Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cafe' si olan yada seven??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    azıcık kaldı:)
    ne zamandır böyle bir konu bekliyordum cafe deyince akan sular durur, en azından benim için böyle ha pahalı bir zevk olmasından ziyade tr de motor kültürü yok ne yazık ki Ş.Urfa'da bile halen trafikte R6 kullanmaya çalışan max 20 km ile giden arkadaşlar var ama kısmet olursa bi cafe yapmayı istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    çok sevdiğim bir tarz.. genelde giyim kuşam, kullandığım araba vb konularda etrafımdakilerin ne düşündüğünü pek takmam ama istanbul'da bu tip bi makineyi kullanmak gerçekten cesaret ister.. CB900F Hornet gibi inanılmaz bir makineye "kurye motoru gibi" diyen, Kawasaki Z1000 gibi bir fütüristik tasarıma "abi bak reyzing motor kaza yapmış grenajı düşmüş" diyen, benim çok sevgili GPR 125 Nude'uma "o ne la böcek gibi!?" diyen, Buell alan birine "vay salak! mal oğlu mal! o paraya 1000RR alınır!" diyen insanların ülkesi burası.. Burada yalnızca honda, kawa, suzuki, yamaha bilinir.. Onların da yalnızca yeni modelleri.. Husaberg alırsın adam tutar sana "niye ramzey gy 200 almadın?" diye sorar. MotoGuzzi alırsın "çin malı mı o?" derler..

Yine de uğraşacak vaktim olsa bir tanesine sahip olmayı çok isterdim.. En azından bir Derbi Mulhacen alıp gidonu alçaltırdım yine tatmin olurdum =) Ha bizim milletin motor konusunda yontulmamış kalmasının avantajı yok mu? Var.. Şaka gibi fiyatlara sıfır ayarında Mulhacen bulmak mümkün =) tam olarak cafe değilse de göz dolduruyor...
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    genelde cafe den anlamayan ülkemizi küçümsemeye çalışmayalım bence.
    motosiklet, hep pahalı ve serserileri işi olarak görülmedi mi?
    çin malları gelmese idi bunca forum bunca insanla dolar mıydı?
    ben de çok iyi bir motosiklet tarihçisi değilim. bir streetfighter yapabilmek adına 1 aydır anam ağladı. elimdekimaaliyetle orta sınıf bir naked alabilirim. tüm paramı harcasam ancak hyosung gt650 den bir street çıkartabiliyorum.
    cafe işi sanki daha kolaymış gibi görünse bile daha da zor olabiliyor.
    ancak, sadece hondadan çıkmaz bu gibişeyler. bandit n makinalarda sanırım iş görür. cb 750 için onca şey söylendi. peki vf 750 magnaların ülkemizdeki yerine bakın? r6 ile kafa kafaya drag yapabilen kaç tane 750 lik cruiser bilinir?

kaskı, polisten kaçmak için kullanan zihniyetin değişmesi için çok daha fazla emeğe ihtiyaç var.
    herkes bildiğini ortaya koysun, birbirimizden birşeyler alsak?

geçenlerde düşündüm ve bir ducati alayım dedim, 3 yıldır duran bir ilanı aramaktan vazgeçtim. sizce neden?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettıgınız motor mavı vede ıskenderundamıydı ?tok satıcı alır gıderım son fıyatı soyle dedıgımde; bırsey yapamam dedı.motorunun degerını bıldıgınden yapmıs olabılır ,benım buldugum tekırdag sarkkoyde kırmızı buda 2.sahıbınden satıcının babasına aıt babasıda vefat etmıs bende ustune al satısıda ver alayım dedım,ondan haber beklıyorum,bırcok calısmayı ben yapmayı dusunuyorum,bırazda ebay'e bayılıcaz halıyle malıyetı fazla arttırmak ıstemıyorum
    evet sanırım o motor Orjinal boyası duruyordu üstünde. Şok olmuştum onu görünce. Hala kayıp sanırım

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Guzel ilgili baya kisi varmis

Ancak bircok kisi kendi sevdikleri hakkinda bilgisizlerin ileri geri konusmalarindan sikayet ediyor. Bence oylelerini muhatap almayin, cevap dahi vermeyin, sevdiklerinizi uygulamaya devam edin, enerjinizi positiv konulara yogunlastirin, zaten kendi kafa denginizle mutlaka rastlasirsiniz.

BreakerRuz'un koydugu ilanlar guzel, orda cok uygun motorlar bulunabiliyor.

benim cafe konusunda tercihim motorlar
    50'li 60'li yada en fazla 70lerin olmali
    hava sogutmali (bu yillar cogunlukla oyle zaten)
    sirali 2 yada 4 silindir olmali
    ve kick start olmali,

uygun fiyata bu koca oturakli cb750 yi buldum 77 model,

bu cb'nin sevdigim tarafi ve tercih etmemin sebebi oturak ve deposunun orjinal olmamasi ama mekanigi/sasesi hic kurcalanmamis olmasi, mukemmel bir cafe adayi ;) Eski orjinal motorlarin orjinalliginin bozulmasi taraftari degilim.
    www.sungurtekin.com

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    valla bizde cafe racer diyince akla ilk gelecek şey cafe bar önünde takılan racing motosiklet kullanan motorcu profili
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim makinanin benim oldugunu bir bakista anlayacaginiz bir detay.

Merak etmeyin alkol orani %5.5
    Devamini istermisiniz?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Halbuki turkiyede cafe motorcusu cok.Bu forumdan baslicalarini sayayim isterseniz. Jesse,Marv,mhrrmkerepelece,Nickini unuttum ama gokhan..Bunlarin alayi cafe motorcusu
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cb'nin sevdigim tarafi ve tercih etmemin sebebi oturak ve deposunun orjinal olmamasi ama mekanigi/sasesi hic kurcalanmamis olmasi, mukemmel bir cafe adayi ;) Eski orjinal motorlarin orjinalliginin bozulmasi taraftari degilim.
    Kesinlikle doğru;kıyamıyorsun değil mi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:51 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Devamini istermisiniz?
    Sen de süründürdün be abi göster o zaman
    Kolpa Adamları

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Angel Spear Abi seni cok merak ediyorum ya vallahi bak daha oburunu gormeden bu projeye baslamisin arabayi aliyorum yakinda gelicem yanina coook merak ediyorum yaptiklarini.

Motor alamiyorum ne yazik ki ailevi nedenlerden dolayi, artik seninkilere baka baka ic geciricem ise girene kadar.
    We are many...

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Devamini istermisiniz?
    depo aluminyum mu? varmi cesitli acilardan resimler
    www.sungurtekin.com

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    aşağıdaki motor benelli tnt cafe racer

şimdu bu cafe ise ötekiler ne
    ötekiler cafe ise bu ne
    yoksa bu motor tequ nün kastettiği cafe motorlarındanmı

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşağıdaki motor benelli tnt cafe racer

şimdu bu cafe ise ötekiler ne
    ötekiler cafe ise bu ne
    yoksa bu motor tequ nün kastettiği cafe motorlarındanmı
    firmalar cafe ismini pazarlama araci olarak kullanabilir ama bizim bahsettigimiz, altkulturun (subculture- gecmisde cafe yi yaratan akimin, gunumuzde o kultu yasatan kesimi) gunumuzde populer hale donusturdugu cafe ile hicbir alakasi yoktur. Hic bir motor fabrikadan (seri uretim) cafe olarak cikmamisdir, ayni bobber'lar gibi. Onu sahibi o hale donusturur

zaten daha onceki yorumumdada cafe tarzina uygun motorlari siralamisdim.
    www.sungurtekin.com

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    herneyse artık.
    bundan sonraki projende street fighter olsun bari

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konuyla ilgili bilgim, ilgim ve alakam yoktur.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo aluminyum mu? varmi cesitli acilardan resimler

Ben açilari alip hemen geliyorum.
    cafe racer kulturune ait bir birey degilim.
    Benimkisi daha çok Bol Dor klasik için bir merak.
    Iyi bir makina toparlayabilirsem birgun, orada bir iki donmek isterim.
    Yani ben daha çok bir yaris makinasi sevdasindayim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BOBBER TÜRKİYE olarak,facebook sayfasından her zaman desteğe varım... Yeterki güzel yazı ve resimler eklensin...

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu cafe racer tarzını tam olarak biri bana açıklar mı . yani racer motoru kesip biçip naked e çevirmemi bilen biri biraz bilgi versin
    103 hp

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Cafe Racer kulturunu de motorlarini cok iyi bilen biriyim. Ama bu isim muzdaribi de benim. Cidden ugrasaracak Naked Cafe racer tarizini yaratmak icin Ducatiyi aldim.Mono kapagi , yan aynalari , tum parcalari ile o kadar ugrastim ki anlatamam. Boyasinin detaylari , her yerini yeniden temizletip duzeltmek bana tuzluya mal oldu. Bu modellerin tel jantli olmadigindan bu sekilde bitirdim. Zevkimi aldim. Goren herkez vay Motor super vay sahane dedi. Yaptigim onca masrafi bile dusunmedim, motoru en uygun fiyati ile satisa koydum, ciddi bilincli alici cikmadi, yada abuk subuk paralar onerildi 1998 model dendi, sanki japon hurdasi aliyorlar gibi muamele yapildi, motorun uzerindeki aksesuarlari kendileri alsa uc kati fazla fiyat oderler.

Bu bitmis hali

Bu yuzden ben Turkiyede ne cafe racerin sevildigine ne de bilindigine inanmiyorum. Bu kadar tutkulusu olsa bizim gibi gider alir , biner degistirir modifiye eder insanlar. Ama ne bineni gordum ne de sorani. Lafta herkez aaaa Cafe racer super tabi bayilirim diyor. Sonra motor alacaklarinda , ee abi servisi var, parcasi var, cok pahali ben o fiyata gider sunu bunu alirim. Bir ton bahane. Zaten cafe racerin tarihcesini , giyimini bilmek lazim. Sadece tel jantli mono seleli bir motor degildir cade racerler.

Umarim ilerde plakasiz dahi olsa almak istedigim motor ise Norton Manyx 500cc dir.

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angel Spear Abi seni cok merak ediyorum ya vallahi bak daha oburunu gormeden bu projeye baslamisin arabayi aliyorum yakinda gelicem yanina coook merak ediyorum yaptiklarini.

Motor alamiyorum ne yazik ki ailevi nedenlerden dolayi, artik seninkilere baka baka ic geciricem ise girene kadar.
    farketmez bekleriz

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu cafe racer tarzını tam olarak biri bana açıklar mı . yani racer motoru kesip biçip naked e çevirmemi bilen biri biraz bilgi versin

cafe olmasi icin racing olmasi sart degil,
    ingilterede 60larda genclerin motorlari hafifletip modifiye etmesi ve cafe ler arasi gazlamasi sonucu cikan tarz, bu yuzden cafe yapanlarin cogu 80 oncesi motorlari seciyorlar old school tarzini yakalayabilmek icin. burayi okuyabilirsiniz detailli bilgi icin.

http://en.wikipedia.org/wiki/Caf%C3%A9_racer

google tercume ediyor sayfalari gerekirse
    www.sungurtekin.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler