Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

! Yurtdışından motosiklet almak !

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar bir sorum var...
    Ülkemizdeki motosiklet fiyat politikası nedeniyle ve bazı klasmanlarda yelpaze darlığı (mesela 250cc Racing "250cc racing mi olur filan demeyin anlayın işte") olduğu için yurtdışından motosiklet alma konusu aklımda canlandı... Almanya, İsviçre, Belçika, Fransa, Avusturya gibi ülkelerde birinci dereceden akrabalarım var. Motosikleti bu ülkelerden alıp burada binmeye hazır hale getirme sürecinde nelerle karşılaşırım? Gümrük, ruhsat gibi şeylerden pek anlamam anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, herkese iyi günler...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yok mu yardım edebilecek?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    genelde yurtdışından getirilen racing motosikletler yarış amacıyla kullanılıyor ruhsat cıkartılmıyor diye biliyorum ama siz genede bi arıştırın
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Çok zorluk çıkıyor, parça getirmek gibi değil diye biliyorum.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşım sen o işi unut motosikleti yurt dışından getirirken bütün evrakları tam olmalı bu evraklarla önce çıkış yapacağın gümrüğe vergi ödersin sonra türkiyeye çok yüklü bir vergi ödersin (2 liralık motora en az 3,5 lira gibi) bunları boşver bunlar işin kolay kısmı en az 2 ay gümrük işleriyle uğraşırsın
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Peki yurtdışından kendileri için alsalar, kendi motorları olarak görünse, burada ben satın alsam prosedür nasıl işler_?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    2000 senesinden once defalarca Almanya'dan araç getirmiştik...
    Fakat 2000-2001 yıllından sonra çıkan yeni bir kanun bunun önünü bir nevi kesmiştir.
    Şuanda Türkiye Cumhuriyetine 3 yaşından büyük araç giremez, yasak.
    Bunun bir yolu var oda getirdiğiniz araç en az 3 yıl sizin adınıza olması gerekiyor. yani sizin şahsi aracınız olacak.
    Onun haricinde şu anda 2010'dayız, 2008 model bir aracı getirebiliyoruz..
    Gümrük, vergi v.s motosiklet için biraz daha detaylı araştırmanız gerekebilir...

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    permit hakkıyla vergi ödemeden 3 yaşındna küçük araç getirebiliyorsunuz benim akrabalarım da çok ama artık yurt dışında çalışma iznin kalmıyor o yüzden kesin dönüş yaparken son model bir araba alıp gelinir oralardan haa permit hakkını satanlar da var ama fiyatını bilmiyorum yani öyle kolay değil aslında getirmek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 ----------

kıbrısdan alabilirsin ama 6 ayda bir giriş çıkış yaparsan bulgaristanlı tanıdığın varsa orda da çok ucuz ama işte giriş çıkış olacak sürekli

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:24 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki yurtdışından kendileri için alsalar, kendi motorları olarak görünse, burada ben satın alsam prosedür nasıl işler_?
    dediğim gibi permit hakkını kullanıp getiriyorlardı ama işte emekliden sonra çünkü çalışma izinin bitiyor bu vesile ile bildiğim bu arkadaşım
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    FZR 600
    Yurt dışından motosiklet alabilirsin ama bunu şahıs olarak alman çok uğraştırır. Bunun için bulabilirsen bir firmayla anlaş. Onlar kendi adına alıp sana satış yaparlar. bunun yolu bu dediler.bende araştırıyorum fakat firmalar çok komisyon istiyor yada hiç yanaşmıyor.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    en guzeli bulgaristandan almak arkadaşım aldı pejo 206 500 tl turk parasıyla sadece 6 ayda bir çıkıs giriş yapıyor oda her seferinde arabayı değiştiriyo en guzelı
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    hiç uğraşma desem yeridir çünkü ordan getireceğin motoru burda plaka almak için burdakilerinden nerdeise iki katına gelir fiyatı maalesef burdaki politika böyle maksat dışardan ikinci el araç ve motosiklet sokulmasın ki pyasa düşmesin.
    bende çift vatandaşım ama dışardan bişey getiremiyom çunkü çok pahalıya maal oluyo.ayrıca gümrük kuryesiyim ve baya araştırdım ama maalesef bi çaresi yok.
    anca kaçak getircen ve burda plakasız gezicen yakalanana kadar nekadar gezersen okadar kar.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    gtr 250 kullanmaya bak sen... :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç uğraşma desem yeridir çünkü ordan getireceğin motoru burda plaka almak için burdakilerinden nerdeise iki katına gelir fiyatı maalesef burdaki politika böyle maksat dışardan ikinci el araç ve motosiklet sokulmasın ki pyasa düşmesin.
    bende çift vatandaşım ama dışardan bişey getiremiyom çunkü çok pahalıya maal oluyo.ayrıca gümrük kuryesiyim ve baya araştırdım ama maalesef bi çaresi yok.
    anca kaçak getircen ve burda plakasız gezicen yakalanana kadar nekadar gezersen okadar kar.
    Mülteci motor getirtelim gemiyle toptan,sahil güvenliğe yakalanırsak da motorlarımıza yedek parça bulamadık deriz fazla yatmayız.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gtr 250 kullanmaya bak sen... :(
    Abi haklısın

Bende çifte vatandaşım getiremiyomuyuz hocam
    aracın 6 ay burada 6 ay orada kalması gerekiyor diye bişey duymuştum en son o şekilde de olsa baya para giydiriyolarmı ?
    Pinokyoyu yapan Gepetto değilim ki her odunu adam yapayım...:wiinkk:

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Demek ki bu sevdadan da vazgeçiyoruzz :D

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Vize sorunum yok surekli giris cikis yapabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Peki bu alti ay gezme olayi nedir ?

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 senesinden once defalarca Almanya'dan araç getirmiştik...
    Fakat 2000-2001 yıllından sonra çıkan yeni bir kanun bunun önünü bir nevi kesmiştir.
    Şuanda Türkiye Cumhuriyetine 3 yaşından büyük araç giremez, yasak.
    Bunun bir yolu var oda getirdiğiniz araç en az 3 yıl sizin adınıza olması gerekiyor. yani sizin şahsi aracınız olacak.
    Onun haricinde şu anda 2010'dayız, 2008 model bir aracı getirebiliyoruz..
    Gümrük, vergi v.s motosiklet için biraz daha detaylı araştırmanız gerekebilir...
    Malesef o sistem oldukça güzel bir sistemmiş yurtdışından araç getirebiliyormuşuz ama bizim ülkemizdeki çakal'lar bu sistemide mahvetmiş.

Başta otopark sahipleri ve tanıdık esnaf çevresi; aracın parçaları güzelce sökülür, satışta kimse almaz kendileri ihaleden alır parçalar takılır, koy kârını sat bu şekilde mahvetmişler

Şu video linkindeki adam o zamandaki uygulanan sistemi anlatıyor,bugün japonyada hilesiz hurdasız düzgün bir şekilde çalışıyormuş bu sistem
    https://youtu.be/EJEQqIPJTwA?t=610

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Zaten hortlayan konuya ilgi olmamış. BEn de kısa bir bilgiyle kapatayım.

Yurtdışından yabancı plakalı araç herhangi bir nedenle Türkiye'ye girerken, sokan kişinin son 1 yılda en az 185 gün yani 6 ay Türkiye dışında bulunması gerekiyor. Araç, kesinlikle yurt dışında ikametgahı olması gereken sahibinin pasaportuna işleniyor. Hatta ve hatta burada bir çevirmeye girdin. Ruhsat sahibi arabada yoksa "nerde bu arabanın ruhsat sahibi" deniyor. Duruma göre arıza çıkabiliyor. Sayfiye yerinde "markete gidiyorum" falan yer ama otobanda veya kazaya karışsan bu yemiyor. Bağlıyorlar arabayı, ruhsat sahibi gelip alıyor.

Birde "giriş-çıkış yapma" mevzusu var. Meşhur hani şu ağızlara sakız olan. Orada da geldin, ve süre doldu çıkış yaptın. 6 ay o araba bu ülkeye giremiyor. Plaka değiştiririm? Yoooo. Şasi no kaydediliyor. Almazlari tırıs tırıs dönersin geri.

Yani hocam kimse keriz değil 100 binlik arabaya 300 bin veriyor. Yurtdışından araba getireceksen, doğru düzgün yurt dışında yaşayan biri olman lazım. O zaman da zaten kol gibi fiyatlardan etkilenmiyor olduğundan Avrupa'dan Türkiye'ye bakıp sürekli bizi kıskanıyor olman lazım.

Yurtdışından ikinci eli unutun. Yok öyle birşey.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler