Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

bayanların motor kullanması hakkında ne düşünüyosunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı fuLia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yeni bir motor sahibiyim .. Ama açıkcası arkadaşların söylediği bazı ( bayanlarda çok kötü araba kullanıyor motordan uzak dursun ) teorileri gayet iyi bir şekilde çürüten ben, sanmıyorum ki motor sürerken hiç sorun yaşamayacağım..

Bence araba ile çok daha rahatız.. biri seni sıkıştırdımı en fazla sende onu sıkıştırıosun yada basıp gidiosun.. amaaa iş motorda çok farklı.. seni sıkıştıran bir arabanın üzerine motor kıramazsın.. O yüzden bunlara çok iyi kendini hazırlaman lazım..

Ben şu anda tedbiri elden bırakmayıp, iyi bir sürüş eğitimi alıp, arabadaki kadar rahat olmayacagımın bilincinde olarak motor kullanacağım..

Sana da tavsiyem bunlara dikkat etmendir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:48 ----------

Bu pazar günü 260 hızı gördüm racing in arkasında artçıyken.. bana da aynı şeyi söyledi arkadasım ama açıkcası bir daha bu hızı yasamak istemiyorum..

Tutku ile delilik farklı şeyler.. Herseyim full olmasına rağmen, arkadasım çok iyi bir kullanıcı olmasına rağmen, genede en ufak bir hatada olabilecek bir kazada 260 ile fırlamak ve başıma birsey gelsin istemem..

Ayrıcaaa, iyi bir artçı olduğu iyi bir motorcu olacağını da göstermez.. Ben mügeyi sonuna kadar destekliyorum ama gereksiz gazlar da vermenin çok iyi olacağını düşünmüorum..

Ne gerek varki o kadar yüksek hizlara... Türkiye yollarinda araba hiz yapmak bile tehlikeliyken motosiklette yüksek hizlara cikanlara anlam veremiyorum. Burada eleştiri yapmiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın, Fakat ne kadar iyi sürücü olursaniz olun korumaliklariniz ne kadar full olursa olsun unutmayalim ki korumalikla bizleri sadece bir yere kadar koruyor.. Ayrica ülkemizde ne yazikki kendine çok güvenen sürücülerle dolu, yanimizdan hizli gecen bir arabanin veya bir motosikletin ihtişamına kapılıp hız yapabiliyoruz. Ve buda ne yazikki insani hataya sürüklüyor. Üstelik motosiklette kaza yapabilmemiz için illede önümüze bir cisim çıkması gerekmiyor. ( araç, bisiklet, at, eşşek, kadır, ayı, öküz, dana, sığır, vs vs ) yola dökülmüş 0,5 LT yag bile 2 teker üzerindeki dengemizi sarsmamıza yetiyor. Üstelik bi yag döküntüsü hava kararmasına denk gelmişse kendini çok güzel kamufle edebiliyor, veya bir gölge üzerine denk gelmişse hiç anlamiyorsunuz bile ne olup bittiğini.. Unutmayalim ki tecrübe limitlerini bilmekten geçiyor.. Bu yazdiklarimda kimseyi eleştirmiyorum, herkeze saygi duyuyorum, Lakin suda bir gercekki ; Kötü komutanlar önce savaşa girer, sonra nasil kazanacaklarini düşünür, iyi komutanlar nasil kazanacaginin yolunu bulmadan savaşa girmezler. Önce viraja girip sonra nasil cikacagini düşünen ahmaklardan olmamak lazim...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Yeşil Ninja 250 R - 2011
    yok tamamen size katılıyorum. sanırım siz benim mesajımı yanlış anladınız
    Ben zaten bir daha binmem demek istedim orda.. 260 la gitmek istemem..

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müge seninle tanıştım ve bence her halükarda motosiklet kullanabilirsin. Cumartesi akşamı motosikletle yüksek hıza çıkmamıza ve makas atmamıza rağmen artcı olarak sende bir tedirginlik görmedim
    eyvallah abim daha nice hızlı ve makaslı artçılıklara yada kullanıyım ben en iyisi yaaa sende çok güzel kullanıyosun abi tedirginsizliğim senin ustalığından

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı fuLia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok tamamen size katılıyorum. sanırım siz benim mesajımı yanlış anladınız
    Ben zaten bir daha binmem demek istedim orda.. 260 la gitmek istemem..
    Yok ablacim yanlis anlamadim, Bende sizinle ayni fikirdeyim bu konuda.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    rahmetli babam sagolsaydı ben halla motor kulanırken gizli gizli kulanıyor ve herkezden saklıyor olcaktım ya şu demek oluyor sadece bayanlara has bir mevzu degil serseri bu motorcuların hepsi serserrrrrrriiiiiiiiiiiiiiii
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı mügeyim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah abim daha nice hızlı ve makaslı artçılıklara yada kullanıyım ben en iyisi yaaa sende çok güzel kullanıyosun abi tedirginsizliğim senin ustalığından
    20 senedir motosiklet kullanıyorum ama ben daha usta sayılmam Tecrübe devamlı kazanılır.Hiç bir zaman bitmez.Bir defaya mahsus çıktık yüksek bir hıza ama bir daha olmaz.Ama dediğim gibi artcı olarak gayet sakindin.Bazıları artcılar olur motosikleti kullanan tedirgin olur artcının heyecanlı yada dengesini devamlı bozması yüzünden
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahmetli babam sagolsaydı ben halla motor kulanırken gizli gizli kulanıyor ve herkezden saklıyor olcaktım ya şu demek oluyor sadece bayanlara has bir mevzu degil serseri bu motorcuların hepsi serserrrrrrriiiiiiiiiiiiiiii
    Halis abi kendine hakaret ediyorsun )

Motosikleti
    nexus 250i
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halis abi kendine hakaret ediyorsun )

Kendine hakaretten de ceza alıyormuyuz aceba bu yeni sistemde

Müge ben otobüs ,kamyon ,minübüs kullanan bayan gördüm iki tekerli bu icadı kullanmışız çok mu sana uzaylı muamelesi yapanlar uzaydan gelmiş olabilirler takıl kafana göre varsa paran git al kullanmasını ögren gel bu kadar basit bu ankete gerek yok yani
    Her söylenene verilecek cevabım varda önce lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyene bakarım adam mı diye.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halis abiye bu konuda katılıyorum... aile motosiklete karşı ise bayan yada erkek fark etmiyo... aynı tedirginliği taşıyo (annem bu konunun dışındadır)... daha önce açılmış bi çok başlık vardı, kardeşlerimizin annemi nasıl kandırıırm babamı nasıl kandırırım şeklinde ve açan arkadaşlar genelde erkekti....

bayanlar motosikleti gayet güzel kullanıyo arabadan daha iyi kullandıklarını da söyliyebilirim. ve artık okadar yaygınlaştıki bayan motosiklet kullanıcısı trafikte/toplumda eskisi kadar da garipsenmiyo... garipsiyenler sadece hala motosiklete şeytan icadı diye bakan motosiklet kültürü gelişmemiş kesim... elbette bu her bayan motosiklet kullanabilir yada iyi kullana bilir manasına gelmez... gerçekten motosiklete gönül verdiysen en kısa sürede küçük birşey alıp kullanmaya başlamalısın mügecim
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halis abiye bu konuda katılıyorum... aile motosiklete karşı ise bayan yada erkek fark etmiyo... aynı tedirginliği taşıyo (annem bu konunun dışındadır)... daha önce açılmış bi çok başlık vardı, kardeşlerimizin annemi nasıl kandırıırm babamı nasıl kandırırım şeklinde ve açan arkadaşlar genelde erkekti....

bayanlar motosikleti gayet güzel kullanıyo arabadan daha iyi kullandıklarını da söyliyebilirim. ve artık okadar yaygınlaştıki bayan motosiklet kullanıcısı trafikte/toplumda eskisi kadar da garipsenmiyo... garipsiyenler sadece hala motosiklete şeytan icadı diye bakan motosiklet kültürü gelişmemiş kesim... elbette bu her bayan motosiklet kullanabilir yada iyi kullana bilir manasına gelmez... gerçekten motosiklete gönül verdiysen en kısa sürede küçük birşey alıp kullanmaya başlamalısın mügecim
    Aynen ben inanıyorum motosikleti kullanabilecegine.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı peoples adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendine hakaretten de ceza alıyormuyuz aceba bu yeni sistemde

Müge ben otobüs ,kamyon ,minübüs kullanan bayan gördüm iki tekerli bu icadı kullanmışız çok mu sana uzaylı muamelesi yapanlar uzaydan gelmiş olabilirler takıl kafana göre varsa paran git al kullanmasını ögren gel bu kadar basit bu ankete gerek yok yani

Sanirim otomatik belirleniyormus, sonrada bir aciklama bekleniyormus

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bana babam motor alırsan seni evlatlıktan reddederim dedi Yani nasıl karşı olduklarını anlayabilmen için yazıyorum bu cümlesini... Önce ehliyetimi aldım (gizli olarak tabi) kursa gittiğimi öğrendi ama çok tepki göstermedi çünkü bi hevestir geçer diye düşünüyordu. Sonra baya bi eğitim aldıktan sonra motorumu aldım. Birazda kendi motorumla eğitimlere katıldım. Ama yaklaşık 3 ay boyunca aileme söyleme cesaretinde bulunamadım. Daha sonra bi şekilde öğrendiler ve iş işten geçmişti. Şimdi kabullendiler. Tabi hala bi gün satacağımı düşünüyorlar ama buda bi ilerlemedir diye düşünüyorum. Eğer gerçekten çok istiyorsan yaparsın.

Bayanlar motor kullanır yada kullanamaz tartışmasına hiç yorum bile yapmayacağım çünkü herşey ortada )) Kullanamıyor olsaydı şuan ben ve benim gibi bir çok bayan burada konuşuyor olmazdık ) Şehir magandalarına gelince. Başta bende çok tedirgin oldum. Sıkıştırırlarmı? vs vs. Ama şu ana kadar manzara beklediğimden çok daha iyi. Önümde giden kuryeyi sıkıştıran araç benim bayan olduğumu farkettiğinde yol veriyo, yanından geçerken helal olsun diyenler oluyo, teyzeler bakıp el sallıyo. Onun için saçları gizle bayan olduğunu görmesinler gibi yorumlara karşıyım... Tabiki arada magandalarda çıkıyo ama hayatımızın her anında bunlarla zaten karşılaşıyorz dimi

Eğer aklına koyduysan en azından dene.. Zaten kullanıp kullanamayacağına kendin karar vereceksindir. Aileye gelince, tepkilerini asla bilemessin ama bir süre sonra sıcak karşılayacaklarına inanırım...

Sevgiler
    i.V.i.B.i

Motosikleti
    DL1000-Nmax155

Kesinlikle katiliyorum cadi abla.

Fakat türk aile birliginde kaliplasmis bazi düsünce sistemi var ; İste kiz cocugunun ne isi var motosiklette! veya ne isi var bisiklet üzerinde! malumunuz 10 yil oncesine kadar bazi aileler kiz cocuklarini okula bile gondermiyorlardi, Durum boyle oluncada bayan motorcular bu tip aileler tarafindan elestire maruz kalabilir diye düsünüyorum..

Ama bu ise birde olumlu taraflarina bakalim.. ; 10 yil oncesine kadar otomobil kullanan bayanlara trafigi isgal eden insanlar muamelesi yapilirken simdi trafigin bi parcasi haline geldiler. ( bunu daha oncede soylemistim ) Suan pek yaygin olmasada ilerleyen yillarda caddelerde bayan motorculari daha sık görecegiz sanirim.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    destek veriyorum, bence kullanmalılar.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana babam motor alırsan seni evlatlıktan reddederim dedi Yani nasıl karşı olduklarını anlayabilmen için yazıyorum bu cümlesini... Önce ehliyetimi aldım (gizli olarak tabi) kursa gittiğimi öğrendi ama çok tepki göstermedi çünkü bi hevestir geçer diye düşünüyordu. Sonra baya bi eğitim aldıktan sonra motorumu aldım. Birazda kendi motorumla eğitimlere katıldım. Ama yaklaşık 3 ay boyunca aileme söyleme cesaretinde bulunamadım. Daha sonra bi şekilde öğrendiler ve iş işten geçmişti. Şimdi kabullendiler. Tabi hala bi gün satacağımı düşünüyorlar ama buda bi ilerlemedir diye düşünüyorum. Eğer gerçekten çok istiyorsan yaparsın.

Bayanlar motor kullanır yada kullanamaz tartışmasına hiç yorum bile yapmayacağım çünkü herşey ortada )) Kullanamıyor olsaydı şuan ben ve benim gibi bir çok bayan burada konuşuyor olmazdık ) Şehir magandalarına gelince. Başta bende çok tedirgin oldum. Sıkıştırırlarmı? vs vs. Ama şu ana kadar manzara beklediğimden çok daha iyi. Önümde giden kuryeyi sıkıştıran araç benim bayan olduğumu farkettiğinde yol veriyo, yanından geçerken helal olsun diyenler oluyo, teyzeler bakıp el sallıyo. Onun için saçları gizle bayan olduğunu görmesinler gibi yorumlara karşıyım... Tabiki arada magandalarda çıkıyo ama hayatımızın her anında bunlarla zaten karşılaşıyorz dimi

Eğer aklına koyduysan en azından dene.. Zaten kullanıp kullanamayacağına kendin karar vereceksindir. Aileye gelince, tepkilerini asla bilemessin ama bir süre sonra sıcak karşılayacaklarına inanırım...

Sevgiler

Bunda tuhaf bisey yok aslinda. Hangimiz motorlarimizi yakin cevremizin ozellikle annemizin gonul rizasiyla aldik ki? ne insanlar taniyorum motor yuzunden evlatliktan reddedilenmi dersin, esinden bosananmi dersin, ama hepsi zamanla geciyor ve yasadigin cevrede bu duruma alisiyor. Benim annem en cok karsi cikan kisiydi zamaninda, ama motora alisinca beni carsiya pazara gotur demeye bile basladi, ahahahah

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katiliyorum cadi abla.

Fakat türk aile birliginde kaliplasmis bazi düsünce sistemi var ; İste kiz cocugunun ne isi var motosiklette! veya ne isi var bisiklet üzerinde! malumunuz 10 yil oncesine kadar bazi aileler kiz cocuklarini okula bile gondermiyorlardi, Durum boyle oluncada bayan motorcular bu tip aileler tarafindan elestire maruz kalabilir diye düsünüyorum..

Ama bu ise birde olumlu taraflarina bakalim.. ; 10 yil oncesine kadar otomobil kullanan bayanlara trafigi isgal eden insanlar muamelesi yapilirken simdi trafigin bi parcasi haline geldiler. ( bunu daha oncede soylemistim ) Suan pek yaygin olmasada ilerleyen yillarda caddelerde bayan motorculari daha sık görecegiz sanirim.
    dogru malesef yukarıdada dediğim gibi hala motosiklet şeytan icadı diyen ve seninde dediğin gibi kız kısmısının ne işi var motosikletle bisikletle arabayla vs. diyen bir kesim var. ancak bu ön yargıyı ancak ve ancak bayan sürücülere hatta bayanlara her branşta destek vererek aşabiliriz.
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    dogru malesef yukarıdada dediğim gibi hala motosiklet şeytan icadı diyen ve seninde dediğin gibi kız kısmısının ne işi var motosikletle bisikletle arabayla vs. diyen bir kesim var. ancak bu ön yargıyı ancak ve ancak bayan sürücülere hatta bayanlara her branşta destek vererek aşabiliriz.

Hakikatten ön yargiyi yikmak atomu parcalamaktan daha zor..
    Hakkimizda hayirlisi olsun...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçlarını toplamalarını öneririm. Mont ve pantolon altında BAYAN oldukları belli olmaz ama SAÇLARI UZUN diye "OOOHHAAAA BAĞYANA BAK MOTOR KULLANIYO .. DUR ŞUNU Bİ SIKIŞTIRAKKKK" olayına sebebiyet vermesinler bence....
    Bence daha iyisi balaklava kullan. Hem kaskın içi kokmaz, pislenmez.

Bizim buralarda daha motosikletli bir hanım göremedim ama olsa kesin rahatsız ederler diye düşünüyorum.

Bu ara cross motor denemek ister misin? dağ, bayır, çimen,.. Trafikden daha iyi.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence daha iyisi balaklava kullan. Hem kaskın içi kokmaz, pislenmez.

Bizim buralarda daha motosikletli bir hanım göremedim ama olsa kesin rahatsız ederler diye düşünüyorum.

Bu ara cross motor denemek ister misin? dağ, bayır, çimen,.. Trafikden daha iyi.
    Sizcede bu konuda bayan sürücülerin yorum yapması daha mantıklı değilmi???
    i.V.i.B.i

haklısın çağlacım almak ve saklıycak biyer bulmam lazm bu arada ben çok memnun oldum sizleri tanıdığıma ayrımsız hepinizi tanıdığma çok sevindim

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler