana Gerçektende Mantıksız Gelirdi
    Çinli Motorda İse Parcacıda
    -Abi Kafa Grenajı Ne Kadar
    -60 TL (Farların Oldugu Kısım) Tamam Abi Wer Ondan
    -Arka Etekler
    -50 TL
    -İç Torpido
    -30 Tl
    Motorda Başka Ne Kaldı Ve Maliyeti Ne Oldu Varın Siz Düşünün...

Bir Atasözüde Şöyle Der;

Bakarsan Bağ Olur Bakmazsan Dağ...

yaw hepsini boşver ben komple silindir aldım 50 tl ya düşün bi kere segman-gömlek-piston

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    sen kafanaı yorma bız dururuz sen nasıl duracaksın anlat bakalım.....fren telı her motorda yolda gıderken kopabılır söyle şimdi sen napıcaksın böyle bi durumda aydınlat bizi

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murattolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok haklısınız

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    vay bee şu koca mt'nin haline bir bakın. günlerdir ne tür mesajlara insanlar cevap yazmak için uğraşıyor. aklıbaşında nekadar adam varsa hepsini kaçırdınızx forumdan şimdi uğraşın bakalım. yazın yazın sizleri okumak daha eğlenceli oluyor

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı gokaysah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye gibi alım gücü düşük bir ülkede insanların motorsiklet tutkusunu yaşamasına olanak sağladığı için Çinli üreticilere şükranlarımı sunuyorum ben. Çok kaliteli olmadıkları zaten bilinen bir gerçek. Bu yüzden bakımlarını düzenli yaptırıp, sorunları büyümeden çözüp, tertemiz düzgünce ve kurallara uyarak kullandıktan sonra bir sorun yok bence..
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler