Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Cafe' si olan yada seven??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    mutlaka meraklisi vardir diye dusundum, arama yaptim pek bir sey bulamadim, cafe tarzi ragbet gormuyor mu tr de? yoksa bu forumdaki arkadaslar mi ilgilenmiyor?

asagidaki 350cc lik honda gibi mesela;

su anda cb750 custom cafe projesine basladim, ilgilenen olur mu diye arastiriym dedim
    www.sungurtekin.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    geçen gün discovery channel da hondanın kuruluş gününden bu güne tarihi ve modellerinin belgeseli vardı orada cb 750 ile ilgili bir çok bilgiden bahsediliyor dünya şampiyonu olan cb 750 nin ağırlıklı nerelerde satıldığı anlatılıyor ( 1956 )

http://dsc.discovery.com/videos/car-...a-motorcycles/
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Cafe tarzı sevenleri pek göremezsiniz buralarda. Çünkü ülkemizde çoğu motosiklet severe (!) göre, cafe tarzı motorlar kesip biçilmiş mobilet muamelesi görüyor. Size sözü hiç uzatmadan tarz motorların ülkemizde gördüğü muameleyi gösteren bir konu gösteriyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/yeni...hantom-eg.html

Bu konuyu okuyunca açtığım sayılı sayıdaki konunun da çok gereksiz olduğunu anladım maalesef.

Ülkemizde motosiklet sevmek, motosikletler hakkında bilgi sahibi olmak, scooter' lardan veya kurye motorlarından ibaret olduğu için, okumayı sevmediğimiz için, motosiklet tarihi, motosiklet tarihine yön veren markalara ve dönemlere hiç bir ilgi olmadığı için, yani kısacası cahillikten buralarda pek ratlayamazsınız ekol yaratan tarzlarla ilgilenenleri. Çok dertlendim şimdi

Mesela cb750 ile ilgilendiğinizi söylüyorsunuz. Burada cb750' nin motosiklet tarihindeki yerini bilen kimse olacağını zannetmiyorum. Çıktığı zaman Triumph' un tahtını salladığını, dönemine göre çok ileri bir teknoloji sunan 4 silindirli motorunu, disk frenlerin ilk defa bu motosiklette kullanıldığını, hiç sorun çıkarmadan 120.000 km yol yapabilen ilk ve tek motosiklet olduğunu, gözlerinizi kapatıp sadece sesini dinlediğinizde ferrari zannedeceğinizi, trimuph ve eşdeğer markalarda titreşimden romatizma olacak hale gelirken, cb750' nin selesine bir bardak su koyup, sehpadayken gazı köklediğinizde suyun neredeyse hiç titremediğini kimse bilmez.

Bir tane bulsam kesinlikle kaçırmam. Ama hiç rastlamadım. Ha buralarda varsa yoksa cbx 750.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıktığı zaman Triumph' un tahtını salladığını, dönemine göre çok ileri bir teknoloji sunan 4 silindirli motorunu, disk frenlerin ilk defa bu motosiklette kullanıldığını, hiç sorun çıkarmadan 120.000 km yol yapabilen ilk ve tek motosiklet olduğunu, gözlerinizi kapatıp sadece sesini dinlediğinizde ferrari zannedeceğinizi, trimuph ve eşdeğer markalarda titreşimden romatizma olacak hale gelirken, cb750' nin selesine bir bardak su koyup, sehpadayken gazı köklediğinizde suyun neredeyse hiç titremediğini kimse bilmez.
    .
    Discovery'den almışın sende

Ben de cafe racer hastasıyım.Önümüzdeki kış imkanım olursa şöyle bir motor toplamak istiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=NvoL_URhPcY

Ben bir MZ Etz'den toplayacağım.Birkaç çizim bile yaptım.Ama imkanım olsa ben de honda seçerdim.
    Kolpa Adamları

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Discovery'den almışın sende

Ben de cafe racer hastasıyım.Önümüzdeki kış imkanım olursa şöyle bir motor toplamak istiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=NvoL_URhPcY

Ben bir MZ Etz'den toplayacağım.Birkaç çizim bile yaptım.Ama imkanım olsa ben de honda seçerdim.
    Aslına bakarsanız discovery' dan almadım. Honda corp.' un cb750' yi tanıtmak için hazırladığı videoda yapılanları discovery birebir yapmış. kendi orjinal fikirleriymiş gibi

Honda sevgimiz cb750 ile sınırlı olmadığı için marka hakkında biraz bilgi sahibiyim. Honda fanatiklerinin buluştuğu portala sizi de beklerim: www.hondam.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    Angel Spear, bobber, motocycleboyreigns

Üçünüzde özel mesaj kutunuza bakın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:54 ----------

Aslına bakarsanız discovery' dan almadım. Honda corp.' un cb750' yi tanıtmak için hazırladığı videoda yapılanları discovery birebir yapmış. kendi orjinal fikirleriymiş gibi

Honda sevgimiz cb750 ile sınırlı olmadığı için marka hakkında biraz bilgi sahibiyim. Honda fanatiklerinin buluştuğu portala sizi de beklerim: www.hondam.com
    Hondam.com daki nickiniz nedir

İşte beklenen buluşmaaaa

maxxx :D :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    İşte beklenen buluşmaaaa

maxxx :D :D
    Allah kahretmesin
    Neyse sana özel mesaj atmadan biraz bekledim zaten Yılmaz abi, ne zamandır forumda görüyorum, konuşma şeklinden üslubundan tanıdığımdan emindim ama kısmet bugüneymiş

Bi gün forumların birinde karambole gelicez sana hiç kimseye demediğim halde kardeş falan diye hitap edicem de ne zaman olur bilemiyorum, neyse bu gün de kurtardık

Diğer üyeler için de açıklayayım, sitemiz hondam.com a girme sebebimdir, onun kadar dikkatli ve kaliteli paylaşım yapan kişiler pek bulunmaz

Saygılar abicim

cafemı?ne kafesi ilk baslıgı gorur gormez anlamadım
    forumda bu baslıgın acılması guzel oldu,ne zaman nıyetlı oldugum bır tarz,cafe race ıcın uygun olan motorlar ınternette yok denecek kadar az olanlarında fıyatları yuksek
    temız durumda koylude cb750 buldum fakat ruhsat problemı yasadıgımızdan alamıyorum
    sonunda dayanamayp ruhsatsız bır sekılde alıp tez sekılde baslamak ıstıyorum kesıp bıcmeye

bu arada eklenen lınktekı tartısma konusuda guzel ,yoruma gerek yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda bu baslıgın acılması guzel oldu,ne zaman nıyetlı oldugum bır tarz,cafe race ıcın uygun olan motorlar ınternette yok denecek kadar az olanlarında fıyatları yuksek
    temız durumda koylude cb750 buldum fakat ruhsat problemı yasadıgımızdan alamıyorum
    sonunda dayanamayp ruhsatsız bır sekılde alıp tez sekılde baslamak ıstıyorum kesıp bıcmeye

O linkteki konuda epey savaş verdik ama bir takım oturmuş halk kanunlarını ve mantalitelerini değiştiremiyorsun...

Her neyse sen de bir özel mesaj kazandın, gelen kutuna bak

Forever Cafe & Bobber

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim bir tane var.
    Göstereyim mi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cafe dedin mi akan sular durur...
    Tarihini marihini çok iyi bilmem ama tarzının hastasıyım.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Cafe'm yok ama olsa yolda grenaj hastası motorcu bozmalarına selam biele vermezdim doğrusu. Çoluk çocuk gözüyle bakar havalarda gezerdim herhalde...

Tabi sağlam bir cafeden bahsediyoruz.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Cx 500 üzerine de bir cafe racer veya periment düşünülebilir.

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    İlginç bir paylaşım konusu.

Angel Spear ve Bobber, teşekkürler
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

mavi olandan bahsediyorsunuz yanılmıyorsam. Bir kere gördüm sahibinden' de, ertesi gün bakayım dedim kaybolmuştu. Açıkçası kaçmayacak bir fırsatı kaçırdım. Ancak evraklarının problemli olduğunu bilmiyordum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:28 ----------

Alıntı BreakerRuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kahretmesin
    Neyse sana özel mesaj atmadan biraz bekledim zaten Yılmaz abi, ne zamandır forumda görüyorum, konuşma şeklinden üslubundan tanıdığımdan emindim ama kısmet bugüneymiş

Bi gün forumların birinde karambole gelicez sana hiç kimseye demediğim halde kardeş falan diye hitap edicem de ne zaman olur bilemiyorum, neyse bu gün de kurtardık

Diğer üyeler için de açıklayayım, sitemiz hondam.com a girme sebebimdir, onun kadar dikkatli ve kaliteli paylaşım yapan kişiler pek bulunmaz

Saygılar abicim
    Teşekkür ederim Barış, benim senden öğrendiklerim senin benden öğrendiklerinden kat ve kat fazladır. Tekrar teşekkürler.

bahsettıgınız motor mavı vede ıskenderundamıydı ?tok satıcı alır gıderım son fıyatı soyle dedıgımde; bırsey yapamam dedı.motorunun degerını bıldıgınden yapmıs olabılır ,benım buldugum tekırdag sarkkoyde kırmızı buda 2.sahıbınden satıcının babasına aıt babasıda vefat etmıs bende ustune al satısıda ver alayım dedım,ondan haber beklıyorum,bırcok calısmayı ben yapmayı dusunuyorum,bırazda ebay'e bayılıcaz halıyle malıyetı fazla arttırmak ıstemıyorum

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    bahsettıgınız motor mavı vede ıskenderundamıydı ?tok satıcı alır gıderım son fıyatı soyle dedıgımde; bırsey yapamam dedı.motorunun degerını bıldıgınden yapmıs olabılır ,benım buldugum tekırdag sarkkoyde kırmızı buda 2.sahıbınden satıcının babasına aıt babasıda vefat etmıs bende ustune al satısıda ver alayım dedım,ondan haber beklıyorum,bırcok calısmayı ben yapmayı dusunuyorum,bırazda ebay'e bayılıcaz halıyle malıyetı fazla arttırmak ıstemıyorum
    Artık paylaşırız burada yapım aşamalarımızı.
    Kolpa Adamları

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Şöyle bir mavi CB750 var uzun zamandır takip ettiğim...

http://www.sahibinden.com/tek!!!!!!_...XQQdisplayitem

Biraz daha detaylı girişilirse ciddi bir cafe racer a dönüşebileceğini düşünüyorum ancak böyle bir motorun ham halini 2000-2500 lira civarına alıp kendim bir cafe racer haline getirmeyi yeğlerim.

Aşağıda görmüş olduğunuz linkler, 24 sayfalık motosiklet favorilerimden sadece bir kaçı, incelemenizi öneririm:

http://www.sahibinden.com/r65_cafe_r...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/antika_mot...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/cok_temiz_...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/1951_model...XQQdisplayitem

Sahibinden.com u sürekli takip ederseniz oraya düşüyor tek tük bobberlar, cafe racerlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler