Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

viteste yavaslarken motordan hafif bi takirti sesi geliyo

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    arkadaslar motor rolantide calisirken bi problem yok ancak giderken gazi braktigim zaman motor yavaslarken yada belli bi hizla giderken vitesi bsosa alip durmak uzere yavasladigim zaman normal olmayan hafif bi takirti sesi geliyor.servise gidicem tabiki ancak ne olablir sizce?
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Dinamo sesi gibi birşey mi?
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinamo sesi gibi birşey mi?
    valla dostum emin degilim.dedigim gibi yavaslarken yapiyor yada en azindan ben o zaman duyuyorum.simdi viteste iken motor asiri derece yavasladiginda gaz vermedigin zaman yapar diceksin tabi haklisin da bu oyle bisey degil,dedigim gibi vitesi bosa atip durmak icin yavasladigimda da motor durana kadar bu takirti sesi geliyor,onceden yapmiyordu.
    RIDE or DIE

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    wallah sübap ayarı bozulmus olabilir asırı zorlanma ve benzeri seyler den
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1500 TL veririm

Motosikleti
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wallah sübap ayarı bozulmus olabilir asırı zorlanma ve benzeri seyler den
    mm bu aklima gelmemisti aslinda motorumu asiri zorlamam ama...ben daha ciddi bisey olmasindan korkuyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:32 ----------

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 TL veririm
    cok firsatcisin .su anda 3000 euro veriyolar.
    RIDE or DIE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cok firsatcisin .su anda 3000 euro veriyolar.
    hahahahahahha şaka şaka , aprilia mıydı motosikletin ?

Motosikleti
    hahahahahahha şaka şaka , aprilia mıydı motosikletin ?
    yok belcikada kullandigim r6.aprilia ve fzr 1000 memlekette.
    RIDE or DIE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yok belcikada kullandigim r6.aprilia ve fzr 1000 memlekette.
    yok düzelttim sonra aprilia yaptım ben onu vallahi bilmiyorum daha önce hiç R6'tım olmadı : ) yeşillik olsun diye geldim

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Hocam bak şimci Benim Ukyo(FZ6) canafar gibim. Şöyle motoru ısıtıp 60 Km lik yolu 90-130 Km hızla aldıktqan sonra ışıklarda boşa alır yavaşlarım. O arada dinamo sesi gibim bişi duyulur bence gayet normal. Şimci O ses düzenli bi sestir. Vites dişlileri hareket halinde olduğunda duruncaya kadar bir ses çıkarır. Ama o takırtı halindeyse ufak ufak kıllan hatta servise koştur. En azından akıl parası verirsin ama minimum 2000TL lik masraftan yırtarsın.

Eftelya neye 1500 veriyon yahu. Anam zengin insan hemen belli oluyo.
    Konuyu aslından saptırmak amacıylan Eftelya motorun ne yahu senin?
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    yok düzelttim sonra aprilia yaptım ben onu vallahi bilmiyorum daha önce hiç R6'tım olmadı : ) yeşillik olsun diye geldim
    bende once ducati idi sonra bi baktim aprilia olmus.kendi kendime daha fazla meyve suyu icmeyeyim diyodum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:41 ----------

Hocam bak şimci Benim Ukyo(FZ6) canafar gibim. Şöyle motoru ısıtıp 60 Km lik yolu 90-130 Km hızla aldıktqan sonra ışıklarda moba alır yavaşlarım. O arada dinamo sesi gibim bişi duyulur bence gayet normal. Şimci O ses düzenli bi sestir. Vites dişlileri hareket halinde olduğunda duruncaya kadar bir ses çıkarır. Ama o takırtı halindeyse ufak ufak kıllan hatta servise koştur. En azından akıl parası verirsin ama minimum 2000TL lik masraftan yırtarsın.

arkadaim onceden yapmiyordu,ve 50 km falan kullandigim zaman motor 70 derece civari oldugunda yapmiyor.
    bu arada da cok comert bi teklifti ama..
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Amanın yolda giderken aynadan görücem sağa çeker mola numarasına yatarım. Ukyo tepemde zıplar valla " LEm sana o kadar karizma enjekte ettik Eftelyaya tokatlandın" deyi

Hocam olay şudur. Motor yağı akışkanlığını 40 ve üstü derecelerde sağlıyordur. O zamana kadar yağ tam işlevini yapamaz. Bak dikkat et motoru ısıtırken orta ayağa aldığımızda (Muhtemelen sende orta ayak yok). Vites boşta olsa bilem teker az da olsa döner. Isınınca dönme sonlanır. Gayet doğal ve motorunu herzaman 2 diş sıcaklık ibresine kadar ısıt. Kalkışı bile değişir emin ol.

Motosikleti
    Amanın yolda giderken aynadan görücem sağa çeker mola numarasına yatarım. Ukyo tepemde zıplar valla " LEm sana o kadar karizma enjekte ettik Eftelyaya tokatlandın" deyi

Hocam olay şudur. Motor yağı akışkanlığını 40 ve üstü derecelerde sağlıyordur. O zamana kadar yağ tam işlevini yapamaz. Bak dikkat et motoru ısıtırken orta ayağa aldığımızda (Muhtemelen sende orta ayak yok). Vites boşta olsa bilem teker az da olsa döner. Isınınca dönme sonlanır. Gayet doğal ve motorunu herzaman 2 diş sıcaklık ibresine kadar ısıt. Kalkışı bile değişir emin ol.
    her zaman 50 derce den sonra hareket ederim.ancak benim demek istedigim mesela 10 km lik bi yol gidiyorum sehir ici dolayisiyla isiklarda faan durmalarla motor 70 dereceye geliyor ancak bu takirti yine var ama 40 km falan yol katedince bu ses kesiliyor bunu anlayamiyorum.
    RIDE or DIE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ticaret yapıyos şurdaa hem parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler

bende once ducati idi sonra bi baktim aprilia olmus.kendi kendime daha fazla meyve suyu icmeyeyim diyodum.
    meyve suyuuu muu , banadaaa , votkası bol olsun ama

hahahahhaha , yok bee ben sağdan sağdan tıngır mıngır giderim , manzarayı izlerim , hayaller kurarım , sonraa müsait bir yerde dururum piknik yaparım ...mangalda cucukk yaparımm

Motosikleti
    ornek surucu....
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    ticaret yapıyos şurdaa hem parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler

hahahahhaha , yok bee ben sağdan sağdan tıngır mıngır giderim , manzarayı izlerim , hayaller kurarım , sonraa müsait bir yerde dururum piknik yaparım ...mangalda cucukk yaparımm
    Vallahi nede yapılır İzmir'de . Hele bide altınyolda.
    Yarın konağa yolum var içime sıkıntılar giriyor. Suzuki bayisine bırakıp giricem. Dağ tepe uzun yol pilotu işte solar büyük şehirde .
    ornek surucu....
    Aman kardeş bizi kötü yola sevkediyo dikkat .
    Yeni farkettim Belcika'da ikamet ediyorsun. Bende rotherdam Doğumluyum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ornek surucu....
    ama motosikletim yok benimmmm hüüü

Vallahi nede yapılır İzmir'de . Hele bide altınyolda.
    Yarın konağa yolum var içime sıkıntılar giriyor. Suzuki bayisine bırakıp giricem. Dağ tepe uzun yol pilotu işte solar büyük şehirde .
    yok o taraflarada fzla dolaşmayız

evet konuya dönelim lütfennnnn , saptırmayın

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Aman be ya iki geyik çevirttirmediniz. Kardeşimiz endişelenmiş sıkıntısını alalım dedik. Şaka bi yana hocam bişi yok makinan taş gibim. Endişen varsa da düşünme servise git. İni dibi çıkar ortaya. Burdan ne desek boş.

Motosikleti

Aman kardeş bizi kötü yola sevkediyo dikkat .
    Yeni farkettim Belcika'da ikamet ediyorsun. Bende rotherdam Doğumluyum.

buralara gelirsen yaz goruselim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:12 ----------

Aman be ya iki geyik çevirttirmediniz. Kardeşimiz endişelenmiş sıkıntısını alalım dedik. Şaka bi yana hocam bişi yok makinan taş gibim. Endişen varsa da düşünme servise git. İni dibi çıkar ortaya. Burdan ne desek boş.
    valla haklisin tesekkur ederim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:13 ----------

ama motosikletim yok benimmmm hüüü
    pesin fiyatina 10 taksitli bi scooter biliyorum.cok temiz
    RIDE or DIE

Forumdan Uzaklaştırıldı

pesin fiyatina 10 taksitli bi scooter biliyorum.cok temiz
    scooter mı ? bu laf savaş sebebi biliyomusun , savaş fondotenimi ve çingene pembesi rujumu sürmeden git burdan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler